Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Gde si kupio telefon? Nije valjda da si ga platio duplo vise u, da se tako izrazim, ovlascenoj radnji?
Nisam ja pricao o defektnim uredjajima odmah, naravno da ce svaki posten trgovac odmah odraditi zamenu. Ali ne mozes da dodjes posle npr. par meseci i da ocekujes da istog trenutka dobijes zamenu. Logicno je da mora serviser prvo da pregleda sta je uzrokovalo kvar pa onda moze da se resava reklamacija. Neke procedure moraju da se ispostuju.

Prošle godine u Gigatronu, za 40k, bila na nekoj akciji crna vraijanta. Ovde pročitao za tu akciju, odmah otišao i uzeo poslednji primerak. :)
Ovo za uređaj korišćen par meseci je logično i tu se, naravno, slažemo. Samo bi ludak ili totalni se**nja tražio zamenu nakon par meseci korišćenja, ali ima sigurno i takvih, to su oni nepošteni kupci koje sam hore pominjao.
 
Da ne idemo ponovo u off. Tih nekoliko meseci je sest po zakonu o zastiti potrosaca RS. Ali da ima ****** koje ce da traze zamenu jer telefon nema signal u pecini 2km pod zemljom - ima.
 
Oce li biti od MS jos nekih modela kao sto su Lumie 830, 930, 1520?Mislim na izradu, dizajn itd..

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Nece ,lose su se prodavale.Ljudi vole jeftin krs.
Jeste, ljudi bolje jeftin krš, ali nakon pozitivnog iskustva sa jeftinim kršem poželiš da kao sledeći telefon kupiš koji telefon... E sad, kad Microsoft s vremena na vreme menja taktiku, šta da mu radimo... Koga poznajem da je kupio l630, ili zadovoljan baš njime ili misli kako je ipak mogao da kupi telefon sa boljom kamerom i slično.

Treba razumeti možda i masu, l1020 je super, ali kupovina telefona sa toliko megapiksela deluje kao proseravanje mnogima - barem u startu. Kasnije se ipak zapale i za tako nešto, ali onda Microsoft već smanjio broj modela. :)

Najbolje bi bilo da je Nokia uspela da opstane...
 
Poslednja izmena:
Prošle godine u Gigatronu, za 40k, bila na nekoj akciji crna vraijanta. Ovde pročitao za tu akciju, odmah otišao i uzeo poslednji primerak. :)
Ovo za uređaj korišćen par meseci je logično i tu se, naravno, slažemo. Samo bi ludak ili totalni se**nja tražio zamenu nakon par meseci korišćenja, ali ima sigurno i takvih, to su oni nepošteni kupci koje sam hore pominjao.

Slazemo se ali veruj mi da sam imao svakakvih iskustava. X puta su trazili zamenu uredjaja (wifi kartica) koja kod njih, iz nekog razloga, ne radi a uredjaj je skroz ispravan (testiran u njihovom pristustvu). Bezobrazluk je preveliki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slazemo se ali veruj mi da sam imao svakakvih iskustava. X puta su trazili zamenu uredjaja (wifi kartica) koja kod njih, iz nekog razloga, ne radi a uredjaj je skroz ispravan (testiran u njihovom pristustvu). Bezobrazluk je preveliki.

Jeste možda bezobrazluk, mada kad si taj primer naveo, tako se ja trudim da kad kupujem nešto što možda kod mene neće raditi, unapred imam dogovor da to mogu da zamenim ako imam problem sa kompatibilinosti... krastavac, kupiš neku komponentu za kompjuter, i kod tebe ne radi - šta da radim, da je okačim na zid kao ukras, ili da dajem u oglas ganc novu karticu za koju sam bacio pare za kur*evo zdravlje. :)

Jel si i ti na tako nešto sad mislio? WiFi kartica koja nekome ne radi na kompjuteru, a u Gigatronu se pokazuje kao ispravna? Treba razumeti ljude, dosta je to nezgodna stvar, sad ti pred nekim neka roba radi, a ti znaš da ti kod kuće ne radi (ili kao radi, ali ne radi kako treba), a ta roba nije ni jeftina. Pa meni je dopizdilo bilo da kupujem svako malo miševe od 500 dinara. :) (Mada sam njih bez problema menjao, a ovaj jedan što je bio i na servisu sad super radi.)
 
