Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Bitno je samo da se odmah rastavi i izvadi baterija i nikako ne paliti. Staviti u pirinac tokom noci i ujutru kao nov. Imao sam slican problem i resen je na ovaj nacin.
 
Da se zahvalim clanovima @nuk i @tolero na hitrom savetu.

Stavljen u 1kg belog nedijetalnog pirinca. Do sutra ujutro..
 
Telefon mi samo od sebe iskljuci muziku, pocinje malo da me iritira to. Apdejtovao sam ga pre dve nedelje. Sta da mu radim?
 
Uredjaj je odstojao preko noci u pirincu. Jutros oko 7h sam ga izvadio i pokusao da stavim bateriju. Pocela je da pucketa i prosto sam je izvadio odmah. Nisam pokusao da upalim.
 
Cekaj onda jos. Pogledaj telefon i bateriju pre ukljucivanja,proveri pinove na bateriji da nema vlage. Tek kad se uveris da je suvo onda probaj. Zavisi i koliko je bio izlozen vodi. Sto duze sedi u pirincu to bolje. Meni je otprilike sedeo telefon oko 12-13 sati u pirincu.
 
Imao sam 2 slucaja Lumie 520 koja je zavrsila u vodi. Jedan od kolege ispao mu je sa neka 2 metra u baricu direkt na kamen i potom se potopio. Izvadjen je relativno brzo, ali je touch stradao nacisto. Odmah sam izvadio bateriju obrisao je i ostavio po strani, a telefon sam tako rastavljen stavio u ciniju pirinca i onda na kolektomat (fensi rerna). Stajao je tu oko 5-6 sati, zatim sam ga sklopio i probao da upalim ali je padao u boot-loop. Odradjen Hard Reset telefon proradio, a zatim i touch zamenjen i telefon eno ga godinu dana od tada sljaka kao da nista nije bilo.
Zatim mi se desilo (pisao sam u L520 temi o tome) dok sam radio nesto u kupatilu i telefonirao upao mi je telefon u lavor pun vode :d, izvadjen relativno brzo, ali vec je voda prodrla unutra. Isto rastavljen, stavljen u pirinac i sutradan sklopljen, radi sasvim normalno.
Inace nemoj slucajno fen da koristis, ja sam se zahebo davno sa jednom nokijicom i fenom sam susuio, a zapravo se ispostavilo da sam samo saterao vodu u unutrasnjost uredjaja sto ga je dokusurilo :(
 
Ostavicu ga jos. Ali se polako pripremam psihicki za kupovinu novog 630/635 ili 640. Da je monotono bilo bi dosadno.
 
Razmisljao sam o kupovini dve lumie 630, nove ili polovne u dobrom stanju i sa garancijom. Imate li kakve preopruke gde bih trebao da gledam da zavrsim kupovinu? Neki pouzdan prodavac?

Svideo mi se telefon kako izgleda i kako se ponasa. Solidna spravica za te pare.
 
Ljudi, imam ogroman problem sa tom nokia-om. Desavalo mi se da mi se telefon ugasi i da nece da se upali, ja sam tada izvadio bateriju, ponovo ubacio i proradila je i kada se upali pisalo je da ima vise baterije neko kad mi se ugasila. Sada nece nikako da se upali. Probao sa dugmicima hard reset, komp ga ne prepoznaje pa ne moze flash. Ne znam sta da radim, telefon je jako dobar i placen je 1500 dinara sa manom da mu ne radi zvuk, pa sam platio 3000 dinara da se taj problem sredi i to se sredilo. Najvise sumnjam u ROM, a moze i da bude baterija i konektor za bateriju. Sta moze da bude i sta da radim?
 
Prvo probaj izvaditi bateriju i bez baterije drži power dugme cca 20sek. , spoji na punjač i vrati batreriju, poklopac baterije ne vraćaj... Javi šta se dešava... Da vidimo dalje...
 
Uradio sam sve kako si rekao, ali nista se ne desava.
 
Jedino još da ga ostaviš na punjaču, da proba da ga digne... Mada, ako je baterija puna...
Ima opcija, u okviru, nokia software recovery tool, kad je telefon mrtav, pa idi na nju, možda ga digne...
Pokušaj još po neki put volume down i power, drži duže...
Nekad jači punjač zna da ga probudi (1500mAh)...
 
Probao sam i nista. U ponedeljak cu probati sa drugom baterijom i ako ne upali ide u servis. Siguran sam da je ROM otisao, zato sto sam poslednji put kad je radio bio na fejsu i samo odjednom crn ekran koji je svetleo tj. bio je jos upaljen i ja ga ugasim i vise nije hteo da se upali.
 
Ima li ovaj model neke boljke, meni tac ne radi nekada lepo. Tipa kada kucam pass da otkljucam, kuca neke leve brojke, onda kada skrolujem iznenada pocne da uvecava itd itd, cak i muziku mi stopira, ima najnoviji apdejt.
 
Meni se u zadnje vreme desi da ga izvadim iz dzepa, a ono upaljene 3-4 aplikacije, a bude zakljucan. Isto se desava i sestri na 630, ne znam da li jos neko ima taj problem?
 
Za onoga sto mu ne radi telefon ako imas Unimer izmeri voltazu baterije moguce da je i ona pala na 0v ako je tako kupi univerzalni punjac pa je ostavi par sati da je ozivi i tad bi proradio telefon
 
Nije bas popularan ovaj model na forumu i uopste...
 
Ne slažem se, mnogo ljudi viđam sa 630.
 
Ovo je jedan od najpopularnijih WP modela. Tacnije, drugi po redu, odmah iza 520ke.
 
Kako da proverim koliko je potrošeno GB u 3G Mtel mreži ovog meseca?
 
Da li će ako kupim USB za prenos podataka između telefona i računara ujedno moći da se puni i baterija i koja je oznaka za taj USB?
 
Je li neko imao problema sa Lumia Denim update-om?
Procitao sam negde da ne preporucuju update za ovaj model telefona. Sta mi je ciniti? :)
 
Uradi update, uostalom moraćeš ga uraditi da kad bude izašao GDR2, tako da ti je isto... Nego.. Što ne treba da se radi update?! Misliš, sporije će da radi... Nema to veze toliko sa L630... Optimizovanost čiste 8 je puno bolja u odnosu na 8.1... Samo želiš li ostati na cyan ili ipak ići na denim...
 
Nazad
Vrh Dno