Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Fabricko otkljucavanje ili one r-sim/x-sim kartice od par eura.
 
Naručio sam iPhone 6 u Telenoru 22.01. i odmah su mi rekli da ih trenutno nema i da se dugo čeka. Tražio sam Space Gray od 16gb. Pre dva dana su me zvali da mi ponude Space Gray od 64gb što mi nije odgovaralo jer mi je preskupo, a juče su me zvali i ponudili silver od 16 gb. I to sam odbio jer mi se ne sviđa kako izgleda. I sad i dalje čekam. Rekli su mi da se čeka i dva meseca na SG od 16gb. E sad da li hoće da rasprodaju ovo što slabije ide ili je stvarno tako, nemam pojma.
 
Jel mora telenor ?
 
Јел мтс и даље тражи да имам неку услугу дуже од 6 месеци код њих за ајфон? Тренутно им нигде на сајту не пише.
 
Samo ako kupujes na rate.
 
Suffer then :D Ili iskombinuj sa nekim da uzme kod MTSa ako ima a ti njemu drugi neki u Tnoru.
 
Kako kad su zakljucani? :d
 
Xsim rsim qqsim ..:)
 
Ne znam. Nikad se ne bi baktao sa tim. Samo ili simfree ili vec zakljucan na moju mrezu. Bojis se update-a, pa moras da se drndas sa onim restartima, pa onaj poziv ili sta vec, pa bilo bagova sa signalom. Neka hvala :d
 
^ to bi bila pobeda, uzmeš telefon preko operatera, vezes se ugovorom 2-3 godine i zbog boje staviš rsim ili sta god... :)
 
Mislis da to nisu neki ljudi radili samo da bi imali iPhone? :d
 
Imam jedno pitanje za vas sto se razumete u trzisne cene i ispljatljivost. Da li vredi uzimati kod MT:S-a iPhone 5c uz Box paket 4? Cena mu je uz Box tako 1625 dinara. Hvala unapred!
 
Isplati se ako zelis bas taj telefon, a nemas para na gomili da bi ga kupio i pri tome planiras da ga koristis naredne dve godine.
Cena samog paketa se nece menjati, tako da ne gubis nista na pretplati.
Moj savet ti je da pogledas i cenu 5s, mislim da nije mnogo skuplji od 5c, ali je daleko bolji.
 
Isplati se ako zelis bas taj telefon, a nemas para na gomili da bi ga kupio i pri tome planiras da ga koristis naredne dve godine.
Cena samog paketa se nece menjati, tako da ne gubis nista na pretplati.
Moj savet ti je da pogledas i cenu 5s, mislim da nije mnogo skuplji od 5c, ali je daleko bolji.
Znam ali nece majka hteti toliko da da para, a ne znam ni da li ce hteti i ovih 1600 da sazvace...
 
Uzmi u obzir da je to prepakovani ip5. Taj hardver nece bas najsrecnije gurati ovaj a sigurno nece srecno sledecu verziju ios-a. Daleko od toga da nece raditi, ali sigurno nece kako bi radio 5s.
Zato sam ti i predlozio da pogledas 5s.
Sto se finansija tice, to je vec drugo pitanje. Vidi, sracunaj se pa odluci.
 
Ok hvala ti puno. Ja gledam, fina cena ,nije skupo u odnosu na ostale
 
Nije skupo, kvalitet izrade je iznenađujuće dobar i ios 8 radi odlično: jedva je primetna razlika u radu između njega i 5s (ne znam za neke zahtevnije igre). Ono što može da bude problem je manjak memorije, većini iole naprednijih korisnika 8GB nije dovoljno, ali o tome smo već diskutovali.
 
kolega je uzeo bas pre par dana beli 5c i iznenadjujuce dobro radi. tako da kao sto ti je november rekao, jedini problem moze predstavljati tih 8gb-a, ali to zavisi od korisnika do korisnika, ja npr zadnjih 4god koristim ip4 sa 8gb-a i nemam preteranih problema, stalno nesto fotkam ali i prebacujem na komp tako da je sve do nacina koriscenja i samih navika korisnika.
 
