Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Biće, svakako je problem što android ima milon telefona, dok ios ima 4,5,6... WP isto ima relativno malo modela, videćemo. U svakom slučaju, da ne pravimo više off, drago mi je da sledi čitav niz poboljšanja za sve korisnike.
 
Ja sam sa Androida 2.2 pre par godina prešao na WP7 i razduševio se njime. Naravno, noviji Androidi su neuporedivo bolji od starih, ali mi je WP8.1 - subjektivno- bolji, fluidniji, a i lepsi od Androida 4.2.2 koji sada koristim, i kojim sam u suštini zadovoljan, najviše zbog bogatstva aplikacija (koje, opet, znaju da prave sitne probleme ako su nedovršene). Kao što reče neko gore, da je kod 930 baterija veća, bio bi pun pogodak, i barem ja se ne bih ni časa dvoumio da li da ga uzmem ili ne.
A nadam se i da će WP10 biti još bolji..
 
@hsv.stoned
Da ne quote-ujem ceo tvoj post zbog preglednosti...

Naglasio sam vise puta da je moje iskustvo sa matorim android telefonima, 2012. Godine.
Sad Android moze da bude savrsen, ali jednostavno toliko me zivcirao da sam hteo po svaku cenu da ga promenim.

Imam dost prijatelja koji imaju telefone poput Galaxy S IV koji govore da je uzasan telefon, bagovit... da mu zapucava non stop...
Po meni to nije bas tako mator i jeftin telefon da bi se to desavalo, ako je istina to sto pricas da su danasnji Android telefoni odlicni.

Ili ti jednostavno imas odlicno iskustvo samo sa Z3...

Ne sumnjam u tvoje poznavanje, jer sam recimo sa slusalicama zadovoljan :p
 
^ telefoni sa iole starijim TW (samsung UI) nisu merilo rada androida, SIV nije mnogo mator telefon ali android radi bolje na nekim drugim telefonima istog godista (2013), ne znam kakva je situacija sa novijim apdejtovima.

Treba birati malo, ne moze isto da radi pomenuti htc (sa verovatno najboljim fabrickim UI) za 140e/1 din kod operatera i tamo neki kineski telefon ili najjeftiniji LG/Samsung, posebno se LG iz nize klase raspadaju (mada raspadaju se i neki skuplji :d) ali nema pravila, sve zavisi od verzije os-a i zato kazem da ipak treba birati. Ali Nokia se i toj klasi potrudi oko izrade, dizajna dok android proizvodjaci u tom segmentu obicno dosta stede i stancuju te telefone cisto da postoje a u isto vreme neki (kao samsung i LG) i prodaju na milione takvih telefona samo zbog ''imena'', vecih displeja itd.

Privatno sam preporucio brdo WP Nokia, posebno kada znam da ce telefoni biti korisceni samo za 10-ak najosnovnijih aplikacija + pozivi i sms, i onda me neko pita da li da kupi neki tamo raspad ZTE ili Nokiu, tu ne razmisljam mnogo sta da preporucim :) I ljudi su prezadovoljni tim Nokia telefonima za 1 din do 100e kod operatera, uz dobar OS su dobili i kvalitetnu izradu, ok kameru za te pare itd. A kod android kineza obicno dobijes veci displej ali je sve ostalo raspad mada sve zavisi koji je proizvodjac u pitanju, i odredjeni kinezi su dosta napredovali.

U isto vreme znam ljude koji su sami odlucili da idu na WP Nokie (bas zbog imena brenda) i onda su u pocetku bili prezadovoljni sa OS-om ali je 80% njih odavno preslo na android (cak i sa skupljih Nokia) jer ih je WP ogranicavao..

Znaci sve u skladu sa zahtevima, budzetom itd, ja nisam zahtevan korisnik pa bih jedva mogao da budem na WP duze vreme, u sustini samo ako Nokia izbaci neki vrhunski telefon na svim poljima (posebno foto/video/audio) a sa jakom baterijom. Tako da skroz razumem ove nase bench android ''magistre i doktore'' jer kad ja tesko da mogu bez androida a desava se da dnevno koristim svega 3-4 osnovne aplikacije i da jedan isti izgled launchera drzim nedeljama onda mogu da zamislim kako je njima :)

Treba pitati stojana za utiske, sa L930 je presao na jedan od najbrzih androida Z2, napisao je vec da je kamera losija nocu jer ima primetno ogranicenija podesavanja ali da je baterija daleko bolja ali moze da napise OS vs OS, poredjenje iz njegovog ugla. Moj stav je da cu pre da koristim android sa vise mogucnosti i daleko boljom autonomijom, cak i ako se desavaju sitni bagovia par puta mesecno..
 
Poslednja izmena:
Osim u onoj noćnoj gde jeste 930 najbolje odradila posao, svi telefoni maše wb redovno, ona prva kuća na 930 dobila žuticu. Sat prebled. Osim one m9 svi telefoni imaju slične kamere (mada i on ima ok kameru, osim noću), sve zavisi gde će koji da omaši wb.
 
Poslednja izmena:
Najgore je sto ne znamo kako zaista treba da izgleda, ali to nije problem, ispravi se na kompjuteru jednim klikom.
 
