Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Tesko da ce biti vise takvih telefona,i 1020 je tenk u odnosu na ove plisane mede koje izlaze..
 
Ono sa prebacivanjem na srpski da bi proradio viber ne radi, tj nema veze. Na telefonu koji je oduvek na srpskom, viber ne radi pa to ti je.
 
Nisi odradio Push Notifocations za koje te Viber pita čim ga prvi put startuješ (mnogi to previde)!!!
Odi u Viber podešavanja i tamo čekiraj tu opciju i trebalo bi da radi. Drugačije neće.
Pogledaj i u podešavanjima aplikacija koje rade u pozadini i tu dozvoli sve što se tiče Vibera...
Tako ti je i za većinu drugih aplikacija.

Uradio sam to. Čak sam isključivao kako su pričali na stranim forumima pa soft resetovao, pa uključio i ponovo neće. Brisao sam history u Search-u, instalirao preko Web-a apsolutno sve i neće da proradi.

Problem je u tome što Windows ne trpa aplikaciju u notifs+actions iz nekog razloga. Evo npr sada primam poruke, ali nema zvuka, nema preview-a, nema notifikacija. Kao da je telefon na silent i da su notifikacije totalno isključene. Ono na Viber ikonici stoje 2-3 poruke koliko već koje kasnije vidim ali za te poruke nema preview niti notifikacije.

Inače i hard resetovao sam posle brisanja i instaliranja menjao region na naš, sve sem jezika, evo jezik ću promeniti pa ćemo videti.
 
Ne, izbrisan je tamo. A deaktivirao se čim sam izvadio karticu...
 
Hmmm.
Čudna simptomatika.
Deaktivacija Vibera se radi direktno iz njegovih podešavanja ali to sa ovim sada nema veze.
Pogledaj malo po podešavanjima samog Vibera što se tiče notifikacija i push poruka.
Nisam pametan :( što se tvojih gremlina tiče.
 
Cekaj W10 mozda Viber bude deo sistema kao Skype :D Buducnost Windows Mobile-a su plugin-i a ne nezavisne aplikacije :p
 
Poslednja izmena:
Ma ok to, mislio sam da negde ima, kao za aplikacije, fix za ovo, fix za ono... :D
 
A de bre mali je to update, i to ripovan posto je originalni gdr2 planiran da bude mnogo tezi, mnoge funkcije su trebale biti u gdr2 koje su sada u W10tp .. GDr2 je iskoristen kao most izmedju 8.1 i W10.
 
Poslednja izmena:
ZA ROTKOD-a
Imaš li ti kakvu ideju ?
Interesuje me, da li još neko ima problema sa Lumia camera app. nakon poslednjeg update-a ? Do sada je sve radilo kako treba.
Naime, problem kod mene je u sledećem ( L830 ) : reprodukcijom snimljenog video klipa ( 1080p, frame rate 30, uključen 5.1 ) na telefonu se desi da slika stane, a ton se čuje, dok na PC-iju video zapis ide normalno, a audio se izgubi na delovima snimka tačno na mestu gde je slika zabagovala na telefonu. To me je nateralo da pomislim da nije problem sa Dolby surround-om, pa sam njega isključio u podeševanjima, snimim video klip i opet se desi isto. Nakon toga sam menjao rezoluciju, frame rate i opet problem. Onda sam pomislio da nije problem u SD kartici, odnosno podesim u telefonu da se video klip snima u memoriji telefona umesto na SD kartici, međutim ni to nije pomoglo. Na kraju preinstaliram Lumia camera app, ali opet ćorak.
Kada snimam video klip na nativnoj camera app, tih problema nema.
Telefon sam čak update-ovao na GDR2 zbog Lumia Camera 5 app, rekoh da nije zbog toga, inače telefon je uzet u okviru paketa nekog od naših operatera.
Problem se javlja kod klipova dužine >45 sec. Ja sam snimao klipove od 60 sec. i bagovi se javljaju na 30-toj i 47-oj sec. Kod reprodukcije na fonu dolazi do zamrzavanja slike, a ton se čuje normalno, dok na PC-iju, slika ide normalno, ton se gubi na tim delovima. Video zapis sam puštao na telefonu preko VLC-a, CC playera, stock playera i uvek isto.
Na PC-iju koristim samo VLC.
Hvala u napred....poz
 
@paceue
Pa u principu mislim da se update treba sastojati i od toga da se učine ispravke, peglanje sistema... Meni šminka ne znači...
Primera radi, još nije otkolonjena problematika koje pojedine L925 i L1020 imaju, a obećano je rešenje...
Ili još bolje tvoj primer, mada, ja bi probao vratiti na cyan, pa videti dali je vezano samo za lumia cameru... Bilo bi lepo da se jave L830 korisnici, pa ako kod njih nema, zameni telefon...
Edit: Mislim da je do firmware-a!
 