8GB je baš malo , koliko zauzima sistem ? Ako ostane 5-6 gb to je malo za bilo kog korisnika .
 
Poslednja izmena:
8GB je baš malo , koliko zauzima sistem ? Ako ostane 5-6 gb to je malo za bilo kog korisnika .

Malo,malo...pogotovo sa novim aplikacijama koje zauzimaju doosta prostora,da ne govorim o multimediji i foto/video segmentu.Ja sam bio manje više zadovoljan sa 16gb na 5S...ali definitivno bi trebao standard da bude minimum 32gb.A obzirom da je za trenutne modele 32gb izbačeno onda 64 ide savršeno :)
 
8GB je baš malo , koliko zauzima sistem ? Ako ostane 5-6 gb to je malo za bilo kog korisnika .
Ne bih se složio... Devojka ima 5c, koristi cloud, i uopšte nema problema sa memorijom, jače app kad predju preko 500mb, ide unninstall i install opet :) opet da ja uzmem ajfon 16gb bi mi bio minimum :)
 
Ako imas tih 5-6gb slobodno, stavi igo i ode odmah jos 2gb, stavi jos par aplikacija od po par stotina mb i eto ti problema. Zapravo, nije problem ako skoro odmah posle svake okinute fotke dizes istu na cloud, u suprotnom je vec frka.
Smatram da je 16gb neki minimum minimuma, 32gb je sasvim optimalno. 64 je previse i tesko da se moze napuniti (imam ip6 od 64gb pa zato kazem), a 128 je izmisljeno da bi se izbio jos koji € iz dzepa.
 
Smatram da je 16gb neki minimum minimuma, 32gb je sasvim optimalno. 64 je previse i tesko da se moze napuniti (imam ip6 od 64gb pa zato kazem), a 128 je izmisljeno da bi se izbio jos koji € iz dzepa.

Slažem se sa ovim od reči do reči i iskreno se nadam da će kod 6S da batale 16GB varijantu i vrate 32, što je već sasvim dovoljno
 
Imam 5c bas mts-ov i ios 8 na njemu radi sasvim dobro, nema usporenja, ili bilo cega vezano za stariji HW. Slobodno je 5.5GB, meni dovoljno za ono za sta sam ga kupio i jos par stvari preko.
Inace sam android korisnik, iphone je tu privremeno dok se ne pojavi odredjena aplikacija i na androidu (najavljeno na prolece), posle ide supruzi, ako ga bude htela :D
Sam HW nimalo nije za potcenjivanje, A6 je gotovo jak kao i S600, tako da nema brige i za jos jedan update, verujem da ce raditi bez stucanja, posto je razlika izmedju A6 i A5 bila veca neko neke prethodne itereacije...
 
Imam 5c bas mts-ov i ios 8 na njemu radi sasvim dobro, nema usporenja, ili bilo cega vezano za stariji HW. Slobodno je 5.5GB, meni dovoljno za ono za sta sam ga kupio i jos par stvari preko.
Inace sam android korisnik, iphone je tu privremeno dok se ne pojavi odredjena aplikacija i na androidu (najavljeno na prolece), posle ide supruzi, ako ga bude htela :D
Sam HW nimalo nije za potcenjivanje, A6 je gotovo jak kao i S600, tako da nema brige i za jos jedan update, verujem da ce raditi bez stucanja, posto je razlika izmedju A6 i A5 bila veca neko neke prethodne itereacije...

Na bratovljevoj 5-ici radi sve kako treba...poenta je samo u prostoru.I 3GS je sa iOS3 gurao do iOS5 kako treba,već6-ica je imala problema.Tako da mislim da će i stare 5-ice gurati do nekog update-a na iOS9 recimo.
 
Da li mts naplacuje ukljucivanje imessages posto mi pise da neki operateri naplacuju tu uslugu prilikom aktivacije?
 
Da, svaki pokusaj je 10 dinara. Tako da obrati paznju na to koliko puta pokusavas cisto da se ne bi iznenadio kad ti stigne racun ;)
 
Ovo je sala ili stvarno?
 
Nazad
Vrh Dno