Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Da, da, i meni isto tako.
 
Juce sam kupio predmet i za 2 sata prosla verifikacija ne znam sta je peoblem kod vas.
 
Evo meni na jednom stoji vec 6h sigurno a na druga 2 po 2h.
Pise da je vreme za verifikaciju 24h ali ne pise sta se posle desava ako ne prodje :)
 
Proci ce nemojte da se brinete.
 
I meni je bilo isto obavestenje, da je potrebno jos vremena za verifikaciju, i proslo je bez problema...
Inace, da malo pohvalim carinu... [emoji2]
44734273da33cfb6996465ad3662ce4e.jpg
 
A cekaj zavrnuo te kinez ko mladog majmuna da izvines.
Trebao si da trazis full refund ako odbije lepo otvoris dispute sve posaljes administraciji AE sa dojazima da ne radi nista i lepo bi dobio full refund ali ne od prodavca vec od AE staffa jer kinta tada jos uvek nije kod prodavca vec na racunu AE-a.
Slabo kupujes ne znas sve varijante kinez sve zna on je odlican prodavac u smislu da ce za kanen da ti uzme 30% ALI samo i iskljucivo ako ti ne znas sta trebas da radis.
Nije kriv ovde AE nisi se njima ni obratio za pomoc, ovde si ti jedini krivac, nije ni kinez on je pokusao da izvuce sto vise para i uspeo je 30% .
Nazalost.

ma kinez je hteo da mi vrati 1$, a administracija AE kada sam odradio escalate dispute je odbrila 70% vracanja ili da vratim proizvod, platim postarinu i dace mi full refund... znaci administracija AE nije odobrila full refund nego 70%, tako da je po meni AE kriv

inace posle toga sam dobio par poruka od kineza kao molim vas nemojte da mi date negativnu ocenu, nemojte da me ocenite u opste dajte mi bar 4 blabla ...
 
Poslednja izmena:
Ja nisam imao takvih iskustava sa AE naprotiv zato sam ti i napisao ono.
Zasto je kod tebe drugacije ne znam.
 
jbm li ga, mozda lik koji je odobravao dispute nije bio raspolozen :)
posle nesto vise od 100 transakcaija, ovo mi je prva gde nisam uspeo da se dogovorim sa prodavcem nego gde sam umesao AE i nisam bas najsrecniji kako je problem resen
zato sam lepo sad narucio punjac iz Hong-Kong a ali preko ebaya pa cemo da vidimo kako ce to izgleda...
 
Rekao sam ti da ce proci.
Ja placam preko Alipay-a pa mi zato prolazi brzo uplata a i lakse je.
 
ma kinez je hteo da mi vrati 1$, a administracija AE kada sam odradio escalate dispute je odbrila 70% vracanja ili da vratim proizvod, platim postarinu i dace mi full refund... znaci administracija AE nije odobrila full refund nego 70%, tako da je po meni AE kriv

inace posle toga sam dobio par poruka od kineza kao molim vas nemojte da mi date negativnu ocenu, nemojte da me ocenite u opste dajte mi bar 4 blabla ...
Nisu odobrili 100% zato sto punjac ipak radi i ako ne deklarisanih 2A on ipak nesto vredi i upotrebljiv je.
Manje vise realno si dobio i ako nisi zadovoljan, na paypalu bi dobio 100% bez pardona.
 
Da li su nekada nekome slane stvari iz hk umesto iz kine ? Narucih neki mob i ovaj mi rece da ga salje iz skladista u hk.. Da li to znaci da ce brze da dodje do srbije ili duze nego inace ?
 
Da li su nekada nekome slane stvari iz hk umesto iz kine ? Narucih neki mob i ovaj mi rece da ga salje iz skladista u hk.. Da li to znaci da ce brze da dodje do srbije ili duze nego inace ?
Dosta brže. Barem iz mog iskustva. Zadnji paket koji čekam da prođe carinu, poslat je 2 jula, u Srbiju je stigao na carinu 6-og... Poslat baš iz Hk...
 
Da li su nekada nekome slane stvari iz hk umesto iz kine ? Narucih neki mob i ovaj mi rece da ga salje iz skladista u hk.. Da li to znaci da ce brze da dodje do srbije ili duze nego inace ?
Naravno da ce biti brze meni su stizali paketi iz HK za 2 dana.
 
Evo na apk pise da je poslao satro danas mob. Videcemo kada ce biti na nasoj carini
 
Juče stigao na carinu paket, danas prošao, sutra valjda stiže na kućnu adresu. Sve zajedno nedelju dana od dana kupovine pa do prispeća, zajedno sa vikendom... Iznenađujuće brzo...
 
To za HK postu nije iznenadjujuce, osim ako si se ti iznenadio kako je brzo stiglo.
Uglavnom 99% slucajeva stize za ne vise od e-5 dana.
 
Moj ce biti po onoj staroj,proputuje pola planete za 4 dana a zabode se na nasoj carini 15+ dana :)
 
Prošli paket je stigao za 5 dana. Ali je Kinezu trebalo malo više da pošalje.. Sada sa danom kupovine, carinom i dostavom (ako stigne sutra) nedelju dana. Iznenađen sam jer ljudi zadnjih mesec dana non stop pišu kako im paketi dosta dugo stoje na carini..
Pomislio sam da će i meni tako... :)
 
Zavisi od toga da li su ti carinili paket.. Ako prodje bez nameta prolazi za 1dan,ako treba da ga ocarine moze da stoji 15ak dana na cekanju
 
Izgleda da je to u pitanju... Tražio sam od Kineza da stavi vrednost paketa 40$...
 
Matičnu ploču za laptop... :) Više mi se to isplatilo nego kuglanje grafičke i ostale gluposti...
 
Neki predlog za usb 32/64Gb ili portable Hard disk 500/1000Gb? Ako to ima smisla ovde kupovati.
 
Eksterni diskovi se uopšte ne isplate preko Alija.
 
Flešovi su uglavnom no-no...Većinom su navlakuše ako su extremno jeftini...
 
Nazad
Vrh Dno