Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

+100

ista priča, telefon zveknuo ( a i softver je užas), android box otišao hdmi (a i softver je užas), na bt mišu otišao skrol posle mesec dana......čak i usb kablovi su katastrofa, naručio neke duže tanke a oni pune telefon/tablet 24 sata?? jedino što radi ok, da ga ne ureknem, je xiaomi power bank...na aliju je tehnika za izbegavanje...
Tanki a dugacki kablovi sami po sebi pustaju katastrofa slabu struju. Ako hoces da dugacak kabal puni ko kratki fabricki onda mora da bude deblji.
 
Mora da bude od bakra,koji je relativno skup,kinezi stavljaju celicnu ili ko zna koju leguru kao provodnik
 
Kuku nakon 32 dana mi polali stvar koju nisam narucio. Narucio sam caddy za hard disk koji kosta 5 dolara a stigao mi nekakav pribor za bastovanstvo. Uradicu dispute logicno ali zna li neko sta dalje mogu ocekivati? Dal se nekom desilo ovo?
 
Meni se desila slicna situacija. Natucio sam hdmi adapter a poslali su mi neki dok za samsung. Kontaktirao sam kineza i sutradan je poslao novi paket. Nisam otvarao dispute. Ako ti kinez ne odgovori, ostaje ti samo dispute. I pazi da ne istekne protekcija.
 
Meni se desila slicna situacija. Natucio sam hdmi adapter a poslali su mi neki dok za samsung. Kontaktirao sam kineza i sutradan je poslao novi paket. Nisam otvarao dispute. Ako ti kinez ne odgovori, ostaje ti samo dispute. I pazi da ne istekne protekcija.

Znaci vec sam napravio gresku. Otvorio sam odmah dispute, napisao da mi posalje to sto je trebalo i poslao slike. Nista, najverovatnije ce mi aliexpress vratiti pare a on nece poslati to sto je trebalo.
 
Ne znam da li je bilo ali izgleda da se pojavljuje dosta laznih ponuda za sitnice od par dolara. Daju lazne brojeve posiljki i link na lazni sajt za pracenje faspeed com. Na poruke odgovaraju tek kad protekne previse vremena i to vas ubedjuju da je sve u redu i da oni pakuju i salju na stotine istih sitnica dnevno i da svaka prosecno putuje po 60 dana. Racunaju da cete da zaboravite na dolar, dva koje ste platili i da necete da se cimate sa osporavanjem i ******ma koje imaju par tipskih odgovora na svako pitanje "OK my friend, no problem my friend, I will send you month ago..."

Nesto mi se cini da su ovakvi trgovci smisao aliekspresa i da ih vlasnik najvise voli. Imaju ogromne pare na raspolaganju dok nam drze stranu i uspesno rese spor u nasu korist.
 
Sto bi ih vlasnik voleo pa njima ne idu pare dok ti ne potvrdis.
Nije ti stiglo otvoris dispute vrate ti lovu sta ima od toga vlasnim AE?
Sad jedino ako neces da se cimas za svoje pre, onda i treba da ti uzmu.
Kao i kad odes u radnju i kupis felericnu robu ali to vidis kasnije kad dodjes kod kuce i ako se ne zalis oni ti nece vratiti pare ili zameniti robu.
Tako i ovde, neki bas ne znaju da kupuju na sajtovima tipa AE i cim im je da otvore disput pa za takve je samo direkna kupovina u radnji, ali ako su kao iz primera koji sam dao onda dzabe sve.
Moja poenta je da nije AE kriv ako je neko neodgovoran prema sebi i svojim parama, ako tebe ne interesuje i taj 1$ sto bi vlasnika AE.
Nadam se da me razumes sta sam hteo da kazem
 
Ne kazem da su krivi ali imaju brdo tudjih para na raspolaganju par meseci i onda su jos fini posto uvek stanu na stranu kupca.

Prodavci bez problema upisuju u Ali formular lazne brojeve i lazne sajtove za pracenje. To moze da resi automatski ali se ne radi. Kad 50% + 1 prodavac bude koristio lazne podatke o slanju i ljudi ukljuce mozak da to isteraju nece vise biti ni sporova, ni povracaja para niti aliekspresa. Jezda i Dafina biznis model.
 
