Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Uzivaj, sta drugo da ti kazem....???
Tema je AliExpress, a sa drugovima svojim mozes do mile volje da se zezas i da ih zezas, ne ovde, bar ne mene!!!
Stvarno nemam sta vise da ti kazem.
 
enraged vec ima istorijat provociranja, i skretanja sa teme kako bi nasao srodnu dusu da se prepucava preko reply-ova, ocito mu dobro ide a zanat je kovao na inostranim forumima.
fazon prvih 5-6 postova na ovoj temi od kad se pominju patike je upravo on kako kaze da zna kakva je situacija u zemlji sto se tice patika, ali da ne sme nista da kaze, pa kad ga mi pitamo "pa reci zaboga" on kaze, "pa zar nisam rekao da ne smem da kazem, to je sve sto mogu da vam kazem", kad mu kazemo da mlati praznu slamu on kaze "rado bih, ali pisan trag ovo ono iluminati", kad vec svi krenu da kazu onako kako jeste, on defanzivno kaze "vi ljudi ne citate sta ja pisem, nema sta da se svadjam i dopisujem sa vama kad ne znate ni da citate, skim ja zivim....".
a sve to prvo postavlja tako sto postuje stvari poput:
Znam sta pricam pa necu ici u raspravu nisakim a znam da ce biti svega ali kad ne znate neke stvari(sto se tice uvoza patika) razumljivo je da gresite.
Ne pitajte sta i kako znam naravno da pisani trag nece ostati jer ne mogu i ne smem da pisem.
Dovoljno je da vam kazem da su to iste patike naravno ne sve ima kopija ali neki modeli su isti ti iz butika.
i onda OPET post na isti kalup, i OPET isti post, "nesto nesto znam nesto sto vi ne znate ali ne smem da kazem aj pogadjajte sad nesto nesto"
a takvi postovi se mogu tumaciti i shvatiti i ovako i onako, a znaju svi sta hoce da kaze, ali nije to rekao. nesto poput "spasa nam nema propasti necemo" ili "otici u rat neces vratiti se", pa neka svako tumaci kako hoce, ali u svakom slucaju pogresno ce potumaciti, mislim da spada u domen paralogizma ako me secanje sluzi.
lik koji je preveslao sistem, ali nece da kaze kako jer zivi u stalnom strahu od istog tog sistema, i ne zeli da nas ugrozi znanjem koje poseduje, sudbina je njegova bol koju sam trpi ,)

podseca na ovog lika
https://www.youtube.com/watch?v=cuYLFAy8XXs

TL;DR
kopije su kopije, replike su replike, original su original.
aliexpress ima i ok brendove koji nisu kineski otpad, mada ima i kod nasih kineza/buvljaka isto, pa je pitanje samo sta se isplati da se narucuje. eventualno ako je nekome stalo da ima neku skupu obucu koje nema ovde ili ima u originalnu po basnoslovnim cenama (primer cist: air yeezys 2, original ide po 3-5k na ebayu, ili 20 g's for the yeezys off of ebay sto kaze kanye, kod kineza su primetne replike 60$ shipped, ali nista nesto posebno manje udobne od originala, obuca ko obuca, a sto kazu ljudi na netu "i da imam 10k za patike i da kupim original mislili bi da sam uzeo one od 60$ jer znaju kakav sam siromah").

od obuce sto se izdvaja na aliexpressu su njihovi "domaci" brendovi, nesto kao sto je xiaomi za telefone, tako i oni u domenu patika za trcanje, i koliko znam one se uzimaju najvise na ebayu posle replika.
 
Poslednja izmena:
Eto lepo si objasnio. Sada ce da ti odgovori da mozes da se zezas sa svojim drugovima tako.

A te price da vasi nabavljaju za 30 dolara te perfect replike mozete da okacite macku o rep, postavio sam vam screen 100 dolara za fejk patike koje su samo izgledom slicne. Za te pare mozete po retail ceni kupiti manje hajpovane i regularnije patike.

Te za 30 dolara su vam ono futoska pijaca kvalitet.
 
