Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Evo sad i Kurir plasira isto. http://www.kurir-info.rs/zabava/tech/konacno-iphone-stize-u-srbiju-clanak-1578309

Ja racunam da ako VIP uvede prvi iphone (verovatno hoce, zato sto ce dobiti strateske zalihe od Evropske centrale) oni ce ugrabiti veoma zanimljiv deo kolaca i napraviti bolju trzisnu utakmicu. Ne verujem da ce bilo ko pazariti te telefone sa pretplatama manjim od 3000 rsd.

Ja licno jedva cekam, ne zato sto cu ikada pazariti iphone, vec zbog toga sto konkurencija androidu i samsungu je potrebna Srbiji. Valjda ce polako posle toga da prilagode cene nekih uredjaja....
 
A ne, iP se posebno testira na mreži, pa nije to tamo neki Samsung, LG... :)
 
Ispada da niko nema 650-700 evra da kupi iPhone preko oglasa bez ugovorne obaveze a kada bude kod operatera 500-550 sa 24m obavezom da će svi da navale i naprave nestašicu!!! Kao Kurir ili Informer da čitam ovde :)
 
upravo to.Bice komada 2 na stolu u kaficu po osobi.Fazon nisam mogao da se odlucim koji mi je lepsi,crni ili beli,pa sam uzeo oba
 
Meni zestoko ide na neku stvar ovo "tesitanje na mrezi", "odlicno su se pokazali na mrezi"... pa majku mu, to je 2G/3G mreza kao i svugdje u svijetu, isti je standard, cak i Ericsson/Huawei hardver koji se koristi kod nas postoji na jos x mreza...

Testirali je nekoliko puta do sada uzduz i popreko, i svaki put se cekalo "jos samo da RATEL odobri nesto..." pa onda se ceka odgovor od Apple, pa opet krene novo testiranje i tako u krug godinama :)
 
Ja sam za ukidanje ratela. Ko je jos, da organizujemo peticiju :) samo koce nase trziste
 
Ispada da niko nema 650-700 evra da kupi iPhone preko oglasa bez ugovorne obaveze a kada bude kod operatera 500-550 sa 24m obavezom da će svi da navale i naprave nestašicu!!! Kao Kurir ili Informer da čitam ovde :)

Pa red je da i kod nas svi slojevi društva mogu da gradom prošetaju jabučicu :D
 
Pa red je da i kod nas svi slojevi društva mogu da gradom prošetaju jabučicu :D
Pa nije problem u šetanju već u "prezentaciji", u vidu glasnog pričanja "brate faca" na ulici i prezentaciji po stolovima restorana i kafića.
Malo van teme... na Instagramu, FB i slično već postoje slike tipa "moj ajfonić poželeo sokić", "moj ajfonić uskočio u rusku salaticu" i sl. Koma :)
 
moj uglavnom bleji nesto u dzepu.Stidljiv je
 
Neverovatan je VIP,ali neverovatan...prosto da se covek zapita da li oni ista znaju...i upravni odbor RATELa je odgovorio cim dostavite dokumentaciju u istom ali u istom danu dobijate Potvrdu...dokumentacije nema...apple kao proizvodjac im ne da i tu je kraj price...to sto su navodno oni spremni i prikazuju telefone u tiganju to je prica za dnevnu stampu...profesionalizam nula!
 
Bolje da brinu o sneg promociji evo ide zima...
 
Ma nek ponude i 5 ili 5S za normalnu cenu, ali neka ga vise PONUDE !!!:S:
 
Pa i Vesi je to bio problem onomad kad je hteo da ih uveze. RATEL trazi neki dokument za koji Apple kaze da je poslovna tajna i ajd ćao. Naravno RATEL to dobro zna.

Da sam teoretičar zavere, rekao bih dobro ih Samsung podmazuje sve, ali nisam.
 
Kako za ostalih xxx modela telefona na tržištu Ratel ne traži papire, nego baš za iPhone mora neki papir koji je nemoguće dobiti?!
 
Samsung (njegov uvoznik-zastupnikl) sigurno podmazuje sve, drugo iole logicno objasnjenje ne postoji
 
Ratel vise ne potpisuje NDA ugovore na zahtev podnosioca.

Sta to u pravilu znaci, da ako uvoznik podnosi zahtev za dozvolu (potvrdu o usaglasenosti RiTT) kod Ratela, a uvoznika njegov dobavljac uslovi NDA ugovrom sa nadleznim telom koji izdaje taj tip dozvola, uvozniku su prakticno vezane ruke.
S' jedne strane Ratel ne potpisuje NDA ugovore nego imaju svoju neku smesnu formu (u fazonu necu nista odati mame mi), dok dobavljac ne zeli da preda seme veza i ostale tehnicke podatke tek tako bez ugovora koji je normalan svugde u svetu. Ovo ne pricam napamet, jer sam imao (imam) isti problem vec duze vreme. Navodno, je ratel prestao da potpisuje NDA pre otprilike godinu dana, zasto... ne znam.

Kapiram da je ovo jedan od problema.... ako ne i najveci problem.
 
Kako za ostalih xxx modela telefona na tržištu Ratel ne traži papire, nego baš za iPhone mora neki papir koji je nemoguće dobiti?!

Ko kaže da ne traži? Koji papir? Konkretno...ako ne znaš konkretno, šta je smisao posta?

Pozz
 
Smisao posta je da nema logike da se najnoviji telefoni pojavljuju kod domaćih operatera u isto vreme kada i u svetu, a da jedan Apple nemože da dođe već dugi niz godina (pokušavao Jevrosimović, mts, VIP sada...).
 
ne želi...
 
Ja lično mislim da im se ne isplati zajebancija sa nama i to je to.
Oni hoće (može im se) da ponude iPhone kao i svuda u svetu, RATEL ima neke posebne zahteve, Apple im kaže "jeb'te si mater" i to je to.
Klasičan srpski kompleks veće vrednosti...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno