Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Jedno malo off topic pitanje.

Zašto u mtsu samo iphone može da se uzme na 24 rate? Ne vidim logiku..
 
pa kako drugacije da ga uvale?
 
Pa kako će da uvale note 4 koji je još skuplji od ip6?
 
Poslednja izmena:
ko se jos pali na note 4 :D
 
6-ticu kod nasih operatera ne mozes naci ispod 1000€ (ukupan racun na 2 ili 3god. ugovora)

kod "svercera" sa EU garancijom od 1god. i sim free cena u Srbiji je od 550€-650€

e sad mi recite da ne placate kamatu i paprenu cenu kod operatera

Ahaaaa, a znaci i kod svercera je uracunato u cenu 24 meseca sa po 600 minuta po 1500 i SMS-a i MB na kartici, ili oko 20 000 minuta i oko 40 000 SMS-a i GB, daj zivota ti broj od nekog, modovi jel OK da pusti javno, ovo ne da je povoljno nego!?
 
Ahaaaa, a znaci i kod svercera je uracunato u cenu 24 meseca sa po 600 minuta po 1500 i SMS-a i MB na kartici, ili oko 20 000 minuta i oko 40 000 SMS-a i GB, daj zivota ti broj od nekog, modovi jel OK da pusti javno, ovo ne da je povoljno nego!?

Prvo ti meni nadji ijednog takvog koji mesecno trosi 40000min?

Drugo citaj i neki post gore uz telefon em placas 3G pretplatu kroz ceo ugovor em placas duplo skuplju pretplatu koju barem u slucaju mts-a mozes dobiti sa 50% off

O tome da si rob kompanija bar 2 ili 3 godine dok taj ugovor ne istekne da ne pricam

A slag na tortu je naravno zakljucan telefon

Prosto milina za te pare :wall:
 
mislis Vip-ova ponuda je samo sarena laza?

Mislim da Vip čeka da u prvi mah odvali sa cenama tarifa i do nekle telefona...u ok smislu pa onda kad navuče ljude da promeni ugovornu obavezu u svoju korist.Kao što su i do sad radili...šibicari klasični
 
Nije mi jasno zasto raspravljate o razlicitim ponudama, kada sustinski svako od nas ima razlicite potrebe... Neko moze da izdvoji i vise od 2-3000 dinara za racun za telefon, neko ne moze ni 1000, nekom ne smeta da se obaveze 2 godine i koristi telefon te dve godine, drugi zele da menjaju telefone na 6-12 meseci i ne odgovara im 2-3 godine ugovor zbog toga, neko ima potrebu za nekim posebnim paketom tipa kontrola troskova, neko zeli nesto drugo. Opet, neko preferira mts, neko oce telenor iako je skuplje, nekom odgovara vip... Jedino zajednicko za sve je sto zele da imaju iPhone i u tome nema nista lose, zasto bi uskratili sebi zelju da imaju neki napredni uredjaj (kao i kupovina dobrog racunara, tv, kreveta, stola itd) kad vec mogu da ga priuste na neki nacin. Neko se mozda dvoumi izmedju iOS i Androida, pa zeli da vidi utiske...

poenta ove teme je da neko kaze: ljudi, koristim taj i taj paket, placam racun toliko, i telefon koji cu da koristim bar 2 godine ispada me toliko i toliko, i kad sve saberem, ja sam zadovoljan. Oni koji imaju taj paket ili koji bi zeleli, mogli bi da tako i vide neke utiske.
Neko drugi, kazace da je uzeo 50% cene paketa, uzeo preko oglasa iz mts ili iz inostranstva za te i te pare, i prezadovoljan je. Prosto, svako ima neke svoje prioritete, nemojte da se sad svadjate zbog toga sto drugi nemaju iste prioritete kao i vi. Svako ce pronaci neku svoju kombinaciju. Ovde smo da ih podelimo sa ostalima, da javimo ako bude neko snizenje u buducnosti i slicno.

