Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Kad ti istekne purchase protection time, ti više ništa ne možeš da uradiš.
Nekoliko dana pre isteka treba da kontaktiras prodavca da se produži protection time.
Ako on ne odgovori ništa onda pokreni dispute.
 
Da li je neko porucivao SanDisk-ove kartice preko Alija?
Ima vise prodavaca koji se reklamiraju da prodaju originalne SanDiskove MicroSD, ali bi voleo ako je neko vec uzimao da preporuci proverenog :)
 
Da li je neko porucivao SanDisk-ove kartice preko Alija?
Ima vise prodavaca koji se reklamiraju da prodaju originalne SanDiskove MicroSD, ali bi voleo ako je neko vec uzimao da preporuci proverenog :)

nema skoro nikakve sanse da na aliju nadjes originalne sandisk kartice, ili bilo kojeg drugog poznatog proizvodjaca...
 
I ja isto mislim, jedino transcenda ima originalnih koliko sam primetio.
 
Дајте неки линк ко продаје те картице?
 
Ја само да јавим једно позитивно искуство, наручио сам неке новчанике, и када су стигли задовољнији сам неко када сам гледао слику, баш позитивно изненађење.
Jel moze link do njih?

A za kartice ti je bolje da ne rizikuješ. Ili će brzina biti sporija ili neće biti propisani kapacitet, što ćeš videti kada pokušaš da učitaš podatke kada do kraja napuniš karticu.
 
Jel moze link do njih?

A za kartice ti je bolje da ne rizikuješ. Ili će brzina biti sporija ili neće biti propisani kapacitet, što ćeš videti kada pokušaš da učitaš podatke kada do kraja napuniš karticu.
Па рекоше људи да су пробали, а и цене су реалне..
Имам ја од 32 тренутно ал реко ако будем имао вишка пара да узмем 128(или како већ) кад већ кажу да су проверени.

Ево:

New style 100% genuine leather hasp design men's short wallets money clips, fashion brand leather wallets men with coin pocket
http://www.aliexpress.com/item/2014...d-winter-scarf-200-68-cm-free/2038218994.html
(from AliExpress Android)


Са мобилног су јефтинији, а били су генерално јефтинији сад поскупеше..
 
Poslednja izmena:
Hvala na linku.

Za kartice neka napune do kraja pa neka probaju da učitaju te podatke.
I neka vide preko aplikacije da li je original.
 
'Napunio do vrha' i očito brzine. Kartice sa onog linka su to što piše da jesu. A i samo pakovanje izgleda veoma ozbiljno i baš je malo, tako da je šansa da ga na carini otvaraju minimalna.
 
nisu bas spektakularne cene tih no name super kartica...uz malo truda, sto kod nas sto napolju mogu da se nadju proverene kartice dobrih proizvodjaca za slicne ili malo vece pare, ali je rizik takodje daleko manji....
 
Jel narucivao neko Audio extension coord za slusalice? Jel ima nekakve razlike uopste izmedju cene, tj. da li postoji neki kvalitet prenosa? Imam one slusalice Siberia V2 sto sam sa Alija uzeo ali kabal je prekratak pa mi treba extension coord. I da li je uzimao neko 7.1 usb sound card? Ima li isto neke razlike od skupljih i jeftinijih...
 
'Napunio do vrha' i očito brzine. Kartice sa onog linka su to što piše da jesu. A i samo pakovanje izgleda veoma ozbiljno i baš je malo, tako da je šansa da ga na carini otvaraju minimalna.

Ne da očitaš brzine nego integritet fajlova. Jer lažni kapacitet prave tako što na X puta manjem prostoru pišu jedno preko drugog iako sama kartica kaže da ima veći kapacitet i kada otvoriš sve je u njoj, ali kada pokušaš da očitaš sve te fajlove javljaju se greške, jer nisu celi fajlovi.
A vidi da li je original preko aplikacije, ona to očita.
 
Ne da očitaš brzine nego integritet fajlova. Jer lažni kapacitet prave tako što na X puta manjem prostoru pišu jedno preko drugog iako sama kartica kaže da ima veći kapacitet i kada otvoriš sve je u njoj, ali kada pokušaš da očitaš sve te fajlove javljaju se greške, jer nisu celi fajlovi.
A vidi da li je original preko aplikacije, ona to očita.
Druže, ovo su no name brand kartice za koje ako ti naplate pdv izadju sa cenom skoro kao kod nas. Tako da nije prevara.

