Šta je novo?

Kablovi, da ili ne... preporuke, itd...

Thanks :)
Deluju mi QED dosta bolje odradjeni od Cordiala pa mi se uvukao crv sumnje da bi nesto dobio...
 
Zbog 1m manje dužine sigurno ne bi dobio ništa, a da li bi bilo neke razlike zato što je QED to već ne može da se zna bez probe jer zavisi od sistema ...
 
Ajd jedno glupo pitanjce..
Imam Cordial kabal za povezivanje zvucne kartice i pojacala 6m dugacak(5m mi je neophodno),da li bi kupovinom QED-a od 5m nesto dobio u zvuku?
Kraci od 5 metara ne moze da mi zavrsi posao nazalost...

Зависи како ти се уклопи у систем, може бити бољи али и гори. Ако можеш пробај, скупљи кабл не значи нужно и бољи.
Који тачно кабл имаш, цена и који планираш модел, цена?
 
Imam Cordial CFY 6 WCC a razmisljao sam o QED Profile J2P 5m.Cordial je nekih 17e a QED 25e.
 
Teško da će tu biti neke razlike. Ako možeš, probaj Pre nego sto platis, da ne bacas pare džabe.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
5m није мала дужина, што квалитетнији и оклопљенији кабл је пожељан али у том ценовном рангу тешко да има неке битније разлике, мада док не пробаш не знаш како ће се уклопити.
Кордиал су махом сувљи звук давали док је qed reference који сам имао давао музикалан али свиленкаст звук. На крају сам сам направио своје каблове са звуком који ми највише прија.
 
Pa Cordila sam vec razvukao a to je kod mene u sobi opsti cirkus izvesti tako da ce zamena kablova sacekati,verovatno prvi upgrade zvucnika ili pojacala.
Nego me sad more cd plejeri,muziku pustam preko fiio dac-a i imam utisak da mi fali pozornice...

P.S.Hvala vam na odgovorima,dobio sam malo mira :D
 
Što CD plejeri, imaš dosta originala ili ... ? Menjaj taj FiiO za neki ozbiljniji DAC ako ti nešto fali i mahom slušaš sa kompa.
 
Mislim da bi prosao jeftinije sa nekim polovnim cd plejerom i rezanjem lossless muzike.
 
Tacno je da e10k ima ogranicen soundstage, rekao bih je jedina mana tog uredjaja u odnosu na cenu ali za te pare (75-80$/e) to je i ocekivano.
Mada nije soundstage bas toliko los-ogranicen vec jednostavno pozornica i separacija instrumenata nisu za odusevljenje i nekakav audiofilski trip ali nisam mnogo vise ni ocekivao od niskobudzetnog usb dac/amp uredjaja velicine 2 spojena zippo upaljaca.

Realno ne vidim svrhu kupovine e10k ako ce se koristiti samo u kombinaciji sa zvucnicima, bez tog ''dzepnog prenosenja'' i koriscenja slusalica jer se taj FiiO vodi kao odlicna kupovina zato sto za manje para nudi isto ili vise od takodje dzepne usb dac/amp konkurencije (mada u poslenje vreme ima opasnu konkurenciju iz Kine, SMSL npr) i u sustini je svrha e10k da pruzi solidan zvuk uz kvalitetno i dovoljno jako pojacalo za slusalice a ima i gain on/off i bass boost prekidace (+3dB, bez te opcije zvuk je neutralan tako da je mogucnost lake promene ''boje'' prednost) uz male dimenzije i odlican kvalitet materijala/izrade za tih 80$/e stvarno predstavlja odlicnu kupovinu. Zvucno je bar za klasu iznad Asus DG karte plus usb konekcije/prenosivost, dosta bolje pojacalo, prekidaci..

Ali opet kazem ne vidim zasto bi neko kupio e10k a da nema potrebu za nosenjem usb uredjaja i ako ne planira da koristi slusalice. Isto tako ko ima kvalitetno ozvucenje svakako treba da potrazi i odgovarajuci dac, meni je e10k optimalan za 10-ak godina star 2.1 50W sistem a primarna namena je sa poluotvorenim slusalicama i u sustini sam veoma zadovoljan sa zvukom ali steta sto soundstage nije bolji mada za te pare izbor nije bas preveliki, posebno ne u domacim prodavnicama.

[YOUTUBE]VuPz8DZW0rc[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Kupljen je prvenstveno za slusalice,medjutim one mi stoje ubodene u x1.Jednostavno mi je lakse i brze konzumirati muziku preko plejera nego svaki put ubadati u laptop dac pa sluske....Nisam hteo da ga prodajem jer je bilo pitanje vremena kada ce se uzeti pojacalo i zvucnici.Ocito da je ovo malo prevelik zalogaj za njega,ali sto se tice slusalica zvuk je nebo i zemlja u odnosu na integrusu i tu nema govora...
 
To jeste, mada treba voditi računa, svašta se prodaje. Da li imaš neke modele u fokusu?

Pa najvise sam zagrejan za Denon plejere 645,685...gledam tu klasu do 50ak eura.Ne bi bas nesto previse matoro mada ni ovi nisu u cvetu mladosti,slabo i informacija na netu.
Kada sam uzimao zvucnike i pojacalo testirali smo ih sa nekim praistorijskim denonom i zvuk je bio super...
 
NAD C315BEE i Mission M33i,soba je 12 kvadrata.Sad raspored,zvucnici stoje ispred pozicije slusanja(kakvo izrazavanje jbt :d ) oko dva metra razmaknuti i zakoseni nekih 30ak stepeni.Iza njih stoji orman preko celog zida ali su izvuceni napred nekih pa 20cm...
 
Sve ovo sam pitao čisto da nije do rasporeda i sobe što se ne može dobiti dobra pozornica, a ne do DAC-a.(pošto ima najnoviji čip u sebi)
 
Pozornica realno zavisi od crosstalk-a, pozicije/kvaliteta zvučnika, i samog snimka.
Kablovi u celoj stvari nemaju nikakav efekat. Tako da kablovi spadaju u trošak ukoliko je do kozmetičkog luksuza.
 
Nazad
Vrh Dno