Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Dešava se i meni. Jednostavno, nije predviđen za neki ozbiljan surf...
 
Moze neko da mi kaze da li koristi lumia 635 I 636. Vidim da je razlika u 4G I to sto kod 636 ima 1GB RAM, a razlika u ceni je manje od 10eur u odnos na 630.
 
Mala je razlika u ceni za dodatnih 512MB u korist L636, tako da je bolje nju uzeti..
Elem, od nedelje idem kod operatera da podignem neki telefon. Dvoumim se između L630 i Galaxy Trend Plus.
Hteo bih da čujem, od vas korisnika L630, neku reč o multitasking-u, što me najviše zabrinjava kod Lumie obzirom na toliki RAM koliki ima.
Dakle, ne neki naročiti multitasking, već onako, umereno, tipa.. koristim Here Drive+, dobijem poziv, sms ili whatsapp poruku, pročitam, odgovorim, u međuvremenu mi zatreba neka informacija na netu, otvorim IE, pogledam, pribeležim to u Office-u i vratim se na Here Drive+. Da li će navigacija ostati u radnoj memoriji tamo gde sam je napustio, odnosno da li će raditi u pozadini i da li će sve navedene stvari koje sam otvorio, znači samo 4-5 stvari ostati onako kako sam ih ostavio ili će neku da otvara ispočetka, kao prvi put? Ako nije problem, voleo bih da neko voljan postavi napravi sebi ovakav scenario na telefonu L630, pa da javi rezultat.
 
Zanimljivo pitanje. Kakav god da je rezultat, mislim da neće biti bolji na trend plusu...
 
Vrlo sam sumnjičav zbog tih 512MB RAM-a. Nisam nikad koristio WP, a na celom internetu kad tražiš informaciju o tome kako funcioniše neki osnovni multitasking sa toliko memorije, dobiješ priče koje igrice mogu da se igraju, a koje ne, gluposti.. Kao da su na internetu sve neka deca koja imaju telefone samo zbog igirca. Ja neću imati ni jednu igru na telefonu, pa me za to baš briga, nego samo da znam kako će te gore pomenute pomenute stvari raditi. Recimo da sam u kolima i koristim navigaciju, dobijem poziv, whatsapp poruku, bilo šta, i, kad završim sa pozivom, ništa od navigacije, pa daj otvaraj opet, traži lokaciju, bezveze bi bilo. Prvenstveno me to interesuje.
 
Jas bas zbog to uzeo lumia 636, 512MB ram su mozda dovolnji za neko vreme ali posto planiram da koristim telefon duze odlucio sam da dodam jos malo za 1GB i 4G.... Za ovi dva dana nijednom nije zakocio telefon.
 
Pa ne znam baš za tu situaciju ali evo mog iskustva sa 520. Tražio sam neku lokaciju u Beogradu i koristio Here maps, otvarao whatsapp da odgovorim na poruke, otvorio sms par puta i javio se devojci i here maps je uvek radio u pozadini. A evo baš danas sam malo trčao, da iskoristim lepo vreme, koristio runtastic sa muzikom u pozadini i napravio nekoliko fotografija. Runtastic se nije prekidao.
 
Vrlo sam sumnjičav zbog tih 512MB RAM-a. Nisam nikad koristio WP, a na celom internetu kad tražiš informaciju o tome kako funcioniše neki osnovni multitasking sa toliko memorije, dobiješ priče koje igrice mogu da se igraju, a koje ne, gluposti.. Kao da su na internetu sve neka deca koja imaju telefone samo zbog igirca. Ja neću imati ni jednu igru na telefonu, pa me za to baš briga, nego samo da znam kako će te gore pomenute pomenute stvari raditi. Recimo da sam u kolima i koristim navigaciju, dobijem poziv, whatsapp poruku, bilo šta, i, kad završim sa pozivom, ništa od navigacije, pa daj otvaraj opet, traži lokaciju, bezveze bi bilo. Prvenstveno me to interesuje.


Neke osnovne stvari možeš da radiš, naravno ne možeš da luduješ sa dosta aplikacija. Here je zahtevnija aplikacija ali neće stvarati problem ako npr prekineš navigaciju otkucaš par poruka i vratiš se za minut dva . Već posle 5 minuta ne mogu da garantujem, zavisi koje su sve upaljene aplikacije. Takođe staviš da ti radi u pozadini samo ono najnužnije i neće biti problema. Čak i sa 4-5 aplikacija ne bude problema , ako su lakše , ako npr uđeš posle 5 minuta u onu koju si prvu otvorio a posle otvoriš još par njih onda će se uvek ona ponovo očitavati, nešto je do sistema a nešto i do 512mb . Mogu samo da ti kažem da sam jedine "probleme" imao sa Internet explorerom , kada sam njega koristio sa još nekom uvek se ponovo očita.
 
