Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Dogadja li se jos nekome da stoji free shipp. , a onda kada se udje u proizvod stoji +4$ npr za shipp. ?
 
Naravno, štikliram samo free a ono se pojavljuje i šta nije free.
 
Ja sam primetio da su neke stvari (recimo blic za fotoaparat) jeftinije na ebay-u nego na aliexpressu.To pre nije bio slučaj, što je na ebayu u dolarima na aliju je u eurima.
 
Mnogo stvari je jeftinije na eBay-u nego na Aliju, gledam neke zvrcke koje narucujem i isti likovi koji tu istu kinesku robu valjalju na eBay-u, na Aliju je 20% skuplje prodaju.
 
Na Aliju stvari male vrednosti do nekih 10$ su skuplje zbog trackinga koji nije obavezan na eBay. Preko te vrednosti obicno je aliexpress povoljiniji jer je besplatan za prodavce, dok ebay uzima procenat od svake prodaje...
 
Ako je poslata posiljka 27.1, koliko dana moze da se razvlaci po Kini, a da je nema u trackingu?
 
U principu se vidi vec posle 3 dana ali mozde da bude i vise, recimo neki max je 10 dana.
Akp ga nema tada najverovatnije ga nece ni biti tj. nije validan TN.
 
Treba mi savet oko dispute-a.
Narucio sam jedanaestog novembra vise stvari i sve je stiglo osim dva mala kablica bez TN-a. Poslednji paket stigao pre mesec dana.
Trazio sam produzenje roka za 3 nedelje, i dobio ga. Paketi jos nisu dosli a vreme zastite jednog paketa je isteklo, pa sam otvorio dispute. Predlozio sam da mi opet posalje ali ovog puta sa brojem za pracenje. Prodavac nije to prihvatio nego mi je produzio zasritu za jos 3 nedelje.

Sta da radim?
Sobzirom da mi je sve od istog datuma stiglo pre mesec dana (neki paketi su bili veci i camili na carini zbog poreza, a ovaj je obican usb kabl) ja mislim da se paket izgubio. Tri meseca u putu je ipak previse. Sta bi ste vi uradili?
 
Sacekao da istekne i taj dodatni period zastite pa se opet dogovarao sa prodavcem.
Vrlo lako se moze desiti da ti paketic stigne svaki cas.
 
Nisam te razumeo.
Ja sam sacekao da istekne period, pa sam trazio produzenje. Sada je i to produzenje isteklo, pa sam otvorio dispute i njemu objasnio situaciju.

On je odbio da mi opet posalje nwgo mi je, po drugi put produzio zastitu. ,znaci drugo produzenje...
 
Mislim da je to vec previse. Jednostavno mi je nemoguce da nesto putuje 90 dana do ovde. Ja takodje imam jedan paket bez TN od 23.11 koji nije stigao. Ja sam se javio kinezu i trazio produzenje zastite, on dodao 40 dana jos ali ako i tada ne stigne trazim refund. Ovo sa drugim produzenjem je suludo.
 
Zavisi koliko je bila inicijalna zastita.
Meni je bas usb kabl putovao skoro 100 dana, u obicnom pismu. Isto sam mislio da nece stici. Inace, verujem da prodavci imaju bar neki uvid u takve posiljke. Nekada kazu da ce stici i produze zastitu,a nekada traze da odmah pokrenes dispute.
Ima nekoliko primera ovde da su takvi paketi stizali iako su novi poslati u medjuvremenu.
Ako ti se zuri u nabavci, kupujes domace a ne online iz Kine.
 
Poslednja izmena:
Meni su cesce lagana pisma duze putovala nego teza pisma i paketi, ovi free koji su bili.
 
Nije ovde stvar da li mi se zuri. Kad ti se zuri to je znaci par dana, mesec dana je kad ti se ne zuri. Ovo preko 3 meseca nije "da mi se ne zuri" nego je "svejedno da li ce mi ikada stici".
 
In 10days 1hours 7minutes 42seconds Purchase Protection will end.
Kinez me kulira kad ga pitam za TN, i preko koje je kurirske sluzbe slao.
Posle 8 dana ne radi, ni na jednom sajtu za proveru.
Najsumnjivije mi je to sto je posle one verifikacije uplate(6h) odma` lupio ovaj TN i da je kao stigao tako brzo da shippinguje.
Kad da otvorim dispute?
 
Od kad to Ali ne prima debitne kartice? Odbijena mi je prekjuče porudžbina (Meizu MX4), posle vidim informaciju da ne primaju Visa i MasterCard debitne kartice.

Prošle godine sam uspešno plaćao par puta tom istom karticom.
 
Hahaha, divota
Zbogom Ali
Ps
Verovatno su provalili da na debitnim obično ostane 0 $/€/¥/£, dok sa kreditne mogu više da povuku.
 
Znači vole više da povuku? Meni su povukli skoro 2e više.
Kartica visa elektron iz interesa za devizni račun vezana.
 
I ja imam tu karticu ali uvek rezervišu 0.5% više sredstva a posle nekoliko dana vrate ,tako je bilo do sada bar.
 
Ja sam juće na Aliju platio Visa internet karticom (Intesa) , bez ikakvih problema.
 
Od kad to Ali ne prima debitne kartice? Odbijena mi je prekjuče porudžbina (Meizu MX4), posle vidim informaciju da ne primaju Visa i MasterCard debitne kartice.

Prošle godine sam uspešno plaćao par puta tom istom karticom.
Aliexpress prima debitne kartice i ja sam juce kupio sa Visa internet. Pogledaj da ti kartica nije istekla ili tako nesto, jer nisu ludi da primaju samo kreditne njih je mnogo manje nego debitnih.
 
Od kad to Ali ne prima debitne kartice? Odbijena mi je prekjuče porudžbina (Meizu MX4), posle vidim informaciju da ne primaju Visa i MasterCard debitne kartice.

Prošle godine sam uspešno plaćao par puta tom istom karticom.
Meni se to jednom desilo i ja ponovio odma i proslo...Mozda je neki bag trenutni...
 
Ima li neko iskustva sa dugortajnim čekanjem velikog paketa sa Alija. Znači nije sitna pošiljka, možda kutija duga 1,7m, i malo šira 5-6kg. Po broju koji mi je dao prodavac paket napustio HK 5.jan. E sad ono što me interesuje...Pošto je prodavac sam produžio zaštitu još 70 dana i u kontaktu sa njim govori da je poslao i da još malo sačekam...ali moje strpljenje je pri kraju, jer sam platio dobro poštarinu iako nije exspres, a razumno sam očekivao da dođe do 40 dana, da li da pokrećem disput ili ne? Ne znam kako dopremaju veće pakete, ali za 30 dana je već trebao stići do carine makar ga nosili najsporiji kneski puževi..Jedino da nije izgubljen. Ima li neko sa sličnim iskustvom. Neki predlog kako da reagujem, jer mi ne pada na pamet kakvu on korist ima ako mu novac neće leći dok ja ne potvrdim. Jedino ga Ali može da vrti..
 
Meni su slusalice putovale 90 dana bez problema. Nisam ni pokretao dispute, kinez je bio vrlo korektan i komunikativan. On mi je cak i druge poslao i tek onda su prve stigle.
 
tako je to sacekaj jos malo mesec dana je ipak za tako nesto premao...do 2 meseca bi trebao da cekas..produzi slobodno stici ce
 
Nazad
Vrh Dno