Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Bogami 520e je najjeftinije sto ja mogu naci.

Btw, nadam se da se salite sa kupovinom i6 u NYC. Jeste jeftin ali koliko je to skup grad, tek shvatite kad odete. Treba ti taxi sa JFK-a do Manhattan-a koji je i preskup i ceka se boga oca. Metro preskup, hrana je ok ako se hranis po onim fast food-ovima i meku, prenociste ne mozes jeftino naci ni u bronx-u a ne negde blize. Tako da ti se ne isplati ni 3x i6+ da uzmes i da ih preprodas, veruj mi. :) Racunaj 1K da ti treba minimum. E sad, ako vec zelis da posetis NYC pa usput da kupis telefone i da ublazis trosak, onda ok. Ali to si trebao uraditi tamo 22-23 Septembra, tj kada su izasli i kada si mogao dobiti i po 1000e za telefon. Onda bi te avantura izasla dzabe pa i neku zaradu bi imao. :)

OnTopic,

@Haseo,

Koliko kruze glasine, samo MT:S ima potpisan ugovor sa Apple-om, dok Telenor kupuje aparate od njih. A za VIP se jos ne zna da li ce ga uopste imati.

Definitivno ce mts sa ovim cenama spustiti cene na oglasima za iPhone, ali racunajte da su locked telefoni uvek jeftiniji za minimum 30-40e od simfree.
 
Ja am sad pričao sa kumom, koga sam vec pominjao i koji radi u mts , o ip i čovjek se iznenadio kad sam mu rekao da će ip biti u telenoru i vipu. Doduše, čovjek je u tehnici, nema veze sa prodajom i sl., ali mi je rekao da su oni (mts) dali dosta para da bi bili (praktično) ekskluziva . Moguće da su oni dobili neki direktni ugovor a ostali preko svojih centrala pa imaju bolje cijene
 
Sva tri operatora uvoze nezavisno iP i ne pretpostavljajte više.
 
Stvarno pohvalno , što u mts-u može da se plati i na 24 rate.
 
Poslednja izmena:
Zar stvarno jos nisi video reklamu VIP-a?
 
Nisam video tu reklamu. Valjda ce ovih dana i oni da izbace cenovnik.
 
Postoji tema za youtube klipove nemojte spamovati ovu temu
 
Neki operater = dobio nono od apple = taj operater previse alav i nekome je ispod casti da strpa manju od ocekivane kolicine para u svoje debelo direktorsko dupe. Jako jednostavno. Evo suze mi idu na gore zbog vip-a...
 
Telenor i mts imaju ugovor sa Appleom, Vip nema, ali ce takodje prodavati iPhone.
Mts se verovatno commitovao na vece kolicine pa je zato i cena niza za krajnje korisnike. S obzirom da Vip nece kupovati od Apple-a treblo bi da kod njih iPhone bude najpovoljniji.
 
Telenor i mts imaju ugovor sa Appleom, Vip nema, ali ce takodje prodavati iPhone.
Mts se verovatno commitovao na vece kolicine pa je zato i cena niza za krajnje korisnike. S obzirom da Vip nece kupovati od Apple-a treblo bi da kod njih iPhone bude najpovoljniji.

Ako sam dobro razumeo tvoju zadnju rečenicu, ti misliš da je cena obrnuto proporcionalna broju posrednika...
 
Svetski distributeri imaju jako povoljne uslove jer kupuju od Apple-a u ogromnim kolicinama. Apple u cenu ugradjuje i customizaciju koju radi za konkretnog operatera. Zato distributeri, iako druga ruka, mogu da budu povoljniji nego kada se uzima direktno, bar je to informacija koju ja imam. Uostalom, videcemo za koji dan.
 
Meni nije jasno zasto (ne samo kod iPhone) operateri pravdaju povecanje cena uredjaja sa tim da im uzmu ljudi telefon i ne olate racune. Pa jel to moj problem ili njihov? Pa jel ne dele svi informacije i jel nije tesko proveriti - aha, ovaj korisnik je kod nas vec X ili XX godina, mozemo mu dati telefon po normalnoj ceni. Cene telefona uz pakete od 20 eur na 2 god skuplje nego na nove sim free u inostranstvu. To samo u Srbiji ima...
 
Potpuno si u pravu McDonald's koji je fast-food za sirotinju i one koji nemaju baš ukusa. Kod nas je pojam da odeš tamo. Kao neki luksuz i ekskluziva.

Naravno da je pojam kada su cene apsolutno bezobrazne u Meku. Jedan Big Mac, tj. tacnije Small Mac kosta 270 din. Ejjj. Za 150 din imas da kupis pljeskavicu gde oces, evo npr Halo Leskovac, da natrpas gomilu priloga, pojedes je ujutro, ceo dan si sit, ne osetis glad do uvece, a prcvoljak od meka mozes 7 komada da pojedes i opet ces biti gladan. E sad da ne pominjem kada sa menija narucis jos tipa sladoled, fantu, pa racun naraste preko 500 din. Precenjeno djubre od hrane. Za nas standard je preskup, zato i zvrje prazni. Secam se pre par godina, u mekovima se cekalo u redu po pola sata, ne mozes mesto da nadjes, a sada su vecinom prazni.

