Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Stiglo u Holandiju, piše prispece.
 
Tako Sarici nisu pratili robu iz Juzne Amerike ko ti punjac.
 
Danas oborio rekord. Stigao paket za 13 dana sa aliexpressa.
Obicno se krece oko 25-30 dana.
 
Meni stigao kais za aparat za 14 dana...i ja sam mislio da cu cekati bar jos nedelju dana. :D
 
Stigla mi je pošiljka sa Aliexpress-a. Nezadovoljan kvalitetom, poslao sam poruku prodavcu sa primedbom i sačekao par dana. On je ćutao. Pokrenuo sam dispute i zatražio potpunu refundaciju novca (inače je mala suma u pitanju, kaljeno zaštitno staklo za telefon). Prodavac je ubrzo odgovorio i izjavio da nudi 20% povraćaj. Ja sam mu rekao ili da mi refundira kompletno novac ili da mi ponovo pošalje proizvode, ali dobrog kvaliteta. On pristaje da mi pošalje ponovo, ali da otkažem dispute.

Šta da radim? Nikako da ne otkazujem dispute, nego da tražim produženje buyer protection roka dok mi ne stignu novi proizvodi?

Svaki savet je dobrodošao.
 
Poslednja izmena:
Znaćemo sigurno samo ako se nadje neko ko je baš imao takvu priliku, male su šanse da baš takav pročita post i da ga ne mrzi da piše.

Nisam imao priliku da probam tako nešto ali je aliexpress sistem prilično logičan i pouzdan, odnosno napravljen da se mnoge radnje obavljaju automatski, tj. bez uplitanja radne snage.

Dakle, ja bih išao na cancel dispute i jedino logično je da će se stanje vratiti na predjašnju situaciju sa x dana do isteka zaštite a onda redom, tražiš broj za praćenje, produženje zaštite dok ne stigne novo kaljeno staklo, opet dispute ako ne valja.... ali valjda je normalan prodavac...
Note:
Klikćeš na sopstvenu odgovornost. :)
Make sure da su se svi dogovori oko novog slanja obavljali preko aliexpress sistema.
 
Poslednja izmena:
^ Mislim da nakon otkazivanja dispute više ne postoji mogućnost za ponovno pokretanje dispute. U tome je i problem.
A prodavac... Pa mislio sam da je normalan, ali nije želeo da odgovori na poruku bez dispute. Čak nisam želeo ni da pokrećem dispute, niti da tražim novac nazad, već sam samo hteo da mi kaže da se to dešava na proizvodima koje prodaje i da je "normalno". Ne bih postavljao nikakva dodatna pitanja, samo bih potvrdio prijem i završio sa tom pričom.
 
Sta je problem sa tim staklom? Kako to da je toliko lose?
 
Neka ti vrati pare i nek ti da link da opet od njega kupiš staklo ali boljeg kvaliteta.
Onako može da te zezne, a sumnjiv mi je.
 
Prodavac nece dispute u statistici verovatno pa zato želi zatvaranje istog.
 
Sta je problem sa tim staklom? Kako to da je toliko lose?

Ne naleže dobro na telefon. Dobro je isečeno, ali na više mesta, simetrično, stoji kao paukova mreža. Verovatno je lepak loše nanet.


Neka ti vrati pare i nek ti da link da opet od njega kupiš staklo ali boljeg kvaliteta.
Onako može da te zezne, a sumnjiv mi je.

Tražio sam, nije pristao na refundaciju. Ali poslaće mi ponovo proizvode.


Čisto da kažem kako sam postupio kako bi znali ostali. Tražio sam od prodavca produženje Purchase protection za još 40 dana, a nakon što je to uradio i obećao da će poslati ponovo, otkazao dispute. Moguće je pokrenuti ponovo dispute dokle god traje Purchase protection, što je odlično.
 
Drugari za koliko da ocekujem paket otprilike?
Poz.
5a6bd3bf1e9b6d2f65249bf5386ecad5.jpg
 
Vidim da ti je paket stigao na carinu. Sve zavisi sta si narucio, sto ti je paket vredniji to ti je veca sansa da ce ga otvarati i cariniti, a to moze da potraje par dana. Ako je neka sitnica, ocekuj ga za dan dva.
 
Sve zavisi od carine, licno mislim da ti na to nece naplatiti nista, ali se sa njima nikada ne zna. Uglavnom za dva tri dana ocekuj paket.
 
Pozdrav,

naručio sam tastaturu za laptop pre devet dana za 18 evra.

Pre osam dana mi stiže poruka:

hvataj.png


i ja otkažem narudžbinu. Koliko trebam dana realno da čekam da mi se vrati na Banca Intesa Internet karticu novac? I da li će da se vrati na karticu direktno ili PayPal (mislim da ću onda primiti nešto manje ako ide na PayPal)?

snap-2015-07-30-at-09203.png
 
Još ništa nisam dobio, sada sam proverio karticu :(

Zaboravih da ubacim ovu sliku:

snap-2015-07-30-at-09252.png
 
Još ništa nisam dobio, sada sam proverio karticu :(

Zaboravih da ubacim ovu sliku:

snap-2015-07-30-at-09252.png


Ja sam imao zanimljivu situaciju kod refunda, nije bila velika kinta, a nešto sam kupovao pa nisam primetio da su vratili po stanju. A po datumu nisam video jer je uplata refundirane sume imala datum isti kad sam i platio.
 
Ne vidiš uplati u intesi već po povećanom računu za tu svotu
 
Klikni gore na računi , pa na promet . Refund se knjiži kao uplata .
 
Nisam do sada narucivao sa Alija, samo sa Ebay-a, pa me znima da mi neko kaze sta se ovde desava, vidim da je neka akcija kao jos dan za 25 $, ali malo mi to nerealno da kao bude sa 247 na 25 $, o cemu se radi jesu ovih 247 $ samo lepak za budale ili sta je u pitanju, narucio bih ovaj sat ? I ako ga narucim za tu cenu jel imao neko slicna iskustva koliko ce da mi lupe pdv na carini to jest na koju cenu ?
 
Koji sat?
Obicno je neki lepak za budale ili nesto sto ne mozes da kupis jer se prodalo u sekundi cim se pojavilo.
 
Nazad
Vrh Dno