Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Formiranje cene:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414130914060.jpeg
    uploadfromtaptalk1414130914060.jpeg
    78.4 KB · Pregleda: 310
Нисам економиста, али ми је невероватно да ови наши намети буду за 150-250е виши од осталих земаља!
Докле год се сви уговори буду крили, нико неће моћи да ме убеди да нема деееебелог уграђивања (у складу за закониом или не). Не мислим само на овај случај, већ и на све остало.
 
Poslednja izmena:
akakakakakakaka...jel ide auto na poklon uz telefon?
 
Povratna do new yorka bi me kostala oko 700 e, mozda i manje. i za 700 evra pazarim 6+. Lep vikend.
 
A šta ćeš..zabava za milionere :D
Generalno je tuga...da normalan svet koji nosi privredu ne može sebi da priušti telefon.Da mi je znati ko donosi ovakve računice...ko se ugrađuje na cenu od 16gb...i jaako bih voleo da vidim tok tog novca koji ostane od ulaska telefona na našu teritoriju...
Aj da ponovim pošto ili ne čitaš ili kratko pamtiš :)
Nabavna cena je prilično visoka tako da kada formiraš cenu sa uključenim troškovima i dodaš PDV, kada prodavac i ne stavi zaradu, konačna cena je visoka, znatno viša i od onih koje imaš u slobodnoj prodaji u inostranstvu. Nabavna cena je visoka jer su naručene količine jako male. Sve što zarade prodavci je kroz mesečnu pretplatu i ne zaboravi da te kreditiraju. Uzmi kredit u banci da kupiš telefon za keš u radnji pa izračunaj koliko te košta tada.

Prema tome ne radi se o tome da se neko "ugrađuje" već zakon ponude i potražnje, čista ekonomija!
 
Da,provajderi u srbiji su nevinasca :) gde oni da se ugrade,oni bi pre narodu da daju pare da bi se lepo zivelo.. Jer fora je da svi lepo zivimo a ne da se zaradi i napravi profit.

Inace sto ne moze da se udje na sajt telenora?
 
Lol, trokir'o Telenorov sajt. Pojurile srbende da pazare iPhone :)
 
Aj da ponovim pošto ili ne čitaš ili kratko pamtiš :)
Nabavna cena je prilično visoka tako da kada formiraš cenu sa uključenim troškovima i dodaš PDV, kada prodavac i ne stavi zaradu, konačna cena je visoka, znatno viša i od onih koje imaš u slobodnoj prodaji u inostranstvu. Nabavna cena je visoka jer su naručene količine jako male. Sve što zarade prodavci je kroz mesečnu pretplatu i ne zaboravi da te kreditiraju. Uzmi kredit u banci da kupiš telefon za keš u radnji pa izračunaj koliko te košta tada.

Prema tome ne radi se o tome da se neko "ugrađuje" već zakon ponude i potražnje, čista ekonomija!


Pa šta tebi u mom postu nije jasno?? Ja sam jasno postavio pitanje...koliki su ti pomenuti troškovi?Može biti 5 a može biti 5000 evra zar ne? Sa druge strane 100.000 Apple uređaja koji su prodati na crno u Srbiji nije mala cifra...a ako država želi da uđu u legalne tokove mora nešto da uradi kako bi se to ostvarilo.Tako da skoro sam sasvim siguran da je Apple nešto dobio i da nas naši odvaljuju sa muljanjem ;) nisam ekonomista ali nisam ni glup ni slep...
 
Sad ce da im dignu ego pa ce sledeci kontigent da bude +10k na postojecu cenu :)
Salu na stranu, jel postoji ikakva sansa da ove basnoslovne cifre uticu na svercere da i oni blago povecaju svoje cene?
 
Nabavna cena nije visoka jer se modeli nabavljaju u sklopu cele firme. Znaci dodje telenor naruci 200k primeraka i onda ih razdeli svojim firmama u svetu. Dobijaju se ogromni popusti na kolicinu zbog takvog nacina kupovine. Tako da nabavna cena nije visoka kao kada se kupi 10 mobova
 
Poslednja izmena:
U Srbiji je kamata 15% na godisnjem nivou, ne moze ni Ajfon da bude jeftin, ne znam zasto se masa pali. Mislim znam al necu da zracim :d
 
iPhone u Srbiji potvrđen - uskoro u ponudi

ImageUploadedByTapatalk1414137367.375932.jpgImageUploadedByTapatalk1414137378.094654.jpg


Сви телефони су закључани.
 
Poslednja izmena:
Kažem ja, ozbiljna bolest...
 
Trenutno, da. Ne znam koliko dugo CG ima iPhone u ponudi... Verovatno su i njima rekli da trenutno nemaju Store, pa me zanima koliko to već traje?
 
Ladno puko sajt telenora od tolikih rezervacija...
 
Nabavna cena nije visoka jer se modeli nabavljaju u sklopu cele firme. Znaci dodje telenor naruci 200k primeraka i onda ih razdeli svojim firmama u svetu. Dobijaju se ogromni popusti na kolicinu zbog takvog nacina kupovine. Tako da nabavna cena nije visoka kao kada se kupi 10 mobova

Ne bih rekao da Telenor ovako radi, tj. nabavka telefona nije centralizovana.

Pozdrav
 
Znači, dugo traje to "trenutno" :)
 
A koja im je sad fora da su izbacili cene za 6-icu, a dje je 5 ? A državno preduzeće se još ne oglašava...

i malo pohvala za cenu ...1.jpg2.jpg1.jpg
 
Poslednja izmena:
Zar stvarno verujete da će neko sad da se zaleće sa rezervacijama. Ne bi me cudilo da su poručili 100 kom i da kažu nema više, a da nigde ne spomenu koja količina je u pitanju. Po mom subjektivnom mišljenju uvek se nađe 100 *****a koji će se bez problema zaleteti i kupiti.

Računica je jasna, iphone 6 16gb može da se nađe nov za 680EUR sim free u oglasima. Zašto bi neko platio istu cenu, zarobio se 24 meseca sa 3500RSD računom, i još kako pride imao telefon koji je zaključan na ostale mreže. Totalni faild!

P.S
Očekivao sam cenu sa paketom od 2000RSD od nekih 500-550EUR, ali ovo je dranje!
 
U HR najgora ponuda ide ovako, 35 EVRA mesečne pretplate na dve godine za iPhone 6 16GB za ispod 300 EVRA, alo ispod 300 EVRA. Brate dođe mi da pljunem nekoga iz Telenora. Pa i 600EVRA je ok na pretplatu od 2000 RSD, ali ovo, ovo je *****izam.
 
Nazad
Vrh Dno