Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Zato sto mi je bio cim da prebacujem, a i nemam uslova za rate u MTS-u (to prvenstveno).
 
Koristim iPhone 6 neke 2 nedelje. Koriscenje istog bez neke zastitne maske je zeznuto. Telefon klizi i lako ispada iz ruke. Meni je 2,3x isklizao iz ruke, srecom na krevet. Posto ce sutra biti dosta sestica u rukama , dosta njih ce vec sutra da popije beton.
 
Poslednja izmena:
Sad sam tek otpakovao, upalio i ima sta da vidim... Jedan piksel svetliji od ostalih, kontra od "mrtvog piksela"... Ne znam sta da radim sad. Jedino sutra ujutru pravac u Telenor, ne znam da li ce imati da mi odmah zamene. :(
Neki predlog?

Edit: Bas je upadljivo na svetloj / beloj pozadini.
 
Poslednja izmena:
Pravac telenor. I da nam kažeš ishod!
 
Stavio sam sat u 8:30 i pravac idem tamo... Nadam se da nece da ide na servis...
 
Sad sam tek otpakovao, upalio i ima sta da vidim... Jedan piksel svetliji od ostalih, kontra od "mrtvog piksela"... Ne znam sta da radim sad. Jedino sutra ujutru pravac u Telenor, ne znam da li ce imati da mi odmah zamene. :(
Neki predlog?

Edit: Bas je upadljivo na svetloj / beloj pozadini.

Ti stalno imaš neke malere sa telefonima. Neverovatno :/
Ja otišao oko ponoći, prošetao se, nije bilo nikakvog reda oko 12 i 40, preuzeo telefon... Jedino što nije bilo 64GB pa sam uzeo 128GB, ali šta da se radi. 16GB je zaista malo...
 
Haha makso kralju,ziv bio malisa i da te sluzi do sledeceg :D Inace evo i slika mog kolege koji je prvi preuzeo tel u mts u Ns. Kaze da je dobio neke bt sluske na poklon oko 150$ su. Sutra idem da proverim da li je istina da mu je tel ostao otkljucan tj simfree posle aktivacije kao sto pricaju,bas me zanima!!
56758444b58b75c1adb2f16274fbf144.jpg
 
Hvala brate. Da se ponovim i ja za bench-ov rodjendan kad smo vec fejlovali u Minhenu :D
 
Сад ће опет она прича, неквалитетне ствари шаљу у Србију :D
 
I mi red za trku imamo. ;)

kHFyClJ.jpg
Prosao ja sinoc oko 23:40 i u redu je bilo 16 ljudi. Licno ja izbrojao. :D
Tu ne racunam hostese Telekoma i ona tri lika sto su svirala.
Citam po raznim portalima jutros kako je bila "velika guzva@. Ha ha :D

Kod Telenora nije bilo ni toliko u 23 h u Knezu. :D
 
Poslednja izmena:
Kakva ******ština! Sve Apple što sam kupovao (naravno ne u Srbistanu), ljudi očitali bar kod, ja platio i ćao. A onda kod kuće uz kaficu, lagano otpakivanje i sve ostalo......:happy: Fetiš, šta ćeš :)
 
Kakva ******ština! Sve Apple što sam kupovao (naravno ne u Srbistanu), ljudi očitali bar kod, ja platio i ćao. A onda kod kuće uz kaficu, lagano otpakivanje i sve ostalo......:happy: Fetiš, šta ćeš :)
Svaki telefon koji se kupi kod operatera prodavci ti otvore.
 
Kakva glupost. Sto kaze @varicak, to otvaranje vakum pakovanja je deo rituala kod kupovine novih apple proizvoda. Bas me interesuje i sta ce @Gidra85 da uradi. Nadam se da mu "nije upao telefon u vodu", ili ga "udario grom", posto je to bio default odgovor kod prodavaca u srbistanu pre 7-8 godina kada sam poslednji put kupio nesto sto radi na struju ili baterije ovde i rekao nikad vise.
 
Poslednja izmena:
Svaki koji nije Apple jer je za garanciju dovoljan bar code. I ni jedan nema vakuum pakovanje kao Apple.
 
Svaki koji nije Apple jer je za garanciju dovoljan bar code. I ni jedan nema vakuum pakovanje kao Apple.

Ja kada sam kupio nexus 7 u radnji samo je skenirao kutiju i nije ga otvarao. Kutija na iPhoneu mi deluje ko i sve druge ali ne mogu da tvrdim jer ga nisam otvarao. Inače to ti je tako kod nas kod operatera, tako su mi rekli kada sam ja kupovao telefon.
 
Nema novaca i telefona za koje bih se blamirao ovako u redu...
 
^ako su delili neku cugu ili klopu onda je ok.
 
Jels se to počeo prodavati iPhone ili lek za rak. Ne mogu da verujem kakava smo mi zemlja.I opet je bolje kupiti iPhone napolju ili iz oglasa nego kod ovih naših derikoža.
 
Nema novaca i telefona za koje bih se blamirao ovako u redu...

Ako neko ima dovoljno novaca da sebi priusti i pri tom uziva u svemu tome, sto da ne. Samo je pitanje, da li taj telefon vredi tih para, sta prosecan korisnik koristi na tom telefonu, jer je potpuno suludo dati toliko novaca za nesto gde ces samo pritiskati zeleno za poziv i crveno za prekid veze.
 
Ne pricam o novcima, apple-u kao brendu, kvalitetu telefona, licnim preferencijama, tehnikalijama. Pricam iskljucivo o blamirajucem procesu stajanja u redu. Stajanja u redu da uzmes nesto medju prvima i nahranis svoju iluziju da si specijalan :)
 
Neko je vec napisao. To cekanje u redu je jedan vid tradicije, marketinga, promocije. Tesko to i jos mnogo drugih stvari moze da razume neko ko nije apple korisnik bar nekoliko godina.
 
Ja sam apple korisnik jedan duzi niz godina :) Ali nisam fanboy
 
Sta ja znam. Ja iPhone koristim i druge apple proizvode od pojave 3G modela (samo 2G nisam imao). Meni je jasno to cekanje u redu iako ja licno ne bih cekao, jer me to asocira na devedesete kada se u takvim redovima cekalo za ulje i brasno. Da sam se rodio u nekoj normaln(ij)oj zemlji, vrlo moguce da bih bio u nekom od tih redova.

Po meni tu imas najvise ljudi koji to dozviljavaju kao neko okupljanje fanova. Jedan znacajan deo su ovi nesrecnici koji moraju da cekaju da bi doneli telefon u zemlje gde telefona zvanicno nema i nesto zaradili i koji su tu iz tih razloga i treci segment su ljudi koji su tu da bi imali prvog dana novi model. I mislim da je ovih poslednjih najmanje procentualno.

Ali kazem opet. Razumem da ljudi koji nisu dugogodisnji Apple korisnici ne mogu da razumeju taj ritual otvaranja novog telefona u vakuum pakovanju, hype oko novog modela, pracenje prezentacija, iscekivanje jailbreak-a, tog cekanja u redu i mnoge druge stvari. Upravo zato Apple i jeste nesto malo vise od obicnog brenda.
 
Poslednja izmena:
Neko je vec napisao. To cekanje u redu je jedan vid tradicije, marketinga, promocije. Tesko to i jos mnogo drugih stvari moze da razume neko ko nije apple korisnik bar nekoliko godina.

Ja koristim Apple uređaje od 2007. i iskreno ne mogu da razumem.
 
Nazad
Vrh Dno