Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Svi postojeci WP uredjaji ce dobiti Win10 tako da to oko podrske nije uopste odlucujuci faktor. Nece svi dobiti u isto vreme ali dobice svi tako da je isto. Ja sam davno govorio da je jako upitna zamena 920/925/1020 za nesto jace jer fakticki doplacujes skoro tu vrednost telefona za nesto sto cak nije ni u svim aspektima bolje od onoga sto vec posedujes. Tek sledeca generacija ce mozda imati smisla. Cak mi je i upitna kupovina recimo 830 pored neke 920/925/1020 u garanciji i iz legalnih kanala.
 
Jasam hteo da predjem sa Ativa na 930,poredio sam telefone i to je toliko mizerna razlika u radu da nije vredno ni 50e doplate,a kamoli ovih 200+ koliko je razlika. Jednostavno,ko vec ima neki od starijih flagshipa,ovi novi nisu vredni upgradea. Videcemo sta ce doneti naslednici 1520-ke i 1020 ako ga bude, nesto od toga pikiram za sledeci telefon
 
@Darko1290
Potpuno se slažem sa tvojim mišljenjem, samo si zaboravio još jedan model, a to je i L820, koja ima potpuno isti SoC i RAM kao i 920/925, a tu je i vrlo dobar AMOLED koji naravno podržava Glance.

Ja također čekam pravog nasljednika 820 koji mora imati Glance/OLED/primjetno jači CPU/GPU, ekran 4,7"-5"(dovoljno HD), i sve to skupa za max. 300€..
 
Svi ce dobiti W10 ali treba da se ima u vidu da je i microsoftu u interesu da ljudi kupuju nove modele. Optimizacija ce prevashodno da se radi za novi harware, a ne za stari.
Imas ljudi koji ce reci da je bmw star 10 godina bolji od milion drugih novih modela, ja bih ipak pre kupio nova kola :) Isto mi vazi i za telefon/komp.
Meni je dizajn sa kombinacijom kamere presudio. A isto tako pre cu kupiti nov telefon nego polovan(makar bio koristen mesec dana i manje) kao i nov model.
Da se razumemo, ne kazem ja da je L 830 bila najbolji izbor, cak sam rekao da nije neki napredak u odnosu na 920. Ja sam hteo da cekam naslednika 1020, ali sam igrom slucaja bio primoran da vec sada, na brzinu, kupim telefon.
 
Salu na stranu mislim da je mnogo pametnije ici na prethodnu generaciju, to su sad smesne pare, pa onda kad dodje sledeca da se pazari nesto normalno. Ovako, sada puknes pare i na prolece vec imas zastareo telefon koji radi sve isto sto i prethodna generacija samo si ga platio duplo vise.
 
Ja bih na tvom mestu cekao novu seriju,ako te bas svrbe pare uzmi nesto sad..posto vidim da si koristio dosta WP telefona,ovi te nece oduseviti sigurno.
 
Svi ce dobiti W10 ali treba da se ima u vidu da je i microsoftu u interesu da ljudi kupuju nove modele. Optimizacija ce prevashodno da se radi za novi harware, a ne za stari.
Imas ljudi koji ce reci da je bmw star 10 godina bolji od milion drugih novih modela, ja bih ipak pre kupio nova kola :) Isto mi vazi i za telefon/komp.
Meni je dizajn sa kombinacijom kamere presudio. A isto tako pre cu kupiti nov telefon nego polovan(makar bio koristen mesec dana i manje) kao i nov model.
Da se razumemo, ne kazem ja da je L 830 bila najbolji izbor, cak sam rekao da nije neki napredak u odnosu na 920. Ja sam hteo da cekam naslednika 1020, ali sam igrom slucaja bio primoran da vec sada, na brzinu, kupim telefon.