Već pravimo Nokiju od blata koliko vidim. :)
 
Meni je Nokia oduvek bila omiljeni brend telefona. [emoji7]

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Već pravimo Nokiju od blata koliko vidim. :)
Kako je krenulo, moraću negdje na kurs vajarstva da napravim sebi jednu 930 [emoji1] Evo već skoro mjesec dana ganjam telefon i ne mogu naći da je u top stanju, ali više me začuđuje što ih jednostavno malo ima u prodaji (za razliku od 920 i 925 kojih ima baš dosta, a i oni su onomad bili high-end telefoni). Dal je 930 toliko zakazala da se slabo kupovala kao nova, mada realno gledajući odličan telefon je bila kad je izašla, a i danas je ili jednostavno ljudi koji je imaju su zadovoljni sa njom pa je ne prodaju? [emoji4]

Sent from mTalk on HP Pavilion dv5
 
Najbolje bi bilo da je Nokia uspela da opstane...

Najbolje bi bilo da je MS bio ozbiljan kad je razvijao WP7, a i kasnije WP8(.1) - a ne da ne dozvoli nadogradnju prvog na drugi, pa da i taj drugi zapostavi. Ali, kad je već to uradio, onda bi sad bilo dobro da poradi na ovom sistemu, ali baš ozbiljno. Ne kažem da ne rade ništa, očigledno je da rade, ali opet ima previše propusta i problema. I politika im je pigrešna još od WP8: prvo su se fokusirali na jeftinije modele, a sad (pokušavaju da) se fokusiraju na neki poslovni aspekt trenutne ponude - što je sve pogrešno i kontraproduktivno, kao što pokazuje trenutni tržišni udeo koji WP/W10M zauzima. Treba da poprave brzinu sistema, obavezno obace što bolji hardver i fokusiraju se na multimediju - znači, kamera i aplikacije svih vrsta, jer to prodaje uređaje. Znači, da im ciljna grupa bude mlada populacija / konzumenti zabavnih sadržaka telefona, a ne poslovni korisnici.

Takođe, Kontinuum je zanimljiva ideja, ali dok povezivanje sa većim monitorom ne bude bežično i dok sam telefon ne bude mogao bukvalno (ili bar veoma približno) sve što i PC, od njega neće biti neke zarade jer neće privući veći broj korisnika.

Eto, to je moje mišljenje.
 
Poslednja izmena:
Već pravimo Nokiju od blata koliko vidim. :)


Još malo, pa ćemo opet imati Nokiju. Ali na Androidu. :D
Meni je veoma žao što je propala, iako je nikad nisam obožavao, posebno dok je bila najjača.
A sad nešto što sam skoro čitao po internetu: prema nekim člancima, pojedini čelnici Nokije (ne mislim na Elopa, on je uvek bio MS-ov čovek, svi znamo verziju o njemu kao "trojanskomkonju") bukvalno su primorali MS da ih kupi pretnjom da će u protivnom preći na Android. Otuda i ona moronska serija X na obogaljenom Androidu, kao jedna vrsta "šamara" MS-u, a pored nje je bio i određen, nemali broj test modela koji je odlično radio na (valjda) čistom Androidu, i koji je poslužio Nokiji kao završni idarac MS-u u pregovorima oko kupoprodaje. Po tome bi ispalo da je Nokija "uvalila" Majkrosoftu svoje mobilno odeljenje jer je iz godine u godinu beležilo ogromne gubitke i vuklo celu firmu u propast.
Šta vi mislite?
 
