Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

iPhone cuvaju za firme.
 
Jedno pitanje u vezi MTS ponude: http://www.mts.telekom.rs/index.php/Apple-iPhone-6-16gb.html
- cena telefona bez ugovora 92.000
- cena telefona + najslabiji paket na 2 godine = 88200
Kako je to moguce?
Valjda telefon + paket treba da je vece od cene samog telefona bez paketa
A plus ako placam paket i telefon na 24 rate inflacija ce za 2 godine ce jos vise da umanji vrednost koju cu da platim za telefon.
Nije mi jasno gde je tu logika profita za MTS?
 
Cuti, sta se bunes :) nemoj da cuju

Brisite jednu od ove dve, bila je greska do sajta, izbacio mi je neku gresku a ustvari postovao oba odgovora
 
Jedno pitanje u vezi MTS ponude: http://www.mts.telekom.rs/index.php/Apple-iPhone-6-16gb.html
- cena telefona bez ugovora 92.000
- cena telefona + najslabiji paket na 2 godine = 88200
Kako je to moguce?
Valjda telefon + paket treba da je vece od cene samog telefona bez paketa
A plus ako placam paket i telefon na 24 rate inflacija ce za 2 godine ce jos vise da umanji vrednost koju cu da platim za telefon.
Nije mi jasno gde je tu logika profita za MTS?
Da li ti stvarno misliš da je njih taj telefon koštao 90k ?
Eto je zarada...
 
Nije poenta u tome koliko je njih koštao telefon već u tome da je sa uračunatom cenom paketa niži od cene za keš. Logično bi bilo da bude obrnuto, al avaj...
Sigurno da imaju zaradu, ali bi ona trebala da bude veća (iako je i ovo previše) jer plaćaš i sam paket.
Meni se čini da nisu napravili dovoljno veliku razliku u ceni telefona u odnosu na veće pakete.
 
MTS-u je trenutno bitan broj korisnika - prodaju se. Vise korisnika / vea cena. Uostalom i dalje ne sumnjam da imaju zaradu. A i da nemaju narod će to da pokrije, a oni će da sponzorišu Zvezdu i Partizan i kurtu i murtu.
 
Bar da im je stalo ali meni je moram da priznam ponuda čudna. Na papiru je bolja od one koju nudi Telenor ali ima jedna začkoljica iako se Iphone reklamira na sva zvona realno samo 5c može da se nađe...tako da mi ovo sve dođe kao OnePlusOne telefon :)...na papiru je ok ali ga nema u stvarnom svetu. Te priče kao sve je prodato mogu da se kladim da je nabavljena smeša količina...
 
Nisi cito da je svuda nestasica iPhone 6 telefona. U Madjarskoj se ocekuje novi kontigent negde oko katolickog bozica, nove godine. Tako da nije bas tako kako ti mislis :)
 
Malopre sam bio u mts-u. Imaju ih, od naručivanja trebaju 2 dana da bi ih isporučili tj da bi ih korisnici dobili. Navodno ih ne drže po poslovnicama nego ko zna gde, verovatno u sefu narodne banke ili na nekom sličnom mestu.
Jedino sto nemaju uopšte verziju od 64gb, samo od 16 i 128 (6 i 6+).
 
Ja sam ženi naručio uz BOX paket. Da li postoji neki Call Center gde može da se pita za status narudžbine? Ne znam da li je ispravnije zvati CC za OPEN tj. BOX ili MTS-ov. Ja sam ga naručio u poslovnici u petak uveče.
 
To već ne bih znao. Prenosim samo ono što su mi danas rekli.
Valjda je svejedno sa kim pričaš, mogu tamo u sistemu da provere šta se dešava, pretpostavljam.
 
Zvao sam call center na 19813 i čak ima i posebna opcija za kupovinu iPhone. Rekli su mi da telefona nema i da se samo sada vrše rezervacije. Ona rezervacija koju sam ja izvršio u poslovnici se nigde ne vidi i za svaki slučaj devojka iz CC je napravila ponovo, uzela sve podatke i kad telefon bude dostupan javiće mi i poslati na kućnu adresu. Nano sim ipak moram da idem da uzmem u poslovnicu. Sačekaću i ta dva dana koja se ovde spominju, ali mislim da je lažna uzbuna.
 
Juce sam bio u poslovnici u Delta City da rezervisem Ip6 silver 64gb. Nema ga cak ni na sajtu za rezervaciju tako da ne znam da li to i koliko prolongira isporuku telefona. Ako je istina ovo za dva dana, to je odlicno. Mada, znajuci Telekom, verovatno nema nista od toga a vrlo je moguce da im ni rezervacija nece biti vidljiva u sistemu. Sad sam zvao 19813 ali rade do 20h tako da cu sutra ujutru pozvati opet, cisto da proverim ima li rezervacije ili su je negde zaturili.
 
Ljudi, ne ložite se, neće bit telefona u Evropi od 64gb još dosta... Što niste naručili na vrijeme kao mi hah :D
 
Ne znam da li je neko već pisao VIP mobile počinje prodaju iPhone uredjaja od ponedeljka 22. decembra,sada pročitah u Politici :D
 
Da, najavljeno juce da od pon krece. Cene jos nisu objavili.
 
Pu, odakle im aparati?! A slepci iz Telekoma nemaju, a kao oni su uvoznici, šta li za Srbiju.....
 
VIP-u stoje na lageru koliko znam vec neko vreme, ali su zeznuli papire i zato nisu mogli da puste u promet.
 
jos androida na iosu...

Kad se setim koliko su bili pljuvani korisnici iphonea pre godinu dve,a da ne kazem 5...sad je to napokon prestalo,jer su pljuvaci presli na ios i sad cute i uzivaju

Sad je android djubre,a ios nesto najbolje.
 
Poslednja izmena:
Ne znam odakle ti to da je ovaj ili onaj sistem đubre. Svaki radi posao, ali su fundamentalno drugačiji.
Ja jesam koristio još onomad 3gs, pre i posle njega kojekakve Androide, pa ove godine 5s, pa opet Android i sad se opet razmišljam o ip6.
Zašto? U mom slučaju je dosta prosto. Oduvek mi se sviđala ta neka jednostavnost ios-a, to ti je što ti je, nema puno mudrovanja. Na ios-u ono što radi, zaista radi lepo. Ono što ne radi, verovatno će kroz koju generaciju. Na Androidu je to malo drugačije, imaš mogućnost da stalno nešto čačkaš, a to je ono što meni lično ne da mira. Skup je ovo hobi, a ja pokušavam da se smirim pa mi je iPhone sasvim logičan izbor.
 
Jedan od pametnijih postova u poslednje vreme. [emoji106]
 
Moja poslednja rečenica se odnosi na neke ljude koji su dizali android u nebesa,a ja sam im govorio,da probaju ios kako dolikuje i onda neka iznose svoja mišljenja.Sad ti ljudi koji su dizali android u nebesa,dižu ios...
 
Nema potrebe za tim,forum je ovo,ovde je sve ntosmisliemo :)
 
IMG_0141.JPGIMG_0141.JPGIMG_0142.JPG

Ja jesam malo stariji čovek.... ali mislim da dobro vidim.... naime beli je kupljen u Nemačkoj..... nov sim free, a crni u mts-u.... nekako mi beli veći ..... a kutija ista 5s.....
 
Nazad
Vrh Dno