+100

ista priča, telefon zveknuo ( a i softver je užas), android box otišao hdmi (a i softver je užas), na bt mišu otišao skrol posle mesec dana......čak i usb kablovi su katastrofa, naručio neke duže tanke a oni pune telefon/tablet 24 sata?? jedino što radi ok, da ga ne ureknem, je xiaomi power bank...na aliju je tehnika za izbegavanje...
Ja naručio pre mesec dana neki mini usisivač da usisavam kućište, radio je samo kad sam ga isprobao čim je stigao.

Posle dve nedelje mi je zatrebao - ali džaba, već ispustio dušu :)
 
Moze valjana tehnika da se probere na aliju.. Samo treba otvoriti oci i pratiti sta rusi pisu i kupuju. Ni kod njih jeftino nije kvalitetno.
 
Sta se desava kad nesto kupis, pise poslato je i posle 4-5 dana dobijem poruku da su mu suspendovali nalog zbog sumnjivih transakcija?
Da li da uopste ocekujem taj predmet ili da odmah porucim isti kod drugog prodavca?
 
Sta se desava kad nesto kupis, pise poslato je i posle 4-5 dana dobijem poruku da su mu suspendovali nalog zbog sumnjivih transakcija?
Da li da uopste ocekujem taj predmet ili da odmah porucim isti kod drugog prodavca?

Ja sam imao taj slucaj kod jednog prodavca.Mislim da su mi cak vratili pare i bez mog dispute-a.A mozda sam i pokrenuo dispute.U svakom slucaju pare dobijas nazad sigurno.
 
Naručio za drugara neki screen protector za lenovo s60 i stigao mu ali ne pasuje uopšte kako treba. Napisao Kinezu da ne valja uz priloženu fotografiju on odmah odgovorio, kao proveriće. Nema ga da se javlja 10 dana :D. Šta da radim? Da otvaram dispute ili da ga cimam opet? Smešna je cifra (1,82€) ali mi se ne poklanja Kinezu iz principa. Evo fotka.
 

Prilozi

  • 11652067_10205424872033652_260503402_n.jpg
    11652067_10205424872033652_260503402_n.jpg
    82 KB · Pregleda: 214
Sta se desava kad nesto kupis, pise poslato je i posle 4-5 dana dobijem poruku da su mu suspendovali nalog zbog sumnjivih transakcija?
Da li da uopste ocekujem taj predmet ili da odmah porucim isti kod drugog prodavca?
Meni se ista sitacija desila bas na AE pre 3 godine, narucio posle dva dana vidim da su ga suspendovali ali su mi odmah( u roku od par dana) vratili ceo iznos novca od 60$.
Nisam nista otvarao niti se zalio jednostavno sam video da je uradjen komplet refund.
Tako da opusteno vratice ti pare.
 
Poslednja izmena:
Nije do para znam da ce vratiti, nego evo opet sad za drugu stvar danas dobijam da je transaction frozen, nego da ne porucujem opet isto ako ce mozda stici.
 
Pa ako je stvarno poslao verovatno ce stici, jel imas TN?
 
Nemam krastavac
 
Moguce da ti nije ni poslao to ne mozes znati pogotovo zato sto nemas TN.
 
evo kako se zavrsila prica sa mojim punjacima...
dobio sam refund ali 70% od ukupne cene.. iako su punjaci neispravni, iako su dobili i fotografije i video, dali su mi dve opcije, da vratim punjace platim shipping do kine i dace mi full refund (bez mog shippinga do kine) ili da zadrzim neispravne punjace dobijem 70% iznosa... sto sam i prihvatio...
sto se mene tice ne verujem da cu vise sta kupovati sa aliexpresa skuplje od 5$... smatram da su postali jako ne korektni, u prevodu, neko moze da vam posalje kamen, uzme 100$ za to a da bi vam vratili novac kinez ce zahtevati da mu posaljete kamen nazad sto ce vas kostati min 50$...
 
