Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Kupiti tel bez garancije je rizik. Pitanje koja je razlika u ceni u odnosu na onaj sa full garancijom? Meni se desilo da mi je na 630 Lumii otisla ploca i cao zdravo morao je da ode u oglase za delove posto nisam imao garanciju a nova ploca oko 100€ :)
 
Poznato je da imaju urođenu falinku- nemaju notification LED i Glance screen.

Ti si bese onaj "808 Guy"? I dalje furas taj fazon i smaras po forumima?
Sto se ne regujes na Burek? Tamo bi ti bilo sjajno

@ROCK, cena je 315E.
Po mojoj nekoj racunici tTo je za 80E manje nego telefoni iz Madjarske sa usmenom garancijom.
A 240E manje od novih sa domacom garancijom.
 
ne, ja sam i 930 guy jer imam i njega. i samsung guy jer imam i njega, i od svega ostalog po malo guy jer imam svašta nešto. jelly?
 
koliko se secam, devojka ti ima 930, a ne ti. No nije ni bitno. Blago tebi.
Ako imas odgovor na moje pitanje ti odgovori, a nemoj da pises o glupostima koje nisam ni pitao.
Pricao sam o hardverskoj mani, falinki zbog same garancije.

Ne znam kako glance i notification LED mogu da uticu na garanciju

Ovo ti nisam bas razumeo najbolje.
Kakve veze sad i žele bombone imaju sa ovom pričom?
 
Ne znam kako glance i notification LED mogu da uticu na garanciju
to je bila šala jer si pitao da li telefon ima neke poznate hardverske mane, ja sam ti ih naveo :d

inače za kupovinu telefona bez garancije standardno je kao i kod svakog telefona. ako se nešto desi desilo se i onda si ga izduvo, a ako se ne desi, a najverovatnije neće, prošao si jeftinije. rizik je tu, pa ti izvagaj sam.
 
Imas po oglasima 370 sa 2 god garancije operatera sto je ok cena u odnosu bez garancije. Ali sa druge strane da se pokvari tel i da naletis bas ti na taj svega par procenata. Pa ti vidi sta ti vise odgovara.
 
Stigao je :). Moram sad da cekam da uzmem nano sim karticu

Kako da znam za koje je trziste?

Kad odem u extras+info pise mi

Manufacturer Name - RM-1045_1050
Mobile operator - 000-CH
Configuration ID - 1050.00DB8C


Instaliran mi je OS 8.10.14157.200
Je l' to zadnji ili treba da apdejtujem?

Gde mogu po IMEI broju da vidim da li je registrovan telefon i da proverim da li je ukraden?
 
Poslednja izmena:
Stigao je :). Moram sad da cekam da uzmem nano sim karticu

Kako da znam za koje je trziste?

Kad odem u extras+info pise mi

Manufacturer Name - RM-1045_1050
Mobile operator - 000-CH
Configuration ID - 1050.00DB8C


Instaliran mi je OS 8.10.14157.200
Je l' to zadnji ili treba da apdejtujem?

Gde mogu po IMEI broju da vidim da li je registrovan telefon i da proverim da li je ukraden?

Sta pise na kutiji na onoj beloj nalepnici? Po ovome, izgleda da je CV CH, tj. za svajcarsko trziste.
 
Ja sam se bio zagrejao za ovaj model i jurio ga 10 dana po nekoj normalnoj ceni.
Telefon je vrh masina i uradjen do perfekcije, ali kada sam citajuci o njemu shvatio da ja ni na koji nacin ne mogu da znam da li me je neko zvao, da li imam sms, viber poruku itd.
Dok ne ukljucim ekran to mi je bilo totoalno za neverovati. Dakle ja ostavim tel na sto odem do toaleta npr. ili radim nesto pa ne obracam paznju na tel, neko me zove i ja naravno ne vidim da me je neko zvao dok ne upalim ekran. Mozda gresim ali ovo mi je totoalno van pameti.
 
Poslednja izmena:
meni ne smeta. Ja sam i onako svakom telefonu do sada palio ekran
 
meni ne smeta. Ja sam i onako svakom telefonu do sada palio ekran

Moguce da nije veliki nedostatak ali po meni je ovo upopascen ovako dobar telefon, ajde da to progutam razmisljam se.
Pe ne mogu da zevam svaki cas u telefon da proveravam da li mi je neko poslao mail, sms da li me neko zvao itd.
 
Ma da, i ja bih svakako voleo da ima glance.

Moj prvi utisci su da je telefon sjajan u svakom pogledu.

Realna mana je baterija. Za sad mi ni to ne smeta.
Sto se tice OS-a, jako mi se svidja :). Ima par sitnica koje mi smetaju, ali verovatno da postoji nacin da se nadje drugo resenje.
Recimo, kad spustim notification bar, vidim da mogu da imam samo 4 precice. Stavio sam Wi-Fi, Lokaciju, brightnes, rezim rada u avionu. Voleo bih da mogu bar i iskljucivanje tona, ali za sad ne znam kako. No o tim stvarima necu u ovoj temi.
 
