Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)


Slažem se sa ostalima da je najbolje da uložiš žalbu. Bez frke i panike, uložiš žalbu i priložiš dokaze.

Ovo radi tebe jer imaš još dvoje istih u putu i radi svih drugih da carina zna da ne mogu da lupaju procenu kako hoće.

Ne znam šta znači RB naočare. Ako je kopija nekih firmiranih, onda je bolje da se ne žališ već da ljubazno pošalješ kinezu info o proceni carine koja je prevelika i da tražiš povraćaj sredstava umanjen za njegove troškove slanja.

Ajde postavi link ka tim naočarima molim te.
 
Ray ban .. Ne moze da trazi refund za placene troskove carine i pdv-a
 
@Hardcoresrbija
Uvoz kopija je zabranjen i kažnjiv, tako da, mogao je i da zapleni tog Roy Baneta, i eventualno piše i neku prijavu.
 
Ipak su dobro procenili. :)
Ne verujem da mogu da pišu prijavu jer jako teško dokaziva njegova krivica, osim ako ne podnese žalbu i podnese sve dokaze njegove krivice. :)

Ovako, uvek može da tvrdi da je prevaren, da nije znao da je kopija, ili čak da nije on naručio nego greškom poslato npr. Zato samo zaplene i unište kopije a ne pišu prijave. Bar mislim...

Edit, ako je kinez napisao 100% original na predmetu onda može da traži potpuni povraćaj sa obrazloženjem da je carina vratila kao kopiju....
Nisam za ovu opciju da nas kinezi ne stave na crnu listu ali ako jeste napisao da su original, onda je i on dosta kriv tako da ko ga grebe...

A kriv je i kupac jer kupuje kopije....
 
Poslednja izmena:
Kinez to sigurno nije napisao,tako da nije kriv..
 
Kako kinez nije kriv kad nije pruzio carenicima odgovarajucu deklaraciju i racun za robu koju salje jer da je to uradio verovatno bi samo naplatili carinu i pdv na tu cenu od 20 e i kazem vam ljudi ovo je prvi put da mi dolazi da platim carinu i pdv jer pre nikad nisam placao ? kako je to moguce ?
 
E show je kinez, 100% real photo without logo(your order with logo) haha.

Druže, znao si da kupuješ kopiju. Kinez je ok. Objasni situaciju i dogovori procenat refund-a tako da on ne bude na gubitku. Nije puno taj shipping, verujem 30tak % od cene da će samo zadržati.
 
Ne mogu da otvorim link u desktop modu da vidim sta je opisao za sipping. Ako je napisao da salje kao gift sa proizvoljnom cenom sem u slucaju kada kupac napise drugacije onda se dzabe znojis oko refunda.

Ako ne stoji taj tekst verovatno mozes da pokusas sa refundom
 
Neće da te oderu. Ocariniće na "pravu cenu" bez popusta. Bilo na TV-u pre par meseci... [emoji1]
 
Upadam u ovu temu kao padobranac moram da pitam oko naručivanja odnosno plaćanja pošto nemam snage da čitam 100+ starana unazad a search me neđto hebe....
Hteo bih da poručim par USB PCI-E extendera ali neznam kojom karticom da platim, kreditnom bih izbegao ako je ikako moguće, ima neka internet kartica koja može da se otvori (neznam tačno kako se zove) i sam uplaćuješ sredstva na njoj koloko želim da potrošim predpostavljam da je to najbolji način, imam i normalnu platnu karticu koja se koristi za plate i kada sam je zadnji put obnovio dali su mi i devizni račun u evrima vezan za tu karticu jel može sa njom da se plaća ?
 
Ja sam tako naleteo na Kvaku 22.
Razgovarao sa poznanikom komercijalistom koji me "uputio" .

"Odrapili su ti carinu.Tvrdis da nije RayBan da je kopija.Kopije su zabtanjene.Unistava se ili vraca.
Tvrdis da je original.Placas carinu na cenu originala"
Sto je najgore uzimao sam za ortaka, pa sam morao njemu da objasnjavam "sta se to desilo..."
 
Ne valja ti kartica vezana za neki račun jer ne daj bože mogu da ti skinu ceo dozvoljen minus,Imaš viza karticu za net i nezavisna je od bilo koga računa pa koliko uplatiš toliko i Imaš na računu
 
Ma nemam minus to nisam obnavljao a i para na računu imam povremeno, mada otvoriću tu viza internet karticu izgleda da je to najsigurnije i najbezbolnije rešenje.....
 
Ja sam otvorio telenor racun bez održavanja samo da kupujem po netu.
 
Zar zalba nije 1500din? Procitah to vec negde...
Pre nekih dan porucih
http://www.aliexpress.com/item/2014...ses-classic-women-sunglasses/32299272222.html
sta mi je ciniti, kad vidim da su stigle na carinu dal da zovem i prilozim dokaze o uplati il? Ne bi da i mene oderu :s
Malo sam se našalio u prethodnom odgovoru u vezi tvog pitanja. Sto je najgore to su predstavnici carine zaista izjavili u beogradskoj hronici, lično gledao.