Jeste možda bezobrazluk, mada kad si taj primer naveo, tako se ja trudim da kad kupujem nešto što možda kod mene neće raditi, unapred imam dogovor da to mogu da zamenim ako imam problem sa kompatibilinosti... krastavac, kupiš neku komponentu za kompjuter, i kod tebe ne radi - šta da radim, da je okačim na zid kao ukras, ili da dajem u oglas ganc novu karticu za koju sam bacio pare za kur*evo zdravlje. :)

Jel si i ti na tako nešto sad mislio? WiFi kartica koja nekome ne radi na kompjuteru, a u Gigatronu se pokazuje kao ispravna? Treba razumeti ljude, dosta je to nezgodna stvar, sad ti pred nekim neka roba radi, a ti znaš da ti kod kuće ne radi (ili kao radi, ali ne radi kako treba), a ta roba nije ni jeftina. Pa meni je dopizdilo bilo da kupujem svako malo miševe od 500 dinara. :) (Mada sam njih bez problema menjao, a ovaj jedan što je bio i na servisu sad super radi.)

Nisam na to mislio. :)
Slazem se da ne treba da je bacis u kantu ali ako ti ponudim da doneses racunar da resim problem (besplatno) a tebi je i to tesko i trazis zamenu i dalje. Zar nije bezobrazluk? Na kraju sam dao drugu (da ne trosim zivce) i naredni dan je doneo i nju i racunar. Bezobrazluk totalni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam na to mislio. :)
Slazem se da ne treba da je bacis u kantu ali ako ti ponudim da doneses racunar da resim problem (besplatno) a tebi je i to tesko i trazis zamenu i dalje. Zar nije bezobrazluk? Na kraju sam dao drugu (da ne trosim zivce) i naredni dan je doneo i nju i racunar. Bezobrazluk totalni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, bezveze je što nije htela ti da pogledaš... Na kraju krajeva, bitno je da ti radi... OK, imaš pravo na nešto, ali treba gledati koje je rešenje oboma dobro, a za njih nemaš nikakve razlike.

A ti u Gigatronu radiš?
 
Kako je krenulo, moraću negdje na kurs vajarstva da napravim sebi jednu 930 [emoji1] Evo već skoro mjesec dana ganjam telefon i ne mogu naći da je u top stanju, ali više me začuđuje što ih jednostavno malo ima u prodaji (za razliku od 920 i 925 kojih ima baš dosta, a i oni su onomad bili high-end telefoni). Dal je 930 toliko zakazala da se slabo kupovala kao nova, mada realno gledajući odličan telefon je bila kad je izašla, a i danas je ili jednostavno ljudi koji je imaju su zadovoljni sa njom pa je ne prodaju? [emoji4]

Sent from mTalk on HP Pavilion dv5
Budjavi Samsung S5 i dalje ima da se kupi nov dok 930 nema ni polovna, ali da bude u dobrom stanju. [emoji17]

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
@ Bobajakuda
Pravila ponude i potraznje... Da stavim svoju 930ku na oglase, kontam da bi imao red ispred kuce kao Apple ispred prodavnice za novi ajfon :D Salim se... MS OS telefona em ima brojcano malo, em malo ko je imao para da pazari tadasnji flagship, i plus ko je ima verovatno je zadovoljan jos uvek sa njom (kao ja) pa nije zrela za oglase. Zato ih valjda i nema.
 
Ima 930 ja sam iskopao 2 nadzaraste u CH poslali mi, mada i tamo sada tesko. Jedinoi negde preko ako je nesto ostalo. Na zalost ne prave se vise.
Ja sam jurio i 1520 da zamenim moj z2 za isti bez uspeha. Nalazio sam ali je u styanju u kome sam ja hteo a to je perfelktno stanje bez crtice ili nov naravno.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima! Evo i mene konačno nazad WP - uspio sam naći 930 u tip top stanju bez ogrebotine i to bijelu! Danas sam ga čačkao i podešavao, tel baš leti na W10M, bukvalno kao što su mi nekad 920/925 letile na WP8.1, stvarno sam prezadovoljan kako su sredili sistem. I na 925 mi je W10M radio odlično, bagova skoro da nije imao, ali je primjetno sporiji bio od ovoga.

