Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Pa brate, ako to stvarno radi ima da povučem oglas, otključam i prodam ga kao Simfree, ali nisam ubeđen da može MTS da se otključa, kontaktirao sam jednog lika a on kaže da to još uvek nije moguće.

edit:

Ma sve je to zezanje, otišao je za 700 evra, toliko realno i vredi zaključan iPhone 6 Plus 64GB... Posle nek se ljudi cimaju ako može da se otključa.
 
Poslednja izmena:
@gizmo
Znam da ovo nije prava tema ali kad si već tu: Da li si razmišljao da napraviš neki Note 4 vs 6+ uporedni test? Skoro sam imao priliku da na kratko koristim note 4 i zaista sam bio prijatno iznenađen: ekran, kamera, brzina, pa i kvalitet izrade... Da sutra kupujem telefon, bez sumnje bih uzeo Iphone 6, kao najkompletniji proizvod. Međutim kad je phablet u pitanju, mislim da bih se ipak odlučio za Samsung
 
Da li je iPhone otkljucan je ranije moralo da se odrazi na cenu jer prosto nisu postojali zakljucani iPhoni na srpske mreze i da bi telefon uopste radio na mrezama u Srbiji morao je da se uracuna trosak otkljucavanja.

Ipak sada nije vise tako.
 
Poslednja izmena:
Nema nigde u poslovnicama mts 6... 5s, po jedan, sivi, baš.... nestašica....
 
^ Odmah ce naici na probleme i pre nego sto pocne ako prvi put to radi. Za pocetak otvori iTunes na PC-u. Preko njega udji na appstore i nadji neku aplikaciju koja je besplatna. Klikni da je kupis/preuzmes. Onda ces biti obavesten da moras da se ulogujes ili kreiras nalog, ti izaberi opciju da kreiras nalog. Izaberi drzavu i popuni podatke koje ti traze, za karticu izaberi none. Moj ti je savet da izaberes USA kao drzavu zbog dostupnosti aplikacija. Moras paziti pri unosu grada, adrese i broja telefona. Area code mora da ti se poklapa sa gradom a broj telefona mora da ima odgovarajuci prefix, dakle, nema nasumicnog unosa. Koristi google mape i google za dobijanje takvih informacija. To bi bilo to, ostatak potrebnih informacija se ne razlikuje previse od ostalih formulara za registrovanje.
Ovu proceduru sam izvukao iz glave tako da postoji mogucnost da se redosled ne poklapa bas u rec.

Evo prodje i slava, ja ne napravi ovo, tj nalog.... ima li negde ovde da je neko to lepo objasnio korak po korak..... mnogo pametnih komentara ovde , pa zato pitam. hvala
 
hehehe neverovatno..isti sajt sad htedoh da postavim :D
 
Nego da li je neko video ove de..ne reklame za Telenor iPhone???
 
Poslednja izmena:
sad je videh 1.put i mogu reci da je prilicno *****na
 
Nisam rekao da su naši režirali...zna se da se vrte univerzalne.Nego me fascinira nivo vređanja inteligencije.
Da se glavna polemika ovde na forumu nije vodila baš oko fotoaparata i kamere i ja bih rekao da su bezveze. Ali očigledno da je to svima jako važna stavka i svi su jako osetljiv na to pošto su zahtevni profi fotografi sa Fejsbuk i Instagram albumima :) Pogađa ciljnu grupu itekako.
 
Realno ako ne znaš da otvoriš nalog i ne treba da koristiš bilo koji smartfon.
 
Da li neko ima informaciju (osecaj, dojavu, tetku vracaru) kad se mogu ocekivati nove kolicine 6-ice u MTS-u ? VIP-u krajem meseca, prema nekim izvorima, istice zabrana pa ce sad svi da navale tamo...
 
Da li neko ima informaciju (osecaj, dojavu, tetku vracaru) kad se mogu ocekivati nove kolicine 6-ice u MTS-u ? VIP-u krajem meseca, prema nekim izvorima, istice zabrana pa ce sad svi da navale tamo...

Isto se i ja pitam.... sad se kajem , što nisam čekao onu prvu noć :D
 
Mislim da će se popraviti stanje oko nove godine...tad je udarni termin prodaje....pa su mooožda povukli sve za taj period
 
Mislim da će se popraviti stanje oko nove godine...tad je udarni termin prodaje....pa su mooožda povukli sve za taj period

Ne znam zašto bi to uradili, ako sada imaju sigurne kupce... Na ivici sam da odustanem od čekanja. 30 dana je vala puno, pa ne znam ti šta da kupujem.
 
Pa to mi je nekako logično obzirom da nema jačih modela već 3 meseca...A i ako imaju sigurne kupce ne smeju da zanemare praznike gde zarade i po 400% više nego u ostalim mesecima...realno siguricu imaju stalno a nova godina je jedna :D
 
Hoces da kazes da imaju telefone negde na lageru, ali ih ne pustaju u prodaju jer cekaju period pred praznike? To je besmislica, drzanje robe na lageru kosta, manager koji tako nesto odluci moze da se pakuje i trazi novi posao.
Jedan od KPI za danasnje proizvodjace a i prodavce je "Turnover Days" - broj dana od kad je proizvod napravljen/stigao u magacin do prodaje, i tezi se da ovaj broj bude sto manji.
Narocito nema smisla gomilati robu koja je trazena, a koja se u praznicnom periodu nece prodavati po vecoj ceni.