A sto se tice Apple-a kod nas, nije mi samo jasno zasto kod bez ugovorne obaveze nisu stavili u ponudi unlocked telefon. Kakva je to bezugovorna obaveza ako je fon zakljucan. 'Bes ti to.
 
Cene telefona uz pakete od 20 eur na 2 god skuplje nego na nove sim free u inostranstvu. To samo u Srbiji ima...

Mts, Miks XL 1999 din mesecno na 2 godine, IP6 59400 dinara. Gde ima napolju (racunamo Evropu) nova 6ica za 495 eur?
 
Na 59400 dodaj 24000 posto XL moze da se uzme sa 50% popusta.
 
Nikada mi nece biti jasni ljudi koji racunaju mesecnu pretplatu na paket u cenu telefona... I uporedjuju sa simfree cenama taj zbir. Kao da kad kupis simfree dobijas 2 godine dzabe da pricas i sms i net...
 
On ovde racuna oportunitetni trosak. Opcijom uzimanja moba i placanja celog racuna izgubio si opciju 2 to jest popust od 50% . znaci tvoj trosak je i tih 24k din plus cena moba.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je vec mislio da uzme 50% popusta, sto gleda iPhone?. Taj koji ce uzeti popust nece uzeti telefon, i obrnuto, dakle to ne moze da se racuna. Moze samo jedno ili drugo.
 
Pa ako je vec mislio da uzme 50% popusta, sto gleda iPhone?. Taj koji ce uzeti popust nece uzeti telefon, i obrnuto, dakle to ne moze da se racuna. Moze samo jedno ili drugo.

Moja logika je da uvek računam trošak tokom cele dužine ugovora.

npr telefon za keš na oglasima + 24*pretplata u poređenju sa telefon od operatera + 24*pretplata*0.5 (popust)... nema neke filozofije da se oglasi i popust više isplate. Oni koji su navikli na kredite, njima ostaje da vide da li im se razlika tj. kamata isplati ili ne.
 
npr telefon za keš na oglasima + 24*pretplata u poređenju sa telefon od operatera + 24*pretplata*0.5 (popust)... nema neke filozofije da se oglasi i popust više isplate. Oni koji su navikli na kredite, njima ostaje da vide da li im se razlika tj. kamata isplati ili ne.

Mala greška u formuli, popust možeš da računaš ako bi uzeo telefon sa oglasa. Elem, kao što sam već ranije rekao, gomila menadžera kojima firme plaćaju račune će pohrliti na iphone preko ugovora i njih zaista ne zanima kolika je cena u oglasima. Drugo, treba računati da su na oglasima ipak švercovani telefoni, kada bi se isti naterali da uredno plate carinu i pdv teško da bi bili povoljniji od operatera (čak i telenora).
 
Po mojim saznanjima vip ce dobiti "ajfonke" iz austrije po nabavnoj ceni od ~650€, e sad koliko ce na to obracunati porez, carinu, transport...
 
Mala greška u formuli, popust možeš da računaš ako bi uzeo telefon sa oglasa. Elem, kao što sam već ranije rekao, gomila menadžera kojima firme plaćaju račune će pohrliti na iphone preko ugovora i njih zaista ne zanima kolika je cena u oglasima. Drugo, treba računati da su na oglasima ipak švercovani telefoni, kada bi se isti naterali da uredno plate carinu i pdv teško da bi bili povoljniji od operatera (čak i telenora).

U pravu si za obe stvari i za grešku i za to kako mnogi uzmu besne telefone. Dodao bih da kada kažem "oglas" računam na telefon koji je nov i u pisanoj garanciji u Srbiji.
 
Meni nije jasno zasto (ne samo kod iPhone) operateri pravdaju povecanje cena uredjaja sa tim da im uzmu ljudi telefon i ne olate racune. Pa jel to moj problem ili njihov? Pa jel ne dele svi informacije i jel nije tesko proveriti - aha, ovaj korisnik je kod nas vec X ili XX godina, mozemo mu dati telefon po normalnoj ceni. Cene telefona uz pakete od 20 eur na 2 god skuplje nego na nove sim free u inostranstvu. To samo u Srbiji ima...

Ти си се, изгледа, баш потрудио да будеш у криву, зар не?

T-Mobile HR>
http://cl.ly/image/2m3H1K440g2N
190 HRK = 2956.6280 RSD месечно
3898 HRK = 60657.5576 RSD за телефон

MTS>
http://cl.ly/image/0z412g3N1P3B
2000дин месечно и 59.400дин за телефон
 
Poslednja izmena:
Nije 24000din nego 48000din za dve godine + 59400din = 107 400 din - cirka 910e
Uzeti popust od 50% na tarifu od dve hiljade znaci mesecno 1000din puta 24 meseca je 24 000 i kupis sada iPhone 6 po 680e izadje otprilike 880e :)
 
Nazad
Vrh Dno