Šta je novo?

Objektivi

Evo meni grip šeta po carini ko lud, ošašaviće me :S
Plaćen 37$ i čim ga drže toliko dugo lupiće porez ako ne čak i carinu ;)
 
Mada zavisi i od veličine pakovanja. Jedino su mi naplatili kada mi je artikal koštao 65e, neki radio za bmw, sa ostalim stvarno nisam imao problema
 
Evo meni grip šeta po carini ko lud, ošašaviće me :S
Plaćen 37$ i čim ga drže toliko dugo lupiće porez ako ne čak i carinu ;)
Ako imas gde si ga kupio za te pare link i izvadis potvrdu od banke ne mogu ti nista kao sto ni meni ne mogu nista za carinu. Mogu da ti naplate jedino pdv i dal otvaranje paketa.
@driver: ako mislis na odnos cena kvalitet naspram canona ne znam. Ako mislis samo kvalitet sumnjam da je i blizu canona iako je i on los...
 
Ma mislim da moze da se desi da ti naplate 30e carinu na 30e objektiv jer misle da je to 120e Canon, pa da ispadne ko da si uzeo polovnog Canona ovde, i jos je verovatno losiji od Canona :)
 
Nasli su i sta ce da kopiraju... Ako ga nisu bar malo upristojili sa mehanicke strane (AF), dzaba im krecenje...
 
Poslednja izmena:
Pa videcemo, ja kao sto rekoh uzeo iz znatizelje pa cu preneti utiske.
 
Ako pogodi fokus nije lose: https://www.youtube.com/watch?v=FB6fvMOGUEc

I haven't had a chance yet to compare it, performance wise, with my Canon Ef 50mm 1.8 or my copy of the original metal mount version. Do not have a f1.4 to compare it to. I can give you a quick, 'out of box', take on it. Yes, physically it is very similar to the Canon version but there area few differences.

1. There are screws in the lens mount side of the lens and on the side of the barrel. Which would make me think it is assembled different than the Canon. I've disassembled my Canon one to fix it and you have to go through the AF switch panel since there's no external screws to remove. I may take the Yongnuo apart at some point to see haw it differs inside.

2. You can't see in those photos well, but the focus ring is more pronounced then the Canon model and has a rubber covering. Has more grip for manual focusing. Makes it a bit nicer than the Canon.

3. The inner barrel that extends out on the lens has more play than the Canon. Probably due to tolerance being less tight on the Yongnuo.

4. The big point to make. Auto focus in live view mode does not work properly. Tested with both my new 6D and my EOS-M body. Auto focus works fine in regular shooting but when trying to focus in live view, it will make one focus movement then stop. It won't attempt another move. Also noticed that the aperture blades partially engage when you half press the shut button. Not always to the same position and regardless of the aperture setting on the camera. Not a big issue with the 6D, but makes auto focus unusable on the EOS-M.
 
Sta bre losiji, ima da bude bolji od 1.2L :d
 
S obzirom da je 2.5x jeftiniji, uopste ne ocekujem bolji objektiv, pre losiji :d

Jasno. Ali ovo je mehanicko dno Canona (bar u mom iskustvu), tako da me ne bi iznenadilo da ga naprave "u kvalitetu" a za manje parice.
Elem, kad ga dobije neko, nek pise...

Nego, sad vidim da su izbacili i kopiju 50mm 1.4. Jel probao to neko?
 
Jeste mehanicko dno, ali istovremeno mu je i cena dno :) Niko nema 50icu za te pare, i zato je to najgori objektiv. A sad zamisli da kinezi koji nikada objektiv nisu napravili, naprave takav za 2.5x manje para, sta mislis koliko to moze da bude dobro :)

1.4 se jos uvek ne prodaje, ne zna mu se ni cena...
 
