Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

Nikako ne mogu da se naviknem na DASH, a verujem i vecina drugih holdera. Imam manje poverenje u coin od kada su mu promenili ime, ne znam iz kog razloga :D. Dobar deo sam prebacio u LTC i BTC.
 
Nikako ne mogu da se naviknem na DASH, a verujem i vecina drugih holdera. Imam manje poverenje u coin od kada su mu promenili ime, ne znam iz kog razloga :D. Dobar deo sam prebacio u LTC i BTC.
A zasto imas poverenje u ltc???
 
Nemam poverenja ni u LTC, ali smatram da ce pre on gore nego DASH, prodavao sam ga u proseku za 0,019 pa uzimao LTC po oko 0,0067, nisam ocekivao da ce da padne nedavno na 0,0061. Pure gambling :D.
 
Nemam poverenja ni u LTC, ali smatram da ce pre on gore nego DASH, prodavao sam ga u proseku za 0,019 pa uzimao LTC po oko 0,0067, nisam ocekivao da ce da padne nedavno na 0,0061. Pure gambling :D.

To presipanje ima smisla, naravno. Ja licno mislim da ce DASH biti zanimljiv jos neko vreme, u smislu P&D. Sa druge strane, mislim da je LTC zavrsena prica, barem u smislu skokova preko 0.015. Tako da, sto se gamblinga tice, DASH je mnogo interesantniji zbog vecih amplituda. LTC je mrtvo puvalo, prevelik supply, 28800 novonastalih novcica svakog dana cini da cena bude tu gde jeste. Ako se osvrnemo na decembar 2013. godine, od onda se kolicina LTC-a povecala za skoro 15M komada. To je previse za bilo kakav ocekivani veliki skok. Naravno, nista nije nemoguce, moguce je cak i da svi odjednom napuste BTC i skoce na LTC, samo je pitanje verovatnoce.
 
Ma naravno, crypto-istorija je pokazala da ovde nema bas pravila, kojekakve dijagrame, tabele sam odavno prestao da pratim, eventualno ako je neki hajp u najavi ispratim ga, obrne se nesto sitno i to je to. Trgujem 80% na intuiciju, naravno pratim i crypto vesti ali u manjoj meri nego ranije. I trgujem sa onim sto sam spreman da izgubim, a kod mene je to ceo stek :D.
 
moguce je cak i da svi odjednom napuste BTC i skoce na LTC, samo je pitanje verovatnoce.

kakva crna verovatnoca, to nikad nema da se desi.
ja sam verovao u LTC, ostao da holdujem, **** me bog sto ga na rasprodah na onih 37 USD na kojima je stojao duze vremena, sad se ne isplati ni da sinhronizujem wallet da bih ga prebacio na menjacnicu i prodao...
 
Pozdravljam dragi balkanci !

Drago mi je da nas ima koji pratimo razvoj DASH-a

Tek sam sad registrovao se na ovaj forum, malo bezveze ali šta da radim :D nisam ni znao da nas ima ovoliko!

Naime javio sam se da ponudim Masternode servis, već održavam par istih bez ikakvih problema, detalje istih ne bi otkrivao zbog svojih Shareholder-a koji žele i vole biti anonimni ;)

Ukoliko imate nedovoljan broj DASH za svoj Masternode servis, mogu vam ponuditi udruživanje te održavanje MN servisa kao što je update, isplate, totalna transparentnost, uz jako mali fee (dovoljno da se plati 5$ mjesecni server i nešto meni na kafu)

Znam da je najveći problem kod ovih stvari povjerenje, te slanje određene količine nepoznatoj osobi, zato bi želio da predstavim sebe na što bolji način.

Na bitcointalk forumu sam Sr.Member, username Rux, i u DASH-u tj Darkcoin-u sam stvarno skoro pa od pocetka kad se kopalo po 30-50 dnevno!
Moj Bitcointalk profil
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=105737;sa=summary

Ukoliko poznajete Splawik21, i on drzi Masternode service... on isto moze garantovati za mene, kao i dosta ovih koji su u razvoju DASH-a, naravno možete pročitati sve moje postove koji su vezani za Darkcoin/DASH i sami utvrdite moju agendu :)

Stvarno ne želim da mislite da sam ovdje da bi nekog muljnuo ili nedaj bože tako nešto, želim da našim balkancima pružim što veću podršku kad je u pitanju Digitalni Keš i ne želim da naturam nikome ništa, već samo servis i jako bi cijenio da me sad ne napadate i da govorite da sam ovdje da muljam ili da kradem jer to mi je zadnje što želim.

