Šta je novo?

Objektivi

@Tekman
Nije bezvez samo sto mislim da to vec i vrapci na gani znaju i niko to ne osporava... Ti isti majstori su se nekada interesovali za objektive koje sada korsite, a ova teme tome sluzi zar ne ? Moja filozovija je vema jednostavno, kad vec mogu ispunicu sve tehnicek preduslove za dobru fotogtrafiju, makar sto se tice kamere i objektiva, posto me ostalo ne zanima, neka dodatna rasvet itd, vec samo prirodno svetlo...

@Bane R
Hvala Bane, mislo sam na brzinu fokusa, posto je 85 1.2 II prilicno spor po tom pitanju...
 
Poslednja izmena:
85mm je bukvalno jedini canon uz njegovog brata blizanca 50mm f1.0 koji ima takvu konstrukciju. Svi ostali usm objektivi rade veoma brzo.
 
Zajebani, 35L II je tek predstavljen, nema ga jos ni u prodaji a ti pitas kakav je kao da je neko imao priliku da ga koristi... Ni testova objektiva nema za sad. Kako god, Canon ni sa jednim objektivom nije zakazao, tako da nemam dilemu uopste da ce biti vrhunski
 
@Mladen
Nisam znao, video sam test ostrine na B&H i cenu na para mesta od 1700e, nisam imao predstavu da se tek pojavio...
 
Ima par testova i bas izuva sto se tice detalja i aberacija @1.4, a za ostalo se odavno zna da ce da biti vrh :).
 
I za to se znalo da ce biti vrh ;) Jer bi bio veliki blam da par godina posle sigme art izbace objektiv koji nije u svemu bolji...
 
Zvucace malo bez veze ali bolje da naucite da fotkate dobre fotke nego sto gledate koji je objektiv ostriji. Malo veci majstori od velike vecine nas ovde koriste i Sigme i Tamrone i brand objektive te se ne raspravljaju koji je ostriji nego jednostavno razbijaju sa kvalitetom fotografije i nikad ne pricaju o ostrini itd... Bolje je provesti deset sati uceci fotografiju nego deset sati gledati ostrinu.

Pa okaci neku fotku i ti, practice what you preach ;-)
 
Miloše, ti da okačiš neku od danas ;)
 
Poslednja izmena:
Izvini sad, nadam se da ce neki moderator prebaciti ovaj post u temu za fotografije, i slobodno kaci fotke, da napravimo neku zdravu atmosferu, da se kace fotke i uziva u njima, bez nepotrebnog hejtovanja :D POzdrav Tekman!

EDIT:
Inace taj 80-200 je fantastican objektiv, samo mi je uvek bio pretezak za bilo sta sto bih ja radio :) ali apsolutno sjajan!
 
Poslednja izmena:
Nema tu hejta samo sam rekao da je suvisno pricati o jednim te istim stvarima po stoti put. Sve je to opisano na drugim forumima i zato sam rekao da je bolje pricati neke konstruktivnije i korisnije stvari od ostrine objektiva.
 
Brate cemu ovo? Jesam te necim uvredio ili povredio? Deluje mi da juris moje komentare da bi me zayebavao.

Cemu koje ? Udario sam reply na tvoj reply meni, jel to zabranjeno ? Ne mozes da shvatis da ne mogu da ne prokomentarisem post ili vise postova koji mi nisu logicni ni smisleni ? Kao sto je recimo "kupio sam 1.4 objektiv ali mi ne treba 1.4 blenda, 80-200 je vrh, Sigma 35 je najbolji objektiv na svetu, ja imam svoj stil fotkam na f4 dzumbus u kadru i ponasam se kao da je to normalno". To su recenice koja mogu da prodju kod pocetnika, ali ti imas dovoljno iskustva da ne bi trebao nista od toga da izgovaras, i odatle svaki komentar.