Poslednja izmena:
Nema od toga nista mada realno mozda ova Lumia Camera bude dobra na 1020 kada izadje W10, ja je probao na ovom zadnjem buildu preview-a dosta je brza ali ima problem sa AF, sve komande za kontrolu slike rade. To bi stvarno moglo biti dobro, ako uz W10 izbace i dobar firmware mada tesko , od ovoga sto je sada ne moze bolje tj ako do sada nisu nikada nece, Black update je do sada najvise doneo na tom modelu (raw) a poosle toga je sminka, magla..
 
@paceue
Pa u principu mislim da se update treba sastojati i od toga da se učine ispravke, peglanje sistema... Meni šminka ne znači...
Primera radi, još nije otkolonjena problematika koje pojedine L925 i L1020 imaju, a obećano je rešenje...
Ili još bolje tvoj primer, mada, ja bi probao vratiti na cyan, pa videti dali je vezano samo za lumia cameru... Bilo bi lepo da se jave L830 korisnici, pa ako kod njih nema, zameni telefon...
Edit: Mislim da je do firmware-a!

Do 10.05.2015. čini mi se ( nisam siguran za tačan datum kada je Lumia camera update-ovana ) snimao sam normalno video klipove sa svim gore navedenim parametrima. Inače telefon je kupljen oko 20.02.2015. i došao mi je sa DENIM-om. Siguran sam da nije do firmware-a, pošto sam snimao ćerkicu za 1. maj pored vodopada, mnogo akcije i ni jedan bug ili nešto slično. Bug se javlja sa update-om za Lumia camera 5 app.
Na postu vezanom za L830, korisnik stDzoni mi kaže da je kod njega sve OK. Tako da sam totalno zbunjen, a ne želim da mislite da Troll-ujem.
Hvala u svakom slučaju
 
Ma ne troluješ, ti pokušavaš naći rešenje... Kod tebe ide baterija van, probaj ovu seljačku foru, pa javi...
Ugasi telefon, izvadi bateriju, pritisni dugme power i drži ga tako bar 20sec, vrati bateriju i poklopac... Spoji na punjač, obavezno, i onda probaj...
Na ovaj način izvlačiš svu struju iz njega, hardware-a.
Javi...
 
Ma ne troluješ, ti pokušavaš naći rešenje... Kod tebe ide baterija van, probaj ovu seljačku foru, pa javi...
Ugasi telefon, izvadi bateriju, pritisni dugme power i drži ga tako bar 20sec, vrati bateriju i poklopac... Spoji na punjač, obavezno, i onda probaj...
Na ovaj način izvlačiš svu struju iz njega, hardware-a.
Javi...

Izgleda da uvek upale seljačke fore ;)
Hvala ti do neba, kada te put navede na Zlatibor, javi se da svratiš do Užica i da popijemo piće. Bar ti toliko dugujem !
 
Bio sam probao i deaktivaciju vibera i apsolutno ništa nije uspelo.

Da napomenem, push radi jer ja dobijam poruke u viberu, ali notifikacije ne funkcionišu, kao da su isključene sve vreme, nema zvuka, nema preview-a, nema apsolutno ničega što bi me notifikovalo da sam dobio poruku, sem da buljim u telefon i gledam kada se counter promeni na viber tile-u.
 
To jos nisam video i cuo, bas cudno. Gde ti je instaliran viber, na kartici ii u memoriji telefona?
 
Na mem telefona.

Pisao sam supportu, a oni mi odgovorili da Viber ne ide u notifications+actions i da ima svoj notif sistem. Ja sam rekao da taj "njihov" notif sistem ne radi i pitao šta da radim povodom toga.

Sinoć sam flešovao firmware (ne znam da li sam to napisao) jer mi je lik na windowscentral rekao da bi bilo logično da pomogne... I ništa :) sve isto. Čak sam ga odmah stavio sve srpsko da bude u njemu jer je telefon i telenora i dalje ništa.
 
@paceue
Hvala na pozivu, bitno da ima efekta. Inače je to jako dobra fora, koja pali kod svih mobilnih uređaja, kojima baterija može da se vadi... Ja bi je propisao jednom godišnje, za sve... Važno je da napomenem, da se tada telefon stavlja u režim prvog punjenja baterije... Zna da oživi bateriju, a jednom sam drugaru vratio bateriju u život, na lenovu t61. Pošto win. gasi na 12-15% baterije laptop, ušao sam u bios i ostavio ga tako da je usprazni skroz... Baterija van, power dugme, vratio bateriju, stavii na punjač i opet mu drži 2 sata...
 
Ma ne troluješ, ti pokušavaš naći rešenje... Kod tebe ide baterija van, probaj ovu seljačku foru, pa javi...

Ugasi telefon, izvadi bateriju, pritisni dugme power i drži ga tako bar 20sec, vrati bateriju i poklopac... Spoji na punjač, obavezno, i onda probaj...

Na ovaj način izvlačiš svu struju iz njega, hardware-a.

Javi...


Mnogo hvala za ovo, dosad nisam znao za ovu caku!
 
Ajde sad da ne ispadne da lupetam, ali ako vas ne mrzi čitati...

Prvi put sam saznao za ovo kada sam imao ericsson telefon. Zatim sam se malo raspitivao i pošto mi je drug serviser mobilnih telefona, malo sam i sa njim diskutuvao, konačno sam potražio podršku od htc-a, za neki moj uređaj. Ovo naravno ne znači da nisam, kontaktirao i druge po istom pitanju...
Tako da sam najzad došao do zaključka da "seljakčka fora" ima smisla...
Naime pražnjenjem uređaja, odnosno hatdwera od bilo kojeg "ostatka" elekticiteta ili kako bi mi rekli struje, svakako "oslobađa" tehnički gledano.
Tako da nikad nije na odmet pokušati, pribeći tako nekom rešenju...
Mogu da Vam navedem, neke od uređaja, sa kojima sam imao problem, koji je bio za moju glavo toliko bolan i opterećavajući... S3, S4, L620, xperia x1, x10... I to sam rešio na taj način...
U pitanju su sitnice, koje ne vidi svako, a meni idu na živce...
X1 nakon custom roma, nikako nisam mogao otkloniti treperenje ekrana... Ovom metodom sam uspeo...
L620 zaglavila kameru... Uspelo...
S3 i 4, isti problem, zaglupio telefon, bez ikakvog razloga, potom sam video bateriju naduvenu...
Kupljena baterija, zaglupljivanje ostalo, hard reset nije pomogao... nako metode... Sve ok...
 
Samo da dodam, da sam jednom slično savetovao "xy" za ativ s na wcentral forumu i rezultat nije izostao, naime kamera je prikazivala samo crno... Posle akcije, proradila normalno... Što reče M. Gutović... "Čim ne škodi, znači da koristi..." Zato kažem "seljačka fora"... ;)
 
Ja pamtim samo ono čupanje i vraćanje baterije, bez "Power"...nije isto.
 
@wahad
Ajde sad da napravim rezime, da vidim dali sam u toku...
Viber ti praktično radi samo kad si u aplikaciji...!?
Notifikacije ne dobijaš nikako... Osim kad udeš u viber i onda dođeš do saznanja...

Sve si probao, ali samo da proverimo neke osnove...
-internet konekcija postoji kroz wifi i 2G(3G)?!
-"bateri sejver" ti je isključen?!
-settings (podešavanja), notifikaci... obaveštenja+radnje, ima li ikona vibera i dali ti je tu uključen baner i odabran zvuk obaveštenja?!

Ukratko, nema nikakve veze sa jezikom telefona, kao ni sa regionom, meni radi na svim (wp) uređajima, L925, L1020, ativ s.
Ako si gore navedeno sve odradio, odnosno omogućio internet konekciju, isključio B. saver, i našao ga u navedenom i na odabrani zvuk stavio podrazumevano, odnosno odabrao drugi zvuk, ne bi trebalo da ne radi.
Što se tiče same viber kompanije, oni su glavni akcenat stavili na iOS, zatim na android, a wp kaska za njima.
Rešenje?
Pokušaj ponovno reinstalaciju, samo mi reci još ovo, dali ti je nekad radio viber i ako jeste, dali si telefon backup-ovao na OneDrive, jer ako jesi, podešavanje zvuka obaveštenja za viber će ostati onako kako je na backup-u, pod uslovom da si radio reinstal celog sistema...
Sad na kraju, ako opet ne radi, a (ne) bi smeo...
Ostaje samo jedno, njihov server brljavi...
I meni su svojevremeno govorili da nije do njih, a jeste bilo do njih i mog naloga kod njih...
Probaj, pa javi...
Navedi koji je telefon u pitanju... Interesuje me nešto...
 
Nazad
Vrh Dno