Naravno sve i jedan moj shareholder dobiva moje full informacije, skeniranu ličnu kartu, pasoš, izvod iz CIPS-a koji potvrđuje gdje živim i radim sve detalje kako bi shareholderima bilo što lakše, jer znam da pogotovo na našim područjima teško je vjerovati ikome, ali vrijeme je da to malo promjenimo!

Javite se na Bitcointalk forumu ukoliko ste zainteresovani, može i ovdje stvarno nije bitno!

Sve najbolje i dabogda nam DASH skocio na 100€ pa da idemo svi na kolektivni roštilj!
 
Da li neko ima problem sa kopanjem dash coin-a na coinotron-u? Generalno stranica je dostupna ali kopanje ne radi..
 
na coinotronu ne radi ni FTC trenutno....
 
Ne pamtim kad je Coinotron zadnji put pao ovako, cijelo vrijeme od dana LTC-a kopam na njemu... i jucer sam se prebacio na oficijelni pool, http://mining.darkcointalk.org/
svih 100mh/s sam stavio tamo do sada nikakvih problema :)
 
Meni se sviđa ona fora kod monera, da uz pomoć nasumičnih reči možeš da povratiš svoj wallet, samim tim mnogo manje brige oko čuvanja wallet.dat fajla. Bilo bi dobro da to ubace.
 
Stvarno ne znam kako se to ljudima desi. Ja sam old school i znam da cuvam a sto se dasha tice znam da je bila ideja da ubace opciju u wallet da on sam radi backup.
 
Da li neko zna sta da uradim da resim problem sa walletom, poslednji put sam slao u februaru sa njega bez problema, u medjuvremenu sam radio sinhronizaciju jednom. Prekjuce sam se setio opet da syncujem, ali nema sanse da odradi stoji na 12 weeks i to je to. Sinoc sam probe radi poslao sebi na cryptsi 2 koamda ali nije stiglo naravno..Sta mi je ciniti?
 
Bas to. Bila je i neka komanda iz konzole da se kuca ali je vecito zaboravim, lakse mi da obrisem blockchain ako vec zaglavi. Dash to stvarno brzo skine tako da nije frka.
Nisam proveravao dokle su stigli s testiranjem V12 wallet-a... Uskoro ce i njega srediti.
 
Pa kad sam video juce da ne skida ni dalje onda sam skinuo tu poslednju verziju ali opet isto. A kako se brise blockchain? :D To nisam nikad radio, sve je radilo kako treba do sada sa walletima i syncom..
 
Na fonu sam pa ne mogu da vidim ali nadji u appdata/roaming/dash/chain i obrisi ga. Mislim da se bas tako i zove, proveri.
Ugasi wallet, obrisi folder, pokreni wallet ponovo i nadji sebi zanimaciju sledeca 2h ;)
 
A da tamo... ima blocks i chainstate folder? jel brisati chainstate samo?

obrisao sam chainstate, posle pokretanja walleta izbaci ovo:

dash.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne, blocks folder brisi. Tu se cuva blockchain, nisam mogao da se setim naziva. On ti je najveci folder tu, pogledaj po velicini i ne mozes da pogresis.
 
Sad je kasno obrisao onaj folder chainstate..posle sam vratio ali ne radi..krastavac :d . Jel ima sad neko resenje? Da sacuvam wallet dat, obrisem ceo wallet pa skinem ponovo i ubacim wallet.dat, jel bi pomoglo?
 
Poslao moglo bi. Samo cuvaj wallet.dat ko oci u glavi. Raruj ga da ga ne pomesas slucajno ili ne pregazis.
 
Ok..pozabavicu se time kasnije...pa ako upali i predje 12 weeks i skine sve onda javljam ;)
 
Evo skinuo sve, apdejtovan wallet, cak su mi se i novcici pojavili :D, sve ok.
 
Super ;)
Neki ludak je na Poloniex-u istresao 2000 novcica i svukao cenu na 0.009 u trenutku. Naravno cena se odmah vratila, nema razloga za brigu.
 
Nazad
Vrh Dno