Meni bi moj trebao do 25. januara stici pa cemo videti jel valja, tako da ono ako vas ne mrzi sacekajte... :)
 
Jeste mehanicko dno, ali istovremeno mu je i cena dno :) Niko nema 50icu za te pare, i zato je to najgori objektiv. A sad zamisli da kinezi koji nikada objektiv nisu napravili, naprave takav za 2.5x manje para, sta mislis koliko to moze da bude dobro :)...

Sve to stoji, ali je Canon to napravio 1990te, a i tada je bio daleko od vrha tehnologije kojom je Canon vladao. A kinezi sad imaju tehnologiju i preciznost mehanike koja je i jeftinija i naprednija u odnosu na ono sto je Canon tada radio. To je jedan razlog da verujem da mogu da naprave upotrebljivu stvar. Naravno, neiskustvo koje spominjes je isto tako argument protiv. Videcemo sta ce prevagnuti :)
Optika je vec druga stvar...

Elem, ne ocekujem nista od tog YN cuda, cak ni pristojnost uzevsi u obzir sta kopiraju. Ali obzirom na cenu, verovatno ce biti dobro prodavan... Sve dok Canon ne podnese tuzbu, a onda ostaje prodaja u Kini i boranija drzavama...
 
Aj videcemo, ali mislim da su shanse da to bude bolje i od onakvog Canona vrlo male...
 
I mislio sam ga koristiti na otvorenom. Studio nemam i fotkam u zatvorenom u jako maloj prostoriji - toliko maloj da ne mogu ni 50mm da koristim osim ako nije najuzi moguci portret.
 
Narucih i ovakav ring flash: https://www.youtube.com/watch?v=Gs6ctaHWtd0
Ali ne za toliko para... :d

Elem - 85mm 1.8 na crop senzoru - ok za portrete ili previse "uzak"?

Hej, ja sam pravio moj ring light, mnogo interesantna stvar, bas me interesuje kakav ce taj da ti da rezultate !

Prvo sam ga napravio sa 8 sijalica, posle je prepravljen na 12, ali ga jos uvek nisam probao sa 12 !

_DSC5291-Edit.JPG _DSC5403-Edit.JPG

A sto se tice 85mm na kropu, to dodje ~128mm sto nije lose za portrete, ali iskljucivo ces napolju i koristiti, mozda bi ti bolje ulaganje bilo u neku bolju 50mm 1.4, sto za krop dodje 75mm, vise ces ga koristiti, jer se ovako ogranicavas. Ali je svakako 85mm izuzetan objektiv !
 
Poslednja izmena:
Volim DIY varijante. Imas neki guide ili si sam smisljao. Ja sam video neke varijante na youtube ali uglavnom sa stvarima koje nemaju da se kupe kod nas.
 
Zahvaljujem. :)
Videh Helios 40-2 (nisam znao da ovaj objektiv postoji) - za one koji ne znaju 85mm f1.5. Zaljubio sam se... Steta sto je manuelac pa upotreba istog na 1100D bi bila patnja... :/
 
U najboljem slucaju isti kao Canonov, bas kao sto sam rekao :d
 
Ako bude isti definitivno je must buy za 30 i kusur eura.
 
Pa ne znam, posto je Canonova 50ica neupotrebljiva, moze da se deli i za dzabe, nece biti nista bolja :d
 
Da preformulisem - must buy za ljude bez para. Za iste pare moze jedino da se kupi neki manuelac poput heliosa, a ciljna grupa koja kupuje objektiv ima tela sa ocajnim trazilom, tako da je AF "a must"...
 
Ne znam, dok to stigne, dok platis dazbine, bolje da uzmes polovnu Canonovu 50icu :d
 
U pravu si bio driveru.
A bogme cenim da je i nitro: ovo ce biti nova najjeftinija ulaznica za svet brzih objektiva, a nece puno trebati da krenu i polovnjaci...

Btw, upravo mi stigla nova palacinka, 24mm STM. Uparen sa "malim" 100D deluju kao odlicna walkaround kombinacija... ostaje da probam :)
 
Nazad
Vrh Dno