Poslednja izmena:
enraged vec ima istorijat provociranja, i skretanja sa teme kako bi nasao srodnu dusu da se prepucava preko reply-ova, ocito mu dobro ide a zanat je kovao na inostranim forumima.
fazon prvih 5-6 postova na ovoj temi od kad se pominju patike je upravo on kako kaze da zna kakva je situacija u zemlji sto se tice patika, ali da ne sme nista da kaze, pa kad ga mi pitamo "pa reci zaboga" on kaze, "pa zar nisam rekao da ne smem da kazem, to je sve sto mogu da vam kazem", kad mu kazemo da mlati praznu slamu on kaze "rado bih, ali pisan trag ovo ono iluminati", kad vec svi krenu da kazu onako kako jeste, on defanzivno kaze "vi ljudi ne citate sta ja pisem, nema sta da se svadjam i dopisujem sa vama kad ne znate ni da citate, skim ja zivim....".
a sve to prvo postavlja tako sto postuje stvari poput:

i onda OPET post na isti kalup, i OPET isti post, "nesto nesto znam nesto sto vi ne znate ali ne smem da kazem aj pogadjajte sad nesto nesto"
a takvi postovi se mogu tumaciti i shvatiti i ovako i onako, a znaju svi sta hoce da kaze, ali nije to rekao. nesto poput "spasa nam nema propasti necemo" ili "otici u rat neces vratiti se", pa neka svako tumaci kako hoce, ali u svakom slucaju pogresno ce potumaciti, mislim da spada u domen paralogizma ako me secanje sluzi.
lik koji je preveslao sistem, ali nece da kaze kako jer zivi u stalnom strahu od istog tog sistema, i ne zeli da nas ugrozi znanjem koje poseduje, sudbina je njegova bol koju sam trpi ,)

podseca na ovog lika
https://www.youtube.com/watch?v=cuYLFAy8XXs

TL;DR
kopije su kopije, replike su replike, original su original.
aliexpress ima i ok brendove koji nisu kineski otpad, mada ima i kod nasih kineza/buvljaka isto, pa je pitanje samo sta se isplati da se narucuje. eventualno ako je nekome stalo da ima neku skupu obucu koje nema ovde ili ima u originalnu po basnoslovnim cenama (primer cist: air yeezys 2, original ide po 3-5k na ebayu, ili 20 g's for the yeezys off of ebay sto kaze kanye, kod kineza su primetne replike 60$ shipped, ali nista nesto posebno manje udobne od originala, obuca ko obuca, a sto kazu ljudi na netu "i da imam 10k za patike i da kupim original mislili bi da sam uzeo one od 60$ jer znaju kakav sam siromah").

od obuce sto se izdvaja na aliexpressu su njihovi "domaci" brendovi, nesto kao sto je xiaomi za telefone, tako i oni u domenu patika za trcanje, i koliko znam one se uzimaju najvise na ebayu posle replika.

Eh sto ja nemam "privilegiju" da budem...
Koliko ti je dobro ni sam ne znas, eh kad bih mogao ja da odmaram svoju glavu kao ti....
Boze, sto si toliko nepravedan pa nekima dajes i previse, a nekima oduzimas sve? Gde bas tebi da uzme sve?
 
Za te pare mozete po retail ceni kupiti manje hajpovane i regularnije patike.
Realno, to je trend u svetu od kad je e-commerce zaziveo i po delovima planete kao sto je ovaj nas deo, a isto se desava i u svim segmentima commodity-a, poput onoga sto radi Xiaomi/Meizu kod smartphone-ova, tako isto i odeca koja pokusava neki unikatni dizajn na svoj nacin da odradi, uz razlomak cene koju obuca slicnog kvaliteta ima, samo prepoznatljivijeg brenda. Ali nije ni cudo sto ne dospevaju do nas normalnim kanalima (uvoz, itd) jer je narod ne samo kod nas, svuda, navikao na samo adidas, puma, nike, reebok, i to je to. Imao sam prilike da cujem ljude kako kazu za asics (brend, JP) da su u pitanju kineske kopije sto na svakom koraku mogu da se nadju za 500din, od ljudi koji se "razumeju" u patike, tj. imaju vise od par parova za nosenje, pa im to verovatno daje za pravo.
Ako za vecinu postoji samo iPhone, Samsung, i Nokia kao telefoni, sto ne bi puma/nike/adidas/reebok kao patike, meni licno ne smeta ako ce cene manje poznatih brendova biti konkurentnije, tako da moze da prica ko sta hoce.

