Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Ne mogu ja to da ti objasnim. Prosto ja razumem. Ne kazem da bih to licno radio, ali razumem. Jednostavno volis Apple, imas dovoljno slobodnog vremena. Odes, stanes tamo, malo se druzis sa ostalim fanovima. Razmenjujete iskustva, misljenja. Kupite novi uredjaj, tamo vam naprave spalir radnici, aplaudiraju vam. Jednostavno neka vrsta pozorisne predstave u kojoj svaki fan moze da ucestvuje. Naravno govorim o nekom razumnom stajanju u redu, od mozda jedne noci recimo. Ono kampovanje od 10 dana ni meni nije bas jasno.
 
Upravo sam se vratio iz Telenor-a u Knez Mihajlovoj ulici, pokazao sta je problem (svetliji pixel na svetlim pozadinama), totalno ne spremni da rese, rekli da ce me kontaktirati u toku dana kada vide sta i kako sa Apple uredjajima... :(
A druga stvar sto sam sa usana menadzerke, kroz staklo, video kako je rekla da nema vise space gray modela. Kuci sam vratio sve (sve papire za ugovor kao i sam telefon zapakovan).
Razmisljam ako mi se ne jave do sutra da odem opet i zatrazim raskid ugovora, a da me kontaktiraju kada stigne nova tura spacegray modela.

Sta vi mislite?

Edit: jos ja pitam lika sta cemo da radimo ako nema vise spacegray, praveci se da nisam video sta je menadzerka rekla, a on odgovara pa mozda ima u drugim poslovnicama. Zato sam i poneo kuci i tel, da kada mi jave mogu pravo da idem u tu "neku" poslovnicu gde ima.
 
Poslednja izmena:
Pise li tebi negde na papiru da si uzeo space gray model?
 
Na koji papir mislis?

Edit: pise i na racunu i na ugovoru, upravo sam proverio.
 
E pa onda zahtevas da dobijes isti takav. Nisi uzeo iz vrece telefon nego si trazio space grey i njega treba da dobijes u zamenu :)
 
Novi zakon o potrosacima je jasan. Odmah moraju da ti promene uredjaj bez ikakve price ili vrate novac.
 
Da ali fora je u tome, da kupuju vreme posto nemaju Spacegray modela, sve su prodali... I sta ja sada da radim?
 
Upravo sam se vratio iz Telenor-a u Knez Mihajlovoj ulici, pokazao sta je problem (svetliji pixel na svetlim pozadinama), totalno ne spremni da rese, rekli da ce me kontaktirati u toku dana kada vide sta i kako sa Apple uredjajima... :(
A druga stvar sto sam sa usana menadzerke, kroz staklo, video kako je rekla da nema vise space gray modela. Kuci sam vratio sve (sve papire za ugovor kao i sam telefon zapakovan).
Razmisljam ako mi se ne jave do sutra da odem opet i zatrazim raskid ugovora, a da me kontaktiraju kada stigne nova tura spacegray modela.

Sta vi mislite?

Edit: jos ja pitam lika sta cemo da radimo ako nema vise spacegray, praveci se da nisam video sta je menadzerka rekla, a on odgovara pa mozda ima u drugim poslovnicama. Zato sam i poneo kuci i tel, da kada mi jave mogu pravo da idem u tu "neku" poslovnicu gde ima.

E to je ono što je karakteristično za banana zemlje kao što je Srbija. O tome se pričalo skoro i na ovom forumu u temi kako je Alti isporučio pogrešnu komponentu brzom poštom... To je ono: "sve je u redu, naša je greška, ali će tebi da presedne ispravljanje te greške"
Kupovina iphona i čekanje u redu bi trebalo da bude neka vrsta rituala ( za onog kome je do toga stalo ). I ok, desi se da dobiješ i falš primerak... Ali u normalnoj zemlji ti bi već bio kod kuće sa novim, ispravnim komadom. Ovde, niti u radnji znaju šta da rade, ti treba da hvataš vezu da bi u nekoj Telenor radnji, eventualno našao boju koji si hteo i to za prilično velike pare....
Ne želim da ti pokvarim zadovoljstvo, ali meni bi se već smučio taj iphone., koliko god da mi je stalo do njega....
Ovaj sistem se uvek potrudi da ti sj*be svaku radost koju sebi pričiniš....
 
Upravo sam pozvao broj koji me je juce kontaktirao kako bi potvrdio rezervaciju za iPhone6. Ispostavilo se da je ista ta osoba (zena/devojka) koja bas radi u Knez Mihajlovoj, mozda na menadzerskoj poziciji (to nisam siguran), saopstila da su prosedili email Apple-u i njivom servisu kako bi dobili potvrdu za zamenu. A sto se spacegray modela tice, rekla je da nije uopste problem pronaci jedan model za zamenu (ne znam da li me je lagala).
Toliko za sada.
 
