Šta je novo?

Objektivi

Ako nije u garanciji bolje ne pitaj koliko kosta da se kalibrise prema tvom aparatu. krastavac tek na 700 d su ubacili kroz meni stelovanje back i front fokusa.
 
Mislim da canon 700d nema MFA, imaju ga 50d, 7d, 70d i 5d(II, III), 6d...
Nije skupo da se uradi mfa u pixel plusu, to što ja uradim na 6d u meniju oni to urade na tvom telu u servisu. Mislim da je oko 3, 4k dinara...
 
Ne razumem sta znaci uopste da objektiv "nije kompatibilan" sa telom? Kako moze objektiv da ne bude kompatibilan?

Ako mislite na front/back fokus, ja sam to testirao i mislim da je to ok. A i ne razumem sta moze da bude pogresno nastelovano pa da objektiv bude ostar 5.6-11, a ispod i iznad mekan, pogotovo na 2.8, gde je uzasan.
 
Ma postoji sansa da si nabo krs primerak, a postoji sansa i da masi fokus nesto malo. Ali da, stelovanje ti je stvarno oko oko 3,4k dinara, pa idi vidi. Ne znam sta znaci da nije kompatibilan :d
 
Jel postoji uopste neki servis koji je ovlascen za Tamron u Srbiji, ili bar da rade uspesno sa tim objektivima?
 
U pixel plus ne rade nista ispod 5000 din zvao i pitao za moj objektiv. Pregled je besplatan ali cene idu od 5000 pa gore.

Probaj foru sa pet baterija da vidis gde ti masi fokus. Stavis prvu u sredinu a po dve sa strana. Dve napred pve pozadi sa jednakim razmacima. Udalji se metar i sa stativa fokusiraj u sredini i vidi posle koja je u fokusu
 
Poslednja izmena:
odnesi u pixel oko 3000-3600din kosta stelovanje aparata i objektiva ili ga manuelno podesi ako imas u opcijama aparata!
S16 kad porastes samo ce ti se kasti ;)
 
I dalje ne razumem sta mi oni steluju? Prilagodjavaju telo za fokus tamron objektiva? Onda ce mi poremetiti fokus za ostale objektive? A i kod tamrona je cini mi se normalan fokus, bar na osnovu ovih testova koje sam ja sproveo. Problem je sto je ostrina pri vecim otvorima blende, posebno 2.8 mnogo losa.
 
Poslednja izmena:
Šteluju telo za samo taj 1 objektiv i sa njim ce uvek biti nastelovan. Kucaj u youtubu Canon MFA i to isto oni rade u servisu jer su u proizvodnji ukinuli da ubace tu opciju u meni od aparata. I da bi naravno i oni naplatili i uzeli koji dinar ;)
 
Ja i dalje ne razumem ako mi oni prilagode fokus tom tamronu, koji je ja mislim vec u redu, da li ce mi onda poremetiti fokus za ostale objektive?

Edit:
Pogledao sam video. Razumem sada. Ne postoji ne custom fw za 600d gde mogu da podesavam fokus?
 
Poslednja izmena:
Ma ja mislim da tu nema stelovanja. Evo sad cackam ovaj moj 50 mm 1.8 i fokus je tacan u bobu. Ali slika na 1.8 nije ostra kao na 2.8. Ne razumem sta tu treba da se izostri. Ako je u fokus tacan kad se prebaci u lw i zumira 10 x onda jednostavno optika ne valja
 
A sto ne bi covek pre nosenja u servis fotkao lepo text na novinama na 2.8 pa da vidimo. Ljudi su me pljuvali kada sam govorio da se previse ljudi bas zali na ostrinu Tamrona 17-50 sa VC, mozda prvo da covek okaci test fotku pa da se vidi da li je objektiv mekan ili masi fokus?
 
Ja sam mislio kako je moj 50mm 1.8 mnogo ostriji na 2.8 nego na 1.8 dok nisam utvrdio da fokus ozbiljno podbacuje, tj. da ima front focus...
A razlika u ostrini uopste nije ni blizu toliko velika...
U svakom slucaju odstampas onaj papir sa skalom http://www.efoto.lt/files/focus21.pdf i lepo skljocnes par puta...
Pozdrav...
 
canon 50mm 1.8 sa razlogom nosi nadimak plastik fantastik. Za te pare je odlican objektiv, ali nemojte ocekivati od njega da bude 24 1.4L. Ipak je to plastikaner koji je samo malo bolji od ostatka plastyikanera...
 
50/1.8 ne moze da bude toliko los koliko ti mozes da se ispromasujes fokusa sa najboljim Zeissom :d
 
50/1.8 ne moze da bude toliko los koliko ti mozes da se ispromasujes fokusa sa najboljim Zeissom :d

Ma naravno da nije, naravno ne hejtujem objektivče nego jednostavno šta će mi on iako košta 60-70e ako na 1.8 ne mogu da ga koristim. Svaka mk II verzija je katastrofa na tom otvoru, osim kada ubode fokus. Tad objektiv postaje vredan tih para :p Pa bre Helios 58 f2 je oštar na f2, i to stvarno oštar, ali mi je bokeh katastrofa tako da ga ne volim. Sa ovim zeiss-om sam pregledao dostsa fotki, ali baš, i to ne par dana nego već sad par meseci i nikako nisam mogao da prelomim da dam tolike pare za analogiju, ali sad hoću.

Jedino ako mi ne kažete neki f1.4 koji je cool za istu cifru :p

Šta ću, volim te stare objektivčiće.
 
Pazi, ako ces za svaku fotku da se namestas pola sata sa stativa i fokusiras preko live view, to ti je super :) Za sve ostalo, zaboravi odmah na manuelce, dzabe sto ih volis kad su neupotrebljivi u realnom svetu :)
 
Izasao 50mm f1.8 Yongnuo - kopija Canon 50mm f1.8 II.
Posto kosta smesno trenutno na ebay jel moze da neko kaze ako zna da li je to pre-order, jer svuda na ali express i to vidim da je pre-order, a na ebay ima buy now i ne pise nigde da je pre-order?
 
Na ebayu se moze kupiti odmah, nije preorder...
 
To mi kazi! :D
Nista narucicu danas - nije nesto da mi treba i ne ocekujem puno, ali ono cisto da ga isprobam pa prenesem utiske na forumu.
 
Aj ako se na carini ne istripuju da je canon pa ti naplate vise nego sto kosta objektiv, a na kraju moze da bude jos losiji od canona :)
 
sve u svemu javi kako si prosao sa carinom :D
 
Nazad
Vrh Dno