Šta je novo?

Prvi put kupujem iPhone,sta sve moram znati

ilijadu

Cenjen
Učlanjen(a)
20.03.2014
Poruke
42
Poena
154
Treba mi neki savet,odnosno da mi neko objasni sve sto trebam znati o iPhone-u zato sto cu prvi put imati takav telefon?
 
Koji iPhone kupujes, to prvo, a drugo prvo gledas starocu, ako ima iOS 7 gledas da nije zakljucan na iCloud (znaci da je ukraden), kad ga uzimas u ruke proveri srafove, ako su malo izlizani znaci da je fon otvaran, ispravnost home, silent i volume up/down dugmeta, i naravno pozoves nekog da vidis dal ga lepo cujes i posaljes poruku sebi, da vidis dal je sve kako treba... I da nije isto kada ti kaze fabricki sim-free ili npr radi kao sim-free uz pomoc x/r-sim kartice( moj radi sa r-sim karticom) koje otkljucavaju iPhone za mnogo manji novac tipa 20-30eur... Sto znaci da bi stavio svoju karticu mora da se skrati na nano sim, ja sam nasao fer kupca koji mi je isekao karticu za dz i sve je ispalo super. Ako te jos nesto zanima pitaj, ako naidjes na oglasima na neki model ostavi ovde link pa cu ti ja ili neko sa foruma odgovoriti dal uzimati ili ne... Pozzz :)
 
Poslednja izmena:
Pa kupi cu novi iPhone 5c u telekoplusu i najverovatnije ima ios7.
 
ne znaci ne, trazi u oglasima 5s sad je pao ima da se nadje za 450, ili 5 imas nove u oglasima manje od 400, nikako 5c
 
Pa bas i nisam siguran u oglase,jer ipak je to skup telefon,a ne bih da mi posalju kopiju.Mada pogledacu malo na netu,a da li treba jos nesto da znam?
 
Treba da znas to da ti je bolje da kupis sa oglasa (nadjes se sa nekim i pogledas) nego da kupujes u "prodavnici" telekoplus.
 
ne znaci ne, trazi u oglasima 5s sad je pao ima da se nadje za 450, ili 5 imas nove u oglasima manje od 400, nikako 5c

Vest sa glavne strane :)

A sto ne bi ti covece lepo sacekao telekom/VIP/Telenor za mesec dana da ubace iphone u ponudu i uzeo na normalan nacin telefon.
 
tesko da ce biti za 400€ :)
 
sacekaj jedno 2-3 meseca, kad se pojavi iphone u mts, vip i telenor pasce cena ovima iz oglasa i uzmi sa oglasa :)
 
Najbolje da saceka da izadje sestica.
Nema tu cekanja, kad se odluci uzima se (bar ja tako radim). Uvek ce biti nesto bolje ako se saceka...
 
Moj savet ti je da sačekaš nekoliko meseci dok se pojavi iPhone 6. Ti kako hoćeš, ali verujem da ćeš se VEOMA pokajati ako sada uzmeš iPhone 5S jer će iPhone 6 doneti veoma velike novosti i biće najveći napredak dosad.
 
Ok,postujem svacije misljenje,ali ja sam samo hteo da znam najbitnije stvari koje bih trebao da znam kada budem kupio telefon.A inace sam planirao da sacekam mesec ili dva kada bude stigao u mts-u,vip-u ili telenor-u.
 
Ok,postujem svacije misljenje,ali ja sam samo hteo da znam najbitnije stvari koje bih trebao da znam kada budem kupio telefon.A inace sam planirao da sacekam mesec ili dva kada bude stigao u mts-u,vip-u ili telenor-u.

Duboko razmisli pre donošenja takve odluke jer, po meni, BESMISLENO je kupovati za mesec-dva iPhone 5S kod naših operatera kada će se u ranu jesen već pojaviti iPhone 6. Ali, na tebi je da razmisliš, ja te samo savetujem kako se ne bi posle pokajao.
 
Ako kupujes polovan nadji za njega (imas za svaki model) gde mozes videti pokazatelje da je upadao u vodu ili nakvasen. Takodje proveri da li je udaran i da li sve radi (pozivi/wifi/bluetooth ... iscackaj brzo nesto sto srce bateriju da vidis da ne padne tipa odmah sa 100% na 50% jako brzo).
Sto se tice saveta, mozes cekati zauvek uvek ce izaci nesto bolje i jeftinije a ovima sada padati cena (rasti nece sigurno).
Takodje - nemoj 5c - to je isti hardware kao 5 obican, s' tim da je 5-ica metal body, dok je 5c plastika.
Moj savet ti je 5s ili 5 - ja sam uzeo 5 polovan jer jos uvek savrseno radi i nema neke velike razlike u odnosu na 5s.
 
Bas sto kaze @n1tr0 bolje uzmi obicnu 5-icu nego 5C, jer metalno kuciste je ipak bolje, mislim lepsi je osecaj, e sada ako ti bas toliko volis boje I ne smeta ti plastika uzmi 5C, ali to su isti telefoni, samo se kuciste razlikuje, I starost (zavisi), mada imas na oglasima EU verzije, neotpakovene 5-ice za 400-450EUR, kojima se aktivira garancija cim se aktiviraju telefoni, samo budi malo uporan I gledaj da nalazis preprodavce koji imaju minimum 20 pozitivnih bez ijedne negativne, I naravno da su iz tvog mesta (ako je neko malo mesto u pitanju, onda gledaj sa sto vise pozitivnih I to je to radi sigurnosti u slanju, I da, na KP mislim). Srecno sa kupovinom :)
 
А да одговорите човеку на питање? Ко има ајфон нека му каже најбитније ствари, а не који да узме.
 
