Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Ma koju razliku. Ako imaš dokaze otvaraj dispute i traži makar 50% para. Čuj ponudiće ti razliku, zašto bi ti plaćao njegove greške? Ako je pogrešan poslao neka plati "kaznu" da ne pogreši sledeći put :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam mu rekao sta ce mu kinez ponuditi ne sta on da trazi. Slazem se da treba da trazi bar 50%.
 
Razumemo se. Ja sam na primer dobio 50% refunda samo zato što mi je kinez poslao sluške u boji koju ja nisam naručio. Umesto 25$ na kraju sam ih platio 12. Neću ja da finansiram tuđe greške, surov je ovo svet..
 
Nikad nisam otvarao dispute. Jel ja treba da trazim nesto ili alibaba presudjuje? Koja je procedura, da ne promasim nesto ?
 
Kad otvoris unosis da li si primio robu, iznos koji zelis nazad i da li zelis da posaljes robu nazad. Ispod opisujes razlog otvaranja dispute i stavljas slike ili video kao dokaz. Onda cekas da ti prodavac odgovori. On ce ti tu ponuditi ono sto on smatra da je ok. Ako nisi zadovoljan njegovom ponudom ici ces na escalate dispute u tom slucaju odluku donosi aliexpres. Da znas da ovo moze da potraje par dana. A povrat novca kad ti odobre traje izmedju 7 i 10 dana
 
Hvala. Nije mi bitno koliko dana traje, samo da izvučem nešto. Javljam šta sam uradio.
 
Ne treba da izvuces "nesto" vec onoliko koliko ti pripada, za koliko si prevaren ili koliku si stetu pretrpeo nenamernom greskom prodavca.
 
Poslao sam, video iz jednog kadra, sve se vidi, nema prevare, dokazuje rezoluciju ekrana, internu memoriju, čipstet i bateriju. Ako ne prihvate onda su kerovi. Tražio sam pola para.
 
Kamo srece.
Sta te konkretno interesuje da ti odgovorim za xenone?

Ja baš ovih dana planiram da ih ugradim. Naravno, nemam pojma o njima. Lik mi kaže koji ugrađuje, a znam ga dugo - od 50-100 eura.

Tako da, reci sve što znaš, preporuči nešto, razlika u ceni šta znači, kvalitet lampice? Jačina svetla? Možeš i na pp, mada najbolje ovde, pa neka stoji za ljude koji čitaju to. Ako imaš i proveren proizvod mogu ida g akupim i odnesem na ugradnju, pa i uštedim.

Hvala unapred!
 
ako moze pomoc u vezi paketa, sta im znaci ovo otprema cetiri puta?
Capture.JPG
 
To znači da ti paket čeka na carinski postupak. U prevodu platićeš dažbinu državi
 
za papuce od 13 evra hahah :D
 
Moj slučaj: poručio sam nešto 09.09.2014. i ubrzo je poslato. Već se dva puta produžava delivery date, a tracking mi stoji ovako:

2014-09-15 CN Acceptance, CHINA
2014-09-20 CN Processed Through Sort Facility, CHINA , Origin Post is Preparing Shipment
2014-09-30 CN Departure from outward office of exchange
2014-10-17 CN PVG Ready to depart
2014-11-07 Arrival at inward office of exchange, held by import Customs, SRB

Početkom novembra sam razmenio par poruka sa prodavcem:

2014-11-04 23:07:49

dear friend,
i have checked it for you, the parcel has already reached to your country
since international shipping is unstable and out of control,the parcel might be delayed some time,
So could you please wait for a bit more time for the shipping?
if confirm that the parcel is lost , i will arrange to ship a new one to you or refund you the payment,
and i had already extend the delivery for you to ensure that you have enough time to confirm the order
Best regards



2014-11-06 23:22:26

dear friend,
we have checked the order for you, the logistics company told us the parcel has reached your country,
but it is still not in your local post office, after it reach, the courier will contact you,
please don't worry and give more patience on it,
best regards

Koliko kontam da je do carine problem, u pitanju je web kamera od 4 evra, šta im treba toliko samo da mi je znati... isti dan sam naručio i neki miš od drugog prodavca, to sam već i zaboravio da sam dobio...
 
Ja baš ovih dana planiram da ih ugradim. Naravno, nemam pojma o njima. Lik mi kaže koji ugrađuje, a znam ga dugo - od 50-100 eura.

Tako da, reci sve što znaš, preporuči nešto, razlika u ceni šta znači, kvalitet lampice? Jačina svetla? Možeš i na pp, mada najbolje ovde, pa neka stoji za ljude koji čitaju to. Ako imaš i proveren proizvod mogu ida g akupim i odnesem na ugradnju, pa i uštedim.

Hvala unapred!
Eeee i mene interesuje ovo oko ksenona
 
Evo šta rade kinezi kada im daš ocenu 3 umesto 5 :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417104762158.png
    uploadfromtaptalk1417104762158.png
    339.8 KB · Pregleda: 243
  • uploadfromtaptalk1417104772745.png
    uploadfromtaptalk1417104772745.png
    351.2 KB · Pregleda: 234
Daj mu tih 5 zvezdica nek ide u P.M. :D Ako te bude zavlacio za popust sledeci put zapreti mu da ces ove skrinsotove proslediti njegovom sefu :D Naravno, ako ne izmislja celu pricu, ali i onda je zasluzio makar 4 za trud..
 
Ima da mu udarim 1 jer je lud :)
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima info, ako porucim od istog prodavca par stvari u roku od dan dva, nebitno, da li isti pod obavezno kao i na ebay salje svaku posiljku odvojeno ili postoji mogucnost da on to sve bez pitanja strpa u jedan paket i posalje ? :d
 
Naglasi kako hoces...
 
Evo šta rade kinezi kada im daš ocenu 3 umesto 5 :)

Ja bih mu dao 5 pa nek ide zivot, vis da je tesko zaposliti se u Kini, vis da su pod pritiskom, daj mu na rec pa mu zapreti ko sto rece kolega ako ne izmislja.
Bar bih ja ovim redosledom radio, pomozi coveku, ali ako zeza onda uradio ono i budi djubre do krajaaaaa, :D
 
Da li neko ima info, ako porucim od istog prodavca par stvari u roku od dan dva, nebitno, da li isti pod obavezno kao i na ebay salje svaku posiljku odvojeno ili postoji mogucnost da on to sve bez pitanja strpa u jedan paket i posalje ? :d
Ma jok, uvek ce da ti posalje sve u jednom paketu.
Najpametnije da sacekas da posalje pa napravi novi order.

A ovaj kinez za zvezdice laze ko pas...
 
Da li moze samo neko ukratko da mi objasni kako mogu da se registrujem i unesem svoju adresu na Aliexpress i da povezem sa mojim paypal nalogom ili treba sa interenet karticom samo i kako? :)

Video sam neke zanimljive stvarcice, pa bi pazario. :D Kupovao sam vec bio sa Ebay, ali ne znam kakva je procedura kod Aliexpress-a. :)
 
Poslednja izmena:
Samo klikni na registraciju i sve ce ti biti jasno. Veoma je jednostavno. Placa se karticom..Aliexpres ima svoj sistem zastite kupaca.
 
Aha, ok. Sad cu bas da probam. Hvala. :)

I samo jos jedno pitanje da limoze sa internet karticom da se registrujem ili onom obicnom platnom? :)
 
Da li je neko kupovao deblje sportske pamučne čarape (nalik na H2O koje se prodaju kod nas)? Na slikama mi sve nešto tanko deluju.
 
Ja plaćam običnom, platnom, VISA - Intesa.

Elem, što se tiče mog dispute -a kinez je prihvatio da vrati pola para nazad. Ako može neki savet oko daljih koraka. Da li da čekam da legnu pare pa onda feedback? Ili je to gotova stvar i mora da uplati? I kakav feedback da mu dam? Da ga ispoštujem ili da ga nagrdim jer je prevarant? Kakav je "običaj" s obzirom da vraća pare?
 
Izgleda mi se da je vise nas zapalio neki kinez za lovu, nije imao ni jedan FB a ponuda mu je isla na oko 15 stranica :d i sve je bilo uglavnom povoljnije od drugih, video sam kad sam orderovao da je dosta ljudi kupovalo tih par dana od njega. Danas kad sam klikuo da vidim sta ima doticni u ponudi videh da nema nista, cak ne vidim opciju kako otici na njegov profil da pogledam da li je neko okacio neki negativan FB. malo je cudno bilo tih dana to sve sto je stavljao u svoju ponudu su bile razlicite, od drugih nekih radnji description stranice...
 
Poslednja izmena:
OK. Hvala vam na pomoci.

I pre nego sto se upustim u kupovinu interesuje me sta da gledam kod prodavca prilikom kupovine i kako da znam da je siguran prodavac i da cu dobiti to sto narucim? Tj. sta se uopste gleda tamo prilikom kupovine, jer ima istih proizvoda, a cene dosta variraju.
 
Nazad
Vrh Dno