Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Naravno da ce dobiti Win 10, dobijaju svi modeli osim onih sa 4gb memorije, a mozda i za njih bude nesto izmuvano, Win 10 izlazi negde u novembru, e sad dok se doceka OTA update po zemljama, to niko ne zna kad ce koji model dobiti..
Ovo je top klasa Win telefona, ne znam bas kako bi ga 'zvanicno' uporedio s nekim androidom. Mozda i pored najnovijih 950 i 950xl, izgleda bolje i deluje vise premium.
 
Izgleda bolje od ovih novih, to je sigurno. Nisam mnogo dobar poznavalac Androida, ali bih rekao da je L930 negde uzmeđu S4 i S5, ako se uopšte mogu porediti.
 
Tesko da se sa tom baterijom moze meriti sa 950(XL) . . . Daleko je on od S4, sto bi poslanik jedan reko ``svemirskim godinama``.. :D
 
Ovo je top klasa Win telefona, ne znam bas kako bi ga 'zvanicno' uporedio s nekim androidom. Mozda i pored najnovijih 950 i 950xl, izgleda bolje i deluje vise premium.

Pa po ceni i performansama, hardveru je u klasi sa S5, M8, Z1/2/3, G3, N5..
 
Posto vidim da nema led indikator za notifikacije, zanima me da li ce to biti omoguceno u w10 ? Citao sam nesto na netu, da li je nesto od toga tacno ?
 
Kako da omoguce nesto sto jednostavno nema... Nema hw led diodu, a tip ekrana ugradjen na L930 ne moze da emituje glance, tako da sto se tih pomagala tice, 930 nema nista..
 
LED notifikacije će biti omogućene u W10M za sve buduće uređaje koji će imati ugrađenu LED diodu. Ako neka od trenutnih Lumia ima LED (ne znam) onda i za nju.

Moje mišljenje je da bi svaki uređaj sa LCD ekranom morao da ima LED diodu jer Glance na non-(AM)OLED ekranima jednostavno troši bateriju.
 
Pozdrav ljudi..
Imam problem i ne mogu da odgonetnem razlog, a pretraga po netu mi ne daje gotovo nikakve rezultate. Kupio sam novu lumia 930 i u njoj je Cyan, prijavljuje da nema novijeg softvera sto je nemoguce.
Telefon je RM-1045_1003 i na microsoftovom sajtu stoji da je Denim odavno pusten.
Sta mi je ciniti?
 
Denim pušten odavno, meni je obaveštenje o mogućem abdejtu stiglo čim sam prvi put proverio u podešavanjima (a telefon imam oko 7 meseci).
Nadam se da ćeš uskoro rešiti problem..
 
Probao sam i previev for developers da instaliram, i ponudio je update. E sad nisam ga jos instslirao jer nisam siguran
sta dalje, da li je to resenje ili samo maskiranje problema. Da li da menjam product code, ako da, kako.
Ima li ko neki pametan predlog. Uskoro treba i win10 a uslov je Denim na uredjaju.
 
Pozdrav ljudi..
Imam problem i ne mogu da odgonetnem razlog, a pretraga po netu mi ne daje gotovo nikakve rezultate. Kupio sam novu lumia 930 i u njoj je Cyan, prijavljuje da nema novijeg softvera sto je nemoguce.
Telefon je RM-1045_1003 i na microsoftovom sajtu stoji da je Denim odavno pusten.
Sta mi je ciniti?

Za koje je trziste telefon? Baci pogled na ovu listu http://www.microsoft.com/en/mobile/support/software-update/wp8-software-update/

U krajnjem slucaju, mozes instalirati na komp Windows Device Recovery Tool i reinstalirati softver na telefonu, pa ti mozda prilikom reinstalacije ponudi Denim.
 