Dakle, ta sniženja od 90% treba u širokom luku izbegavati je Kinez kao snizi sat ili naočare sa 200$ na 19$, a kod ostalih normalnih prodavaca taj isti proizvod se kreće od 15$ do 21$ npr.

Dakle, takve kupovine treba izbegavati zbog carine a i glupo je nasedati na jeftine marketinške fore, tj. treba kazniti takve prodavce tako što nećeš kupovati kod njih.
 
Kada sam uzimao sat redbul casio čitao sam komentare Brazilaca i njima uvek naplate carinu po ceni originala iako su platili 35e a carina 100e jer kopije su zabranjene pa ili plati kao original ili unište,tako da to što su carinarnici pričali nije nemoguće
 
Ja sam pričao o kineskim brendovima i sniženjima, posto samo kineske brendove i kupujem na aliexpress-u.

Kopije definitivno ne treba naručivati
 
I to je tačno ja sam uzeo neki telefon za 80e na popustu a naplatili mi carinu bez popusta tj 100e
 
Zato se kupuju telefoni od min 120€ :)
 
Malo sam se našalio u prethodnom odgovoru u vezi tvog pitanja. Sto je najgore to su predstavnici carine zaista izjavili u beogradskoj hronici, lično gledao.

Dakle, ta sniženja od 90% treba u širokom luku izbegavati je Kinez kao snizi sat ili naočare sa 200$ na 19$, a kod ostalih normalnih prodavaca taj isti proizvod se kreće od 15$ do 21$ npr.

Dakle, takve kupovine treba izbegavati zbog carine a i glupo je nasedati na jeftine marketinške fore, tj. treba kazniti takve prodavce tako što nećeš kupovati kod njih.

Ne obracam paznju ko daje vec popust, gledam trenutnu cenu i da li je pouzdan prodavac. Kolko se secam svi ostali su imali manje ocene oko 94-95.
Ja kupila mislecu da je neka kineska marka, ako je kopija krastavac :D
Samo cekam kad ce da me oderu, posto do sad nijedan paket mi nije otvaran
 
Jel kinez koji uveze kontejner od ko zna koliko hiljada naocara i prodaje ih po nbg,pancevo itd jel i njemu naplate carinu i pdv orginala ? Jel mu zaplene robu?
 
Cisto da se ubacim sto se tice RB naocari ... Svoj RB 2140 54mm belo crne , kada je buraz dosao iz IT i uporedjivao sa njegovima od 150 eur nije mogao da veruje da je plagijato od 20 eur. Stakla su sjajnog kvaliteta , odmaraju oci i imaju deklarisanu UV protekciju , cak i verzije sa polar staklima su zaista polar ... Tako da licno nikada ne bih kupio "original " naocare kod nas , u inostranstvu je ok , ako finansije dozvoljavaju ali kod nas definitivno ne . Drugar kupio Aviator RB platio skoro 200 e , u radnji sve full ... Posle par dana provali da imaju neku vrstu defekta , naime metalni okvir oko stakla nije identican na oba okvira , na jednom je uzi u jednom delu u odnosu na drugi ... Popiz** je , ovako narucim plagijat i za te pare mogu da tolerisem nesto sto mada u mom slucaju nije bilo.
 
Ljudi, gde gledaju oni cene artikala?! Porucio sam steelseries v2 csgo, na amazonu stoje 100e. Bojim se da me ne oderu. [emoji26]
 
Carenik ne gleda cenu nego ima prava da on proceni koliko to vredi i prema tome naplati ti carinu i pdv tako su meni za naocare koje kostaju 20e lupili vrednost od 100$ gde moram da platim jos 30e preko za troskove,uostalom ne znam kako on moze da odredjuje cenu ako vec ima neka deklaracija,primera radi neko meni moze da proda i orginal naocare za 20e ako mu je hitno za pare i onda on uzme ismisli neku cenu i napalti mi pdv,ovo je bruka i sramota sta se desava u ovoj drzavi zato i kaskamo vec 20 godina.
 
Tablet za klinca me koštao 58e a oni odredili 100$ i 30e sam platio carinu. Kod tebe je baš drastično, e sada nema veze koliko ti napisali carinu i da li je original ili nije jer Imaš pravo da se žališ na osnovu toga koliko si platio jer carinu plaćaš na osnovu cene a ne da li je original ili nije itd.
 
Pa da i isplati se zalba za skoro sve sto lupe cenu tako od oka. Uz izvod placanja ili prosto screenshot iz banke kada i kome je placeno, mislim da to uvazavaju sve mejlom..

Ali onda nastaje problem kopija/original. Zabranjen uvoz kopija, ili je original te i te cene.

Sve ja razumem, ali praksa je drugacija. Zato narucujemo i nadamo se da neki put prodje bez pdva, kad bude bude, kao igra na srecu.
 
Cekajte bre, jel ste se vi zalili pa znate kako to funkcionise ili samo palamudite bez veze?
 
Nazad
Vrh Dno