evo kako se zavrsila prica sa mojim punjacima...
dobio sam refund ali 70% od ukupne cene.. iako su punjaci neispravni, iako su dobili i fotografije i video, dali su mi dve opcije, da vratim punjace platim shipping do kine i dace mi full refund (bez mog shippinga do kine) ili da zadrzim neispravne punjace dobijem 70% iznosa... sto sam i prihvatio...
sto se mene tice ne verujem da cu vise sta kupovati sa aliexpresa skuplje od 5$... smatram da su postali jako ne korektni, u prevodu, neko moze da vam posalje kamen, uzme 100$ za to a da bi vam vratili novac kinez ce zahtevati da mu posaljete kamen nazad sto ce vas kostati min 50$...

Dobro sad, ljut si i treba da budes ljut, ali nece za "kamen" traziti da im vratis...
Meni su tako za tehnicku stvar koja je imala pogresan konektor trazili da snimim unistavanje uredjaja i bice full refund ili ne i odobrice mi 80%.
Shvatio sam kada sm se raspitao koliko kosta da mi neko zameni konektor to je bilo oko 10% cene....
Uradio refund 80% i zamenio mi covek konektor...
 
Ali je klasičan kineski buvljak, pa treba malo "razgledati" robu pre naručivanja. Konkretno, svi jeftini punjači su sa lažnim specifikacijama. Ko želi kvalitetniji punjač uz adekvatnu cenu, nek pogleda ovu radnju http://www.aliexpress.com/store/1163405
 
I ja sam naručio punjač od 2A Samsung, navodno original. Kabl je malo krivo ulazio, a punjač nije davao 2A.
Jel ima neko predlog gde to da nađem?
Online ili kod nas, ali da stvarno daje 2A...
 
Ja uglavnom sitnice kupujem sa ebaya, tako sam navikao. Kupujem od prodavaca sa ok feedbackom i samo sam jednom imao malko deformisanu silikonsku futrolu ali nista strasno i jos mi je dao mali refund.

A inace zanima me gde kupiti usb ili citav punjac sa 2m kabla? Kupio sam sa ebaya one sarene vec 2-3 komada za mene i ukucane ali posto sam uvek punio telefon preko noci nisam shvatao da mu treba po 7-8 sati da se napuni ustvari.
 
evo kako se zavrsila prica sa mojim punjacima...
dobio sam refund ali 70% od ukupne cene.. iako su punjaci neispravni, iako su dobili i fotografije i video, dali su mi dve opcije, da vratim punjace platim shipping do kine i dace mi full refund (bez mog shippinga do kine) ili da zadrzim neispravne punjace dobijem 70% iznosa... sto sam i prihvatio...
sto se mene tice ne verujem da cu vise sta kupovati sa aliexpresa skuplje od 5$... smatram da su postali jako ne korektni, u prevodu, neko moze da vam posalje kamen, uzme 100$ za to a da bi vam vratili novac kinez ce zahtevati da mu posaljete kamen nazad sto ce vas kostati min 50$...
A cekaj zavrnuo te kinez ko mladog majmuna da izvines.
Trebao si da trazis full refund ako odbije lepo otvoris dispute sve posaljes administraciji AE sa dojazima da ne radi nista i lepo bi dobio full refund ali ne od prodavca vec od AE staffa jer kinta tada jos uvek nije kod prodavca vec na racunu AE-a.
Slabo kupujes ne znas sve varijante kinez sve zna on je odlican prodavac u smislu da ce za kanen da ti uzme 30% ALI samo i iskljucivo ako ti ne znas sta trebas da radis.
Nije kriv ovde AE nisi se njima ni obratio za pomoc, ovde si ti jedini krivac, nije ni kinez on je pokusao da izvuce sto vise para i uspeo je 30% .
Nazalost.
 
Narucih neke stvari sa alija i nikako da prodje uplata iako su novci skinuti sa kartice. Ranije su uplate prolazile za max 30min sada 5h proslo i nikome nista.. To je sada normalno ili ?
 
To se i meni dešava, ne znam zašto.
 
Ovo mi ispise..
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1436206476843.jpg
    uploadfromtaptalk1436206476843.jpg
    104.1 KB · Pregleda: 217
Nazad
Vrh Dno