Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Ove cene u Francuskoj i nisu baš povoljne...

Mondo:

Apple će preko operatera u Srbiji od 31. oktobra početi sa prodajom iPhone smartfona, a nakon toga, do kraja godine najverovatnije, iPhone bi trebalo da se pojavi i u slobodnoj prodaji. Otvaranje Apple prodavnice u Srbiji, iako su to pojedini domaći mediji najavili, nije planirano. U uprvom "talasu" trebalo bi da nam budu dostupni ovi modeli:

- iPhone 6
- iPhone 6 Plus
- iPhone 5S i
- iPhone 5C.

Poslednji model dolazi u nekoliko boja i sa memorijom od osam gigabajta, koja nije proširiva.
 
Poslednja izmena:
"Otvaranje Apple prodavnice u Srbiji nije planirano"? Odakle im sad ta informacija? I sam sam poprilično siguran da Store nećemo ni dobiti ali me zanima otkud njima sad ta informacija.
 
Ne mešajte AppStore sa Apple Store.
 
^ Misliš da je Mondo mislio na Apple Store? Niko od medija to nije ni najavljivao, kao što Mondo kaže.
 
hehehe kako se samo frljaju sa nazivima i terminima :) pa apple store ni austrija jos nema
a mi necemo ni appstore dobiti
 
Ovo je intervju prenesen sa tonskog zapisa. Kakve veze ima Kurir s njegovim recima. Covek je izlupao to sto je izlupao a ko zna kakva ce ponuda da bude.

Ima veze sto je to jedan sramotan list. Kurir cita plebs, koji hoce da vide sta je nosila stoja sinoc, a ne mi ovde. Pa valjda smo iznad takvih novina, pa makar i prenosili direkt sa telekomovog sajta
 
Pisah u pogresnoj temi ... zna li neko hoce li telefoni biti zakljucani sa operatera na ugovor ?
 
Kakvo pitanje????
Pa naravno da hoće ako se uzimaju u okviru paketa, a po isteku ugovorne obaveze će moći da se otključaju (tako je svuda, ne vidim razlog da ne bude i kod nas).
Ako se bude uzimao bez ugovorne obaveze onda će biti simfree, a će cena biti adekvatna.
 
U Italiji nisu zakljucani ( jos neke eu zemlje) takav je zakon , svaki telefon je SF
 
Poslednja izmena:
a mi necemo ni appstore dobiti

Како си то закључио? Ако почне продаја ајфон телефона у Србији преко оператера онда МОРА да постоји и пропратни AppStore.
 
iPhone u Srbiji potvrđen - uskoro u ponudi

Ne mora. iPhone se prodaje u CG a nemaju AppStore.
 
Како си то закључио? Ако почне продаја ајфон телефона у Србији преко оператера онда МОРА да постоји и пропратни AppStore.

To sam i ja mislio, a onda sam pogledao crnu goru.
 
Baš su se potrudili da ne saznamo, (do petka) koliko će koštati, konkretno 5s, pokušao sam...ali ništa...
 
To sam i ja mislio, a onda sam pogledao crnu goru.

meme.png

Ovo stvarno nisam znao i iskreno, ako bude tako (nadam se da nece), onda definitivno odustajem od kupovine iPhone-a. Sa iPodom sam se i snasao, ali ovo bi, bar za mene, bilo previse (bar sto se tice kupovine telefona u zemlji)...........Sto se cena paketa i doplate za telefone tice, mislim da ce biti skoro identicne kao cene flagship modela drugih poizvodjaca.........
 
Poslednja izmena:
Nema ništa od Store-a, mislio sam da će se nešto promeniti sa 8.1 ali to se nije desilo.
 
Како си то закључио? Ако почне продаја ајфон телефона у Србији преко оператера онда МОРА да постоји и пропратни AppStore.

Android se prodaje već godinama a nemamo store :(
 
Imali smo store ali je google wallet povučen iz nekih gremlin razloga
 
@jopopo PDV ce im pokriti kupci, carina je 5% dok je u EU 0%, troskovi transport/osiguranja/skladista ne mogu biti toliko veliki.
Nema opravdanja za dosta visu cenu (bez pdv-a) no u drugim zemljama EU. Sem ako nije u pitanju klasicna srpska marza od 200% :)
Ma ne radi se ko će pokriti PDV nego da će telefon u prodaji sa formiranom cenom bez zarade koštati jako puno! Tako formirana cena ne može biti niska (poput onih Fr, UK i sl.), jedino ako ne idu sa gubitkom ili izvlače profit na dvogodišnjem ugovoru (pretplati). Takva nabavna cena je očigledna posledica naručenih (minimalnih ili dogovorenih) količina.
 
Cuh i ja. Pricaju bakice po pijaci.
 
Makso, meni je tvoj post zvucao kao prilicno generalizovanje u stilu "16gb na telefonu je premalo i maltene neupotrebljivo".
Ja npr telefon koristim za fotkanje kad mi aparat nije pri ruci i za posao (email i komunikacija) + navigacija. Za to mi je 16gb vise nego dovoljno (a imam 32gb). Ne slusam muziku, nemam ni izbliza 40 aplikacija instaliranih (mislim da od prijatelja za koje znam kako koriste telefon to niko nema), ali opet verujem da nisi jedini koji tako koristi telefon. Sa druge strane, ne verujem da si bas u velikoj vecini.