Nema problem ili ne. Ako ti ne daju space gray, neka ga smisle. Ako ne mogu, ti pisi direkt apple-u. Krenuli su nespremni u prodaju? Tolika firma? Evo suza suzu stize nize obraze moje. Neka ih nacepi apple istog ovog momenta.
 
Zao mi je da vec sad imas problema sa telefonom.
Sumnjam da su to Refurbished telefoni koji se prodaju u Srbiji.
 
Da ali fora je u tome, da kupuju vreme posto nemaju Spacegray modela, sve su prodali... I sta ja sada da radim?

Da im tražiš raskid ugovora i komplet pare nazad ako nemaju tvoj model ili da čekaš da ti nađu nov primerak koji nemaju.
Pre par minuta sam gledao na TV-u snimak od sinoć kada je prvi kupac dobijao svoj primerak (lik ladno izjavio kako nije imao nameru da čeka od 18h, ali kada se već tu zadesio što da ne). Devojčica koja je uzela kutiju u ruke (po veličini bih rekao da je model 6+) ju je prvo par sekundi zagledala kao da je nije nikada videla (verovatno i nije), a onda je krajnje nespretno tražila način da skine celofan. To samo kod nas može.
 
Upravo sam pozvao broj koji me je juce kontaktirao kako bi potvrdio rezervaciju za iPhone6. Ispostavilo se da je ista ta osoba (zena/devojka) koja bas radi u Knez Mihajlovoj, mozda na menadzerskoj poziciji (to nisam siguran), saopstila da su prosedili email Apple-u i njivom servisu kako bi dobili potvrdu za zamenu.

Kakav e-mail kakvi bakraci :) Zakon o potrosacima je jasan. Moraju da zamene odmah u prvih 6 meseci bez mejlova bez dokazivanja kvarova, znaci nema servisa, nema Apple, nema nista. Znaci duzni su to da urade odmah, tvoje je da insistiras na zakonu o potrosacima.
 
Upravo sam pozvao broj koji me je juce kontaktirao kako bi potvrdio rezervaciju za iPhone6. Ispostavilo se da je ista ta osoba (zena/devojka) koja bas radi u Knez Mihajlovoj, mozda na menadzerskoj poziciji (to nisam siguran), saopstila da su prosedili email Apple-u i njivom servisu kako bi dobili potvrdu za zamenu. A sto se spacegray modela tice, rekla je da nije uopste problem pronaci jedan model za zamenu (ne znam da li me je lagala).
Toliko za sada.

Au bre gidra pa ti pises i ovde i na isrbiji isto... Sta me zbunjujes,bre... Ne znam da li sam na isrbiji ili ovde... :D
 
to sam i ja primetio. :)

Nego što se tiče tih mejlova i kojekakvih gluposti koje ti pričaju,samo vrti kao papagaj priču o zakonu i kako moraju odmah da odreaguju i da ti daju nov uređaj.Naravno,preti i tržišnom i sve to kako inače ide.Ne možeš drugačije u ovoj zemlji.
 
Koristim iPhone 6 neke 2 nedelje. Koriscenje istog bez neke zastitne maske je zeznuto. Telefon klizi i lako ispada iz ruke. Meni je 2,3x isklizao iz ruke, srecom na krevet. Posto ce sutra biti dosta sestica u rukama , dosta njih ce vec sutra da popije beton.
Ko drugom jamu kopa… [emoji1]
 
Mozda bi pretnja dnevnim novinama bila delotvornija, iphone je ovih dana imao poprilicnu medijsku paznju.
 
Upravo sam pozvao broj koji me je juce kontaktirao kako bi potvrdio rezervaciju za iPhone6. Ispostavilo se da je ista ta osoba (zena/devojka) koja bas radi u Knez Mihajlovoj, mozda na menadzerskoj poziciji (to nisam siguran), saopstila da su prosedili email Apple-u i njivom servisu kako bi dobili potvrdu za zamenu. A sto se spacegray modela tice, rekla je da nije uopste problem pronaci jedan model za zamenu (ne znam da li me je lagala).
Toliko za sada.
Toliko za sada o zakonu o pravima potrošača u Srbiji
 
Pljuneš tolike novce pa ti još zapadne ćorak pixel,da p0pizdiš
 
I nekima i dalje nije jasno zasto je Apple pre dosao Sao Tome i Principe i Devicanska ostrva, nego u Srbiju.

Tebi @Gidra85 srecno sa njima. Ne bih da te paranoisem dodatno, ali budi zadovoljan ako resis to bez da ti objasne kako si ti kriv za to, ili kako garancija ne pokriva do 10 mrtvih piksela i slicno. Veliki su to prevaranti. Mene su svojevremeno ubedjivali kako je symbian nokija 6600 riknula zato sto sam ja instalirao dodatne programe, sto garancija ne pokriva. :D Znaci nikako nisam smeo na smart phone da instaliram dodatne programe, jer od toga kazu, ocas posla pukne ploca. I zajebavali su me oko mesec dana. Na kraju sam morao da odem u radnju sa namerom da im porazbijam sve po radnji. kada su valjda videli da sam popizdeo skroz i da je situacija ozbiljna, iskesirali pare bez reci.