Pozdrav
 
Ne nego nije isključeno da se tako ponašaju...ne moraju da skladište već mogu da rezervišu robu za koju plate u napred i ona stoji kod proizvođača do određenog vremena...A nekako mi je sumnjivo da nema telefona već 3 meseca...
 
Pa koje, nema osobe koja me može ubijediti da oni namjerno nemaju telefon 3 mjeseca da bi isti imali za Novu godinu, kad mnogi mogu da kažu boli me uvo i kupe telefon drugog proizvođača i ne daju 700 evra Applu...
 
...ne moraju da skladište već mogu da rezervišu robu za koju plate u napred i ona stoji kod proizvođača do određenog vremena...
Izmedju ovoga sto si rekao i stajanja robe u magacinu nema razlike. Svaki komad robe koji je placen, a nije pusten u promet i prodat, je dodatni trosak. Nema velike razlike da li stoji u magacinu proizvodjaca ili magacinu prodavca ili nekom trecem magcinu. To je trosak koji nijedna firma sebi nece dozvoliti, i to je KPI koji se posmatra na berzi i i koji utice na cenu akcija.
Pored toga, svaki komad robe koji stoji u magacinu u momentu kada se ta roba trazi, je cist gubitak. Jer, neki kupci nece cekati da se roba pojavi u prodaji - kupice konkurentski proizvod. Ti mozda hoces i mozes da cekas 3 meseca da se iPhone pojavi u prodavnici - ja necu, jer mi je stari telefon pokvaren. Kupicu prvi za koji me prodavac ubedi da je dobar skoro kao i iPhone, a jos je i 10 - 20% jeftiniji.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Hoces da kazes da imaju telefone negde na lageru, ali ih ne pustaju u prodaju jer cekaju period pred praznike? To je besmislica, drzanje robe na lageru kosta, manager koji tako nesto odluci moze da se pakuje i trazi novi posao.
Jedan od KPI za danasnje proizvodjace a i prodavce je "Turnover Days" - broj dana od kad je proizvod napravljen/stigao u magacin do prodaje, i tezi se da ovaj broj bude sto manji.
Narocito nema smisla gomilati robu koja je trazena, a koja se u praznicnom periodu nece prodavati po vecoj ceni.

Pozdrav
Apsolutno tako!

A kao dodatak malo informacija oko naručivanja: četvrti četvrtak u novembru je Dan zahvalnosti u SAD (i u još nekim državama valjda), nakon toga je čuveni Crni petak i od toga dana kreću rasprodaje, specijalne ponude i šta već da bi trgovci ostvarili veće prihode jer se bliži kraj godine. I ta ludnica traje do katoličnog Božića, 25.12. U tom periodu su potražnje nekoliko puta veće pa ako želiš da dobiješ robu u tom periodu moraš mnogo ranije da prognoziraš prodaju (forecast) i naručiš robu. Da ne pominjemo Zlatnu nedelju u Kini početkom oktobra kada 9 dana niko i ništa ne radi u Kini a samim tim i proizvodnja trpi. Tako je i u Evropi jer povećanje tražnje na američkom kontinentu automatski povlači pažljivo planiranje proizvodnje za ceo svet.

Sve to utiče da kako je Telekom naručio i planirao još pre oktobra za ceo Q4 tako će i da dobije robu. Nema naknadnih porudžbina i povećanja porudžbina. Ne znači da je uvek tako ali u 90% slučajeva tako ispadne.
 
Poslednja izmena:
'
Izmedju ovoga sto si rekao i stajanja robe u magacinu nema razlike. Svaki komad robe koji je placen, a nije pusten u promet i prodat, je dodatni trosak. Nema velike razlike da li stoji u magacinu proizvodjaca ili magacinu prodavca ili nekom trecem magcinu. To je trosak koji nijedna firma sebi nece dozvoliti, i to je KPI koji se posmatra na berzi i i koji utice na cenu akcija.
Pored toga, svaki komad robe koji stoji u magacinu u momentu kada se ta roba trazi, je cist gubitak. Jer, neki kupci nece cekati da se roba pojavi u prodaji - kupice konkurentski proizvod. Ti mozda hoces i mozes da cekas 3 meseca da se iPhone pojavi u prodavnici - ja necu, jer mi je stari telefon pokvaren. Kupicu prvi za koji me prodavac ubedi da je dobar skoro kao i iPhone, a jos je i 10 - 20% jeftiniji.

Pozdrav


Tvoja logika je u redu...ali jednostavno ne funkcioniše tako...na žalost.Prosto kad imaš proizvod koji skoro svi žele imaš i monopol na tu robu možeš da radiš šta ti je volja,ne gube oni ništa skladištenjem jer imaju toliko kapaciteta da im nije bitno da li stoji ili ne,jednostavno su sigurni da će se roba prodati.A ako pri tom recimo naplate svoja skladišta u smislu kapare na proizvode...njima je još bolje uzeli su keš u napred.Jojopo je lepo objsnio...a ja poučen iskustvom drugih sam uzeo 64gb pre tri meseca ;)
 
Nazad
Vrh Dno