Šta je novo?

Kinezi ili ne ?

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Odma da kazem nisam bio siguran gde da postavim temu tako da se unapred izvinjavam . Dugo vec koristim neke philips slusalice koje sam dobio od tetke pre nekih 8 godina , mislim extra rade ali mane su to sto imaju 5m kabla ae to manje vise i drugo nemaju mikrofon a meni treba nesto za gaming .. Uglavnom raspitivao sam se sta uzeti kako gde? I dobio odgovor uzmi razer kraken pro , uzeo ja to koristio 2 sata usi bole oce da otpadnu , skinuo ja to sa glave prodao izgubio 4k dinara , i krenuo dalje , kazu ljudi sada uzmi siberiu 2 100% neces pogresiti lake dobre .. gledam ja po onlline radnjama od 13k do 17k i juce mi pade na pamet ae da pogledam kupujemprodajem , vidim covek prodaje nove za 5.5k pitam ga jel sve regularno kaze on jeste , pa reko da vidim jel moguce da su to neke kineske kopije? mislim skoro 3x jeftinije?
 
A što ne kupiš samo mikrofon za par stotina din?
 
Plantronics pravi extra slusalice (a ne kostaju 100e+) imam jedne vec par godina ... ne vidim razlog za promenu :)
 
Plantronics pravi extra slusalice (a ne kostaju 100e+) imam jedne vec par godina ... ne vidim razlog za promenu :)

Pa sad ove novije igrice podrzavaju te 7.1 sisteme na sluskama i razne efekte , ukoliko psedujes sluske na neki nacin si u prednosti ..
 
Plantronics pravi extra slusalice (a ne kostaju 100e+) imam jedne vec par godina ... ne vidim razlog za promenu :)
Imao sam prestigio slusalice http://www.itsvet.com/proizvod/prestigio-phs3/comp_comp_headphones/131/1181 koje sam otkinuo brojnim padanjem i kupio sam Plantronics 380 http://www.winwin.rs/slusalice-sa-mikrofonom-plantronics-gamecom-380-1145666.html
I mogu reci da Prestigio ima mnogo jaci i cistiji zvuk. Inace 95% vremena provedenog za racunarom koristim slusalice tako da sam promenio i testirao par modela od 1000-5000 dinara. Jedina mana kod tih prestigio je bila sto su bile na USB a ne 3.5 mm jack pa sam imao problema jer mi je stariji komp pa malo teze se podesavao drajver.
 
Ne znam za te ali ima super kopija beats slusalica. Danas se sve kopira. Kupujemprodajem i limundo su leglo varalica, svi pisu za sve original iako su kopije.
 
Ni originalni beats ne vrede onoliko koliko koštaju. U pitanju je fenserski brend i ništa više...
 
tu siberiu v2 sto si video na kupujem prodajem za ~5000 su vrhunske kopije, jer dolaze sa platnenom torbicom/dzakicem za nosenje, a ne u originalnoj kartonskoj ambalazi...

to znam jer sam pre nedelju dana narucio ortaku jedne takve sa aliexpress za 21eur... fora je sto ne dolaze sa produznim kablom sa kontrolom jacine koji ide fabricki uz original i koji sam posebno narucio sa ebay za 5eur...

planiram i sebi da narucim jedne, jer dosta cepamo cs:go, pa mi trebaju sluske sa mikrofonom jer sve posedujem hifi sluske, pa kakav god da je zvuk, za te pare i za kanter, vrsice posao, samo da potraju, a za muziku i ostalo imam dobre sluske...

videcemo kad stignu, napisacu utiske, ovako generalno, posto nemam original da uporedim direktno ;)
 
Poslednja izmena:
mikrofon od 400-500din + normalne slusalice (ima dobrih ali naravno ne tako poznatih kod nas brendova koji su fenomenalni za ono sto nude u odnosu na konkurenciju) od cca 20-30eur maksimalno = win

osim ako se ne palis na CS:GO siberia v2 click click 7.1 surround footstep enabled itd.
daleko od toga da su siberia v2 ali sve sto je razer i steelseries, bilo sta gameoriented maltene je u 80% cashgrab na brzinu od te kompanije nego sto je stvarno dobar proizvod.
izuzetak naravno mx518 (koji nije bio ni reklamiran kao pro ultra gaming gear koliko se ja secam) i g400 od logitecha, i razer deathadder koji je narod dosta voleo, a pretpostavljam i siberia v2 originalne da su vredne novca, ali je diskutabilno da li treba davati 4x vise skoro za 7.1 virtual surround zvuk da bi bio pro gamer.

po meni bacanje para kada alternativa postoji i u nekim slucajevima je ne samo jeftinija vec i bolja.
 
stigla sajberia sa aliexpressa vrlo brzo, msm da je posle 12 dana od narucivanja zavrsila na mojim usima :d nije bilo dodatnih troskova na carini, kinez stavio gift i vrednost 10$, sacu da mu trazim nazad razliku u ceni xaxa salim se :p

prvo cu da krenem od kvaliteta izrade, svi detalji na mestu, i dobijaju ocenu 8/10, za mene skroz do j, neko ce mozda naci manu na "gepovima" na plastici ali nista strasno, samo sam na jednom mestu primetio mali nesimetrican gep, tako da sam zadovoljan a mogu reci da sam picajzla za detalje...ali je sramota kritikovati bilo sta za ovu cenu osim ovog sto cu prvo navesti ispod, a vrlo verovatno varira od primerka do primerka a u sustini je nebitna stvar...

