Šta je novo?

Sony Xperia E1

Odneo sam telefon u servis da se dekodira i trebalo bi da bude gotovo sutra pa cu napisati jos neke utiske.Cisto da se zna cena dekodiranja je 30e(hsv bio si u pravu cortex je znao cenu :) ) Jedino sto ne mogu da prezalim u vezi prelaska sa WP na ANDROID je navigacijia.HERE maps su neverovatno dobre,mogu se korstiti i offline sto je super.Ali nikad se ne zna,mozda opet uzmem WP al neki do 4.3 inca :)
 
Corvus, ne cortex ;)

Tebe ce taj E1 na kraju da izadje kao lumia 920 :d
 
Poslednja izmena:
Nije ni "Corvux", već "Corvus". :)
 
Da :d hteo sam da napisem ceo nick pa pogresio :)
 
xaxaxa jao brate izvini pobrkao sam nick :) a to za E1 si upravu :d
lumiu 1520 kupio za 490 prodao za 430
motorlu razr maxx kupio za 270 prodao za 235
e1 uzeo za 1din dekodiranje 30e
pa ti vidi :)
i za 2meseca cu opet uzeti neku lumiu :D:D:D:D:D samo da vidim sta ce biti sa L1520v mini ona je 4.3 cini mi se
 
Poslednja izmena:
^ alfa, XC nema IP58 tj nema nikakvu specijalnu zastitu.

A E1 u vipu.. pa sta znam, moze da prodje. Na to sam i mislio kada sam napisao da ovaj fon moze da bude dobro resenje, ne za 140-150e u kesu nego bas ovako, za dinar ili do 6k kod operatera, za manje zahtevne korisnike ili decu, devojke itd. Kao i Tipo sto je bio samo sto je E1 ipak bolji.

Inace nikada ne bih dao 150e za nov E1, za te pare je veliki izbor starijih a boljih androida.

Planiram ovih dana da uzmem za zenu ovaj telefon u VIPu,... 1din uz smart 300..

Pregledao sam tih par video reviews, deluje dosta fluidno obzirom da ima samo 512mb?
Zena se ne igra na fonu, ali vidim da i igre rade OK..

Ima li jos mozda neka bolja opcija u VIPu za 1din uz taj paket?
 
Planiram ovih dana da uzmem za zenu ovaj telefon u VIPu,... 1din uz smart 300..

Pregledao sam tih par video reviews, deluje dosta fluidno obzirom da ima samo 512mb?
Zena se ne igra na fonu, ali vidim da i igre rade OK..

Ima li jos mozda neka bolja opcija u VIPu za 1din uz taj paket?
E druze iskreno zaobidji ovaj telefon..Sam si rekao da tvoja zena voli igrice tako da bolje neki drugi telefon.Kao sto vidis ja sam otvorio ovu temu jer sam bio jako zagrejan da ga kupim pre svega zbog jakog zvucnika ali sve je to palo u vodu kad je on poceo da baguje i u toku surfovanja po internetu jako cesto se restartovao.Takodje sam ga uzeo u vipu ali sam ga brzo prodao sto mi nije bila namera.
 
Pa izgleda da nema (samo u tom slucaju, za dinar uz smart 300) ali valjda si svestan da su ti najjeftiniji androidi zlo.. mada nema tu pravila, moze da se desi i da radi dosta solidno ali i da baguje ko lud. ^ Evo covek kaze da je radio ocajno.

L520 je sigurnija, proverenija opcija ali je doplata 3k din u tom paketu i nije android pa sad ti proceni.
 
Poslednja izmena:
rekoh u prvom postu da zena NE igra igre, ali opet nije iskljuceno da ce hteti neke simbolicne igrice...

Sada trenutno koristi LG T30, i sto se nje tice, "ne treba joj bolji fon od toga".. (stfu biatch)

Ako ne bi uzeli taj SONY, opcija vidim ostaje na recimo.. ZTE Blade Q mini, hardware deluje OK, mada mi izrada tih telefona izgleda za klasu iznad albanskog hand made mlina za kafu.

Winphone opcija gotovo ne dolazi ni na razmatranje.
 
Nije problem to sto je E1 hw slab telefon, nego ako su mu zbudzili krs softver onda ti ne vredi ni da ima Z3 hardver. Lik iznad rece da se telefon restartovao, sta ce ti tako nesto (osim ako nije bio izolovan slucaj ili ako nije reseno apdejtom). Devojka je jedno vreme imala sony tipo, takodje uzet za dinar, imao je neki trip sa odzivom ekrana i apdejtom je to reseno, posle toga je radio neverovatno dobro za jedan stariji android najnize klase, iznenadio sam se, radio je bolje i od slicnih telefona te klase (koji realno uglavnom rade lose). To je stvar srece, sa izborom u toj klasi.

Ali ako E1 dokazano lose radi onda joj ne treba tako nesto.. a sto je najgore ni ti najjeftiniji zte kinezi ne ulivaju poverenje (opet ne zbog hw nego zbog softvera). Jednostavno androide te klase treba izbegavati.
 
http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji.2631.html?gclid=CjwKEAjwkf-gBRCd-b2m2aOo0EQSJABMeQDkMgU4PjQ3dJKxZco_Jh5KwwD6zzu36MdJXH4PUgiLXRoCSCPw_wcB#tarifgroup-1|devicetype-1|minprice-0|maxprice-1|tariff-74

Vidis i sam kakav je izbor za dinar u tom paketu - katastrofa. Cak i da se doplati do 5k tu je samo onaj samsung trend plus koji opet moze da ima sw probleme. Realno sto se sw tice te najjeftinije android treba izbegavati. Jedino sto danas konacno imaju iole ok hw i jake baterije ali dzaba sve kada moras da se boris sa bagovima..

A da proveris sta je sve potrebno od aplikacija pa da razmislis o WP L520?
 
Poslednja izmena:
Hm, sad bi onda jedino pitao @Bobajakuda da li su bagovi bili na JellyBeanu ili KitKatu? (koliko vidim, E1 ima oficijelni 4.4.2 od avgusta ove godine..)

I moj M2 je imao ono bas iritirajuce bagove na 4.3..
Izvinjavam se moja greska,nisam video da nije ljubitelj igrica.Imao sam 4.3 tako da sto se tice 4.4 mozda bude radio bolje,mozda isto to vec nisam siguran.Imas u vip-u izlosen pa mozes da ga malo isprobas..
 
Jel ima sanse da se ovaj telefon rootuje tj da krenu sa custom romovima? Bilo bi jako dobro kad bi napravili neki stock bloatware free android za njega. Sta koji moj vredi da prave romove samo za flagship telefone kad je to mozda 3-4% trzista....sto se mene tice zte atlas w je telefon veka, vise romova za njega ima nego za galaxy s a kosta kao rezervni deo za isti.
 
PS: koristim e1 vec para dana, kit kat 4.4.2, messenger, whatsapp, skype, face, chrome, walkman, dead triger i jos par igara... sve ovo sa 512mb rama i tu cenu, od 1 do 10 ocena za telefon je 8 samo zbog kamere, iskreno root i custom rom mislim da cak ne bi ni doneli nesto bolje, sony je maximalno optimizovao ovaj telefon, svaka cast.. Presao sam sa huawei y530 na e1 i razlika su nebo i zemlja a huawei ima mozda i bolji hw ako ne i isti (ima bolji ekran i kameru) ali sw na sony-ju je cista desetka. Preporucujem svakako.
 
Nazad
Vrh Dno