Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Moras preko Windows explorera na kompu, total comander ga nevidi
 
Rešio sam problem sa drugim kablom. Prvi je služio samo za punjenje baterije ne i za tranfer podataka.
Baš bezveze što su se iz Nokije uštekali za kabl. :)
 
^^ Hoće da dodatno snize troškove , mada cene i da svako ima kući bar jedan usb kabl .
 
Pa da, ali eto ja sam imao kabl pa nije odgovarao. Na kraju sam kupio novi za 190 dinara. :)
Elem lepo su prištedeli, Nokia 225 od 5990 din dolazi sa kakvim-takvim sluškama ovde ni njih nema u pakovanju.

Ali u svakom slučaju zadovoljan sam telefonom i prvim WP iskustvom. Kad budem imao dokonih para možda zamenim za neki napredniji model, gde je ispravljeno ono što kod 630 fali.
 
Jel se desava nekome da kad se udje u Nokia camera , cuje se neko sustanje kao? Nije to nesto posebno cujno,tek kad primaknem usima ili u apsolutnoj tisini se cuje. Mislim da je to od skoro,predpostavljam da bih primetio ranije da je postojao taj zvuk :)
 
Pre neki dan sam kupio Nokiu obzirom da sam nov korisnik jedno pitanje kako da na glavnom rkranu menjam velicinu kvadrata od app. Jasno mi je kako se pomeraju po povešini i kako se dodaju, ali kako se pravi grupa od 4 ili pravougaona. Potpuni sam gik za wp.
 
Zadrzi prst na kockici, i pipni strelicu
 
Hvala koonacno sam uspeo a tipkao sam tu srelicu i nista ponovo sam probao i uspeo.
 
Moze li neko da mi kaze gde mogu da se uzmu maske za 630, ne one sto se navlace preko telefona, vec one fabricke, samo u drugoj boji. Sestra uzela 630 u telenoru, imali samo crni, smara me vec 2 dana ne popusta :)
 
Kad mi zvoni telefon samo na sekund zavibrira i onda zvoni bez vibracije, to mi se nikako ne svidja. Da li je tako i kod vas ili sam ja nesto lose namestio?
 
Tako je kod svih wp telefona. Mogli bi to lako da isptave pa da svako namesti po zelji, ne razumem zasto se samo brane od toga...
 
Aaa ok onda. Nadam se da ce ispraviti posto uglavnom na vibru reagujem,pisto zvono nema sanse da cujem dosta cesto. Jako glupo od strane WP. Hvala vam na brzim odgovorima
 
Isključiš zvono i vibra radi normalno.
 
Da to je onda bolja opcija ili opicis neku bas jaku melodiju :)
 
Код мене завибрира, мало засвира па вибрира па свира и тако док се не јавим или одбијем позив ... није Lumia 630 али јесте WP.
 
Ako je kratka melodija onda kad ponavlja tu melodiju svaki put zavibrira na pocetku.
 
Jedno blic pitanje za Lumiu 630. Jel moze L630 da napravi infrastructure WiFi hotspot? Ako ne moze da rasturam i da ne da radim....
 
Pre nekoliko dana sam kupila Lumiu 630 jer me je Samsung galaxy S plus izluđivao do besvesti stalnim resetovanjem, sporošću i još nekim glupostima. Moje prvi utisak (posle amoled ekrana) je da je ovaj telefon siromašan u pogledu prikaza ekrana, aplikcija... Ali je mnogo brži u radu sa svim aplikacijama koje su meni potrebne (telefon, facebook, viber... treba se samo malo priviknuti na rad sa Windowsom posle androida.
Za sada mi treba informacija kako da postavim svoju melodiju kao zvuk telefona za dolazne pozive kao i za poruke, jer ja nikako ne uspevam. Instalirala sam ZUNE ali on prikazuje da nema "uređaja" iako je priključen za komp. Pesme sam ubacila u foder telefona ringtones ali se u meniju na telefonu ne pojavljuju.
Osim toga nikako ne mogu da povežem telefon sa televizorom kad reprodukujem klipove sa youtube (imam LG 47LA660S), Samsung to radi bez problema. Moja ćerka ima 630 i isti TV i to radi. Pokušala sam razne opcije pre nego što sam se obratila ovde. Molim pomoć.
 
Sto se tice prvog pitanja potrebno je da se melodija ubaci u Ringtones folder na telefonu, a za drugo, ne znam :D
 
Zune isključi i deinstaliraj sa kompa, on ti neće koristiti za wp 8, on je bio namenjen wp 7.8.

Svoju melodiju u mp3 formatu ubaci u folder ringtones, kad je telefon spojen na pc preko usb.
Posle u settings, podešavanja... Zvukovi i obaveštenja... I odaberi svoju melodiju za sms ili zvono... Detalji posle...
"YouTUTE" može, ali samo za jedan telefon, tako diktira tv, odnosno... Upali YT app na tv i poveži sa svojim nalogom, zatim na exploreru ukucaj youtube i otvori istu sa istim nalogom, svojim... Tada ćeš u okviru eksplorer youtube imati dodatak opciju kockice, koja ti omogućava povezivanje sa tv-om...
Detalji sa screen shotom po potrebi... Posle...
Bitno je da lg daje povezivanje preko kućne mreže... Wifi... Samo za jedan uređaj... Tvoj mob, ćerkin, laptop... ,ali samo jedan od njih i jedan nalog...
 
@svetlana

Samo da još dopunim, imaš aplikaciju na marketu, ringtone maker. Sa njom možeš u samom telefonu od već postojećih pesama napraviti svoj ton kako ti želiš. Lako se koristi... Inače, ne moraš svu muziku stavljati u ringtones folder, on je rezervisan za zvukove koje koristiš za zvono ili druga obaveštenja...
Slobodno napravi poseban folder za muziku i tu ubaci sve šta voliš... Kroz aplikaciju music videćeš sve pesme...

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/ringtone-maker/5a99cbd9-e82a-4892-8264-17a64f9142e5
 
Hvala rotkode.
Što se tiče melodija, sada je sve u redu. Melodije su već uređene za ringtone. Obrisala sam ih iz tog foldera i preko aplikacije Windows fone ubacila ponovo (daje spisak pesama koje su spremne za ringtone) i sada je OK. Za povezivanje telefona i TV videću to kad se vratim s puta. Ali kod moje ćerke (nije sa mnom) rade i tablet i njen i moj telefon sa TV-om. Isti TV, isti telefon...
Šteta je što ovaj uređaj nema prednju kameru i blic. Ali fotke su mu znatno bolje nego na ovom starom Samsungu iako ima isto 5 Mp.
Javiću se da mi preporučite neki gadget kada se malo upoznam sa ovim telefonom i mojim potrebama :)
 
Poslednja izmena:
Ma lako je, na LG upali youtube app i piše ti upari uređaje, ja sam se povezao sa svojim nalogom i ukucao kod... Sada je potrebno da upalim app youtube na tv-u, a na mobilnom kroz "E" explorer otvorim youtube stranu, odaberem ono što želim videti i u ćošku ima mali kvadratić sa crticama u ćošku, taj kvadratić kliknem i odaberem svoj tv (LG) i to je to... Reprodukuje sadržaj sa telefona na "teteviziji"... :)
 
Jel moguce prebaciti na 2g only, ne mogu da nadjem opciju nigde u podesavanjima?
 
Nazad
Vrh Dno