Evo da izvestim..telefon je za englesko irsko trziste. Nikako nisam nogao da se setim tog programa Recovery Tools, zadnji windows phone sam imao prosle godine.
Sa recovery tools odmah je prijavio nov softver..skinuo 1,65GB i ja se ponadao...nakon zavrsetka i dalje Cyan...probam ponovo i nema softvera.
Probam na telefonu i prijavi da ima...nakon restarta opet Cyan..ali win 8.1 update
Proverim posle toga jos 1 put i onda konacno odradi i po treci update nakon kojeg je konacno Denim...
Hvala svima na savetima...stvarno sam vec mislio da sam zakovan na tome sto je...sad samo cekati win10...koji se nadam nece ovako zakomplikovati.
Kontam da je ovaj tel mozda iz prvih serija pa je sa prvom verzijom softvera i sve nadogradnje je propustio u magacinima..nemam pametnije objasnjenje.
 
da li neko od vas ima problem sa ovim telefonom kada pričate sa nekim preko spikerfona, da vas druga strana ništa ne čuje ali vi njih čujete, a kada ugasite spikerfon tj pričate normalno sa telefonom na uhu čuju vas i čujete vi njih bez ikakvih problema, dakle u spikerfon režimu mikrofon brljavi?
 
da li neko od vas ima problem sa ovim telefonom kada pričate sa nekim preko spikerfona, da vas druga strana ništa ne čuje ali vi njih čujete, a kada ugasite spikerfon tj pričate normalno sa telefonom na uhu čuju vas i čujete vi njih bez ikakvih problema, dakle u spikerfon režimu mikrofon brljavi?

Da, to je izgleda uobicajeni problem kod ovog modela. I mojoj devojci ne radi, tj nekad da nekad ne. Ono sto sam nasao jeste da je u pitanju cela serija sa lose zalepljenim mikrofonom, pa nakon nekog vremena on ne leze lepo i gubi kontakt.
Sve aplikacije koje koriste taj osteceni mikrofon nece moci da rade sa ukljucenim spikerfonom.
 
znači mora u servis. jesi probao da odneseš na popravku ukoliko ima garanciju?
ono što me jako čudi je što na primer u kameri kada snimam video, jasno se vidi separacija levog i desnog kanala, znači i levi i desni mikrofon su u funkciji, sad ova nokija navodno ima 3 mikrofona (ima tri rupice) sad ne znam jesu li donje rupice za dva odvojena mikrofona ili je to sve jedan mikrofon. Uglavnom čudi me jer u kameri radi perfektno, na spikerfonu se čuje tek tek jako tiho kad se jako derem direktno u gornji mikrofon, ali ni to ne radi uvek... ja mislim da je do softvera. Čak ni jedna 3rd party aplikacija za snimanje zvuka ne radi kako treba...
 
Nismo jos, jer je tel kupljen ovde u Srbiji, a ona nije tu.
930 ima 4 mikrofona, 2 napred i 2 pozadi. Ovaj problematican je smesten napred kod slusalice.
Uglavnom, jos sam istrazio i polovina kaze software, polovina hardware. Ipak, svi koji su slali na popravku rekli su da im je problem resen (nekima je popravljan, a nekima su poslali nov telefon), wp i w10 sve radi. Mislim da software sigurno nije u pitanju, jer se problem pominje jako dugo, jos od lumia Black update-a, tako da verujem da bi do sad to sredili.
Jedan lik je postavio odgovor sa servisa: "The repair order comes from Iqor/Microsoft, and there's no mention about replacing the motherboard. It only mentions replacements of a screw, of the black cover gasket, and "MIC SMD OMNI HP Malcom 4x3x1"". Znaci skoro 100% je u pitanju los mikrofon.
 
4 mikrofona. Vau. Ovaj moj telefon je kod prethodnog vlasnika bio na opravci zbog neispravnog 3.5mm jack-a. Moguce da nisu lepo vratili sve kako treba :)
 
Nismo jos, jer je tel kupljen ovde u Srbiji, a ona nije tu.
930 ima 4 mikrofona, 2 napred i 2 pozadi. Ovaj problematican je smesten napred kod slusalice.
Uglavnom, jos sam istrazio i polovina kaze software, polovina hardware. Ipak, svi koji su slali na popravku rekli su da im je problem resen (nekima je popravljan, a nekima su poslali nov telefon), wp i w10 sve radi. Mislim da software sigurno nije u pitanju, jer se problem pominje jako dugo, jos od lumia Black update-a, tako da verujem da bi do sad to sredili.
Jedan lik je postavio odgovor sa servisa: "The repair order comes from Iqor/Microsoft, and there's no mention about replacing the motherboard. It only mentions replacements of a screw, of the black cover gasket, and "MIC SMD OMNI HP Malcom 4x3x1"". Znaci skoro 100% je u pitanju los mikrofon.