Prosta pitanja su:
Koji je najjeftiniji nacin da nabavim iP 6 ako koristim paket sa jeftinom pretplatom (manje od 1000 dinara mesecno)?
Koje resenje je optimalno ako koristim paket od 1500-2000 dinara - da li preko grane ili u poslovnicama, kakvi su utisci?
Da li vredi da predjem iz XX u YY, koristim to i to, da li sam na dobitku ili gubitku ako potpisem ugovor na 2 godine u tom rangu...
Da li vredi placati 3000+ dinara pretplatu, pa da uzmem telefon na 2 godine otplate, ili da ostanem na jeftinijem paketu, i da ga nabavim privatno?
Da li se isplati preprodaja uredjaja kupljena u poslovnicama kod nas...


Dakle, poenta je u tome da podelite sa drugima informacije, koje bi nekome mogle da znace. Mozemo da diskutujemo o uslovima kupovine, ostvarivanju prava i garancija, kolicinama uredjaja, ljubaznoscu podrske... ali je apsurdno da i dalje namecemo jedni drugima neka "resenja" i vlastita ubedjenja da je nase najbolje. Ko ima para, kupice za ke$, ko ima posao, moze preko firme ili na rate, ko redovno placa racun preko 3000, moze bez razmisljanja da nabavi kolko tolko povoljno preko operatera. To je citava prica. Ja sam recimo vec u ugovornoj obavezi i meni ove ponude ne znace sad mnogo, ali me zanima kakva je ponuda generalno i pratim stanje od kad je konacno dosao iP u Srbiju. Zanima me jer ce ugovor i meni da istekne XD pa da budem spreman i da znam sta mi se najvise isplati i da li mi se uopste isplati :D
 
@mann
Tako je!

Problem je što svako gleda svoje stanje, situaciju i ravna se kao da ostatak Srbije živi tim životom. Ono što stalno pominjem, ne gledaju ljudi "van kutije" u kojoj su šćućureni. A pogotovu što nas ima i sa 18, 20, 30 a i 40+ godina života ovde.
 
Mislim da Vip čeka da u prvi mah odvali sa cenama tarifa i do nekle telefona...u ok smislu pa onda kad navuče ljude da promeni ugovornu obavezu u svoju korist.Kao što su i do sad radili...šibicari klasični

kada promene uslove iz ugovora ti lepo raskines ugovor bez placanja penala promenis operatera i resio si problem

jes da izgubis nekoliko dana dok zavrsis formalnosti al bar ne placas harac
 
kada promene uslove iz ugovora ti lepo raskines ugovor bez placanja penala promenis operatera i resio si problem

jes da izgubis nekoliko dana dok zavrsis formalnosti al bar ne placas harac

To je tako u realnom svetu..ali kod nas nije slučaj ;)
 
To je tako u realnom svetu..ali kod nas nije slučaj ;)

jel kad je vip prosli put poceo da zaokruzuje 90+60 onoliki ljudi kod nas raskinuli ugovore bez placanja penala

zato sto je ta odredba sustinski menjala sam ugovor

i u cemu je problem?
 
Zadnji put su promenjene tarife i poslata su obaveštenja sa opcijama koje su bile štetne po korisnike...nebitno,prežvakana tema na drugom mestu.U svakom slučaju moji ukućani su se jedva rastosiljali Vip-a,naravno uz penale koje su oni postavili.Tako da sam završio sa njima do daljnjeg.
 
Zadnji put su promenjene tarife i poslata su obaveštenja sa opcijama koje su bile štetne po korisnike...nebitno,prežvakana tema na drugom mestu.U svakom slučaju moji ukućani su se jedva rastosiljali Vip-a,naravno uz penale koje su oni postavili.Tako da sam završio sa njima do daljnjeg.

verujem ti ali od tri zla treba barem nekako "izabrati" najmanje
 
Zadnji put su promenjene tarife i poslata su obaveštenja sa opcijama koje su bile štetne po korisnike...nebitno,prežvakana tema na drugom mestu.U svakom slučaju moji ukućani su se jedva rastosiljali Vip-a,naravno uz penale koje su oni postavili.Tako da sam završio sa njima do daljnjeg.

