Šta je novo?

Prvi put kupujem iPhone,sta sve moram znati

^ nemam frke dolazim uskoro probacu u Srbiji, mada mislim da nema problema ni kod nas.
 
Najjace je ovo :
Jel muvate devojke tako sto izvadite iPhone 5?
a ona izvadi iPhone 5s i popi*ki se po tvojoj petici haha
 
Izgleda da cemo uskoro imati nas itunes appstore i naravno iphone u mts-u. http://www.ajfon.rs/blog/novosti/2541-predprodaja-ajfona-u-srbiji-krece-tako-kazu-glasine.html
 
Изгледа да ова теме од почетка то и прати..
 
To ce biti zaista fenomenalno :) jos da krene i prodaja 5S uredjaja kod nasih operatera..
 
Pošto se razmišljam da ipak potražim polovni 5s (ili možda 5), kakvi su saveti za polovnjake? Voleo bih da je telefon što bliže fabričkom stanju, dakle bez JB-a i bilo kakvih munja. Kako proveriti da li je fon JB-ovan? Na šta još obratiti pažnju (osim fizičkog stanja)?
 
Ova tema je sve samo ne ono što treba da bude, otvorio sam novu sa tut, nadam se da ljudi neće spamovati i ubacivati android prepucavanja u istu.
Što se tiče JB, ako nema ikonu cydia onda niije JB, ako je na poslednjem iOS 7.1.1 on ne može JB. Nije nikakav problem iako je JB ako ti odgovara fon, povežeš telefon sa PC, pokreneš iTunes, klikni na Restore. To je to, ubacuje ti poslednju verziju iOS i briše sve sa fona. Ako te telefon JB, nikako iz telefona odabrati "Reset all content and settings" + vraca telefon na fabrička podešavanja i briše sve sa telefona, nikako ako je JB. Samo pc, itunes i restore.
Svakako 5s pa 5c (noviji, garancija, bolja baterija), 5 je sada već star (glupo kupovati polovan fon star 1god. i više a davati 300e +), osim ako ne nađeš neki refurbished (nov zamenski), ako gledaš kupovinu na duže staze. Ako hoćeš da probaš iOS, možeš i sa nekim polovnim i odlično očuvanim 4s, ako ti se ne svidi prodaćeš ga za iste pare.
 
Poslednja izmena:
Jedno noob pitanje, nikad nisam imao nista od Apple-a: sestra treba da dobije 5S pa me interesuje da li da se registrujemo na Srbiju ili na USA - pitam zbog aplikacija.
 
Na USA ti je bolja varijanta. Otvoris iTunes, kliknes neku free app, kad ti se pojavi log in, idi da kreiras nov iTunes nalog i imaces varijantu USA naloga bez kred. kartice ako neces.
 
I izaberi neko lokaciju u Montani, tamo je manji porez, pa su aplikacije nešto jeftinije
 
ja sam u nekom manjem hotelu već godinama :D
 
Ovako prvi put kupujem iphone. Hocu da kupim polovan sa oglasa, e sada sta treba da uradi njegov vlasnik da bih kada mi stigne telefon mogao da krene iz pocetka. Znaci da mogu da napravim ja svoj appleID, ICloud, odnosno da mi netrazi njegove podatke?
 
napravis kuci na itunesu appleid; kada se nadjes sa prodavcem, on resetuje telefon, upalis ga i uneses svoj appleid, i kad prodje cela inicijalna procedura, i sve radi, to ti je to. pogledaj uputstvo za svog mobilnog providera kako se aktivira iMessage.
 
A treba li pre reseta on da ugasi fing my iphone, jer ako to ne ugasi pre reseta ja mislim da ce posle reseta traziti njegove podatke
 
jes da nije da prvi put kupujem, ali posle nekoliko godina se vracam u iOS, pa imam jedno tj par pitanja :)

elem, nisam uspeo da nadjem konkretan (kompletan?) odogovor: da li postoji jos neka bitna razlika izmedju usa i cro store-a, osim sto kod komsija rade nase kartice? sta je preporuka od ta dva? da li moj stari nalog (ako uspem da se setim koji bese) koji je sigurno bio na usa, mogu da prebacim na cro?
 
jes da nije da prvi put kupujem, ali posle nekoliko godina se vracam u iOS, pa imam jedno tj par pitanja :)

elem, nisam uspeo da nadjem konkretan (kompletan?) odogovor: da li postoji jos neka bitna razlika izmedju usa i cro store-a, osim sto kod komsija rade nase kartice? sta je preporuka od ta dva? da li moj stari nalog (ako uspem da se setim koji bese) koji je sigurno bio na usa, mogu da prebacim na cro?

Cro prima naše kartice ali nema apsolutno svih aplikacija. Možeš da koristiš i kombinaciju naloga ako ti nije zamorno...
 
Hoću da prodam svoj 4s, ali su na njemu već tri puta aktivirani Apple nalozi. Kako se to rešava beše...? Ako kupac ima nalog od ranije, pretpostavljam da je sve ok. Ako nema, onda mora da otvori nalog na drugom Apple uređaju, treće opcije nema, ili se loše sećam?
 
Nema veze koliko je naloga bilo, bitno je da se ti odjavis sa svog, najbolje erase all settings, i onda kupac moze da se uloguje sa svog postojeceg ili da pravi novi, ne treba novi uredjaj, moze na tom...
 
Siguran? Pre 6 meseci mi je na drugom telefonu prijavio da su već 3 Apple naloga napravljena na tom uređaju, pa sam morao da otvorim na trećem telefonu, na kojem je do tada bio otvoren samo jedan nalog. Zato i pitam da vidim da li su u međuvremenu ukinuli to glupo ograničenje.
Actually, there is a limit of the number of free Apple ID accounts that can be associated with any single device. Once three accounts have been created on that device, you can't create any additional ones.
 
Trebalo bi da može ako je prošlo 90 dana od pravljenja id...
 
Nazad
Vrh Dno