Pa kupuje nov telefon odlucio se za model. Sta moze jos da mu se kaze?!
 
Да се на пример са ајфона не могу слати слике "блутутом", да не може регистровати налог на србију још увек и да нмже куповати апликације из србије и сличне ствари које он очигледно не зна па је питао.
 
Да се на пример са ајфона не могу слати слике "блутутом"

Mozes ih slati airdrop-om na druge novije iOS uredjaje

, да не може регистровати налог на србију још увек и да нмже куповати апликације из србије

Bez problema mozes registrovati nalog na CRO ili USA i kupovati legalno aplikacije.
 
Vidim da se po oglasima za 100-inak eura prodaju identične kopije. Da li neko zna kako razlikovati original od kopije?
 
Ima vise stvari - npr kod vecine kopija pise designed by Apple in California. Assembled in America, dok je kod originala tu China ako se ne varam. Ekran se uglavnom vidi razlika cim upalis. Drugaciji je osecaj u ruci. I poslednje imaju android a ne ios a to lako primetis.

Да се на пример са ајфона не могу слати слике "блутутом", да не може регистровати налог на србију још увек и да нмже куповати апликације из србије и сличне ствари које он очигледно не зна па је питао.
Da li ti u 2014. godini ozbiljno saljes fajlove bluetooth-om? :d
I ne znam zasto ne bi mogao kupovati aplikacije, pa ja sam vec godinama na Cro store i kupujem sa Visa karticom iz Srbije.
 
Poslednja izmena:
Nisu sve kopije sa Androidom.
Evo ja koristim BT, to je nesto nenormalno?! Cim iPhone nesto ne moze odmah je nepotrebno.
 
Ima vise stvari - npr kod vecine kopija pise designed by Apple in California. Assembled in America, dok je kod originala tu China ako se ne varam. Ekran se uglavnom vidi razlika cim upalis. Drugaciji je osecaj u ruci. I poslednje imaju android a ne ios a to lako primetis.

Ako bih kupovao uzimao bih novo, neotpakovano, da li to važi i za ova vakumirana pakovanja u kutiji, odn. da li se ti natipisi vide na kutiji? Da li na kutiji postoji neki serijski broj na osnovu kojeg se može online proveriti uređaj?
 
Да се на пример са ајфона не могу слати слике "блутутом"
Airdrop kombinuje bluetooth i wifi za slanje fajlova između korisnika
[YOUTUBE]OlkemqwAAM8[/YOUTUBE]

да не може регистровати налог на србију још увек и да нмже куповати апликације из србије и сличне ствари које он очигледно не зна па је питао.
Ne može da napravi srpski account (zato što zvanično iphone ne postoji u prodaji kod nas), ali može bez problema HR account ( i da koristi naše kartice) ili US account (gde su mu dostupne sve aplikacije) i može da obavlja kupovinu iz Srbije bez problema, za razliku od Playstore
 
Nisu sve kopije sa Androidom.
Evo ja koristim BT, to je nesto nenormalno?! Cim iPhone nesto ne moze odmah je nepotrebno.

Cekaj cim iPhone ne moze? Kazes ne mogu da se kupuju aplikacije na AppStore - bas suprotno kao sto sam ti napisao na AppStore moze, na androidovom PlayStore ne moze. Za bluetooth nisam rekao da ne moze nego ko u 2014. koristi bluetooth za prebacivanje fajlova. bt se koristi samo za habdsfree - ne vidim mu drugu svrhu danas obzirom da protok koji moze da ostvari je skoro neupotrebljiv za pomenuto.

A i izvini ali zasto coveku koji je resio da kupi iPhone i trazi savet sta da proveri na telefonu uopste pominjes Android? Kakve to ima veze sa ovom temom?

To je kao da neko kaze kupujem sportski auto, a ti krenes da pricas kako je neki kombi bolji...
 
Cekaj cim iPhone ne moze? Kazes ne mogu da se kupuju aplikacije na AppStore - bas suprotno kao sto sam ti napisao na AppStore moze, na androidovom PlayStore ne moze. Za bluetooth nisam rekao da ne moze nego ko u 2014. koristi bluetooth za prebacivanje fajlova. bt se koristi samo za habdsfree - ne vidim mu drugu svrhu danas obzirom da protok koji moze da ostvari je skoro neupotrebljiv za pomenuto.

A i izvini ali zasto coveku koji je resio da kupi iPhone i trazi savet sta da proveri na telefonu uopste pominjes Android? Kakve to ima veze sa ovom temom?

To je kao da neko kaze kupujem sportski auto, a ti krenes da pricas kako je neki kombi bolji...

Aj se ti, blago meni, vrati pa procitaj opet sta sam napisao. ;)
 
Izvinjavam se gledao sam sa moba pa sam te pomesao sa korisnikom od par postova iznad...
 
Nazad
Vrh Dno