Šta je novo?

Assassin's Creed:Unity

Hm...da ne ureknem, na konzoli za sada radi kako treba sa ovim novim patchom. 6.5 GB, boktemazo. A pre par dana bio 2.4X GB.
 
Rekao sam sebi da neću igrati više Ubisoft igre, ali sam se primio, krastavac...Revolucije su moja slaba tačka :) Ponela me atmosfera, valjda...

Bila bi fora da nakon narednog, koji će biti smešten u viktorijanskom Londonu, naprave Moskvu 1917. s kraja oktobra i početka novembra...i da se da mogućnost igraču da kao agent nove frakcije Čeke/NKVD-a trebi ove templare i asasine, dojadiše više bre :d
 
Naredni se dešava u viktorijanskom Londonu, i to je već najavljeno, što znači nekih 100-ak godina unapred. Sad, naravno da oni u teoriji mogu da naprave i skok unazad u doba Džingis Kana ili Starog Rima ili neke civilizacije Starog Istoka, sve do Egipta i Sumerije. Mada, zbog sistema borbe, tj. ukoliko ga radikalno ne izmene, deluje da će se držati tvrdo razdoblja u kojima je hladno oružje još uvek naširoko u upotrebi.
 
Da, da, znamo za London, kraj 19. veka.

Drevni Japan ne smeju izostaviti. :D
 
Posto je ukinuta Dezmondova loza u igrama, vise ih nista ne vezuje za vremenske periode. Sada dobijamo random assassine iz igre u igru. Novi animus sistem ocigledno dozvoljava bilo kome da ode u bilo cija secanja (ako abstergo ima njihov dnk) pa cemo se u nekom trenutku mozda setati i kroz 6 razlicitih perioda u jednoj igri. Ono sto je gotovo sigurno je da necemo ici previse unapred zbog nacina borbe i oruzja, kao sto je pomenuto.
 
pa izaso je update za pc, na steam-u a, a za narodnjaka moras da sacekas..
 
Evo i narodnjak patch izasao!

Edit: Citam da patch nije nista poboljsao oko performansi, tako da kod mene ovo ide na shift+delete, cekao sam aj jos ovaj patch da vidim oce sta poboljsati ali nema vajde od ove igre.
 
Poslednja izmena:
gde si nasao narodnjak?? Nema ga ni na jednom release kanalu
 
Na sistemu iz potpisa FPS i na Low i na Max podesavanjima isti - 45 FPS.. Smesno! Necu ni da igram dok se neke stvari ne rese...
I ja 15 fps na low/max svejedno, upgrade na win 10 sa win 8.1 i zinuo od cuda (pisao sam ovde)
 
Evo i narodnjak patch izasao!

Edit: Citam da patch nije nista poboljsao oko performansi, tako da kod mene ovo ide na shift+delete, cekao sam aj jos ovaj patch da vidim oce sta poboljsati ali nema vajde od ove igre.

I ja citam upravo na Steam-u... :d
Svi kazu da im je fps gotovi isti, sto se toga tice nikakvih poboljsanja! E qq! :d
 
1.5 gb pa sta da popravi, ovde treba 40 gb patcha jadni li su oni :D
 
Patch 4 broke SLI (flickering ground textures)...

A taman sam hteo da pocnem da ga igram posle ovog apdejta. Nista, mozda cu ga odigrati sl. godine u nekoj pauzi. :D
 
Pa jel ovaj scene od 1.5 valja nesto ili mora sve ponovo i ovaj od 5.5 da se skida?
 
Poslednja izmena:
Meni je igra prodisala, ali i dalje nije to to, mada stutter se skoro u potpunosti izgubio.Mislim da je to to, Ubi nece vise da se bakce performansama, sad ce da se bave nekim tehnikalijama, sli, serveri, itd.Mada za graficke dizajnere sve pohvale, dobar posao.Eto oni bar osvetlise obraz.
 
