Šta je novo?

Windows Phone 8.1

zavisi koji email provajder je u pitanju, nema svaki ista podesavanja, a trebalo bi da na na sajtu email provajdera imas i detaljna podesavanja za pop3. nisam isprobavao, koristim hotmail, gmail i yahoo.co.uk koji su se automatski podesili posle unosa maila i sifre
 
Odlazni smpt, dolazni pop3, ja sam mislio da me zeza već dva dana, ali 3g prsao na Slaviji...
 
A da li imate vremensku prognozu u kalendaru?Sad sam slucajno pogledao kalendar i ne prikazuje je uopste, sve je podeseno kako treba?Pre je prikazivalo normalno...
 
Ukljuci gps, nece da prikazuje bez Location-a ;)

409db7c3027debf252d419dda752d9b5.png
 
Poslednja izmena:
Opusti se... to je do njih.... proći će...
Isto mi je u telefonu i na pc-u... ;)
 
Odlazni smpt, dolazni pop3, ja sam mislio da me zeza već dva dana, ali 3g prsao na Slaviji...


Ma tako je i namešteno, nego mi istekli sati pristupa pa mi dozvolili samo primanje bez slanja. Proradilo, Orion je. Bataliću ga, čim sve bitno prebacim na Gmail.
 
Jel moze jedna pomoc. Hocu svoje kontakte da prebacim na outlook nalog, ono sto ne mogu da provalim kako da dodam sliku kontakta. Radim preko racunara jer mi je lakse i brze. Slika moze da se doda na mobilnom medjutim ne pamti je na serveru. Zna li neko kako se dodaju slike kontaktima ili da batalim i koristim google nalog?
 
Dodavanje slike vrši sa telefona, nakon snimanja kontakta pamti sliku, ali je nećeš videti u kontaktima na računaru, tu je moguće videti slike samo kontakata koji su u vezi za tobom, kroz skype, messenger, facbook...
Zašto je to tako ne znam... Nego, jednom kad dodaš sliku, ona se beleži i ostaje tu uvek, osim ako je kontakt u vezi sa tobom... Recimo preko messengera ili skype, tada je uvek prisutna slika kontakta, koju je on stavio... Tako, ako ja izmenim sliku svog naloga na outlooku, svi moji prijatelji, korisnici wp telefona, a u vezi sa mojim nalogom, imaće izmenjenu sliku...
 
Ja koristim i gmail i @outlook.com, a slika sacuvanog kontakta mi se pojavljuje samo na gmail-u. Bez veze
 
da
 
Prebacio sam sve kontakte sa gmaila na outlook, mislio sam da se raskacim skroz sa google jer me jedino za njega vezu samo kontakti. Znam da moze da se doda slika preko telefona ali je pitanje dali ce server da je zapamti i dali nakon sledeceg reseta telefona kada se ponovo unese nalog i skine kontakte sa servera skinuti i slike ili se moraju opet naknadno ubacivati. Po svoj prilici ostacu ja sa kontaktima na gmailu. Bas im je njesra sto nisu to uradili.
 
Odgovorio sam ti na to, ali ne potvrdno.
Evo sad ponovno, nakon dizanja, restarta, menjanja telefona... Po upisivanju naloga imenik se pojavi sa svim slikama koje si snimio, osim za kontakte sa kojima si u vezi, oni opet imaju slike koje su sami stavili za sebe... "vezi" skype, messenger... I sl.
Edit: Ja imam gmail kontakte, mada ih ne držim u telefonu, čak sam i mail sklonio... Jedino sam na google, youtube... Upisan sa njim...
 
Poslednja izmena:
Prebacio sam sve kontakte sa gmaila na outlook, mislio sam da se raskacim skroz sa google jer me jedino za njega vezu samo kontakti. Znam da moze da se doda slika preko telefona ali je pitanje dali ce server da je zapamti i dali nakon sledeceg reseta telefona kada se ponovo unese nalog i skine kontakte sa servera skinuti i slike ili se moraju opet naknadno ubacivati. Po svoj prilici ostacu ja sa kontaktima na gmailu. Bas im je njesra sto nisu to uradili.



Da, slike unete na taj način (preko telefona) ostaju i posle hard restarta.
 
Poslednja izmena:
Hoće, samo uradi sinhronizacoju naloga pre pravljenja rezervne kopije, mada je on uradi sam auto. ako ima net...
 
Prebacio sam kontakte i dodelio slike odradio sinhronizaciju. Mada nadam se da skoro necu imati hard reset ali bolje je da cuva sve na serveru. Namucio sam se od sinoc do sada da sredim kontakte :)
 
Kako da instaliram stariju verziju neke aplikacije? Nađem ja xap od starije verzije, ali kada prebacim na sd i pokusam da instaliram preko storea uvek mi najnoviju veziju instalira.
 
mislim da ne moze stara verzija jer bez obzira sto probas instalirati sa SD, on je proveri na Store-u.
 
Posle update 2 desava mi se da se zaglupi mob. Probam da se javim tako sto cu da prislonim na uvo(gestures beta) i ok nece, nece uvek... Ali ceo mob se ukoci i ne reaguje touch... Jer ima nekonslican problem?
 
gestures ne koristim, nisam primetio nikakve probleme, sve mi radi ok (lumia 830 win8.1 gdr2)
 
Viber jeste i spor i bagovit i generalno sirotinjski odradjen, ali je opet mnogo bolji nego ranije.
Valjda ce srediti aplikacije za win 10, ali to ce biti tek sledece godine.... :(
 
Prikazali su viber kao jednog od glavnijih partnera za univerzalne aplikacije za win 10
 
Kako mogu da dodam pesmu za melodiju zvona? Prebacim pesmu u mp3 formatu sa kompa i da je dodam za melodiju zvona.
 
Nazad
Vrh Dno