Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Pa omoguci toj app da radi u pozadini bice mozda manji drain...
 
Zasto vise ne aplikaciji Tube Pro nema opcije skidanja videa? Lumia 640 XL je u pitanju iako to nije bitno. App je do sad radila bez problema ali odjednom nema download opcije.
 
wp_ss_20151118_0001.jpg

Jel ima neko ideju kako da sredim da nema dve Phone ikone? To mi se pojavilo posle vraćanja sa desetke na 8.1. Tri puta sam hard reset radio i uvek mi se pojavi duplo. Malo me nervira. A i još obe rade :).
 
Probaj opet na desetku, pa nazad, drugo rijesenje ne vidim..
 
Probaću al kad izađe zvanična. Mrzi me opet da se cimam oko toga, i ovako sve radi ekstra sad. Samo me malo nervira al preživeću. Nego rekoh da nije neko imao sličan problem pa da pitam.
 
Da li bi neko bio ljubazan da mi proveri da li je dostupna aplikacija "Mediately Baza Lekova" pošto mi je iz nekog razloga nedostupna posle vraćanja sa 10ke na 8icu preko WDRT... Region mi je bio i sad je Srpski a probao sam i US al isto nedostupno... Jel može neko da baci pogled?
 
Da li bi neko bio ljubazan da mi proveri da li je dostupna aplikacija "Mediately Baza Lekova" pošto mi je iz nekog razloga nedostupna posle vraćanja sa 10ke na 8icu preko WDRT... Region mi je bio i sad je Srpski a probao sam i US al isto nedostupno... Jel može neko da baci pogled?

Kod mene je dostupna. Zadnji W10 build, srpski region.
 
@kratkocebe
Mislim da je prijatelj imao sličan problem, ali ga je rešio kroz podešavanja... Tj. Ja sam mu ga rešio... Kako? Ne sećam se...
 
Imam pitanje, pošto mi ništa nije jasno.
Napravio sam čoveku nalog preko telefona, jer ga nije ni imao, da može da skine sa Store-a.
I svaki put kad treba da se skine, kaže da se ide u family podešavanja na sajtu. Gde ne vidim ništa osim da se taj nalog broji u adult.
Šta treba da se uradi da odblokira skidanje aplikacija? Pre kad sam pravio nalog nije bio nikakav problem.
 
Pogledaj datum rodjenja koji mu stoji , ako je ispod 18 godina moze praviti problem.
 
Pozdrav svima, imam jednu cudnu situaciju, pa zelim da pitam za misljenja. Pre par meseci sam kupio Lumia 735 telefon od poznatog clana sa ovog foruma koji je aktivan u ovim temama. Ako se ne varam, telefon je kupljen u telenoru, ali bio je SIM free kada sam ga dobio zato sto je moja mts kartica radila super, sem kad je bio podesen da hvata LTE, ali posto zivim na karaburmi gde je signal uzasan, to mi nije ni smetalo i uzivao sam u 3G brzinama. Sluzio me je dobro mesecima, a onda sam proslog meseca resio da ga zamenim za tablet sa korisnikom na ovom forumu. Taj korisnik ga je koristio sa telenor karticom. Onda je i on resio da ga proda, ali sada se javlja problem, novi kupci imaju MTS karticu, ali iz nekog razloga telefon nece da radi na MTS mrezi sada, cak su i zamenili karticu za novu sa 4g podrskom.

Da li neko zna sta tu moze da bude problem? Koliko sam ja bio upoznat, Windows Phone telefoni na nasem trzistu nisu bili zakljucavani, da li je moguce da je telefon bio zakljucan, pa da ga je korisnik od kog sam ga ja kupio odkljucao u nekom servisu i da je onda kada sam ja odradio onaj factory wipe(kako se zove ono kada se obrisu svi licni podaci iz telefona) mozda ponistio to odkljucavanje?
 
Hard reset briše sve iz telefona, a otključavanje Lumija košta ~50€,
tako da retko ko dekodira Lumiju da bi je prodao dalje.
 
Otključavanje ne možeš poništiti... Drugi je problem, mada mislim da kad je prodao telefon, sigurno je obrisao svoje podatke.. Log na ms, samim tim uradio hard reset telefona...
 
Aleksandre, telefoni sa Telenora se ne zaključavaju (Lumie konkretno). Moj broj je na mt:s-u a koliko se sećam i tvoj je i uspešno si ga koristio. Pa ga je koristila treća osoba i sada zapelo kod 4te... Nisam lud da platim otključavanje Lumie pa da je posle prodajem. To ne bi imalo nikakvog smisla a Telenor ne zaključava telefone daljinski... Što će reći, neko je od vas, nešto, zafrknuo hardverski. Spakuj fon i odnesi ga lično u Pro Mobi servis, ili neka ga nosi onaj kod koga ne rad, jer su oni ovlašćeni serviseri a imaš i overen garantni list distributera...
 
Poslednja izmena:
Aleksandre, telefoni sa Telenora se ne zaključavaju (Lumie konkretno). Moj broj je na mt:s-u a koliko se sećam i tvoj je i uspešno si ga koristio. Pa ga je koristila treća osoba i sada zapelo kod 4te... Nisam lud da platim otključavanje Lumie pa da je posle prodajem. To ne bi imalo nikakvog smisla a Telenor ne zaključava telefone daljinski... Što će reći, neko je od vas, nešto, zafrknuo hardverski. Spakuj fon i odnesi ga lično u Pro Mobi servis, ili neka ga nosi onaj kod koga ne rad, jer su oni ovlašćeni serviseri a imaš i overen garantni list distributera...

Pozdrav, hvala na odgovoru, nisam hteo nista da te optuzujem ili bilo sta, stavise nisam ni hteo da spominjem tvoje ime ovde kako ljudi ne bi pomislili pogresno, samo da pitam za savet. Hvala puno sto si se tako brzo javio.
 
:) nisam ni shvatio kao optužbu mada je moj odgovor zvučao odbrambeno/arogantno, ali to su činjenice.

Konkretan primer: ponovo imam L735 sa Telenora koja radi na mojoj mt:s kartici i koja je apdejtovana i vraćan je bekap jedno 100x (što će reći da hard reset isto toliko rađen), te o dalje besprekorno funkcioniše i nije se zaključala...
 
Akosu uzeli nano sim karticu moguce da ona pravi problem. Hoce li sad da radi na Telenoru ili Vipu, ili na tvojoj kartici koju si koristio?
 
Akosu uzeli nano sim karticu moguce da ona pravi problem. Hoce li sad da radi na Telenoru ili Vipu, ili na tvojoj kartici koju si koristio?

Ne znam. Telefon nije kod mene, samo me je korisnik kome sam prodao telefon(zamenio ga za Tablet) uputio u problem koji ima. Poslao sam mu link za ovu temu, verovatno je prati.
 
Drugari imam problem sa Store-om na 8.1 pa me zanima jel se neko susretao sa sličnim... Naime juče je sve radilo kako treba. Večeras, otvorim, pod aktuelne aplikacije mi izbaci nekih 20tak, međutim pod nove aplikacije, najbolje plaćene itd nema ničega, kada radim pretragu za određenu app rezultat je da nema ničega a kada odem na moje aplikacije uredno mi prikaže listu svih app vezanih za moj MS nalog. Šta može da bude problem?
 
Drugari imam problem sa Store-om na 8.1 pa me zanima jel se neko susretao sa sličnim... Naime juče je sve radilo kako treba. Večeras, otvorim, pod aktuelne aplikacije mi izbaci nekih 20tak, međutim pod nove aplikacije, najbolje plaćene itd nema ničega, kada radim pretragu za određenu app rezultat je da nema ničega a kada odem na moje aplikacije uredno mi prikaže listu svih app vezanih za moj MS nalog. Šta može da bude problem?

http://www.windowscentral.com/windo...re-currently-down-some-windows-phone-81-users
 
Zahvaljujem :) Tražio sam tamo po forumu a nije mi palo na pamet da pogledam na glavnoj strani šta piše :D
 
Drugari imam problem sa Store-om na 8.1 pa me zanima jel se neko susretao sa sličnim... Naime juče je sve radilo kako treba. Večeras, otvorim, pod aktuelne aplikacije mi izbaci nekih 20tak, međutim pod nove aplikacije, najbolje plaćene itd nema ničega, kada radim pretragu za određenu app rezultat je da nema ničega a kada odem na moje aplikacije uredno mi prikaže listu svih app vezanih za moj MS nalog. Šta može da bude problem?


Oho! Pa ti se vratio? ;)
 
Pomoć, uzeo sam 535, poskidao većinu aplikacija, a kad kucam npr UC browser ili Files (datoteke) izbaci mi da nema poduranja sa imenom. Probao sam menjati i regione.

Uh sad videh link i Darkov post.
 
Oho! Pa ti se vratio? ;)
Jok :D Mislim stoji mi u fioci pa mesecima već neka 520, tetka dobila novu, ispao joj na pločice maltene isti dan i pukao touch. On uzela novi i ovo stoji tako, rekoh ajde da se to sredi ako može i poručim sa Aliexpress-a drugi i sredim telefon. Bukvalno nov. Pa eto čisto da zadovoljim želju tu i tamo :)

P.S. Koliko je Boris kukao, ovo uopšte ne radi loše, skoro kao 920. Ne uvek i u svemu naravno ali jako blizu.
 
Potvrđujem. Ja poludeo sinoć, mislio sam da je do telefona nešto, već sam se spremao za reset :)
 
Pozdrav... Zna li neko kako da prebacim muziku i videe sa memorije telefona na sd karticu?

edit: skontala
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno