Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Nemojte kurir, molim vas. Pa ovo je IT forum. Zna se za koga je kurir
 
pojavio se note 4 u Telenoru.Cena sitnica 10.000+premium od 7000.Verujem da će i za iphone biti slična situacijia.
 
Citirano...

Zvuči primamljivo jer je cena na tržištu od 200 do 600 dolara. Koji su to paketi uz koje za dinar postajete vlasnik ajfona?
- To su paketi koje tretiramo kao nešto skuplje jer sadrže više minuta, više megabajtova. Ajfon će po povoljnoj ceni moći da priušte i korisnici sa ugovorom bilo kog paketa, ako se odluče na pretplatu od 24 meseca

Vrlo zanimljiva zadnja rečenica, u kojoj se kaže : Ajfon će po povoljnoj ceni moći da priušte i korisnici sa ugovorom bilo kog paketa, ako se odluče na pretplatu od 24 meseca...

Bilo kojeg paketa.... najmanjeg , 599 dinara ...jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees ... ajde bre.
 
Citirano...

Zvuči primamljivo jer je cena na tržištu od 200 do 600 dolara. Koji su to paketi uz koje za dinar postajete vlasnik ajfona?
- To su paketi koje tretiramo kao nešto skuplje jer sadrže više minuta, više megabajtova. Ajfon će po povoljnoj ceni moći da priušte i korisnici sa ugovorom bilo kog paketa, ako se odluče na pretplatu od 24 meseca

Vrlo zanimljiva zadnja rečenica, u kojoj se kaže : Ajfon će po povoljnoj ceni moći da priušte i korisnici sa ugovorom bilo kog paketa, ako se odluče na pretplatu od 24 meseca...

Bilo kojeg paketa.... najmanjeg , 599 dinara ...jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees ... ajde bre.
Hoce ali uz neku nenormalnu cenu tipa 65k+
 
Jel 65k + povoljno ?
Ma šalim se.....
 
65000din je oko 540eur, i ako bude ta cena za paket od npr prenisi L u Telenoru, meni je to povoljno, jer cu moci platiti na 6 rata, i onako ne koristim druge kartice, pa me ni ne zanima da li je zakljucan ili ne na mrezu. Taj paket svakako placam da li koristio nokiu 5110 ili iPhone, tako da je za mene ta cena od 540eur povoljnija nego od preprodavaca.
 
To sigurno nece da bude... U najjeftinijim paketima ga verovatno nece ni biti
 
Saznaćemo za 3 dana...
 
Ne znam zasto ga ne bi bilo u najjeftinijim paketima, ? ako ga vec bude bez paketa, sto ne bi stavili i sam najjeftinijim paketima u ponudu? pricam za telenor
 
Stigao ios 8.1 update... nema Srbije medju zemljama u itunes i app store..Ne znam da li su bile ranije ali tu su Makedonija..Albanija...Ne znam samo kako će funkcionisati lokalizacija bez podrške za srpski app store
 
Interesantno da apple zvanično ulazi na neko tržište bez da doda tu zemlju u podršku za aplikacije....
 
U CG su godinama. Jos od prvog ili drugog modela a app store-a nema, tako da...
 
Ne znam zasto ga ne bi bilo u najjeftinijim paketima, ? ako ga vec bude bez paketa, sto ne bi stavili i sam najjeftinijim paketima u ponudu? pricam za telenor
Da ne pričam detalje (i ne pitajte) ali danas sam video nabavne cene iP6 i iP6 Plus. Kada se doda carina i troškovi uvoza pa na sve to PDV, cene su visoke (i to je cena bez ikakve zarade). Ne znam kako će izvesti to sa najjeftinijim paketima, ne obećava na prvi pogled da će biti jeftino.
 
Ne znam ali ne mogu da poverujem da ce iphone biti skuplji duplo od M8, S5, Note4 ,......bar tako izgleda citajuci ove vase postove, Ko da i sam Note ne podleze carini, ili M8, ili Z3 koji su svi bezobrazno skupi
 
Dobro , bit ce skuplji, ali mozda za par hiljada dinar, a ne duplo.
 
@jopopo PDV ce im pokriti kupci, carina je 5% dok je u EU 0%, troskovi transport/osiguranja/skladista ne mogu biti toliko veliki.
Nema opravdanja za dosta visu cenu (bez pdv-a) no u drugim zemljama EU. Sem ako nije u pitanju klasicna srpska marza od 200% :)
 
Dobro , bit ce skuplji, ali mozda za par hiljada dinar, a ne duplo.

Pa od M8 će da bude minimum 15k skuplji,bez ugovorne obaveze.Ima da se ukakimo od sreće kada budemo videli cene.
Interesantno je da se već 20 godina nadam boljem,a ono uzalud :-devil-:
 
Vidi ovog sto je ispao iz Srecnih Ljudi
 
@jopopo PDV ce im pokriti kupci, carina je 5% dok je u EU 0%, troskovi transport/osiguranja/skladista ne mogu biti toliko veliki.
Nema opravdanja za dosta visu cenu (bez pdv-a) no u drugim zemljama EU. Sem ako nije u pitanju klasicna srpska marza od 200% :)

U EU je 0% carina na robu iz Amerike?
 
Za neverne tome, vredi obnavljati gradivo:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413872286380.jpeg
    uploadfromtaptalk1413872286380.jpeg
    78.4 KB · Pregleda: 298
Poslednja izmena:
Da, ali to svi placaju, bar trebalo bi da vazi i za ostale uvezene telefone, ne samo iPhone

Evo npr u Francuskoj operater Bouygues za pretplatu od 19eur, u kojem im 1GB interneta, 2h free poziva, i sms/mms neogranicen iPhone 6 16GB je 439.90eur

uz paket od 79,90eur 16GB internet free, pozivi /sms/mms u Francuskoj neogranicen, besplatni mobilni pozivi ka USA, Canada, Kina, i besplatni fixni ka 121 destinaciji, i u romingu 35 dana godisnje besplatni pozivi i 3GB interneta, iPhone 6 16GB je 199,90eur

srednji paket od 50eur, sve isto kao i ovaj za 80eur jedino ima 8GB internet , iPhone 6 je 239 eur
 
Poslednja izmena:
Znas kad cemo mi da imamo slicne pakete...nikad :d (pa eno ti Telenor, ukinuo Play+ pakete sa neogranicenim SMS-ovima - dobro imali su FUP na 3000, ali kad im je i to bilo mnogo, zamisli ovo :D)
 
Ima na sajtu mtsa da se registrujes pa te pozovu operateri za detalje ponude..
Ja sam se registrovao cisto da saznamo cene (sitnica) koje ce ponuditi.. :)
 
U poredjenju sa Fra, kod nas ce Ajfon da bude 1din u paketu 58eur, ne znam gde je skupo ;)
 
Nemojte kurir, molim vas. Pa ovo je IT forum. Zna se za koga je kurir

Ovo je intervju prenesen sa tonskog zapisa. Kakve veze ima Kurir s njegovim recima. Covek je izlupao to sto je izlupao a ko zna kakva ce ponuda da bude.
 
Nazad
Vrh Dno