Šta je novo?

TP LINK WR740N v4.23, dd-wrt problem.

Kotrla

Cenjen
Učlanjen(a)
25.03.2014
Poruke
6
Poena
151
Pozdrav,
Pre par sedmica instalirao sam dd-wrt firmware na ovaj ruter (koji je prikljucen sa glavnim) i od kad sam instalirao ne mogu da udjem na 192.168.1.1 jer mi izlazi neki 'airOs'. Ovaj ruter koristim samo ja pa zbog toga nisam provalio da telefoni ne mogu da se prikljuce preko wifi-a, tj. samo moj stari htc; S4 nece. Probao sam hard reset (da drzim to dugme 90sec) i sve je isto.
Ima neki nacin kako da resetujem na deafult firmware a da se ne konektujem na sajt rutera?
btw. Probao sam sve moguce kombinacije za pw i user, stalno mi pise 'Invalid credentials'. :)
 
192.168.2.1 - je glavni ruter (u drugom delu kuce) koji je povezan sa antenom (linksys)
A ovaj koji je problematican povezan je sa tim glavnim ruterom i preko kabla sa mojim kompom. (Samo ga ja i tata koristimo; ja sam povezan preko kabla a on moze preko wifi-a).
 
Raskačiš Tp link na kom je dd-wrt sa ostatka mreže, raskačiš ga i od kompjutera.
Hard reset rutera, takodje restartuješ kompjuter, kada su oba obavili svoje, spoj samo ruter i pc (a ne i ruter sa ostatkom mreže).
Tada će ruter biti na 192.168.1.1 adresi a ako kojim slučajem ne bude naći ćeš ga alatkom ili ipconfig komandom.

Udji u podešavanja i namesti:
1. Wan connection type - disabled
2. Local ip adress namesti na 192.168.2.2
Subnet na 255.255.255.0
Gateway na 192.168.2.1
Local dns na 0.0.0.0
Ne zaboravi na apply.

Kada se potvrde podešavanja, ugasi kompjuter, pa spoj tp link sa ostatkom mreže (lan kabel koji dolazi do njega nemoj spojiti u wan nego u bilo koji od 4 žuta porta).
Upali potom kompjuter i od tada će ti tp-link stranica sa podešavanjima biti na 192.168.2.2 i trebalo bi da funkcioniše sve.

http://www.instructables.com/id/Speed-up-your-PS3-WiFi-connection-with-DD-WRT-DLNA/step1/Setup-up-your-DD-WRT-router-with-static-IP/
2014-03-30_140806.png
 
Posto Kotrla ne moze da udje na forum, zamolio je mene da ja okacim umesto njega.

Kaze da je uradio ono sto si mu rekao, adresa rutera jeste 192.168.2.2, ali sada ne moze da udje na nijedan sajt, a ni telefone ne moze da konektuje na rutere preko wifi. Sada mu radi ddwrt, i radio mu je net prvih 30 sekundi kada je ukljucio komp.
Wifi na telefonima rade samo na ddwrt prvi put kada se konektuje (ako se diskonektuje pa opet konektuje onda ne rade). Kabal sa kojim je povezan TP LINK sa glavnim ruterom ubacio je u jedan od zutih portova (kao sto si rekao).

Nadam se da si razumeo sta je hteo da kaze, izvinjava se sto on ne moze da odgovori. :)
 
Ako nije negde zabrljao u koracima ja ne vidim zašto mu sada ne radi net.
Neka prodje još jednom proceduru pa ako ne bude pomaka nabolje tada neka ugasi komp, resetuje ruter, i ponovo sve spoji kako je bilo ranije spojeno i vratiće se na staro.

Ovde nešto uveliko ne štima, kao prvo njegova kućna mreža kako ju je on opisao nije takva.
Bilo kako bilo, nadam se da će rešiti situaciju ili da će naići neko sa drugim predlogom šta mu je činiti
 
Poslednja izmena:
Ponovio sam sve te korake jos jednom, probao sam da u podesavanja namestim Local ip adress 192.168.1.1 umesto onoga sto si ti rekao. Sad imam net i na fonu i na kompu ali ne mogu da pristupim sajtu za ruter posto je na .1.1 airOs. Procackacu onaj linksys uvece da vidim sta ne stima. Konenkcija je povezana tako kako sam ja objasnio.

Zaboravio sam da napomenem: kada sam instalirao ovaj ruter (konektovao ga sa drugim, prvi put) morao je jedan lik da dodje da namesti ip adrese ovog i onog rutera, tj. da ih konektuje lepo. Ako ovo nesto znaci :D

Hvala u svakom slucaju! :)
 
Sorry za bump ali resio sam ovo.

Uradio sam te korake sto si mi rekao i onda sam promenio "Static DNS 1:" na 8.8.8.8.
To je resilo problem. :)
 
Nisam htio da otvaram temu jer je isti model rutera u pitanju, a i isti firmware.

Ovaj ruter mi je zabadao sa fabrickim firmwareom pa sam nabacio dd-wrt i sve je radilo odlicno do pre par dana. Dakle, desi se da u jednom trenutku pukne internet i vrati se za par sekundi (samo na racunaru koji je povezan LAN kablom), ali na mobilnim uredjajima se ne vidi i nakon tog vracanja, jednostavno nemoguce je pronaci mrezu iako internet radi normalno na racunaru. Koliko god cekao mreza se nece sama pojaviti vec moram rucno restartovati ruter i onda nakon toga se pojavi. Ne znam da li je problem vezan sa ovim gore sto je kolega pisao, ali ako neko zna do cega moze biti neka javi jer stvarno nemam vise volje da se igram sa ruterom. U globalu bio sam prezadovoljan ddwrtom jer otkad sam ga nabacio nije pucao nijednom do prije par dana.
 
1. Probaj drugo napajanje
2. Uradi 30-30-30 reset.
 
Nazad
Vrh Dno