Hmm,ne znam za vas drugari ali meni posle ovog zadnjeg patch-a igra radi korektno.
FPS mi ne pada ispod 35.90% vremena je oko 40-43,sto jo super igrivo.Sve na max i MSAA 2x
 
Poslednja izmena:
Presao sam igru konacno.
Na kraju je skroz ok ako moze da se igra. Bilo je frustrirajucih momenata sa parkourom jer ne slusaju komande uvek, a nekada i razlicito deluju (sa neke ivice odmah skoci dole, a nekada se zaustavi).
Drago mi je da su se vratili na pravi AC posle glupave trojke i pirata (black flag je ok i promena je bila dobrodosla, ali ipak mi se vise svidja kopneni originalni koncept), mada mi je ovo najlosiji deo posle trojke.
Collectables su bezveze i useless. Nista sto se skuplja ne vredi vremena, ukljucujuci i Nostradamus enigme.
Kastomizacije su takodje nepostojece jer se sve svodi na nekoliko klasa istih itema. Od pocetka je jasno koji itemi su najbolji i samo je pitanje vremena kada ce ih igrac kupiti i upgrade. Da je barem monetarni sistem drugaciji pa da se prvo moraju kupovati slabiji jer su jeftiniji, ali ovako ne. Na brzinu sam poceo da dobijam vece kolicine love i brzo imao sve sto sam hteo.
Borba je bezveze i dosadna. Nije prelaka kao ranije da se nebrojeno protivnika moze pobediti sa 2 dugmeta, ali je i dalje glupava.

Osim ovoga, moj najveci problem je sto AC serijal nije napredovao nimalo sa ovim delom. Unity nema apsolutno nikakve veze sa pricom i kao takav je potpuno nebitan i moze se preskociti. Od pocetka do kraja se nije nista bitno desilo i nisu cak ubacili ni neki hint desavanja koja nas zanimaju. Ok, kapiram, i ne zove se ac5, ali opet bre.

Moj savet za one koji bi da odigraju. Zavrsiti prve dve sekvence bez ikakvih skretanja sa puta. Upgrade par osnovnih skillova (double assasination, ranged weapon, kamuflaza) i onda krenuti na renoviranje i misije u tim objektima (ne one paris stories nego samo u renoviranim objektima). posle toga, malo glavne misijie i malo coop (ne heist jer love ne bi trebalo da fali) do kraja.
Tako se dobija fina prica ac univerzuma koja ne traje puno.
 
Koliko si procentualno presao od igre i koliko ti je vremena trebalo za to?
 
75%. Nisam sve glavne misije 100% zbog opcionih zadataka. Jedino sto sam zavrsio 100% su view points i renoviranja.
vremenski recimo 30 sati, mada sam se setao dosta i gubio vreme na gluposti ponekad. Kada bih sada opet igrao, verovatno se ne bih zadrzavao nigde i odradio glavne misije samo za 10ak sati
 
Ova igra prelepo izgleda, na 970gtx radi u 60 fps sa patchom 1.4 i zadnjim drajverom sve na ultra high, 1080p :D
 
bez AA naravno, inace 30-50, fuj port.
 
AnvilNext engine
 
Da Anvil engine koji nije nikada ni radio kako treba krenuvsi od prvog pa do ovog poslijednjeg djela, uzas.
 
Moja podesavanja:

EQ: Ultra
Textures: Ultra
Shadows: High
AO: SSAO
AA: FXAA
Bloom: On

Radi skoro pa konstantno u 60fps, pada na 45-50 ali ne cesto.
Mislim da je najvise do Omega drajvera. Jer se meni 1.2 verzija na starijim drajverima vukla na High, oko 30 fps. Ovo sad radi 3 puta bolje.
 
U mom slučaju nakon 1.4 nadogradnje to je i dalje ispod dozvoljenog minimuma od 25 fps, odnosno praktično ne igrivo...
 
Nazad
Vrh Dno