Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Sve bi to bilo OK da recimo mi za to vreme nisu stigla 2 paketa iz UK, isti princip, sitnice koje ne idu na carinu, poslati 2.12 i 4.12, regularno kod mene vec. Isto obicnom postom poslato. Ne jurim nigde naravno, sacekacu jos tih par dana sto je ostalo pa dispute onda.
 
Vidi sacekaj, trebalo bi da ti je stiglo, ja kazem moje iskustvo sa njima i uvek je bio pecat carine, jer mislim da je to njihova zakonska obaveza da udare pecat da se zna da nije za carinu ili naplatu pdv(a sve pod jednom recju ''nije za carinjenje'')
Tako je i sa paketima koji nemaju tracking isto znaci mora da ide na carinu a carinik sam odluci da li ce da naplati ili nece.
 
Ma naravno, nije drama nikakva, zato sam i pitao kakva su vas iskustva. Taman sledecu nedelju sacekam pa ako ne stigne, dispute. Nego mi je cudno sto sve sto mi je do sada stizalo je imalo regularan tracking broj i sve sam lepo video i kod kineske poste i kod nase. Sa ovim se kod nase ne vidi nista.
 
Ma naravno, nije drama nikakva, zato sam i pitao kakva su vas iskustva. Taman sledecu nedelju sacekam pa ako ne stigne, dispute. Nego mi je cudno sto sve sto mi je do sada stizalo je imalo regularan tracking broj i sve sam lepo video i kod kineske poste i kod nase. Sa ovim se kod nase ne vidi nista.

tako sam i ja razmisljao prvi put kad mi stizala posta preko njih. Smaralo me sto ne vidim kod nas nista kao i tebe.
 
Ma jeste, treba svi da baju u pasulj dal im se carini , ne carini, dal je na carini il uopste nije poslato.

I onda istekne dispute vreme, i pozdravis se sa parama.

Nisu kinezi preposteni. Tamo na Aliju pise toliko toliko dana, ako ga za to vreme nema, onda se vraca novac, tako to ide kada je normlano, i kupca ne zanima ni carina ni dal oni imaju 5 ili 50 radnika i slicno ..
 
Ma naravno, nije drama nikakva, zato sam i pitao kakva su vas iskustva. Taman sledecu nedelju sacekam pa ako ne stigne, dispute. Nego mi je cudno sto sve sto mi je do sada stizalo je imalo regularan tracking broj i sve sam lepo video i kod kineske poste i kod nase. Sa ovim se kod nase ne vidi nista.
Meni je stigao paket. Zaista brzo je dosao. Duze je putovao od aerodroma do mene u BG (nije otvaran paket), nego od Kine do aerodroma. Mozda Yanwen tracking daje netacan podatak, ne znam.
Proveri u posti za svaki slucaj, mozda ti postar nije ostavio papiric.
 
@jim9
I ja čekam Piston2 bas dugo Zadnji status je 19.11. CN -CNBSJA otprema. Nemoguce mi da nije stiglo u Srbiju, mada ko bi ga znao.
Drugi primer. Pre mesec dana poručena dva paketa led sijalica kod istog prodavca. On ih poslao dan za danom. Prvi mi stigao posle 20 dana, drugi pise CN CNBSJA otprema 6.12.
Pa ti vidi ko je ovde lud :)
 
Da ne idem u off , ali da pitam:
Vidim da mnogo ljudi narucuje te Xiaomi Piston sluske.Po cemu su specificne i toliko dobra kupovina?
 
Jel neko narucivao led sijalice sa Alija? Da li cu imati problema ako narucim 6 komada?
Meni jednom vratili paket nazad zbog 5 mp3 plejera.
 
@jim9
I ja čekam Piston2 bas dugo Zadnji status je 19.11. CN -CNBSJA otprema. Nemoguce mi da nije stiglo u Srbiju, mada ko bi ga znao.
Drugi primer. Pre mesec dana poručena dva paketa led sijalica kod istog prodavca. On ih poslao dan za danom. Prvi mi stigao posle 20 dana, drugi pise CN CNBSJA otprema 6.12.
Pa ti vidi ko je ovde lud :)
Meni je ovo prvi slučaj da čekam ovoliko dugo a narucivao sam x puta do sada.

Trebalo je 12 dana China Pošti da ih prosledi ka Srbiji i evo već 17 dana kako putuju.
 
Hocu da poludim! Stikliram samo free dostavu i stalno mi izbacuje i ponude gde nije free dostava?! Da li se ovo jos nekom desava?
 
Verovatno za Srbiju nije free, jesi podesio zemlju.
 
Naravno, podesio sam zemlju i stiklirao free shipping. Sto je najgore, istu stvar pre dva meseca sam narucivao bez placanja shippinga
 
Gde moze da se vidi preko koje poste salju kinezi kada se kupuje nesto na AliExpress-u, da li npr. ide preko yanwen-a ili neke druge?