Ja sam raskinuo ugovor sa njima, i sve je proslo bez ikakvog problema . Tako da ne znam o cemu pricas.
 
Ja sam raskinuo ugovor sa njima, i sve je proslo bez ikakvog problema . Tako da ne znam o cemu pricas.

Pa eto ja i još dosta ljudi smo imali veelike probleme pošto su ja..re i love korisnike.Tj trude se da te iscimaju do te mere da poludiš a onda ti daju neku kao ''ponudu za vernost'' pa ostaneš kod njih i oni nastave da te deru.Nebitno..rekoh prežvakana tema,ne mogu da se zamaram sa tim glupostima.Vratimo se na iPhone...
 
Meni je ponuda solidna u Mts-u,nista specijalno ali su okej..
Ja sam se ipak odlucio za telefon koji cu kupiti u Apple Store-u a pretplatu u mts i odabrao onaj popust od 50% i obavezao se na 24 meseca.
Jer da dam 400e uz neku pretplatu od 2000din koja mi nije dovoljna,ne isplati mi se.
Dodam jos 300e,uzmem sim free telefon i pretplatu DOBRUUU za male pare..
 
Prvo ti meni nadji ijednog takvog koji mesecno trosi 40000min?

Drugo citaj i neki post gore uz telefon em placas 3G pretplatu kroz ceo ugovor em placas duplo skuplju pretplatu koju barem u slucaju mts-a mozes dobiti sa 50% off

O tome da si rob kompanija bar 2 ili 3 godine dok taj ugovor ne istekne da ne pricam

A slag na tortu je naravno zakljucan telefon

Prosto milina za te pare :wall:

Kojih 40 000 mesecno, toliko dobijas za te pare koje ces davati 2 godine, kazes placamo kamatu i vecu cenu nego kod svercera, pa te pitam jel ti i svercer da za tu cenu 40 000 za pricu???
 
Kojih 40 000 mesecno, toliko dobijas za te pare koje ces davati 2 godine, kazes placamo kamatu i vecu cenu nego kod svercera, pa te pitam jel ti i svercer da za tu cenu 40 000 za pricu???

kako ne placate kamatu pogledaj koliko kostaju telefoni uz paket a koliko kada kupis od nekoga preko oglasa ko ima EU garanciju?

duplo skuplja cena

sto izdvojim kod operatera za 2 god. mogu da kupim uredjaj + pretplata na 50% off i jos mi ostane bar 200€-300€ u dzepu
 
kako ne placate kamatu pogledaj koliko kostaju telefoni uz paket a koliko kada kupis od nekoga preko oglasa ko ima EU garanciju?

duplo skuplja cena

sto izdvojim kod operatera za 2 god. mogu da kupim uredjaj + pretplata na 50% off i jos mi ostane bar 200€-300€ u dzepu


O kakvoj kamati pričaš???? Ako govoriš o pretplati...to nema veze sa vezom.
 
Armor priča gluposti. Lepo rekoh da će mene moj telefon izaći 1020 evra a u prodaji je 1050. Tako da ništa ne gubim. Samo mogu da dobijem minute i sms plus evro koji će sigurno da jača i dalje u odnosu na dinar u naredne 2 god.
 
Ne znam ali recimo ja sam imao MixXL do prelaska kod drugog operatera...evo sad vidim da je telefon iP6 16gb na 24 meseca 71400 din.A na 36 meseci 59400...e sad po oglasima je okooo 600e isti model.To je okoo 72000 din??? Gde je tu kamata?
 
Armor priča gluposti. Lepo rekoh da će mene moj telefon izaći 1020 evra a u prodaji je 1050. Tako da ništa ne gubim. Samo mogu da dobijem minute i sms plus evro koji će sigurno da jača i dalje u odnosu na dinar u naredne 2 god.

da ne bi ja pricao gluposti aj navedi uz koji paket i kolika ugovorna obaveza te ceka po toj ceni

spomenuo si cini mi se 6+ sa 128GB memorije
 
Nazad
Vrh Dno