Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

To su skije a ne patike:D
 
Americki 15 je 49.5 i to poneki broj samo od nike kalupa mogu da obuje sbi ostali brendovi su 51 sta je to toliko cudno za visoke ljude...heheh
 
Al vi odoste u OFF totalno...
 
Па мора негде да порасте
 
Gledam zadnje komentare ove vesele stranice, pa pomislih da nisam promašio temu... :)

E evo jedna preporuka za prodavca. Da podelim moje iskustvo sa vama oko prodavca sa Alija kao Taobao/Tmall posrednikom. Pisah ranije da sam tražio nekoga za kupovinu na Tmall(bivši Taobao). Znam da svakako pamtite šta piskarah, :D ali ipak da podsetim... Dobih od vas neke preporuke preko agenata na ebay-u, ali su bile mnogo više nego što sam našao. Kupovina nekih povećih istih sijalica veće snage koje su bile jedino na ovim kineskim sajtovima preko svih posrednika bile su iznad 70$-$90, a ova lik sa Aliexpressa mi rekao za 60$. Pao dogovor i sve ispoštovano što sam zahtevao.

Moram reći i da sam se začudio kako (iako sam prvo hteo za 50$ jer sam mislio da je to njegovo preskupo) jer je na Tmall sajtu bila cena sa dostavom u Kini oko 32$. Paket je težine oko 1,5 Kg, a cene kineske poštarine(avionski prevoz) su ovde za našu zemlju(mali paket/Srbija je u 3 grupi Evropa) http://english.chinapost.com.cn/html1/report/1208/177-1.htm Što znači da bi trebalo biti 18+15*14=228 RMB ~ 36$
Znači sve ukupno već 68. I to bez njegove provizije.
Paket je stigao i odlično je zaštićen. Ispoštovan sam do kraja jer sam mu rekao da stavi i pravi račun da me ne bi ovi sa carine odrali više. Od dana naručivanja pa sa svim što prati(dostava do njega u Kini, pa prolaz njihove carine, pa prolaz na na našoj carini 4-5 dana) prošlo je sve ukupno 22 dana. Strava.

Moja iskrena preporuka za njega kao posrednika za kupovinu direktno sa kineskog sajta za kinesko tržište, a da "proturi" robu ka nama. Slobodno pitajte sve, dobićete sve odgovore koji vas zanimaju u 24h i pokušajte da sa njim budete korektni kao i on sa vama. Sračunajte se dobro da li se isplati pre nego što naručite. Ja nisam našao bolju ponudu, a proizvod je bio samo na sestrinskom sajtu Alisexpres-a na Tmall-u, pa mi je ovaj posrednik ispao super.

Postupak oko narudžbine je sledeći. Napišete mu poruku šta hoćete sa linkom ka proizvodu na Tmall-u, on vam da ponudu sa kojom ako se složite naručite ovde http://www.aliexpress.com/item/shipping-fee/32252189278.html. (sad vidim da mu je jedinica narudžbine 0,95c bilo 1$ ali nema veze) u količini koji pokriva dogovorenu cenu. Znači na mom primeru 60$ je bilo 60 jedinica po dolar. I to je to.

Nadam se da sam nekome ko traži nešto specifično, a nema ga na Aliju proba na ovaj način. Ako nekog još nešto interesuje nek pita.
Radnja je Ring Zheng's BUBBLE BAG store
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem sa kinezom :) Kupio sam ove naocare 23.03.2014
http://www.aliexpress.com/snapshot/6561740394.html?orderId=66418879484060
Posle par dana dobijem tracking broj. Medjutim vidim da posiljke nema u kineskoj posti. Posaljem im mail sa pitanjem dali su mi poslali naocare, ne odgovaraju. Kontaktiram ih putem ceta i jave se, kazu da mi nisu poslali naocare zato sto ne znaju koji mi je model TV-a. Naocare su univerzalne i pise da su za moj TV Panasonic, iste takve sam kupio samo od drugog prodavca i rade. Posaljem im model TV-a bog zna kako se izvinjava i kaze mi da ce poslati za 3-5 dana. Medjutim opet mi nisu poslali status posiljke se ne menja opet ih kontaktiram malo pre opet se izvinjava i pita me dali da mi refundiraju novac ili da posalju opet, ja im odgovorim da mi posalju opet.
Njihov odgovor je okay......we will supply new tracking#
Imam onu zastitu jos 26 dana sta uraditi ako ne ispune dogovor?
 