I da li moze da mi kaze neko za ovu posiljku sta ova tabela znaci? :d Kad ukucam track number izbaci mi ovo, ali mi nista nije jasno. :d To ukucam inace na ovom site-u.


untitled.jpg
 
Auuuu sunce im njihovo, a narucio sam pre dve nedelje... :mad: Znaci nece mi to stici sad sigurno do kraja Januara... :wall:


A ovo za postu preko koje salju, gde se to gleda na AE? :)
 
Gde moze da se vidi preko koje poste salju kinezi kada se kupuje nesto na AliExpress-u, da li npr. ide preko yanwen-a ili neke druge?


I da li moze da mi kaze neko za ovu posiljku sta ova tabela znaci? :d Kad ukucam track number izbaci mi ovo, ali mi nista nije jasno. :d To ukucam inace na ovom site-u.


untitled.jpg

Ne da tek treba da krene nego koliko vidim krenula je 11. i ovde je od prekjuce, kolona Location kaze 100 (wtf?) 10200 sto je lokacija carinske poste u Zemunu, e sad zasto nema statusa za juce to vec ne bih znao...
 
Meni je ta tabela konfuzna zato i ne znam sta pise u njoj. :D Inace hvala ti za info. :) Prvi put sam narucivao sad sa Alija, rekoh da vidim kako funkcionise. :) Narucio bumper za telefon.
Znaci paket je u Srbiji u Zemunu na carini? I valjda ce uskoro biti isporucen? :)
Ne znam ni ja sta znaci 100 ispred. A takodje nisam ni znao da je ovo oznaka carinske poste Zemun 10200. :)
 
Ne da tek treba da krene nego koliko vidim krenula je 11. i ovde je od prekjuce, kolona Location kaze 100 (wtf?) 10200 sto je lokacija carinske poste u Zemunu, e sad zasto nema statusa za juce to vec ne bih znao...
Nije tacno jos uvek je u Kini, to sto ti gledas pod location lepo pise 10010200 je posta na Pekinskom aerodromu, ne u Srbiji, ahahaaaaa, nije 10200 jel vidis ti sve brojeve tu???
@Stolex
Slusaj jos uvek je u Kini i verovatno ce ti danas sutra napustiti Kinu.
Malo te prevario @Lomnica_city al nije namerno verujem, samo neznanje, a ti se ponadao.
Nazalost nije u Zemunu jos uvek, jedino ako ti je Premijer Kine nije licnbo doneo pre dva dana na aerodrom Nikola Tesla.
 
Poslednja izmena:
Nema veze ako je pogresio, zato sam i pitao ovde. Jer ja tek nista ne kapiram. :)
Znaci nece mi ipak paket doci do kraja Januara. A kinez mi bio rekao sutra saljem, a proslo vec dve nedelje ako ne i vise, a jos nije krenulo za Srbiju....
 
Nema veze neka je pogresio nego sam ja tebi rekao da se ne nadas da ti je u Srbiji.
Ne znam kad ce ti paket doci, to u ovom trenutku na forumu niko ne zna i ko ti kaze da zna znaj da te laze. Vidi Kinez je poslao paket 4.12, zapravo tad je paket ''uveden'' u sistem(prvi put skeniran u posti u Kini), e sad kad ste vi pricali ne znam. Vidi kad paket ide CN postom onda malo sporijte to ide, ne mora da znaci ali u 90% slucajeva bude sporo, mnogo ljudi narucuje u decembru iz Kine i dosta paketa ide preko CN poste. Ako je neki paket malo veci a nije pismo gotovo sigurno ce ostati na carini za procenu, pa mozda i bude onako kako si rekao do kraja Januara(ne zelim ti da toliko cekas).
 
Molim vas za savet po pitanju sledeće situacije. Poručio sam 2 Nillkin zaštitna stakla za Xiaomi Redmi 1 a dobio Nillkin zaštitno staklo za Xiaomi Mi3. Prodavac je Fantacy Technology i trenutno ne odgovara na poruku sa opisom situacijom.

Da li da otvorim disput i koliko bi bio svrsishodan u ovoj situaciji i za ovu vrednost robe? Ili su da poređem preko toga, probam prodati greškom isporučena stakla preko oglasa i poručim nova zaštitna stakla za Redmi 1S? Nešto treće?
Samo da javim epilog.

Prodavac se javio i samoinicijativno ponudio i poslao stakla za Redmi o svom trošku. Stakla za Mi3 su ostala kod mene, tj. nije tražio da ih šaljem nazad. Tako da od mene jedna velika pohvala za Fantacy Technology.
 