Ostavio sam Lumia kameru za glavnu app za slikanje jer sam na dosta mjesta pročitao da su slike preko Windows kamere lošije (ne baš drastično lošije, ali ipak lošije pogotovo kad se zumira). Nisam joj dao da se apdejtuje, i store sam podesio da se aplikacije manuelno apdejtuju tj. kad ja hoću, mogu jednom dnevno da provjerim ima li apdejta, ako ima pustim apdejte za sve aplikacije osim za lumia kameru, nije neko smaranje. Ne sviđa mi se kod nje što mi nudi 3 opcije kako da snima slike: 5 mpx, 5 mpx + 16 mpx i 5 mpx + 16 mpx DNG. Nema opcije samo 16 mpx, dok na windows kameri postoji ta opcija. Ostavio sam opciju 5 + 16 (jpg obe), pa ću onda gledati, brisati duplikate, nešto ću izmišljati [emoji4]

E sad pitanja: koja je zadnja verzija 14393 builda na production ringu (ne insider)? Kod mene na telefonu pokazuje .67 i kad provjeravam apdejt, kaže da je up-to-date. A na laptopu mi je .82 koji takođe nije na insideru. Nisam siguran, ali čini mi se da je skoro bila vijest na Windows Central da je bio kumulativni update .82 i za PC i za mobile.

Drugo pitanje - stare aplikacije koje su izašle još onomad za WP8 poput B92, ebay, speedtest.net... (koje nikad nisu apdejtovane ni na WP8.1 a kamoli za W10M) neće da se pokrenu. Pokaže samo crni ekran (vide se statusne ikone na vrhu ekrana - baterija, wifi, sat), stoji tako 4-5 s i vrati na start screen! Jel ima neko problema sa tim i može li se to riješiti?

Sent from mTalk on HP Pavilion dv5
 
Drago mi je da si nasao telefon po meri. :)

Jeste, .67 je aktuelna verzija. .82 je bila na Release Preview, a sad je na Release Peview aktuelan build sto i nesto valjda...

Za ovo drugo ne znam, ne koristim ni jednu od tih nabrojanih aplikacija.
 
Uspio sam riješiti - reinstalirao sam jednu po jednu i sad je sve pod konac [emoji6]

Sent from mTalk on HP Pavilion dv5
 
Cestitam kolega! [emoji2]
Da te dugo sluzi.

Koliko para ako nije tajna? [emoji4]
 
Hvala, nadam se da će me služiti jedan duži period [emoji6] Nije tajna, 170 €.

Sent from mTalk on HP Pavilion dv5
 
Tako je jeftina 930? Onda mi se ne isplati prodavati ovu moju, doplata za 950(xl) bi bila prevelika.
Sopabarth, čestitke. :)
 
A novu sam video relativno nedavno u nekoj od radnji za 60.000... Nesto tipa Gigatron, Tehnomanija... Ali ne kazem da je to imalo smisla pored l950 koja kosta isto toliko... :D
 
Mislim da nema nigde da se uzme nova.Pise cena i sve to, a sitnim slovima pise da nema na stanju.Ili ja gresim..
 
Sad svakako nema. Ono sam video negde i iznenadio sam se.
 
Gari, ako je u tim velikim radnjama 950 pala na 60k, onda to i nije loše. Čini mi se da je početkom leta cena bila dosta veća.
 
Da, u nekoj od njih sam video 950 za 60k, to baš zvuči znatno povoljnije. :) I mislim da je to bila single sim.
 
Nazad
Vrh Dno