I da, poslednje fotke su ti pune dzumbusa, najobicniji snapshotovi kakve bi svako napravio. I ne, dobre fotografije nisu one koje pokusavaju da imitiraju fotografije nasih matoraca iz 70ih i 80ih, jer te fotografije nikada nisu ni bile dobre, to su sve amaterski snapshotovi. Zasto neko danas pokusava da napravi nesto sto je svako pravio pre 40 godina i to naziva dobrim fotografijama, meni je stvarno misterija. Najgore od svega je sto su te fotografije imale shmek zbog filma, a ti sada uzmes Nikona i Sigmu i napravis plave snapshotove iz 70ih :)

Ti ces sada ovo da shvatis kao uvredu i da odes sa foruma verovatno na 2 dana da patis, ali ovo je najdobronamerniji moj pogled na ono sto radis, i nije mi jasno zasto, jer po fotkama koje kacis jasno je da dobro poznajes materiju, ali na neku semu uspevas da odvalis razne gluposti koje nemaju nikakvog smisla sa tvojim nivoom poznavanja cele price.

Ima i takvih....ne budi šaljiv kad nisi u pravu.

Naravno da ima takvih, ali to nisu fotografi nego ljudi sa fotoaparatom u rukama, uopste ih ne racunam u pricu. Ali sigurno svako ko posecuje ovaj deo foruma, ili bilo kakav fotografski forum mora da voli fotografiju, nikakav podatak nije "radim to jer volim", pa ja to radim skoro svaki dan, zivim od toga, cesto ne radim onako kako bih sam voleo, ali svaki put se trudim da izvucem maksimum iz situacije, prvenstveno jer to volim, a najveci strah u zivotu mi je da se smorim od svega i prestanem da volim fotografiju...
 
Poslednja izmena:
^
Aj daj neki primer drugih fotografa ako vece neces svoje, kako bi trebalo da izgleda to sto je radio Deus, mene zanima skroz edukativno bez ikakve namere da provociram ili tako nesto, ovo kazem zato sto su poceli cudni vetrovi da duvaju u ovom delu pod forum, a i to cemo resiti samo polako. Totalno je nerealno da te fotografije karkterises kao lose, ali svakako si zapoceo zdravu diskusiju sa odredjenim jasnim stavom...
 
Cemu koje ? Udario sam reply na tvoj reply meni, jel to zabranjeno ? Ne mozes da shvatis da ne mogu da ne prokomentarisem post ili vise postova koji mi nisu logicni ni smisleni ? Kao sto je recimo "kupio sam 1.4 objektiv ali mi ne treba 1.4 blenda, 80-200 je vrh, Sigma 35 je najbolji objektiv na svetu, ja imam svoj stil fotkam na f4 dzumbus u kadru i ponasam se kao da je to normalno". To su recenice koja mogu da prodju kod pocetnika, ali ti imas dovoljno iskustva da ne bi trebao nista od toga da izgovaras, i odatle svaki komentar.

I da, poslednje fotke su ti pune dzumbusa, najobicniji snapshotovi kakve bi svako napravio. I ne, dobre fotografije nisu one koje pokusavaju da imitiraju fotografije nasih matoraca iz 70ih i 80ih, jer te fotografije nikada nisu ni bile dobre, to su sve amaterski snapshotovi. Zasto neko danas pokusava da napravi nesto sto je svako pravio pre 40 godina i to naziva dobrim fotografijama, meni je stvarno misterija. Najgore od svega je sto su te fotografije imale shmek zbog filma, a ti sada uzmes Nikona i Sigmu i napravis plave snapshotove iz 70ih :)

Ti ces sada ovo da shvatis kao uvredu i da odes sa foruma verovatno na 2 dana da patis, ali ovo je najdobronamerniji moj pogled na ono sto radis, i nije mi jasno zasto, jer po fotkama koje kacis jasno je da dobro poznajes materiju, ali na neku semu uspevas da odvalis razne gluposti koje nemaju nikakvog smisla sa tvojim nivoom poznavanja cele price.



Naravno da ima takvih, ali to nisu fotografi nego ljudi sa fotoaparatom u rukama, uopste ih ne racunam u pricu. Ali sigurno svako ko posecuje ovaj deo foruma, ili bilo kakav fotografski forum mora da voli fotografiju, nikakav podatak nije "radim to jer volim", pa ja to radim skoro svaki dan, zivim od toga, cesto ne radim onako kako bih sam voleo, ali svaki put se trudim da izvucem maksimum iz situacije, prvenstveno jer to volim, a najveci strah u zivotu mi je da se smorim od svega i prestanem da volim fotografiju...

Hvala Bogu da si rekao sta mislis, a ne sve izokola pa se tako vucemo dosta dugo, ja prihvatam kritiku, drugacije ne mozes da napredujes.
Sto se mene tice, u redu je naravno da imas svoje misljenje, isto tako bez ikakve ljutnje i najiskrenije bilo kakvog zle namere ja isto tako imam pravo na misljenje i tu cemo se sloziti da se ne slazemo.

Sve sto si ti napisao za moje fotke, isto tako se meni ne dopadaju one koje si ti okacio, nisam cak ni hteo da ih prokomentarisem koliko su lose. Ali nisam uzeo i poceo da vredjam bilo koga.

Najlosija stvar mi je sto ono sto savetujes drugima, ne mozes da primenis na svojim fotkama, a to ovde iznosis svakome, sve pod izgovorom da im pomazes, pa imas i odredjene pratioce, koji takodje ne znaju da naprave fotku, ali sebi daju za pravo da komentarisu i popljuju nekoga koje na pocetku i ko se trudi da nesto uradi, umesto da mu pomogne.
Super je sto se bavis video-m jer se u fotografiju jako slabo razumes. To stvarno kazem i ne mislim nista zlonamerno ili da te uvredim.
Svkako imas mozda i najvise iskustva sa opremom i kako ona radi, ali ipak nesto drugo treba da bi se napravila dobra fotka.

Smatram da bi svako ovde na forumu trebalo da vidi ko pravi kakve fotke, tj. sam rad nekoga, i samim tim prihvata savete i deli iste.
Uostalom ukusi su razliciti, pa ko voli neka izvoli :)

I jos jedna stvar je ovde specificna, gomila ljudi ovde nema svoje misljenje, nego ceka da prvo cuje misljenje nekog "iskusnijeg" pa po tome formira svoje.

Katastrofa od foruma :D
 
Svakako da imas pravo na svoje misljenje, svako ima pravo, problem je samo sto neko mora da ne bude u pravu, jer ukusi ne postoje, ma koliko to voleli da misle oni koji nisu u pravu.
 
Jel si ti gledao film ekvilibrijum?
 
Kakav mi treba adapter da nakacim neki objektiv od Sony-ja ili nekog drugog proizvodjaca (neki stariji npr. objektiv) na Nikon DX telo? Koji su nedostaci ako to moze? Znam da nije isto kad stavis Full Frame objektiv na Crop telo i obrnuto.
 
Sta je ovo, nikako da se 100mm f2 pojavi u oglasima vec par meseci, ili ja trazim na pogresnim mestima? :d
 
Nacekaces se ako to hoces da kupis polovno, ima ga dva u Srbiji mozda :)
 
Ja znam za jedan, nije na prodaju :d
 
Zna li neko koji adapter je potreban da bih koristio canon objektive na nx tela...konkretno Samsung nx300??
 
@maxo92bre - pazi sad mudrosti - kada trazis tako neki adapter odes na ebay i kucas OBJEKTIV_KOJI_HOCU to TELO_KOJE_IMAM adapter i to oznake sistema.
Dakle: EF to NX adapter (u ovom slucaju) i imas gomilu rezultata
Jeftiniji nemaju nikakvu komunikaciju sa objektivom, za skuplje ti ne bih znao reci ali mozes Google pa proveriti. Tako da tipa ako hoces da koristis 50mm 1.8 II imaces samo manualni fokus, a nemas auto focus ni kontrolu blende...
 
Hvala n1tro....to znam ...ponadao sam se da je neko imao iskustva sa nekim adapterom i da radi af bar na 1.8...al sta je tu je.
 
Slabo je neko imao Samsunga bilo kog.
 
Nazad
Vrh Dno