Eh sto ja nemam "privilegiju" da budem...
Koliko ti je dobro ni sam ne znas, eh kad bih mogao ja da odmaram svoju glavu kao ti....
Boze, sto si toliko nepravedan pa nekima dajes i previse, a nekima oduzimas sve? Gde bas tebi da uzme sve?
lmao kid, provaljen si ggwp no re, 6/10 better luck next time.
terrorists win.
ad hominemi sigurno ne pomazu kod usavrsavanja retorike i eristike, niti ulazenje u rasprave bez razloga cisto da bi te neko quoteovao i da bi imao sa kim da se svadjas.
 
Poslednja izmena:
Asics kod nas šuri sa cenom, ali imaju bolesnih modela. Na instagramu balim na modele koji kod nas nikada nece doci.
 
Mozda je kljucno pitanje koliko neko zna da proceni original od kopije?

Ja sam kupovao i originale a narucivao sam i kopije, i one stvarno lice na original, ali nije tacno da se ne vidi razlika kad imas obe u ruci.
Malo je bezobrazno tvrditi da su patike sa aliexpresa originalne, kada ni mnogo skuplje stvari nisu, cak kinezi nikad nece ni napisati ime brenda jer nece sebi da pravi problem.
Inace uvek stave sliku originala, a ne onog sto prodaju, tu se nikad ne za7ebu :)

A tih fake patika imate i ovde nemorate da se cimate i porucujete od preko...obicno ih valjaju kao kradene :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Jos nesto kada narucujete od kineza patike (ne samo patike) NIKADA ne znate sta ce da vam STIGNE. Ne ono sto vam on pokaze na sajtu, vec ono sto vam stigne na adresu. Kotrola kvaliteta ne postoji, u radnji uvek mozete da probate, i da trazite drugi par ako vam se taj ne svidja.
 
.
lmao kid, provaljen si ggwp no re, 6/10 better luck next time.
terrorists win.
ad hominemi sigurno ne pomazu kod usavrsavanja retorike i eristike, niti ulazenje u rasprave bez razloga cisto da bi te neko quoteovao i da bi imao sa kim da se svadjas.
Mislio sam da sam pogresio u proceni kad napisah ono gore, sad samo vidim da sam ipak bio u pravu.
Uzivaj kad ti je Bog dao.... nemam sta vise da dodam ili oduzmem sem da pozelim da se i ja tako odmorim malo bar na 5 minuta.
 
Narucio sam futrolu za mobilni i posle nedelju dana dobio sam broj za pracenje. Medjutim prodje od tada tri nedelje i na 17track samo stoji registered a ostalo not found. Prodavac mi ne odgovara na desetak poruka a kad kliknem na futrolu u listi narudzbina odvede me na stranu prodavca i izbaci obavestenje da taj proizvod nije dostupan vise u toj radnji. Sta mi je ciniti? Jos 39 dana mi traje zastita.
 
Narucio sam futrolu za mobilni i posle nedelju dana dobio sam broj za pracenje. Medjutim prodje od tada tri nedelje i na 17track samo stoji registered a ostalo not found. Prodavac mi ne odgovara na desetak poruka a kad kliknem na futrolu u listi narudzbina odvede me na stranu prodavca i izbaci obavestenje da taj proizvod nije dostupan vise u toj radnji. Sta mi je ciniti? Jos 39 dana mi traje zastita.
Otvoris dispute sa istim podacima koje si ovde izneo, eventualno proveri tracking # na sajtu nase poste da li ga uopste registruje i da li se pomera, i kinez ce vratiti novac.
 
Naručio sam robu koja je mi stigla, nije ni neispravna ni oštećena ali se po dimenzijama ne slaže sa onim što je trebalo da dobijem. Poslao sam prodavcu poruku preko AliExpressa sa slikom, gde sam detaljnio objasnio problem i rekao da neću da ništa preduzimam dok ne čujem i njegov stav (inače piše da sve pogrešne proizvode ili mogu da vratim ili da se dogovorimo oko popusta). Već tri dana mi niko ne odgovara. Da li moram odmah da otvorim i dispute da bih uopšte dobio odgovor ? Ili treba da sačekam još malo (ima još dosta do isteka zaštitnog roka).
 