E, to me takođe interesuje. Pošto koristim i netbanking kod erstebanke, pa mi je potrebno da otvorim excell paralelno sa IE da bih uradio copy-paste nekog sigurnosnog koda kod prijave na netbanking. Ako bi mi IE ponovo učitavao stranicu onda ne bih uspeo da se ulogujem na taj način, jer bi on nakon novog očitavanja stranice tražio drugi broj iz te tablice. Znači, da li bi se to desilo svaki put ili ne bi ako bi koristio samo IE i Excell u isto vreme, a sve ostale app pozatvarao?
 
Hah, TAN tablica, i ja sam je pravio u excellu :D Evo malo da istestiranm za tebe, majcina lumija 630 i moja lumija 525 (lumija 520 sa 1GB RAM). Telefoni tek upaljeni, test ide tvojim redosledom i sve aplikacije "minimiziram" home tasterom, ni jednu ne gasim:

1. Otvaranje Here Drive + i pokretanje glasovne navigacije
2. Poziv, odgovaranje na njega i prekidanje
3. Pristigla SMS poruka i odgovor
4. Whatsapp
5. IE otvaranje jednog taba, zahtevna stranica (benchmark.rs)
6. Office, otvaranje excell tabele
7. Vracanje na Here Drive +

Lumia 630: Prilikom vracanja pojavio se jako kratak resuming, oko pola sekunde i nastavila je navigacija gde je bila, nije ponovo moralo da se kuca odrediste.

Lumia 525: Nije se javio resuming, momentalno vracanje u Here Drive +.

Ako treba jos nesto, pitaj slobodno :)
 
To accko, pravo u centar, hvala! :) Neka i piše resuming, to mi ne smeta uopšte kao nekima na internetu gde sam čitao kako ih to tobože strašššno nervira da ne mogu da gledaju, moš misliti, dve sekunde na ekranu stoji resuming. Ako ga vrati tamo gde je stalo i nastavi bez problema, meni je sve ok.
Da, TAN tablica, dobara sigurnosna stvar, mada malo dosadna... :D

dopuna: Tvoj test će me najverovatnije opredeliti da uzmem Lumiu, pošto sam već uključio Xperiu E3 u igru kad sam čuo za IE.
 
Poslednja izmena:
Pa zavisi i od aplikacije, pretpostavljam da se Here Drive+, iako teska aplikacija, brzo vraca jer je Microsoftova pa je dobro optimizovana. Fina je i ta xperia ali covece koliko mi je ruzna :D
 
Meni nije ružna, samo je ogromna za tu veličinu ekrana.
 
Bio sam na win 10 ali kako sledeci apdejt nece skoro rekoh da probam lsrt i odradim cistu instalaciju na 8.1. Taman da isprobam bateriju detaljno posle denima.

Nisam mogao da verujem da telefon moze da izvuce preko 6 sati screen on time.


aa3daee663ee64b3bb91366d25e135f9.png

ce74d522640816694a762be1f9c9034c.png
8157325e73dae208c7c99d1a1d6dbce1.png
1c9e0c1ae26235786fd2766231208103.png
 
E, to me takođe interesuje. Pošto koristim i netbanking kod erstebanke, pa mi je potrebno da otvorim excell paralelno sa IE da bih uradio copy-paste nekog sigurnosnog koda kod prijave na netbanking. Ako bi mi IE ponovo učitavao stranicu onda ne bih uspeo da se ulogujem na taj način, jer bi on nakon novog očitavanja stranice tražio drugi broj iz te tablice. Znači, da li bi se to desilo svaki put ili ne bi ako bi koristio samo IE i Excell u isto vreme, a sve ostale app pozatvarao?
TAN je smor živi.Uslikaj je pa pamti broj. Ja tako radim.
 
Update na denim mi pokvario lumia cameru, masi fokus, a wb je odlepio!
 
Ima li ovaj telefon tap to unlock i glance?
 
Da li onda uzeti 535, a ne ovaj?
 
Da li je na ovom telefonu nekako moguce podesiti kalendar, tako da pri unosu nove obaveze alarm bude iskljucen po default-u? Sada je namesten na 15 minuta po default-u, a posto ovaj kalendar deli vise osoba, a jedna od njih konstantno sa ovog telefona upisuje obaveze sa alarmom, bespotrebno, svima svaki cast pisti alarm. Dakle neko resenje da pri default unosu ne bude ukljucen alarm? Hvala.
 
I za dual sim verziju juce pusten denim
 
Sta vam je taj denim? Koja je to verzija? Gde se to gleda? Kod caleta na telefonu sam pogledao i stoji 8.1, a ukljuceno mu je da se samo sve update-uje i probao sam i rucno i kaze da nema update-a.
 
Mislio sam da nikada necu morati postaviti ovakvu vrstu pitanja, ali za sve postoji prvi put. Naime, devojci je ispao ovaj model uredjaja u kofu punu vode nakon cega se sam ugasio. Izvadjen je iz nje, uklonjen bazni poklopac i sada stoji da se osusi na mekanom papiru. Da li je mozda neko bio u slicnoj poziciji i postoji li jos nesto sto bih mogao uraditi cisto radi preventive? Pre nesto sto ga pokusam upaliti.
 
Stavi ga u pirinač, odličan je za izvlačenje vlage
 
Nazad
Vrh Dno