Ma sta ce ti jos precica, ako ima 4 to znaci da je toliko dovoljno :D
M$ knows best :D
 
Dovoljno je i to.



Kako kad me neko poziva, a ne zelim da odbijem poziv nego samo da prekinem zvonjavu i da se ne javim?

Inače baterija i nije tako losa. Jutros mi je bila puna, a ceo dan drndam telefon i evo sad je na vise od 50%.
Ako i ovih ostalih 50% potraju kao ovih prvih, bicu prilicno zadovoljan.

Ekran je bolesno dobar. Ne znam da li bolje postoji, ali sam odusevljen.

Edit:
Sad vidim da sa ovim dugmetom sa strane mogu da prekinem i zvonjavu
 
Poslednja izmena:
Obrneš telefon:D

Audio-flip to silence .
 
Poslednja izmena:
Zaobisao sam ovaj model jer mi je prosto neprihvatljivo da ja ne znam ko me zove dok ne ukljucim ekran, moj drug ima staru nokiu n9 koja ima amoled ekran i na kojoj ova funkcija perfektno radi.
Nokia (Microsoft) je na ovom modelu PREMIUM kako ga nazivaju jajarila. Pa joj bilo skupo da stavi jos memory display kako bi glance radio. Bar da su stavili multicolor diodu da znas da li te nko zvao da li imas sms email itd da se ne ponavljam.
Ovo im je ogromnas greska, i kada
a ljudi budu saznali kao sto sam i ja velika vecina ce preskociti ovaj model. Oni su o tome mudro cutali dok to korisnici nisu sami otkrili, jer nikome ne bi palo na pamet da u 2014 toj godini ovo moze da nedostaje.
Ko je kupio kupio.
Onaj ko kaze da mu ovko neko ne smeta ili ne koristi 930 kao telefon pa mu to nije bitno ili se tesi ako je vec dao velike pare pa da mu bude lakse. Ovo je katastrofa da ovako odlican uredjaj osakate zassto, da bi ustedeli 10e max. Ovo kosta verovatno jos manje.
UMesto da rade na tome da pridobiju sto vise korisnika oni ovim i slicnim potezima samo odbijaju, izmedju ostalog kao sto su i mene odbili.
Po meni velika greska.
 
Samo da kažem, drago mi je što se ovde toliko loše pričalo o bateriji.
Spremio sam se na najcrnje, pa sam sada prilično pozitivno iznenađen :).

Meni baterija drži odlično. Drndam telefon mnogo više nego što sam to ikad radio.
U toku noći se napuni, ujutru pročitam novine, iščačkam po koju aplikaciju, probrljam po prodavnici i slično. To traje jedno sat vremena. U toku dana sigurno bar još toliko surfujem.
Pored toga, žena mi arči telefon maksimalno :). Njoj je njena XU mala, pa joj odgovara ovaj ekran za surf, pa kad ja zauzmem komp ona prelistava neke forume i to traje u toku celog dana traje sigurno 2-3 sata.
Sinoć recimo sam imao razgovor viberom sat vremena. Pored toga u toku dana jedno desetak poziva.
Dopisivanje preko Vibera sa kumovima i ortakom, što je par puta po desetak minuta u toku dana.
Nisam puno škljocao aparatom, možda desetak fotki.
Uveče surfovao pred spavanje oko pola sata, što se na kraju svelo uglavnom na YT.
Tapatalk sam koristio i odgovarao na neke PP poruke.

Wi fi i GPS uključeni non stop. Ekran nisam stavljao na full brightness jer mi previše šljašti, pa mi stoji na Automatic što mi je odlično.
Sinnhronizuju mi se dva maila, uključeni su FB, skype i Viber.

I pored svega ovoga, baterija padne na oko 10% i sinoc i preksinoc oko ponoći, i čini mi se da bi mogao da surfujem sigurno još pola sata.

Za mene ovo koriscenje je i previše. Ja inače ne koristim toliko telefon, ali sada mi je zanimljivo da surfujem uz pomoc njega za razliku od prethodnih telefona.
 
Poslednja izmena:
šteta što nećeš da se napričaš video poziva preko vibera... ebo ih G*vnoSoft.
 
Eto nisam znao a imam i android. Od kad su uveli tu opciju? MS nece to da uvede zbog skajpa sigurno
 
Cudo sta propustas. Ja evo ne znam kako zivim bez Viber video poziva.
 
ni ja :D
Na androidu sam koristio to jedno 20 puta dnevno po 3 sata. :D:D:D
 
Jedan lik na KP prodavao nov 830 za 170-180€ iz razloga sto je zakljucan na vip a dekodiranje je 70€ (njegove reci)
Secam se da su i HTC 8x i 8s takodje bili zakljucani na vip (u ovo sam siguran, jer je lik proverio).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno