Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

KAko to?
Ja racunao po dark-u i slicni su.
Jedino ako u medjuvremenu nije izlazila neka optimizacija pa bolje bacaju karte.
Ja racunao hash koji sam imao pre jedno 3,4 meseci...
Koliko sada daju 280x,7950,270x?
Cime se kopa sgminerom 5?

Sa poslednjim minerom za masu situacija je ovakva: R9 280x - oko 4mhsa, 7950 oko 3,3mhsa, r9 270 - oko 2,5mhsa. Postoji i miner koji daje duplo vise, ali za njega treba debelo da se iskeshira :D.
 
Pitanje za znalce...

Kome ide tih 1000 DRK-ova od kupovine masternoda? Jer ako se vracaju tvorcu, ovo je ovo dbilana na beskonacni stepen. Dakle, neko kupi 1000 drk-ova od "tvorca", jer ih on ima milionce i kusur u steku i samo iznosi nove sell ordere. Super, kupili ste 1000 komada, ulozili neke BTC-e u to i vratili mu ih nazad? Mislim se da li ima bolje prevare? Super je ideja da se smanji supply, ali ko je garant da ti drk-ovi ne zavrsavaju ponovo na menjacnici? Bilo bi zanimljivo kada bi se oni slali na neku javnu adresu, i koja bi, recimo, automatski isplacivala nazad nodovima te drk-ove, recimo svakih 3-6-12 meseci po 5-10%, nesto kao kasa uzajamne pomoci, ko se seca samoupravljackih preduzeca. I da se vidi da su ti DRK-ovi zaista smanjili supply, jer nisu na menjacnici. Eto ideje za nekog vicnog marketingu kako da napravi fer kopiju drk-a.
 
Poslednja izmena:
Ostaju onome ko podigne masternod i može ih u svakom trenutku prodati.

edit: kao neka kamata, na tih 1000 u walletu dobijaš, čini mi se, oko 1 dnevno.
 
Poslednja izmena:
Node zaradi 1000 coina za nesto manje od 3 godine, a pritom nema troskova struje, a 1000 DRK se moze podici u svakom momentu.
 
A za tri godine 1 novčić vredi fazon 1 cent :D
 
Pa ako se budu cuvali novcici i cekala cena, bez nod-a za 3 godine ces imati 10 usd, ovako sa nod-om bar 20 usd, duplo, malo li je :D.
 
Ajde ne lupajte. Masternode zaradi oko 300 novcica godisnje trenutno ali povecace se to. Tamo na linku imate cifre sa racunicom pa ako ostane oko 1000 nodova godisnje ce cupati preko 600 ali ako se poveca broj na 2000 sto je neki optimum bice duplo manje.
Tih 1000 novcica ostaju u walletu, na sigurnom, sa njima se nista ne desava. Jednostavno treba ti validna adresa sa toliko novcica inace ti nod nece biti aktivan.
 
Ajde ne lupajte. Masternode zaradi oko 300 novcica godisnje trenutno ali povecace se to. Tamo na linku imate cifre sa racunicom pa ako ostane oko 1000 nodova godisnje ce cupati preko 600 ali ako se poveca broj na 2000 sto je neki optimum bice duplo manje.
Tih 1000 novcica ostaju u walletu, na sigurnom, sa njima se nista ne desava. Jednostavno treba ti validna adresa sa toliko novcica inace ti nod nece biti aktivan.

E to menja stvari. Znaci svaki masternod "vadi" iz sistema 1000DRK-ova. Zakljucak je da se sa oko 2000$ moze podici masternode danas. I za godinu dana tih 2000$ ce napraviti 300 DRK-ova+moze se ugasiti node i dobiti nazad 1000+300DRK-ova posle godinu dana? Odnosno...ako neko ima hardware za kopanje koji vredi 2000$, bolje da kupi DRK>Masternode, jer ce vise steci nodom nego kopanjem? Ili nesto ne racunam dobro? Verovatno i jeste ideja da se rudari zamene nodovima, i taj sistem ce biti energetski stedljiv, samim tim konkurentan SHA mrezi, barem po utrosku energije. Koliko je planirano nodova da se rasproda? Predpostavljam da je broj ogranicen.
 
Poslednja izmena:
Naravno, mnogo je bolja investicija u node trenutno, nego u hardver. Koliko znam nije ogranicen broj nodova.
 
Naravno, mnogo je bolja investicija u node trenutno, nego u hardver. Koliko znam nije ogranicen broj nodova.

Pa ako stvari stoje kako stoje, ne razumem to trenutno? Cak i da ode cena mnogo gore, skocice mreza mnogo gore, pa ce i dalje taj node praviti vise nego hardware od 2000$, sem ako ne naprave asic.
 
Bilo je pre reči da će biti ograničen, ali sada ne mogu da nađem taj broj. Mada je i logično, jer kada bi svi novčići bili vezani u nodove, ne bi se moglo baratati DRK-om.
 
Nije ogranicen broj nodova niti je bio. Nisam video da su ogranicili to. Od pocetka je bila ideja da puste da se to samo izbalansira. Oko 2000 bi bio neki optimum, trenutno je oko 900 aktivno ali sada ce se definitivno povecati broj. Kapiram da ce se sada kupovati novcici da bi se nodovi pokrenuli. To je i bio plan, da se novcici izvade sa berzi a da masternodovi sluze svrsi i tako zamisljen sistem je genijalan.
Ovako kako stvari stoje kopanje se nece isplatiti nikako i to mi jedino nije jasno kako misle da odrze mrezu. Zato sam rekao da je potrebno ili da cena skoci ili da se pojave neki efikasniji uredjaji od grafika. Samo taj deo mi nije bas jasan.
Ali hajde, taj proces do 60% placanja nodovima ce potrajati, do tada svasta moze da se desi.
 
Da ima slican sistem za BTC to bi bilo odlicno ulaganje. Ovako, mozda je dobro, a mozda za godinu dana to bude vredelo kao dve kifle.
 
Da li neko od prisutnih poseduje masternode? Trebale bi mi neke instrukcije/saveti :D.
 
Svaka cast za ideju, samo tesko da ce biti kupaca, cena bas i nije niska. Od nasih ljudi racunam da samo Sajber moze ovo da poruci :D.
 
Da li neko od prisutnih poseduje masternode? Trebale bi mi neke instrukcije/saveti :D.

Ja koliko znam medju 800 nismo imali nijedan MN na Balkanu tako da ne verujem da je neko ipak pokrenuo ali evo ti linak:
https://darkcointalk.org/threads/taos-masternode-setup-guide-for-dummies.2680/ ;)

Edit: Cestitam za MN ;)


To nam je neki kolega iz HR sa slikama. Iskreno, nisam nimalo odusevljen delima, nebi mi palo na pamet onako nesto da kupujem.
Bitcoin slike su mu daleko bolje mada ni tu bas nema ideje: https://bitcointalk.org/index.php?topic=361155 Da je makar iskoristio ideju masternodova na slikama rasprodao bi ih u rekordnom roku. Ja imam ideja ali numem da slikam :d
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ne znam sta da radim... Eno opet neko kopa DRK na coinotronu na moj nalog sa celih 21Mh, to stvarno nije zanemarljiva snaga. Ovo je sigurno treci ili cetvrti put da primetim :S:
Hajde ko kopa DRK neka proveri podesavanja, stvarno mi je glupo ovako da neko trosi struju dzabe a ja tu kao da profitiram.
 
Poslednja izmena:
21 khs? čime to kopa, zvučnom kartom?
 
Moja greska, 21Mhash, editovao sam. Zato sam rekao da nije zanemarljiva snaga. To su 2 riga koji sljakaju, nije to coveku zanemarljiva potrosnja. Necu da budem sisoje i da cutim.
Edit: Eno stavio sam i u potpis pa ako ne ulazi u ovu temu videce mozda negde drugde. Ne znam sta jos da uradim.

Edit 2: Pa sta je sad ovo, cas prikazuje potpis, cas ne :S:
 
Poslednja izmena:
Svaka cast Saj, malo je takvih kao ti . A taj ko kopa treba javno da ti se zahvali posle ovoga. Jos jednom SVAKA CAST.
 
Ma ovo je ko zna koji put da sam video i napisem svaki put ali ne vredi. Aj do sada je bila po jedna grafika ali ovo je sada 6-7 komada. Ne treba ni hvala, ne treba nista, mene samo zanima ko je :)
A sto je najgore sad nesto i potpisi zezaju pa se ne vidi, prijavio sam Silveru.
 
Šta da radiš kad te hoće, pogasi svoje rigove i uživaj :)
 
Nazad
Vrh Dno