Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Cutter

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2004
Poruke
155
Poena
620
Telekom Srbija je danas potpisao ugovor sa Apple o prodaji njihovih uredjaja. Za par meseci(pocetkom leta najverovatnije) krece prodaja uz standardne postpaid pakete. Samo se ne nadajte ceni kao u Americi (tipa 199$) vec u rangu S5 i slicnih premium telefona.
 
Izvor direktno iz Telekoma, radim BI u direkciji za privatne korisnike, rece mi danas direktor.
 
Super, konačno da dođu i u Srbiju.
Ovo će da povuče još mnogo toga, ubacivanje Srbije u App Store i iTunes Store (tako bi bar trebalo da bude) i mogućnost rekalmacije i servisiranja iPhone-a kod nas.
 
Super, konačno da dođu i u Srbiju.
Ovo će da povuče još mnogo toga, ubacivanje Srbije u App Store i iTunes Store (tako bi bar trebalo da bude) i mogućnost rekalmacije i servisiranja iPhone-a kod nas.

Iz tvojih usta u bozije usi da tako bude.
 
A zar ne mislite da bi telekom to objavio na sva zvona.....nikad nije prerano za marketing :) nego je drugaru rekao da objavi na forumu:p
Mada , voleo bih da je istina.
 
Poslednja izmena:
A zar ne mislite da bi telekom to objavio na sva zvona.....nikad nije prerano za marketing :) nego je drugaru rekao da objavi na forumu:p
Mada , voleo bih da je istina.

Uvek nevernih Toma :) Bice objava uskoro svakako, reko da obavestim forumase malo unapred :)
 
@Cutter

Da li znaš kako stvari stoje u vezi App Store-a i iTunes Store-a? Da li je bilo priče o tome?
I da li će biti i simfree ili samo na ugovor?
 
Uvek nevernih Toma :) Bice objava uskoro svakako, reko da obavestim forumase malo unapred :)

Pa kako ne bi bilo, posle silnih prica i nadanja zadnjih par godina. Opet kazem, da vest ovako procuri, najblaze receno, neozbiljno :)
Ali ajde, bila bi to sjajna vest.
 
Ne moze informacija da dodje na red od predizborne kampanje. :D
 
@RingeRaja:
Ne znam nista o App Store i iTunes Store, ovo je bukvalno prva informacija koju sam dobio i to da bi spremio projekte za analizu korisnika (recimo ima oko 70000 pripejd korisnika sa Apple uredjajima u Telekom mrezi, pa ce se verovatno ici njima da se prvo ponudi postpaid paket sa telefonom).
Sim free ako uzmes bez ugovorne obaveze, ali ce u tom slucaju biti dosta skup (5s - 80000+ din), a ako uzmes UO posle isteka mozs da trazis da ti otkljucaju fon, kao i za ostale telefone.
@idijanac:
Bila je prica o sklapanju ugovora sa Apple i ranijih godina, ali pod nekim jezivim uslovima, pa je bilo potpuno neisplativo.
Inace ugovor nije ekskluzivan, tako da je moguce da Vip i Telenor nesto urade.
 
Jos jednom, daj boze da je tako. To bi onda znacilo, da je Apple popustio, prosto covek da ne poveruje, ali obzirom da ceo svet bruji kako je Apple u ekspanziji, onda izgleda da je konacno doslo vreme i za nas. Mi smo im ionako da imaju za dzeparac :)
 
Pa red bi i bio. :)
 
@Cutter,

Хвала ти на информацији. Надам се да нећеш имати проблема што дајеш инфо унапред.
Као МТЅ корисник са iPhone-ом баш ме занима да ли ће ми понудити нешто. :)
 
ponudiće vam one silne iP5c koji se gomilaju u magacinima zbog loše potražnje.Cena će verovatno da bude u rangu bubrega na tržištu organa
 
Ja se iskreno nadam da ce Telenor istu stvar da uradi, jer mts mreza je uzas (bar po BG i NS) a da ne pricam ako ste putovali autoputem... (VIP ne racunam uopste za operatera, oni su mozda neki kvazi operater)
Nadam se samo da ce ponuditi normalne cene, ali obzirom na cene koje nude uz 2k dinara pakete - jeftiniji su telefoni novi u prodaji, tako da kontam i dalje - svejedno je...
Jedino pozitivno sto vidim je podrsku servisa za iPhone u Srbiji.
 
ponudiće vam one silne iP5c koji se gomilaju u magacinima zbog loše potražnje.Cena će verovatno da bude u rangu bubrega na tržištu organa

Samo sam čekao da krenu ovakvi, "kiselo grožđe" odgovori.
Ne vidim poentu ovako malicioznog stava, pa sve i da će da bude ovako. Hajde da sačekamo da MTS da zvaničnu ponudu, pa neka onda krene pljuvanje, ali ovako unapred...
Konačni dolazak Apple-a na naše tržište je sigurno dobitak, bez obzira na uslove koji budu za iPhone aparate, ako ništa, bar će Premium Reseller-i primati aparate na servis, a verovatno ćemo dobiti Store.
Ja lično teško da ću se upgrade-ovati na novi ugovor, jednostavno nemam potrebe, iPhone4 koji imam lepo radi, a i službeni Samsung Galaxy isto tako, pa ne vidim potrebu da sebi izbacujem pare iz džepa. Ali sigurno će biti ljudi koji su jedva dočekali ovu situaciju, pa svakako ovo treba pozdraviti, a ne po dobrom ovdašnjem običaju popljuvati.
 
Ne smeta meni sto je mts to odradio - daleko bilo, meni to ide u korist, ali za njihovo dobro, bilo bi bolje da svoju energiju i sredstva uloze na sredjivanje svoje mreze.
Telenor i VIP su na potezu... And now we wait :d
 
Evo slušam u Jutarnjem Programu na RTS, upravo čovek iz Telekoma potvrdio vest.
 
Aleluja
 
Nego, što su izbori prekosutra...a državna firma...
 
Nadam se da će se prodavati pod sličnim uslovima kao i premium androidi. Ne znam kakva je situacija u regionu (CG, MK...)
 
Auuuu kakav će potres sad da nastane kad ljudi shvate da mogu za iste pare da uzmu nešto što nije plastika :)
 
Lepo lepo. Biće povoljnije cene po oglasima, lakši servis, itunes. Kupovina od operatera mi kao i zadnjih 5-6 godina ne pada na pamet pošto je matematika za moju potrošnju usluga katastrofa.
 
Auuuu kakav će potres sad da nastane kad ljudi shvate da mogu za iste pare da uzmu nešto što nije plastika :)

I posle maliciozni komentari hejtera...
Da, siguran sam da će narod da pozdravi činjenicu da sada može volšebne iPhone telefone napravljene od aluminiminimuma, obložen kožom majmunskih podočnjaka koja je prethodno odstojala u suzama neprcane srne, i na kraju poprskani prašinom dobijenom od roga jednoroga i umotan u materijalizovanu dugu. I sve to po vrlo povoljnoj ceni bubrega i koštane srži, na 48 meseci ugovora koji obavezuje mesečno davanje krvi od 6 litara... Oh, oh look at all the fucks I give...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno