Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Tako je, samo joj je prebacio poklopac. A gold verziju danas mora svako da napravi, da bi bili 'in'. :D
 
Možda Seki Aleksić :D :D ali za telefon, meni je bolja kombinacija crno i crno. ;)
 
Stvarno ću ovih dana morati da ispišem neke utiske, ima već 20 dana od kad sam je uzeo.
Za sad, samo ću reći da je crna (nju sam uzeo) izuzetno elegantna, i leđa lepo leže u ruci, mada bi bila lepša da nisu mat.
 
Hvala na odgovorima.
Ipak nije do firmware-a.Koji god Denim firmware da instaliram kada otljucavam telefon, svetlo se pali po 5,6 sekundi.
Kada vratim na Cyan, sve radi normalno.Ipak je nesto drugo problem.
 
Obavezno instaliraj extra+ info... U okviru toga ima dosta promena, koje ljudi ne primećuju... Jedna od njih je kraće vreme za paljenje... Pritiskom na power, kraće se drži... Recimo...
 
rotkod, hvala na brzom odgovoru.
Imam instaliran najnoviji extras+ info.Pokusacu da skinem stariji neki pa nekako taj da ubacim.
Mozda je stvarno do toga.
 
redkod, nista nisam uradio :)
Hvala ti u svakom slucaju na pomoci.
Nisam uspeo na Denim da stavim stariju verziju display i extras+info aplikacija.
Primetio sam i da kada instaliram Denim, pre instalacije aplikacija i svega, cim startuje sistem i krenu ona osnovna podesavanja, vec tad kad ugasim svetlo treba mu po 5,6 sekundi da se upali.
Jedino mi preostaje da cekam neki sledeci update na Cyan-u.
 
Kad si već sve probao, probaj i GDR2, ali meni nije jasno... Tebi zaostaje jači nivo osvetljenja displeja 5-6 sec... Možeš li ikako snimiti to... Znam da davim...
Pokreneš lock screen i onda osvetljenje zaostane?
Koristiš li neku posebnu aplikaciju?
Dali si pokušao baš sa Lumia recovery, vratiš telefon na čistu instalaciju?
Dali si probao, glupo je, ali... Ubaciti drugu sim karticu, pa probati?
Dali se osvetljenje javi odjednom ili postepeno pojačava?
Dali si pokušao odraditi kalibraciju ambient senzora?
 
Poslednja izmena:
Ma ja tebe davim :)Nemam mogucnost sada da snimim.
Da, kada stisnem dugme da otkljucam telefon, zasvetle odmah ona tri tastera a na ekranu je mrak...tako stoji ugasen par sekundi i onda se tek upali,dok tasteri zasvetle odmah.
Ista je situacija kada prekidam vezu.Kada zovem i prislonim telefon uvetu, odmah se gasi svetlo, ali kada hocu da prekinem, odvojim telefon od uveta i opet se svetlo pali tek posle par sekundi.
Pomislio sam da senzor nije kalibrisan, radio sam kalibraciju, ali isto je(a na testu senzor reaguje normalno,ako ja to dobro gledam).
Nisam pokusavao sa drugom karticom ali sam probao bez kartice, stavljao u airplane mod i slicno.
Pokusao sam sa Cyan-a da pokrenem Windows Insider pa odmah da instaliram Update 2, reko mozda je problem u toj verziji Denim-a, ali ne vredi :) uvek mi trazi prvo da instaliram Denim pa onda update taj.
 
Imaš li kakvu foliju preko ekrana, senzora svetla na ekranu? Ako imaš, vidi dali ti lepo stoji priljubljena za ekran.
Probaj da gaugasiš u potpuno tamnoj prostoriji i upališ ponovo...
Mislim da je tu problem!
Probaj isključiti automatiku i vidi onda.
Mislim da ima veze sa ambient senzorom...
Posle denima uz win. insider možeš staviti gdr2.
 
Moras sa Denima gdr2. Da nemas neku foliju na ekranu?

GDR2 mogu da skinem samo preko Windows Insidera preko tog Denim-a koji mi pravi problem.To sam isto probao, ali bez uspeha.
Jedino ako izbace update 2 kao redovan update.
Foliju imam, ali na Cyan-u ne pravi probleme.Cak sam jednu foliju i skinuo misleci da ona pravi problem :)
 
Eto, još jedno mišljenje... Skini foliju, ako je imaš...
 
Imaš li kakvu foliju preko ekrana, senzora svetla na ekranu? Ako imaš, vidi dali ti lepo stoji priljubljena za ekran.
Probaj da gaugasiš u potpuno tamnoj prostoriji i upališ ponovo...
Mislim da je tu problem!
Probaj isključiti automatiku i vidi onda.
Mislim da ima veze sa ambient senzorom...
Posle denima uz win. insider možeš staviti gdr2.

Trenutno sam vratio na Cyan dok ne skupim ideje i savete za probu ponovo :)
To paljenje u tamnoj prostoriji nisam probao, ali sam gasio automatsko osvetljenje, stavljao na low ili high, stavljao neke skroz svetle pozadine ili tamne, palio onaj kids control (negde sam citao da to moze da pomogne).... ali bez uspeha.Reko mozda je neko ovde imao slican problem, ali izgleda da sam jedini :)
 
Probaj test senzora uz nokia care suite, telefon je u test modu, a posle možeš uraditi i kalibraciju, kad izađeš iz test moda...
Uglavnom, ako na cyan sve radi kako treba, a na denimu ne, znaš sve.
Ne bi smeo tako...
Još jedno pitanje, pošto ti preko LSRT imaš odmah denim, probaj tako čistu instalciju, brišeš sve... Nemoj upgrade preko OTA.
Jesi tako probao?
 
Radio sam u test modu test,izgleda mi sve ok.Kalibraciju sam radio tako sto u test modu samo stisnem Calibrate i to je to (mozda tu nesto gresim).
Sto se tice softvera...instalirao sam i preko Nokia Recovery Tool-a i preko Nokia Care Suita.Cak sam probao razlicite product kodove.
Cudan neki problem, al' me cudi da se nigde niko vise nije zalio na to..a nebih rekao da je harverski problem.
 
U mom okruženju postoje 4 L930, sve su na čistom denimu, tri sam ja uradio, četvrtu je drugar sam preko LSRT.
Ni jedna nije imala takav problem... Zato mi nije jasno, jednako su radile na cyanu, kao i na denimu...
Ako možeš, zameni telefon...
I bez obzira na sve probaj taj soft reset, tako će bar na tren ostati bez struje, možda pomogne...
 
Ne mogu da zamenim, ali jedino sto mi pada na pamet, obzirom da je telefon za Nemacko trziste...da je mozda u pitanju neki softverski bag za taj product kod (iako sam stavljao verzije za druge drzave, ali ajde).
Nadam se da ce izlaskom windows 10 "problem" biti resen.
Hvala na idejama u svakom slucaju pa ako nadjem resenje, javljam :)
 
Pricalo se ovde o cenama u vise navrata. Nisam jedini...pa se niko nije nasao da kaze da je pogresna tema ;)
 
Da li neko od korisnika lumie 930 moze da mi kaze da li se ekran izdize u uglovima? Citao sam da usled pregrevanja telefona lepak popusti pa se ekran malo izdigne i posle nastaju problemi sa proximity senzorom, tj kada se zavrsi razgovor ekran nece da se upali.

Pitam ovo jer hocu uskoro da pazarim l930. :)
 
Ja na mom nisam primetio da se ekran izdize, ali bilo je ljudi na raznim forumima koji su imali taj problem.Sto se mene tice, nemoj da pazaris ovaj telefon :)
Ja ga posedujem.Sto se tice hardvera- nemam nikakvih zamerki (ne smeta mi ta jedina "mana" sto se greje, telefon ne baguje, ne secka), ali imam softverskih problema nakon updatea na Denim.
Malo je nedopustivo da jedan vrhunski,mozda i trenutno najbolji Nokijin model ima toliko mana i propusta (sto u izradi, sto u softveru)..od grejanja (koje mi opet napominjem ne smeta), preko raznih softverskih bagova,problema sa senzorima, do tako tih odlepljivanja ekrana i slicnih nedostataka.
Ovo sve sam naveo globalno,citajuci na forumima (ja imam samo softverskih problema, na srecu).
Svi ti manje-vise nebitni nedostaci i kvalitet izrade kada se uporede sa cenom modela i rangom koji ima u odnosu na druge modele...malo me je razocarao.
Ne zelim da ti kvarim misljenje jer ima i mnogo zadovoljnih korisnika koji nemaju problema, samo dobro proveri telefon prilikom kupovine (ukoliko ti se ukaze prilika).
 
Nazad
Vrh Dno