Nasuprot tome. Kada me je jednom zezao proximity senzor na iPhone-u, sto je bilo do softvera najverovatnije, dobiou Svajcarskoj nov telefon u roku od 48h i to mesec dana pred istek garanacije. I to tako sto sam samo poslao zahtev preko sajta i kurir dosao na kucnu adresu i kurir doneo za 48h nov.
 
Poslednja izmena:
Nema veze garancija sa tim uopste. NOVI Zakon o potrosacima je jasan:

"Novina koja se odnosi na reklamiranje robe u prvih šest meseci, kada potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili raskid ugovora, je da je popravka moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača. Predložene su posebne kaznene odredbe za trgovca koji reklamaciju ne reši u roku i na način sa kojima se potrošač saglasio."

"Prema novom zakonu, u prvih šest meseci od kupovine robe, moći će da se popravlja samo uz izričito odobrenje potrošača, što ranijim zakonom nije moglo. To znači da će potrošač moći da bira između popravke i zamene nekog proizvoda i da trgovac neće moći svojevoljno i bez izričitog odobrenja potrošača neku robu da pošalje u servis."
 
Iskreno, ja bih na Gidrinom mestu otišao tamo gde je potpisan ugovor i ne bih se sklonio dok mi ne daju drugi komad.
I ponavljao bih kao papagaj da sam dobio neispravan iPhone i da hoću ispravan.
Jbte, pa oni pojma nemaju šta mogu da vrate Apple-u kao reklamaciju????
Lepo sam ja u jednoj temi napisao, nije problem što u Srbiji rade partijski članovi, problem je što rade nekompetentni, to nas unazađuje.
 
Upravo to i ovde sve moraš na mišiće da rešavaš.Koliko sam samo živaca potrošio ratujući sa kojekavima da bih ostvario garanciju...

Sad sve kupujem preko švercera i briga me.Nemam više nameru da ovde ostavljam pare i da svaki put strahujem prilikom otvaranja kutije i prvog paljenja.

Spisak firmi sa kojima sa ratovao je poveći:Telenor,Gigatron,Vip,Mobilwood,Alpha Copy,gomila sitnih servisa...

Na moju sreću,izlazio sam kao pobednik,al su živci trpeli dosta.Najgori od svih ovde navedenih je Gigatron.To je bio show za snimanje.3 meseca vožnje samo takve...
 
Poslednja izmena:
^+1

==========================
https://www.youtube.com/watch?v=lGGCkrvdLzE#t=60

Al' pazi ti ovu ribu. Iscepa ona foliju sa nekim srafcigerom, izvadi telefon, jos skide i folije sa teleona i kao evo ti na. Mogla je jos da pozove decka da poprica malo i da proveri facebook. Pa tacno bih se okrenuo, pokazao srednji prst njoj, pa novinarima, poklonio se i otisao. Jbt, ja ni jedan iPhone nisam aktivirao dok prethodno nisam na njega nalepio full body folije i to u svojoj kuci.
 
Po starom zakonu koji je vazio do 21.09.2014 su mogli tako, sad vise ne.
 
ja bih voleo da je tako,al videćemo na delu,mada iskreno,ne bih rizikovao i trošio svoje živce dodatno.

Čim se mts/telenor ovako ponaša kako se ponaša,šta možemo da očekujemo od manjih firmi?
 
==========================
https://www.youtube.com/watch?v=lGGCkrvdLzE#t=60

Al' pazi ti ovu ribu. Iscepa ona foliju sa nekim srafcigerom,...

Pa neće sigurno da s**** "frenč" koji je platila...:d
Na ovu sam mislio kada sam rekao da sam gledao na TV-u...ima i pre ovoga, kad vadi kutiju i divi se jedno 10-ak sekundi, a onda je još 4-5 obrće u rukama pošto traži kako da je otvori. Ovo sa alatom za otvaranje nisu prikazali, ali je fenomenalno. Umesto da kao u svakoj civilizovanoj državi klikne na barcode, pa neka vlasnik "čereči" kutiju kako mu drago, ne, mora devojčica svojeručno da je pregleda, možda je Apple nešto z@jebao.
Tupsoni!
 
^+1

==========================
https://www.youtube.com/watch?v=lGGCkrvdLzE#t=60

Al' pazi ti ovu ribu. Iscepa ona foliju sa nekim srafcigerom, izvadi telefon, jos skide i folije sa teleona i kao evo ti na. Mogla je jos da pozove decka da poprica malo i da proveri facebook. Pa tacno bih se okrenuo, pokazao srednji prst njoj, pa novinarima, poklonio se i otisao. Jbt, ja ni jedan iPhone nisam aktivirao dok prethodno nisam na njega nalepio full body folije i to u svojoj kuci.

Pa sam je hteo da bude PRVI, pa mora i da bude deo tog svečanog rituala... :)
 
Nazad
Vrh Dno