Pale su cene kartica tako da ako ne kupuješ iz Kine 64GB za npr 3$ (preterujem) mnogo su manje šanse da fasuješ kopiju nego pre godinu dana recimo.

Ovaj dečko zna šta priča jer koristi tu karticu mesecima.
 
Imam dve, jednu od 16 i jednu od 32gb. Ova od 16 je u telefonu i podeljena na dve particije (jedna od 6 je ext4). Sve funkcioniše potpuno normalno.
Ova druga je u sj kameri. Jednom snimao dok je nisam skroz popunio i snimci prebačeni na komp. Sve ok.
A obe su plaćene ukupno 15 dolara tako da i nisam bas nešto rizikovao. U stvari rizik je bio 5 dolara koliko me koštala prva koju sam kupio. I one za mene više nisu ni name već LD kartice iz proverene prodavnice. :) Sledeća na redu je 64gb.
Šta misliš pod ovim da proverim iz aplikacije da li je original? Original čega?
 
Poslednja izmena:
Brend da proveriš, to sam mislio.
Ali covek pre tebe reče da su no name, tako da to pada u vodu. A sobzirom da kaže i da je slična cena kao kod nas ne vidim zašto ne bi uzeo ovde bez čekanja i sa garancijom, ali kako ko voli...
 
Nemanja, proverene su LD, testirano sa programom koji ih napuni do kraja i onda verifikuje sve to što je upisano.
 
Kinezi poceli ozbiljno da zavlace. U zadnja dva meseca i 4 kupovine, nisam dobio ni jednu stvar koju sam narucio. Prvo narucim dva crna hard case za telefon i dobijem dva zelena. Zatim narucim jos jedan armor case crne boje, i stigne mi plavi. I zadnja kupobina je microusb kabl od 3 metra a evo jutros me doceka kabl od 1 metra ili cak manje. Sve su sitne stvari i placeno su mizerno ali opet ne moraju da mi salju skroz leve stvari. Svi prodavci sa 10 000+ ocena i dobrim feedbackom. Pre sve dobijao kao sto je opisano a sada me bas poteralo.
 
Kinezi poceli ozbiljno da zavlace. U zadnja dva meseca i 4 kupovine, nisam dobio ni jednu stvar koju sam narucio. Prvo narucim dva crna hard case za telefon i dobijem dva zelena. Zatim narucim jos jedan armor case crne boje, i stigne mi plavi. I zadnja kupobina je microusb kabl od 3 metra a evo jutros me doceka kabl od 1 metra ili cak manje. Sve su sitne stvari i placeno su mizerno ali opet ne moraju da mi salju skroz leve stvari. Svi prodavci sa 10 000+ ocena i dobrim feedbackom. Pre sve dobijao kao sto je opisano a sada me bas poteralo.
Ja naručio hard case za Meizu m2 note i naravno dobio za m1 note... Utešno je što je odmah ponudio da pošalje novi...
 
Kinezi poceli ozbiljno da zavlace. U zadnja dva meseca i 4 kupovine, nisam dobio ni jednu stvar koju sam narucio. Prvo narucim dva crna hard case za telefon i dobijem dva zelena. Zatim narucim jos jedan armor case crne boje, i stigne mi plavi. I zadnja kupobina je microusb kabl od 3 metra a evo jutros me doceka kabl od 1 metra ili cak manje. Sve su sitne stvari i placeno su mizerno ali opet ne moraju da mi salju skroz leve stvari. Svi prodavci sa 10 000+ ocena i dobrim feedbackom. Pre sve dobijao kao sto je opisano a sada me bas poteralo.

evo moje zadnje 4 kupovine:
narucim android tv box, stigne na pogresnu adresu, posta ni da me pozove, a pisao je moj broj i moja ulica, samo drugi grad, nego samo vrate u kinu, ali sam dobio pare nazad
narucim alat za mobilni, ne dobijem sve delove, ali sam trazio da mi refundiraju novac, a ovo sto sam dobio zadrzim i proslo je
narucim tempered glass za zenfone 2, dobije polomljen i jos bez tracking broja, tu mi isto vrate novac i ne znam sto, ali su mi vratili i novac za shipping koji je bio besplatan kad sam ja narucio
narucim dvbt2 tuner za android uredjaje i dobijem ga posle mesec dana, ali ga bar dobijem i radi super tako da sam poslednjom kupovinom zadovoljan
 
Мени ово баш треба, ал неки проверени који ради.
 
Nazad
Vrh Dno