jedina estetska mana za koju su mogli da se potrude je ovaj ped sto stoji na glavi, tj nisu ga simetricno usili na prelazu tekstil/eko koza, malo pijano skrece, vidi se na slici, ali to je skroz nebitna stvar uzevsi u obzir cenu...

a najbitnije, zvuk i mikrofon...

za 21eur koliko kostaju, imaju zvuka sigurno za 40eur...ne verujem da sviraju kao one hd7 sluske od 40eur sto je hsv.stoned uzeo i odradio revju iz prve ruke koje se takodje smatraju kao best buy za tu cenu, ali uzevsi u obzir da imaju mikrofon, koji moze da se sakrije pa da se koriste van kuce, to je veliki plus pa je suludo porediti sa asus ili cooler master gejmerskim sluskama od po 6k din...koje ispadaju vise nego duplo skuplje...

tako da, ja koji dosta koristim sluske za muziku i filmove, i posedujem sony, sennheiser, pioneer i philips, sve hifi i u rangu 50-60eur, mogu reci da je ova sajberia dostojna da udje u ring, da ne kaze covek posle ovih spomenutih "sta je ovo, bezi bre!", vec moze da se slusa takodje... ima malo agresivnije tonove, kao kad bi poredili neki hobi trkacki nissan 240sx, sa recimo bmw serijom 3 e90...odrace bmw-a ali ipak je namenjen pretezno za trkanje a da opet mozes da odes i na road trip, dakle kompromis izmedju full trkackog i prakticnog, a bmw je kulturniji, za sve prilike, ako me razumete...

konkretno obuhvati uvo, pa stvori lepu sliku da ne kazem vakum, te ima dovoljno bassa, visoki su izrazeniji sto je konkretno za igrice i korake u cs, srednjih ima ali manje nego visokih, mada to je bez ikakvih stelovanja ekvilajzera, sve ravno, uz odredjena stelovanja mozete da dobijete zvuk po svom ukusu...osecam se mnogo blize zvuku nego sa sony xb 400 koje nalegnu na uvo, i jos su x bass serija pa moram da stavim rock ekvilajzer da bi zadrzao bass a imao visoke ;)

mikrofon = snimio sam se u windowsu, skroz jasno i glasno, videcemo kako se cuje konkretno u kanteru...

ovaj mic prekidac i pojacivac/smanjivac zvuka je fenomenalna stvar i savrseno radi...

jedina zamerka koja je isto lako resiva je sto ne ide produzni kabl kao kod originala, koji sam morao da narucim posebno za 7$ sa ebay... ali sad taj problem resio sa 2 produzna kabla od po 140 din, zenska i muska bananica i nema problema, pa ako narucujem sebi crne ili cs:go verziju, necu ni naruciti originalni produzni, vec cu koristiti ove sto imam :)

to bi bio kratak revju na prvu loptu posle malo muzike i obrtanja u rukama :) ne zamerite na losim slikama, nemam digitalni kad stalno kupujem sluske i woofere xD da li vrede 21eur? vrede i 30, i 35...40 bi dao mozda, al onda ne bi smatrao kao neku isplativu kupovinu...za ovih 21eur je realno kradja :)
 

Prilozi

  • IMG_20140326_112002.jpg
    IMG_20140326_112002.jpg
    505.9 KB · Pregleda: 204
  • IMG_20140326_112019.jpg
    IMG_20140326_112019.jpg
    554.8 KB · Pregleda: 173
  • IMG_20140326_112034.jpg
    IMG_20140326_112034.jpg
    581.7 KB · Pregleda: 167
  • IMG_20140326_112254.jpg
    IMG_20140326_112254.jpg
    394.3 KB · Pregleda: 168
  • IMG_20140326_112322.jpg
    IMG_20140326_112322.jpg
    632.1 KB · Pregleda: 163
Poslednja izmena:
Da posle par meseci kazem jos koji utisak, jos uvek ih koristim sa osmehom na licu :D Kad stavim posle njih neke od hifi sluski od 40-50 eur ne mogu tako lako da se nose sa siberiom, jesu gejmerske ali veoma dobro se snalaze i u muzici, takodje yt revjui itd se cuje mnogo lepse i jasnije... A i udobnost je na nivou, proveren koncept koji mnogi koriste sa 2 nazovi sipke i laganim rajfom. Imao sam i siberia 7.1 USB karticu, bustuje zvuk za 30% i pravi virtuelni 7.1 surround ali sam je prodao jer se i bez nje cuju jako i extra precizno u cs. Jedini prob je od kad doso Vucic poceli svaki paket da oporezuju pa se sad placa pdv oko 800-1000din :( Tako da sam se izbaksuzirao nakon posta gore jer su te sluske bile jedine bez carinskih troskova... No svejedno nemaju konkurenciju ukoliko ne ubodete neku super akciju nekog poslednjeg modela, jer su mnogo iznad ovih genius i hama "wanna be gaming headsets" od 2-3k provereno, a ozbiljniji headsetovi tipa asus ili logi ili ih nema po normalnim cenama ili su preskupi...

 
Poslednja izmena:
@bora bora
I meni trebaju neke sa mikrofonom, za quakelive i za skajp/viber. Jel mogu ove tvoje da prodju?
I ako mozes da das link do svih tih dodataka koje si uzima i do slusalica, da uzmem od pouzdanog prodavca... :)
 
Pa posto ne ponuda na nasem trzistu nikakva i nemaju nekog ljudski konkurenta za pomenutu cenu 30-40e sa carinskim dazbinama, ja msm da bi bio zadovoljan ;)
 
bora bora, daj baci link od tog kineza za 21€. :D
 
Nazad
Vrh Dno