Naručio sam robu koja je mi stigla, nije ni neispravna ni oštećena ali se po dimenzijama ne slaže sa onim što je trebalo da dobijem. Poslao sam prodavcu poruku preko AliExpressa sa slikom, gde sam detaljnio objasnio problem i rekao da neću da ništa preduzimam dok ne čujem i njegov stav (inače piše da sve pogrešne proizvode ili mogu da vratim ili da se dogovorimo oko popusta). Već tri dana mi niko ne odgovara. Da li moram odmah da otvorim i dispute da bih uopšte dobio odgovor ? Ili treba da sačekam još malo (ima još dosta do isteka zaštitnog roka).
Sacekaj jos malo
 
Naručio sam robu koja je mi stigla, nije ni neispravna ni oštećena ali se po dimenzijama ne slaže sa onim što je trebalo da dobijem. Poslao sam prodavcu poruku preko AliExpressa sa slikom, gde sam detaljnio objasnio problem i rekao da neću da ništa preduzimam dok ne čujem i njegov stav (inače piše da sve pogrešne proizvode ili mogu da vratim ili da se dogovorimo oko popusta). Već tri dana mi niko ne odgovara. Da li moram odmah da otvorim i dispute da bih uopšte dobio odgovor ? Ili treba da sačekam još malo (ima još dosta do isteka zaštitnog roka).

Ja bih sacekao da prodje nedelju dana od kada si mu poslao poruku, pa da onda otvorim dispute, cisto da pokazem kako je neprofesionalan, i da mogu da stavim u dispute-u da i nakon nedelju dana cekanja ni odgovor se nije udostojio da ispise genericni, a kamoli nesto da resi.
 
Da li neko ovdje ima iskustvo sa SendFromChina postom/kurirom? Poslali mi jutros jedan paket preko njih.

Ako nekom znaci za ubuduce, ovo je kineski "lokalni" kurir, koji dostavlja posiljku od prodavca do HK poste, i za to vrijeme moze da se prati. Kad stigne tamo, dalje salju HK postom bez trackinga (pa ne moze vise da se prati).
 
Devojka je u ovlascenoj adidas radnji kupila neke stvari i neku sportsku trenerku, kvalitetna je super 2, 3 godine vec nosi. Zimus smo bili u Parndorfu u adidas radnji i trazili takav model jer joj se dopao. Bili smo sokirani da takav model nikada nisu napravili niti je adidas imao u ponudi. Njihovi modeli climalite trenerki su dosta drugaciji. Na kraju se ispostavilo da kod nas se nesto pravi u pazaru a nesto dolazi iz turske...i to ovlascene radnje u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Zato trenerke(adidas) npr kupujemo na pijac za 1200 din a u prodavnici te iste preko 3000 dindzi
 
Devojka je u ovlascenoj adidas radnji kupila neke stvari i neku sportsku trenerku, kvalitetna je super 2, 3 godine vec nosi. Zimus smo bili u Parndorfu u adidas radnji i trazili takav model jer joj se dopao. Bili smo sokirani da takav model nikada nisu napravili niti je adidas imao u ponudi. Njihovi modeli climalite trenerki su dosta drugaciji. Na kraju se ispostavilo da kod nas se nesto pravi u pazaru a nesto dolazi iz turske...i to ovlascene radnje u Srbiji.
E zato ne kupujes nista u radnji kod nas. Ja sam kod nekog lika iz Sremcaje uzimao pumine trenerke pre par godina. Eno ih i dan danas su iste, zao mi je sto nisam vise kupio, odlican je kvalitet.
 
Vi niste normalni šta ovde pišete, sada ovlašćene adidas radnje valjaju novi pazar robu.
 
ne znam za adidas,ali u planeti,djaku i tako tim radnjama je vecine robe fus

a one nike mandara kanadjanke su bile fus ove godine u svim radnjama
 
Neki dokaz? Mislim to su vrlo teske optuzbe koje se ovde serviraju, pa me interesuje da li neko moze da prilozi neki dokaz tipa, ovo je kupljeno u djaku i razlikuje se u odnosu na ovu stvar kupljenu u EU.
Da me neko ne shvati pogresno ja nemam nista od toga, ali sada smo vec dosli do toga da se na nasem trzistu uopste ne prodaju originali nego samo kopije.
 
