Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Ja jos nisam podneo zalbu jer mislim da nema svrhe,citao sam iskustva ljudi koji su se zalili za istu stvar i na kraju nista nisu uradili samo pukli pare za zalbe a roba je "vracena" u kinu.
 
Pa ne funkcionise tako.

Zalis se posle, kad primis robu, i papiric na kome pise koliko si platio pdv/carinu.

Mozda su ljudima vracali jer su trazili dozvole za uvoz, jedan drug je imao taj slucaj za vise komada sitnica.
 
Pogresno Mirkoni,

primanjem robe/ placanjem cene koju kaze postar/salterski radnik/ prihvata se i procena vezana za te troskova.
Kako posle da se zalis ? otvorio si paket i mogucnosti za manipulaciju su velike

Dakle ne primis paket, odes u postu, platis taksu od 480 din, i onda cekas posto je rok 60 dana da carina izvrsi ponovnu reviziju slucaja
i (pr(o)cene da li je zalba opravdana.
 
Ja jos nisam podneo zalbu jer mislim da nema svrhe,citao sam iskustva ljudi koji su se zalili za istu stvar i na kraju nista nisu uradili samo pukli pare za zalbe a roba je "vracena" u kinu.
Meni su do sada uvek prihvatali zalbu ako imas lepo jasan dokaz koliko si platio..a imas..lepo u orders slikas koliko si platio i odstampas..i uzems izvod iz banke tog datum i tog iznosa i zahevtas za posiljku..napises zalbu, to oni vrate carini i prihvatice ti sigurno :)
 
Meni su do sada uvek prihvatali zalbu ako imas lepo jasan dokaz koliko si platio..a imas..lepo u orders slikas koliko si platio i odstampas..i uzems izvod iz banke tog datum i tog iznosa i zahevtas za posiljku..napises zalbu, to oni vrate carini i prihvatice ti sigurno :)
I koliko si cekao da ti rese zalbu?
 
Ako pogresno procene i zelite da se zalite, morate prvo da uzmete paket, da platite a onda da se zalite! A ne kad vrate robu u Kinu! Kad vam prihvate zalbu, vratice vam novac!
 
^ scylla
Procitaj ponovo post od sinoc koji sam postavio (2x isto zabagovalo nesto)

Uzmes/platis za paket >> gotovo nema posle zalbe osim kukanja na forumima >
kako posle mislis da se zalis > da im dostavis/vratis paket koji si otvorio ?

Ponavljam
dodje postar kaze cenu/ kazes au mnogo, necu da platim, odbijam/ odes u postu
podneses zahtev i platis taksu (480 din) za zalbu te se zajedno sa tim zahtevom od strane poste, dostavlja i neisporucen paket carini na ponovno razmatranje i onda cekas do 60 dana da odluce da li je zahtev opravdan ili ne. Ako jeste daju novu procenu, ako odbiju ode paket nazad.

Opcija
dodje postar kaze cenu/ kazes au mnogo je, ima da se zalim, te platis i primis paket/ pa posle dan/2 odes u postu sa paketom koji je otvoren - ne moze. Zasto ? Otvoren paket.
 
Ja mislim da carina nema nista sa paketom.

Carina uzima u obzir isecak koliko je placeno, i odstampano placanje na netu, ili izvod iz banke, ili slicno.

Ustvari, moze oba :)

http://www.carina.rs/lat/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx

10. Da li i kome mogu da se žalim ako smatram da vrednost moje pošiljke nije dobro procenjena?



Ukoliko primalac pošiljke, smatra da carinici nisu realno procenili vrednost pošiljke, neophodno je da se zahtevom obrati carinarnici u kojoj je roba ocarinjena. Carinarnica će uvidom u dokumentaciju podnetu uz zahtev, a imajući u vidu okolnosti pod kojima je izvršen uvoz robe, doneti odgovarajuću odluku o osnovanosti zahteva.

Napominjemo da stranka ima pravo da uloži žalbu na obračun dažbina i pre nego što preuzme robu, što znači da ima pravo da traži obračun dažbina na uvid, pa ako se ne slaže sa njim da ne preuzme robu već da se odmah žali.
 
Izbrisao :)
Nisu mi ništa dodatno naplatili. To je bilo februara čini mi se. Poslušao sam tada savet da uzmem bez kutije jer tako vrlo često prolazi bez dodatnih nameta, dok sa kutijom skoro po pravilu sve naplaćuju.
 
Potrazi xiaomi (ili oneplus baterije, neko ih je pominjao) od pouzdanog prodavca.
 
Da li imate iskustva sa jeftinijim eksternim baterijama za mobilne, 7$-15$, ima svašta da se nadje, kinezi pišu sve i svašta, ali vidim i dosta pozitivih ocena(mada to ništa ne znači)
Evo par primera
Link
Link
Link
Link
Link


Naručio ja xiaomi 16000 sa gearbest-a sa prokletim praćenjem preko švedske pošte i lupili mi harač od 700 kinti. Ali s' obzirom da sam do sada prolazio bez harača, morao sam jednom da platim.
Nemoj nikako da uzimaš kineska s*****nja od 3-7-9 dolara, sem ako ti nije žao telefona/tableta koji poseduješ. Pogotovo ako imaju ispod 5-6000 ocena i minimum 200-300 narudžbina za tu bateriju.


Meni se ovo đubre istopilo dok je bilo u usb portu (sva sreća sam bio kući i bacio ga momentalno) usbk.JPG
 
Poslednja izmena:
Ja čekam xiaomi od 5000 mAh da mi stigne, i od mene preporuka za Xiaomi, lepo su se pokazali.
 
AliExpress

Ja taj imam i odličan je, može da napuni oko 4500 mAh

pa ne moze bas toliko...kada se uracuna gubitak u konverziji itd. racunajte da od onoga sto pise na bateriji mozete da racunate na nekih recimo 75 posto deklarisanog kapaciteta....baterija od 10000 tako ima realno nekih 7500...dalje racunajte sami za druge primere....
 
Ne znam, nikad nisam merio tačno ali napuni moj mi4 jednom i ostane četvrtina za sl put
 
Ja coolpad f1 dva puta punim od 25% a baterija je 2500 sa tim od 5000.Ima puno kopija pa sam sve provere izvršio i sve je ok.
 
I kolko bi ispali troskovi za ovo?
Kakav je ovaj M2 u odnosu na Nexus 5, vidim da im je cena na aliju slicna (20-30USD razlike sad sa popustom)?
 
Razlika je u tome sto je taj Nexus 5 refurbished, to je finiji nacin da se kaze polovan...
A troskovi su 32% od vrednosti + 100 dinara otvaranje + 45 din uplata na racun.
 
M2 sa sve troskovima izasao bh te oko 170$ ali zavisi kako procene vrednost.
 
Isti IP6+ od napred, bilo bi kao da si uzeo kinesku kopiju:D
 
Meni uopste ne lici na iP6+, vise na neki Samsung ali ... Prolazi kroz carinu, nije kopija vec originalan telefon.
 
E, super. Uzo 2 komada stakala za G2 za 4,89$. Jedino što ne mogu da se zalepe do samih ivica :mad: zbog zakrivljenosti samog ekrana o čemu je već bilo reči na ogovarajućoj temi. :D
 
Nazad
Vrh Dno