Šta je novo?

Atom Editor

ays

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruke
1,581
Poena
200
Пре пар дана сам добио бета позивницу од стране GitHub-a да тестирам њихов едитор Атом.
Ко жели да види о чему се ради, ево овде може да погледа: https://atom.io/
Ја имам 3 позивнице које могу да искористим па ако неко жели, нека виче! :)


Овако изгледа:

Screen_Shot_2014_04_05_at_3_46_07_PM.png
 
Evo vicem :)
 
Izgleda kao Sublime Text editor.
 
Da, izgleda. Ono sto mene nervira kod Sublime-a je to sto nikako da izadje zvanicna verzija 3, a 90% korisnih dodataka je za v2. Pizdim svaki put kad kodiram neke Handlebars templejte, hocu sebi oci da iskopam (a necu da predjem na v2).

P.S. UA Angular! :p
 
Ako moze i meni, zahvalan u napred :)
 

Ako moze i meni, zahvalan u napred :)

Емејл на који желите позивницу ми пошаљите на ПМ. ;)

Izgleda kao Sublime Text editor.

Мислим да је то и поента... људи су већ упознати (и то знатно) са ST2 и онда је било логично да користе сличан GUI са комбинацијом фора из Vim-a и неких других, врло у GitHub фазону, ситница. :)
 
Da, izgleda. Ono sto mene nervira kod Sublime-a je to sto nikako da izadje zvanicna verzija 3, a 90% korisnih dodataka je za v2. Pizdim svaki put kad kodiram neke Handlebars templejte, hocu sebi oci da iskopam (a necu da predjem na v2).

P.S. UA Angular! :p

Еј бре ти! Не распируј сад овде ЈЅ фрејмворк хејт!

п.с.
Јул (ни)је кул и то! :p
 
Stigla je i meni beta pozivnica pre par dana, nisam stigao da isprobam.

Koristim Sublime 3 vec duze vreme. Sublime je postavio standard, nadam se da ce Atom biti bolji.

Razocaravajuce je sto je Mac only, za sada. Takodje imam 3 invitea, pa ako neko hoce nek baci PM.
 
Ja se zahvaljujem Bunarssen-u na pozivnici. Upravo skidam, a isprobacu vrv sutra kada se vratim kuci pa javljam utiske... :d
 
Ja nikako da stignem da ga probam, brdo obaveza nagrnulo ovih dana :)
 
Има доста тога што му фали у односу на ЅТ2 али добро, вероватно ће се појавити у будућности... тек је на 0.8.5. верзији.
 
Има доста тога што му фали у односу на ЅТ2 али добро, вероватно ће се појавити у будућности... тек је на 0.8.5. верзији.

Дефинитивно сам престао да га користим... па ћу проверавати само повремено шта се збива са едитором.
Фали му следеће што га чини буквално бескорисним едитором за мене:
- Не може да запамти сесију која је била пре затварања едитора
-- Не памти ни величину прозора а ни позицију истог
-- Не памти ни који је фолдер био отворен
-- Не памти ни који су табови били отворени, тј фајлови у табовима
- Не постоји начин да се покрене икакав auto-suggest са све инсталиран пакетом за то
- Ради auto-indent на врло ужасан начин
- Ради word-wrap на исти начин као TextMate што је тотално ужасно у односу на ST2
- Неколико пакета који су пребачени из изворних TextMate или ST2 су врло лоше одрађени и пуни багова

Ако желим обичан едитор, постоји Vim који ем користи мање меморије ем се извршава директно у мом терминалу па помоћу tmux сесије могу да имам колико год хоћу отворених прозора на једном месту.
 
Danas sam ga malo testirao. Odmah sto sam primetio - file neki ima malo html/php mesano - syntax highlighting ne radi uopste iako je php extenzija i prepoznaje ga kao php... Onda sam ga isao zatvoriti, nije se hteo zatvoriti... Onda sam ga force quit jedno 5 puta, i svaki put se sam upalio posle, tek iz 6. puta se ugasio totalno. Ne pokrecem ga skorije sigurno...
 
Atom je dobio update - nisam stigao da isprobam sve i svasta ali ispravili su par bug-ova koje sam probao.
 
Ново ажурирање је стигло, више није на позив и доста тога је боље и квалитетније... али и даље препуно проблема. Иконица је нова... :S:
 
Nazad
Vrh Dno