Moraš da čekaš do zadnjeg dana i tada pokreni proces, samo pazi da ti ne istekne zaštita
 
Deluje kao suviše niska cena za aktivne naočare (13$).
Ako su ti to jedine naočare, i ako ćeš ih koristiti, naruči još jedne, od prodavca koji ih više prodaje i ima feedback za taj proizvod. Ovde otvori dispute pre isteka roka za zaštitu i traži full refund. Ne verujem da ćeš ih dobiti. Ako ih i dobiješ, bar dvoje naočara ti inače trebaju imho.
Ako se pojavi informacija o pošiljci pre isteka roka, onda produži zaštitu za 15-30 dana s obzirom da si prihvatio da pošalje u naknadnoj komunikaciji. Tako bih ja uradio, a ti kako hoćeš.
Edit, sada sam video da vec imas jedne. krastavac, za tako specifične proizvode, tehniku uopšte, ne treba menjati proverenog prodavca. Sačekaj 20tak dana pa otvori dispute (ako broj za praćenje ne proradi do tada) ili ako proradi, produži zaštitu i čekaj paket.
 
Poslednja izmena:
@Pčelica
Vrlo informativan post. G.Zheng ide u wishlist.
 
Prva kupovina:

Jutros me je iznenadio poštar, naručio sam 17.04.2015. godine i čekao sam samo 11 dana tastaturu za laptop iz Kine.

:wave:
 
Ja uzeo neke bokserice sto idu u paru, muske+zenske i kinez mi poslao samo muske...poslao sam mu poruku ima 2 dana i ne odgovara jos, da zahtijevam da mi posalje i druge, sta jos da uradim?
 
Poslednja izmena:
Da li su ti vec stigle te muske ? Ako jesu ja bih trazio refund makar 80% novca :)
 
Dobio sam ove suncanice:
http://www.aliexpress.com/item/Alum...shing-Outdoor-Sports-Eyewears/1808752347.html
Kvalitet je dobar, od izrade, preko sociva. Definitivno je bolje kupiti nesto ovako nego ovo smece sa pijace. Malo su mi siroke i za to cu morati da ih prodam, steta jer su stvarno dobre.
Okvir je metalan, kao i drske, pise da je neka legura od magnezijuma i aluminijuma, dobio sam futrolu sa jednom vrecicom i tkaninom za ciscenje i priveskom pomocu kojeg moze da se zakaci futrola.
Carina mi nije nista uzela...
 
Extra i ja sam gledao od njih nesto da pazarim. Ajde samo ako ti nije problem da pogledas da li su im tacne mere za dimenzije cvika?
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    35.8 KB · Pregleda: 238
Jesu, ja imam malo manju, tj uzu glavu, i malo mi strce, ovo su cvikeri standardne velicine, 145mm.
 
ako moze preporuka za xiaomi power bank, dosta ljudi je odavde narucivalo preko alija pa ako moze link ka sigurnom prodavcu, hvala
 
@pilauda
Imaš temu za powerbank, ima još jedna alfanautisova za jači ali on nije kupio sa alija tako da mislim da tamo nema preporuka gde kupiti.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=335232

Na temi imaš gomilu preporuka ako se dobro secam. Ja uglavnom takve stvari kupujem u Fantacy store i niti jednu grešku sa njihove strane do sada nisam iskusio. Evo ti link do ove od 10400 mada ako ti veličina nije problem svakako je bolja kupovina one najvece od 16kmAh jer je samo par dolara skuplja. Pretraži i ostale prodavce ali biraj samo najvece i najbolje jer se pb dosta kopira.

www.aliexpress.com/item/In-stock-Or...M2-M2S-M3-Red-Rice-Smartphone/1624214480.html
 
Poslednja izmena:
Mene Je*u ovi kinezi sto sam pazario od njih 3D cvike par poruka sam im poslao i uvek kazu da ce da posalju ali nikako da to urade prodje vise od mesec dana kako sam platio.
 