Ma... :) nema ni smisla diskutovati o tome. Svi se razlikujemo :)
 
Pogledajte prilog 152275

Ovo stvarno nisam znao i iskreno, ako bude tako (nadam se da nece), onda definitivno odustajem od kupovine iPhone-a. Sa iPodom sam se i snasao, ali ovo bi, bar za mene, bilo previse (bar sto se tice kupovine telefona u zemlji)...........Sto se cena paketa i doplate za telefone tice, mislim da ce biti skoro identicne kao cene flagship modela drugih poizvodjaca.........

Cekaj tebi je pored svih stvari showstopper sto nece biti naseg store-a? Ako bude srbije medju zemljama podrzanim mocices da kupujes sa USA store-a ili ako si bas zapeo za balkan patriotizam imas hrvatski. Hocu reci, mocices da kupis aplikaciju ako bas zelis. Sta je tu toliko strasno da odustanes od kupovine uredjaja? Osim cene koja ce ocigledno biti stivo za novu sezonu AHS
 
С поносом вас обавештавамо да смо успоставили изузетно важну сарадњу са фирмом iLike која има највећу понуду Apple производа доступних у овом тренутку у Србији. Фирма тренутно организује велику кампању „Пуном снагом до дипломе“ која омогућава одличан попуст свим запосленима и члановима Универзитетске библиотеке приликом куповине Apple производа.

Циљ кампање је да се радницима, сарадницима и студентима, члановима Универзитетске библиотеке, омогући упознавање са Apple уређајима нове генерације који ће умногоме побољшати квалитет рада и пружити једно сасвим ново искуство. Фирма iLike нуди и бесплатну обуку коришћења уређаја, што омогућава брже упознавање са iOS системима и једно право уживање у процесу рада.

„Пуном снагом до дипломе“ нуди попусте:

13% приликом куповине iMac, MacBook Pro и MacBook Air рачунара, и
11% приликом куповине iPad минија са Ретина екраном и iPad Aira (16, 32, 64 GB).
Popust vazi do 9. novembra ;)
 
Mali off:
uvodjenjem ovog novog paketa u MTS (super stajaznam) dolazi do nekih nelogicnosti. Uz cenu od 7599,00 daje se i 4k minuta plus 40k minuta u mrezi. Sta to znaci? Pa kada 44k minuta konvertujemo u dane, dobijemo tacno 30,5 dana :) Dakle, oni nama nude paket sa kojim bi teoretski mogli da imamo non stop otvorenu vezu sa nekim aparatom iz iste mreze. Pitanje vise ne glasi da li nama takav paket treba nego da li zaista mozemo da izvucemo maksimum iz tog paketa, pa makar i teoretski...
 
Mali off:
uvodjenjem ovog novog paketa u MTS (super stajaznam) dolazi do nekih nelogicnosti. Uz cenu od 7599,00 daje se i 4k minuta plus 40k minuta u mrezi. Sta to znaci? Pa kada 44k minuta konvertujemo u dane, dobijemo tacno 30,5 dana :) Dakle, oni nama nude paket sa kojim bi teoretski mogli da imamo non stop otvorenu vezu sa nekim aparatom iz iste mreze. Pitanje vise ne glasi da li nama takav paket treba nego da li zaista mozemo da izvucemo maksimum iz tog paketa, pa makar i teoretski...

To upravo pokazuje koliko nas deru i koliko je njihova usluga monopolistička...
 
Mali off:
uvodjenjem ovog novog paketa u MTS (super stajaznam) dolazi do nekih nelogicnosti. Uz cenu od 7599,00 daje se i 4k minuta plus 40k minuta u mrezi. Sta to znaci? Pa kada 44k minuta konvertujemo u dane, dobijemo tacno 30,5 dana :) Dakle, oni nama nude paket sa kojim bi teoretski mogli da imamo non stop otvorenu vezu sa nekim aparatom iz iste mreze. Pitanje vise ne glasi da li nama takav paket treba nego da li zaista mozemo da izvucemo maksimum iz tog paketa, pa makar i teoretski...

Ovaj i njegovi ekvivalenti su definitivno predstavljeni kao deo pripreme za iPhone lansiranje... uz ovakav paket 16gb modeli mogu i za dinar da idu.
 
"NAPAD U PREDSTAVNIŠTVU SAMSUNGA: Direktor Koreanac prebio svoju radnicu na Novom Beogradu!"
Ovo je copy/paste naslov clanka iz jednih novina...malocas objavljeno...
Ne znam zasto ali imam neki utisak da ima veze sa dolaskom  kod domacih operatera...
Zao mi nesretne radnice,u svakom slucaju...

I neka kaze ko sta hoce,ali sam siguran da je Samsung u Srbiji do sada debelo placao monopol koj je imao,a zbog kog mi nismo mogli legalno da kupimo iPhone
 
Nazad
Vrh Dno