Nema veze neka je pogresio nego sam ja tebi rekao da se ne nadas da ti je u Srbiji.
Ne znam kad ce ti paket doci, to u ovom trenutku na forumu niko ne zna i ko ti kaze da zna znaj da te laze. Vidi Kinez je poslao paket 4.12, zapravo tad je paket ''uveden'' u sistem(prvi put skeniran u posti u Kini), e sad kad ste vi pricali ne znam. Vidi kad paket ide CN postom onda malo sporijte to ide, ne mora da znaci ali u 90% slucajeva bude sporo, mnogo ljudi narucuje u decembru iz Kine i dosta paketa ide preko CN poste. Ako je neki paket malo veci a nije pismo gotovo sigurno ce ostati na carini za procenu, pa mozda i bude onako kako si rekao do kraja Januara(ne zelim ti da toliko cekas).

U svakom slucaju hvala tebi i @Lomnica_city na pomoci. :)

Pa onda cu da se nadam da ce mozda stici pocetkom Januara. :)

Znam kad sam nesto pre sa Ebay narucivao iz Kine to mi je stizalo uglavnom sve kroz dve do tri nedelje. Ovo mi je prvi put da sam narucivao sa Alija i ne znam zasto se oko slanja ovako iskomplikovalo. Da je proslo dve nedelje, a paket jos nije krenuo za Srbiju.
 
Poslednja izmena:
http://mondo.rs/a755114/Top-Liste/Info/Milijarderi-koji-su-najvise-zaradili-u-2014.-godini.html

Osnivač i vlasnik Alibabe zaradio je više novca nego ijedan čovek na planeti ove godine.

Bogatstvo mu se povećalo 173 posto.

Pre 19 godina bio je profesor engleskog jezika na fakultetu. Zarađivao je oko 10 evra mesečno, a pokušaj da dobije posao asistenta menadžera u restoranu brze hrane KFC mu je propao. Uz pomoć prijatelja iz SAD naučio je kako da napravi web sajt.Naime, bio je jedan od prvih u Kini koji su uopšte znali da internet postoji.

Biznis bivšeg učitelja engleskog počeo je sa 60 hiljada dolara, a danas vredi 29,2 miljiarde.

:)
 
Cisto da pitam za savet..

Jedan od sitnih paketica narucenih 11.11 mi jos nije stigao, a tracking kod je lazan (niz brojeva). Ok, imam iskustva sa time da nedaju pravi tracking kod, ali ti paketi su mi do sada uvek stizali. Bilo je 3 dana pre nego sto istekne "buyer protection", pa sam pokrenuo dispute. Prodavac je produzio period iako pise full refund ako paket ne stigne za 39 dana, a meni u poruci napisao da je doslo do greske i dao mi u poruci neki kod koji isto neradi (jeste pravi izgleg koda), a ako i radi od novog (drugog) paketa je, jer znam da je spora Singapurska posta, ali da im paket nije registrovan u sistemu 40 dana, to je vec glupost. Takodje, me je zamolio da zatvorim dispute.

Ja sam mislio da je dispute zavsen, jer ok kao ima pravo to da produzi taj period, ali vidim na dispite strani da je jos u toku i da nije seller zvanicno odgovorio? Ja sam mislio da ostavim sve kako jeste, prihvatio bih produzetak buyers protection na jos 30ak dana, ali to je sve, mada ja licno da otkazujem dispute, mislite da je to losa ideja?

Stvarno hocu da ispadnem ok, korektan, razumeo bio i ako bi mi napisao da je zaboravio da posalje paket, pa je poslao tek sada (KAO, mogao bih i tu pricu da progutam), ali isto tako necu da ispadnem majmum.. Bez uvrede za majmune :)
 
Poslednja izmena:
Ja bih pokrenuo dispute bez obzira na njegova (verovatno) lazna obecanja.

Prosto, ti si svoj proizvod platio, novac ti stoji zarobljen mesecima, a on je zaboravio, gresi i daje lazne tracking brojeve.
To nije poslovno, jos manje posteno.

Neka je 1$ vrednost paketa, tvoj dolar i ne trebas biti prevaren.

Koliko sam upoznat ako istekne dispute time, pare se prodavcu odmah prebacuju.
 
Ne zatvaraj dispute nikako jer nećeš moći da otvoriš novi, a ako te zezne ćao zdravo novci.
Sačekaj dva dana pred istek zaštite pa ako ne bude ništa ti otvori.
 
Ne zatvaraj dispute nikako jer nećeš moći da otvoriš novi, a ako te zezne ćao zdravo novci.
Sačekaj dva dana pred istek zaštite pa ako ne bude ništa ti otvori.

Da.. Zbunilo me je to sto je prodavac produzio period, ali dispute nije zavrsen. Racunam, ako ne dobijem ja dispute, ako ali produzi period, sacekacu, pa ako opet nista ne stigne, otvaram opet :)
 
Nazad
Vrh Dno