Jako cudno, ima slucajeva da je posle update na Denim taj mikrofon postao problem. Cortona npr radi sasvim dobro, pozivanje glasom takodje snimanje video ok, medjutim kada probas da ukljucis sPhone sagovornik te necuje
 
Poslednja izmena:
@vuk upravo to je kod mene slucaj, sve radi samo spikerfon ne, tj mikrofon pri spikerfonu
 
@vuk upravo to je kod mene slucaj, sve radi samo spikerfon ne, tj mikrofon pri spikerfonu
Dobro mi je poznat problem posto sam malo istrazivao jer ja jurim dosta dugo taj model samo mene zanima nov ako budem uspe da nadjem mada csito sumnjam. Saznao sam da je na nekim primercma 930 taj mic problematican. Neko kazu da ima je to na Cyan-u radilo i da kada su uradili update na Denim da taj mikrofon vise nije radio. Neki opet tvrde da se radi o HW problemu i da se tu ne moze uraditi nista softvrski. Dosta ljudi je i probalo da preko Windows Phone Recovery alatke to sredi tako sto ce instalirati ponovo softver na tel nista time nisu dobili, a kako ce i dobiti nesto kada ti taj softver instalira poslednju ver sistema koja je vec instalirana kod 90% je poslednja verzija sistema. KJakom cudan glich
 
Pozdrav ljudi. Desila mi se cudna stvar sa telefonom, i potencijalno necu moci da realizujem garanciju jer sam citao i Nokia ne zeli da popravi ovo u okviru garancije. Prvo da napomenem da ne bacam telefon ne ispada itd. imam uvek futrolu/case plus zastitu ekrana. Desilo se da u nedelju kada sam ukljucio telefon pojavila se zelena mrlja u delu ekrana kod dugmeta za kameru. Googlao sam green dot problem. Kazu da je zbog pregrevanja ili prevelikog pritiska na ekran(nemoguce jer ima gorilla glass i nije udaran). Nemam sliku da postujem. googlajte: lumia 930 green stain. :((((
 
Pozdrav ljudi. Desila mi se cudna stvar sa telefonom, i potencijalno necu moci da realizujem garanciju jer sam citao i Nokia ne zeli da popravi ovo u okviru garancije. Prvo da napomenem da ne bacam telefon ne ispada itd. imam uvek futrolu/case plus zastitu ekrana. Desilo se da u nedelju kada sam ukljucio telefon pojavila se zelena mrlja u delu ekrana kod dugmeta za kameru. Googlao sam green dot problem. Kazu da je zbog pregrevanja ili prevelikog pritiska na ekran(nemoguce jer ima gorilla glass i nije udaran). Nemam sliku da postujem. googlajte: lumia 930 green stain. :((((

Nosi u servis otkud znas da nece da poprave. Ako imas gar. naravno
 
Nosi u servis otkud znas da nece da poprave. Ako imas gar. naravno

I nakon dan u servisu su mi javili da nece da priznaju garanciju zbog "fizickog ostecenja", tj ovo spada pod fizicko ostecenje iako to nije ... a posto su oni jedini ovlasceni servis ... mogu da menjam u licnoj reziji (kod njih 30147 din) ili u nekom servisu ovako .... kako mi se cini uzecu neki novi telefon, i naravno zbogom nokia/microsoft, jer ako se ovo desava posle 7,8 meseci od kupovine .... sta dalje pricati ... meni se svidja i telefon i os, ali politika microsofta da trazi dlaku u jajetu i da nece da realizuje garanciju je jedan veliki -
 
Nazad
Vrh Dno