To generalno stoji. No ovo je specificna situacija i generalno smo ovo prezvakali koliko puta do sada na forumu... Novi apsolutno ne vrede te pare kada ih poredis sa prethodnom generacijom jer uglavnom ne nude nista bolje, cak u nekin stvarima znaju i da budu losiji. I onda 150e vs 300e je itekako razlika... Jednostavno deluje da su 730/830/930 i cela te generacija iznudjen potez da se prividno predstavi da oni kao nesto izbacuju dok ne stigne W10 i dok istiniski nesto novo ne budu mogli da ponude. Jednostavno je bilo nemoguce da guraju sve vreme jednu 920 tu....
 
Da sada kupujem mob moj izbor bi bio 925.
Obožavam AMOLED, ima Glance, veličina ekrana taman, kamera meni više nego dobra, 16GB + OneDrive 30GB meni sasvim o.k. , lagan, izgleda odlično, cijena odlična..
 
@Darko1290
Potpuno se slažem sa tvojim mišljenjem, samo si zaboravio još jedan model, a to je i L820, koja ima potpuno isti SoC i RAM kao i 920/925, a tu je i vrlo dobar AMOLED koji naravno podržava Glance.

Ja također čekam pravog nasljednika 820 koji mora imati Glance/OLED/primjetno jači CPU/GPU, ekran 4,7"-5"(dovoljno HD), i sve to skupa za max. 300€..

Naravno i 820 je tu. Ok nekome ce da bude problem baterija koja jeste ponekad problematicna ali sam se pre svega fokusirao na flagship-ove iz te generacije. No, slazem se, to sve vazi i za 820. Mada sad u situaciji kada im je polovnima svima cena tu negde, ipak bolje ici na ove jace.
 
830 ne racunam,slabiji je model,njega i ne gledam. Konkretno za 930 - drzi jaku cenu,nema glance,prosecna baterija. 1520 je svakako kompletniji telefon,ako ne smeta velicina. Oba su odlicni telefoni,to stoji,ali toliko malo bolje,ili cak isto rade kao stariji modeli (Ativ,920,925) da nije vredno razlike u ceni. Uzmes 925 sada,i nadas se da W10 donese nesto novo,i MS pokida sa novom serijom.
 
Upravo to. Nadamo se da ce sa W10 da nastave u istom smeru i onda ce kupovina itekako da ima smisla. A ovako do tada, tih ~150e za neki od ovih slabijih i nije neki trosak pogotovo uzimajuci u obzir da ce se i za tih 6-9 meseci kada izadju novi prodati po maltene istoj ceni jer nema to toliko vise prostora gde da ide dole(a kupovinom 830/930 itekako ce da bude gubitaka). Ja sam bas dugo mozgao sta da radim, hteo sam novi telefon, 930 otpao zbog baterije, 1520 mi je bio prevelik, ni u najavi nesto novo i tako sam zavrsio na OPO i na prokletom Androidu dok ne izadje nesto novo od WP a 920 eno je u fioci skuplja prasinu :)
 
Da mi sad treba telefon vijao bih 925,mnogo mi se svidja. Nadam se da ce ozbiljno da urade desetku,posto mi se jako svidja koncept WPa,ali moraju malo vise da se potrude da privuku developere da aplilacije bidu iste kao za iOS i Android,posto realno dosta aplikacija losije izgleda. A ako Ativ dobije W10,definitivno se pretvara u najbolju investiciju do sad,jedini telefon koji koristim duze od 6 meseci ( sad vec preko godinu dana) a sa full desetkom (ako ne bude osakacena ili tako nesto) se penje taj period lagano na 2 godine,sto je odlicno za malo preko 200e koliko je kostao nov.
 
Pod ovim osakaceno sam mislio da ne bude drugacija za starije telefone u odnosu na nove.
 
Eto ja se zaleteo i prodao Ativ-a za 125€. Mada, mogu priznati i da je za tu cenu zainteresovanost bila vrlo mala. Inace po meni skroz zaokruzen telefon, Odlicna baterija, ekran, kamera, velicina, dizajn, sd kartica. Ali eto. Mene privlace nokia programi koji vise ne mogu da ferceraju na samsungu, stoga je i otisao na prodaju.
Da bi opravdao upgrade, krenuo sam ravno na 1520 jer je on u svakom pogledu "drugaciji" od samsunga. Veci, jaci, bolja kamera, baterija...Jedino bi sa njim "video" upgrade. I sad mi nezgodno. Pare sam spremio i moram da ih potrosim :) ili ce zena da im nadje primenu (tipa: nov tepih i slicno a to sebi ne bi mogao da oprostim :d)
 
Kupis 1520 i nadjes case koji mozes da koristis umesto tepiha :D ako bas moras da kupis,onda bolje 1520 nego 930
 
Prelomljeno je i naruceno. Sutra ili prekosutra stize. U globalu, doplata je 35€ (prelazak sa Ativ-a na Lumiu).
Javicu u pogodnoj temi svoje utiske. Osecam da ce mi ekran u prvi mah delovati mnooogo manji, ali ce valjda ta carl zeiss optika + programi doneti malo vise kreativnosti u radu sa kamerom.
 
Ja mogu samo da posavetujem korisnike 1520, 1020, 925, 920 da nemaju potrebu da bacaju pare i da predju na nove lumie.. Ovo sto je do sada MS izbacio je pokusaj da naprave nesto dobro ali im ne ide kako treba, evo recimo 535 mozda bude dobar, ovo ostalo i nije bas nesto sto bi me primamilo na prelazak za sada a verujem i do kraja sledece god koristicu 1020 , ja sam bas zadovoljan. A MS namerno blokira update 1 za 8.1 (denim) za postojece lumie (2012, 2013) da bi kupili i novi korisnici presli na nove modele (535, 630, 730, 830, 930) , nije im bas to pametno posto tom politikom nece drasticno da povecaju market share.. Cak sta vuse korisnici ce odustati od WP ako tako nastave da rade. Videli smo da zakidaju Glance a nemaju valjano objasnjenje (Nokia je npr uspela da je napravi za 620 a ovima je na boljim ekranima to ne moguce), ugradjuju senzore sve smesnije ko na Androidu sto je standard, cene su im klimave a mi sto smo u Srbiji to je dodatna otezavajuca okolnost, posto te lumie iz ko zna koje ruke dolaze.. Oseca se ne prisustvo Nokie, zalosno ali je tako.
 
Poslednja izmena:
Jel ima jos neko problem sa pokazivacem baterije? Jako je neprecizan,npr desi mi se da se telefon ugasi,skroz prazan,i kad ga prikacim na punjac pokazuje 100% i ne puni dalje. Takodje jako cesto padne odjednom sa 30% na 20 i sl. Jel imao jos neko problem i kako ga je resio?
 
Da ti nemas problem,sa baterijom ? Ovaj drain ,da odjednom padne baterija za 20,30 % se desavao i meni na l620 i l925 ,a koliko vidim i ovde su se neki zalili .
 
Jesam ja lud ili je bila prica da WP nema hot spot opciju? Juce imao priliku da testiram i radi sjajno...
 
mislim da je u nekim zemljama to onemoguceno, jer se kod provajdera posebno placa.
 
Moze li mi ko od nokijevaca reci sta sam dobio sa 925. Nadam se da nije dp. Da li ima nesto novije od ovoga ili je to to.
 

Prilozi

  • wp_ss_20141129_0002.png
    wp_ss_20141129_0002.png
    155.8 KB · Pregleda: 109
  • wp_ss_20141129_0001.png
    wp_ss_20141129_0001.png
    177.6 KB · Pregleda: 118
DP moraš da aktiviraš sam, ne kupuje se nov fon s njim. I nakači se na net i vidi ima li updatea za zvanični Cyan ako nećeš DP.
 
Zvanicni Cyan je ovo doduse ovo je brendirana varijanta nekog DE operatera. Mozda je neka opcija negde blokirana i kasnije ce da stize redovan update i to je to u principu. Moze da se promeni product code pa da se flashuje na obicnu, ima na forumu uputstvo...
 
Ovo je polovan telefon :) Za mene nov. Znaci telefon sa kupio polovan, pa zato pitam sta je na njemu i da li je to poslednje od updatea ili moram kao na Ativu da menjam produkt kod i sve u krug...
 
Nazad
Vrh Dno