Možda sam off, al' jel' vi ne tv držite naravna podešavanja, "prirodna" ili malo pojačate kontrast, boju... Zatamnite..?!
 
Ja koristim monitor za PC, uglavnom "Cool" podesavanja, tako mi vise odgovara.
 
Ja licno na monitoru ne, mada ni na telefonu ne preferiram prenapucane boje.
Znaci neka sredina.
 
Ima za one koji koriste smartphone za pozive i poruke, za neke od nas koji malo više znamo odemo u settings i promenimo display mode, pa ne vrišti više ;)
 
Ma govorim generalno za amoled, svi mu zameraju, a to su većinom dumb korisnici koji ne ulaze u settings niti znaju šta je to.
 
Ako cemo bas u najsitnije detalje evo pitaj hundera zasto mu je prikaz fotografija netacan cak i u najbolje kalibrisanom Note 4 modu, nebo ljubicasto umesto plavo dok je na prosecnom monitoru onako kako i treba da izgleda a da ne pricam o hw kalibrisanom IPS :)
 
Nem pojma? Gde je to pisao? Možda mu je defektan display?
 
Ma nije bre defektan, to je sitnica koju ce primetiti mozda 10% ljudi i to samo oni koji se bave fotografijom, nekim dizajnom itd, zato sam napisao - ''ako cemo bas u najsitnije detalje'' :) Ostali mogu da primete samo ako im neko kaze da uporede na raznim panelima.

I note 3 displej ima modove i dobro kalibrisan amoled pa se odmah iz aviona vidi da je amoled, ne samo zbog crne nego uopste, cak i u najumerenijim modovima boje ipak vriste po malo. Nije to vise nikakva mana jer nemaju vise problem sa prikazom bele, boje mogu da se smire koliko toliko, vidiljivost na suncu uglavnom odlicna.. ja vise problem sa amoledom nemam a cak bih voleo i da je zastupljeniji na ostalim telefonima, isto mislim i za IP6 IPS. ipak su to 2 najjaca displeja danas :)
 
Poslednja izmena:
@KaSp3rSky

Ako budeš uzimao 930, obavezno obrati pažnju da li ekran u uglovima leži u ravni sa aluminijumskim okvirom.
Na tržištu ima dosta faličnih primeraka kod kojih fabrički nije dobro namešten, što u perspektivi može da stvori probleme sa proximity senzorom, omogući upadanje prašine pod staklo, dalje podizanje itd.
Primer kako ne treba da bude:

10735756_10152908576801458_762424803_n.jpg

Druga stvar na koju treba da obratiš pažnju je sam kvalitet AMOLED ekrana, jer dosta Lumia 930 ima ekrane koji su tamniji po horizontali ili vertikali. Primer:

ana4ezap.jpg

To je najbolje uočljivo na sivoj podlozi, zato pre kupovine izaberi steel kao accent color u podešavanjima i proveri ekran.
 
Ima za one koji koriste smartphone za pozive i poruke, za neke od nas koji malo više znamo odemo u settings i promenimo display mode, pa ne vrišti više ;)

Nisam koristio ni jedan Samsungov telefon pa ne znam tacno sta ima od podesavanja. Pricam za default podesavanja....Svakako dobra stvar ako poseduje takva podesavanja. :)


@Yojimbo

Hvala na savetu. Definitivno cu obratiti paznju na to.
 
O čemu vi to? Mislim da je nesporazum u pitanju ili sam ja nešto pogrešno "uklavirio".
Pišemo o naglašenosti boja i kako kod nekih wp telefona postoji opcija gde vi možete tu naglašenost pojačati ili ublažiti. Kao da pored toga ima opcija odabira vrste boja... Tople, hladne...
Ovo imaju skoro svi modeli koje sam imao, osim L535 i ativ s.
The Display settings on your Nokia Lumia 520 now allows you to adjust the screen colour profile. You can alter the colour temperature from cool, through neutral to warm, or alter the colour saturation to get a look and feel that is pleasing to your eye. Obviously, if you like the colour of the display as it is, you can leave the default Nokia Lumia settings as they are.
Ovo bi na L535 donelo lepši prikaz, ne bi izgledalo onako isprano boje...
 
Stvarno jesu isprane boje na 535, gledao sam ga pre neki dan. [emoji15]
Istovremeno sam gledao i 930 koji je stajao pored i razduševio se ekranom.. [emoji41]
 
Ko je planirao da uzme l930 40000 u proverenoj ranji sa full garancijom je odlicna ponuda :)
 
Pilicari najgori. Zvao i poručio beli dok je akcija. Upisali podatke, kaže devojka zvaće kad stigne fon, plaćanje kad stigne telefon po ceni od 39.990. U 19h me zove da mi kaze da joj svakako stiže crni, a beli mogu po regularnoj ceni!? Ko je tu lud? Ili da trčim do 20h danas da im platim unapred pa kad stigne crni da preuzmem. A, beli ne može sa popustom. Neka hvala, neka prodaju njihovoj babi tako.
 
Ne znam ko vam je to rekao kad vidim na sajtu da još uvek imaju beli u Ušću po ceni od 39.990
Jedino ako ste zvali neku radnju koja nema beli nego samo crni.
 
Nazad
Vrh Dno