Poslednja izmena:
moj otac je u djaku kupio reebok classic patike koje su bile fus
potpuno drugacije od pravih patika koje je kupio u riboku pre njih

mislim,isto one izgledaju iz daljine,ali materijal i kvalitet je skroz drugaciji,cak i ako je ista firma,i trajale su jako kratko


ja sam u planeti pre 3 godine kupio nike ms78,koje ni posle 3 godine nosenja nisam uspeo da razgazim i koje su izuzetno krute i grube
dok sam iste te patike,isti broj,kupljene u sportvisionu,razgazio posle 2 dana i stajale su mi kao rukavice dok ih nisam,posle 4 godine bacio zato sto su se iscepale

navodno original nike carape iz djaka,su skroz drugacije nego "iste" takve u sportvisionu i nemaju oznaku iznutra

a za nike mandara kanadjanke je vec bilo price na forumu
apsolutno svaka radnja je prodavala fus ove godine

ali ovo je tema o aliexpressu tako da ne valja ici vise u off
 
Imas dve verzije reebok clasic patika, jedne od koze i druge kao od skaja, razlika je u ceni oko 3000 i ne lice jedne na druge uopste. Keva je kupila klasik model i to je postala patila za jednu sezonu u najboljem slucaju, potpuno je izgubila na kvalitetu, ali to je tako vec 20 godina se patike ne prave da traju vise od polu sezpne.
Valjda znas da se silueta patika konstantno menja cak iako su isti modeli, tako af1 sa pocetka 2000 se dosta razlikuje od ovih danas, OG air max 1 imaju potpuno drugaciju siluetu od ovih danas am1.
Krutost i gruboca nisu obicno asocijacija na fejk patike nego tanak materijal i los lepak, fejk patika se oseti na prvo obuvanje jer je koza po pravilu duplo tanja, i patika nema tu cvrstocu, a obicno posle mesec dana izgledaji kao da imaju godinu dana.
 
Poslednja izmena:
ja sam izneo iskustvo, niti imam nesto protiv radnji niti sam duzan bilo sta da dokazujem, sebi sam dokazao sto je najvaznije od sad samo preko :).
 
Imas dve verzije reebok clasic patika, jedne od koze i druge kao od skaja, razlika je u ceni oko 3000 i ne lice jedne na druge uopste. Keva je kupila klasik model i to je postala patila za jednu sezonu u najboljem slucaju, potpuno je izgubila na kvalitetu, ali to je tako vec 20 godina se patike ne prave da traju vise od polu sezpne.
Valjda znas da se silueta patika konstantno menja cak iako su isti modeli, tako af1 sa pocetka 2000 se dosta razlikuje od ovih danas, OG air max 1 imaju potpuno drugaciju siluetu od ovih danas am1.
Krutost i gruboca nisu obicno asocijacija na fejk patike nego tanak materijal i los lepak, fejk patika se oseti na prvo obuvanje jer je koza po pravilu duplo tanja, i patika nema tu cvrstocu, a obicno posle mesec dana izgledaji kao da imaju godinu dana.

pricam o identicnom modelu reebok classic,sa istom cenom http://media2.asphaltgold.de/media/catalog/product/r/e/reebok-classic-wmns---white-white.jpg
i govorim o patikama koje su kupljene u razdoblju od maksimum godinu dana

ne zelim vise da idem u off,a i kao sto kaze goksi,nema potrebe za dokazivanjem

u radnjama znaju da prodaju fus stvari,a i mi znamo
 
U radnjama ima fuš patika ali pošto dobre patike i nemaš gde da kupiš npr kao ja 48 nike onda daj sta daš. U pandorfu sam klincu kupio patike nike a takav model nema ovde "sheld" kvalitet materijala je stvarno bolji
10ccced2a732f07f7b5ab1b642095042.jpg
 
Poslednja izmena:
ja stalno uzimam u djaku patike, nigde drugde ne mogu nadjem broj 51...
 
Nazad
Vrh Dno