Otvori dispute ili cancel order ako jos stoji ta opcija. Sta ima da se vise maltretiras sa njim.
 
Sacekacu jos par dana pa cu odraditi to, odradi me Kinez za 1500 din. :D
Na Aliju kupujem samo neke sitnice do 20$ ovo mi prvi problem sa njima
Uvek mi je sve stizalo za 15-20 dana
 
Poslednja izmena:
Nema šanse da te odradi. To je draž kupovine na aliexpress-u. Ali je potpuno na strani kupca, jesu malo zategli u poslednje vreme jer i medju kupcima ima prevaranata koliko hoćeš ali su i dalje miljama ispred pay pal-a u lakoći ostvarivanja prava kupca.
Jedina prednost Pay pal-a, naravno samo sa aspekta zaštite kupca, je samo trajanje zaštite koje je dosta duže.
Iz tog razloga mnogi prodavci na aliexpress-u u poslednje vreme smanjuju vreme dostave, rizikuju, knapiraju samo iz razloga da što pre dobiju novac i da zaštita kraće traje.
Nisam do sada imao prilike da mi se nešto pokvari nakon isteka zaštite pa da testiram spremnost i mogućnost alija da pomogne u takvim slučajevima ako prodavac sam ne ispoštuje obećane uslove garancije.
Tokom zaštite, nema teoretske šanse niko da te odradi ako sam sebe ne odradiš.
 
Poslednja izmena:
Kako da ostvarim pravo na povracaj novca? Kupio sam preko internet kartice koja je skoro istekla. Kako vracaju novac, moze li na tekuci racun ili na primer na kreditnu karticu?
Prvi put se susrecem sa ovom vrstom problema. Ne znam uopste zasto nije poslao naocare ili je prevarant ili ih nema na stanju.
Porucio danas sa Alija i dve futrole za telefone videcemo rok isporuke nadam se kao i uobicajno od 12-20 dana
 
Poslednja izmena:
Kako si platio te nove stvari danas ako ti je kartica istekla?

Da bi ti bio vraćen novac moraš da otkažeš porudžbinu (cancel order opcija) ukoliko nije poslata. Ali, ako sam dobro razumeo tvoje prethodne postove on je napisao da je poslao i dao lažan tracking broj. Ako je to slučaj, imaš opciju dispute i na njoj moraš tražiti da ti se vrati ceo iznos (full refund) i da ukratko obrazložiš zasto. Verovatno ima ponudjena opcija, ako nema napiši u jednoj rečenici ono što odgovara istini i priloži printscreen prepiske sa prodavcem gde on kaže ds nije poslao još uvek.

Ukoliko je sve tačno što si rekao, prodavac će odmah (ima 4 dana rok) prihvatiti tvoj predlog da ti se vrate pare i biće ti vraćene kroz 7-15 dana na račun. Aliexpress ce te obavestiti o ishodu putem mejla i pisaće u statusu porudzbine. Ako nesto bude drugacije, pitaj pa cemo resavati.

Pare se vracaju na racun sa kog je placeno. Mislim da nema nikakve veze sto je kartica istekla jer je kartica vezana za račun koji nema rok trajanja i preko kog funkcioniše. Samo isticanje kartice onemugaćava samo dalje plaćanje. Za svaki slučaj pitaj u banci. Mada ako naletiš na nekog neukog službenika slaba ti vajda od bilo kog odgovora.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno