Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Nakon 2 dana dosao image.jpg space grey 64 gb, 16 je danas premalo, pardon to je zapravo 8,5gb. Nego da pitam dosao sam sa androida, tacnije sa s3 i navikao sam da imam wifi on-off i 3g na slajd baru, eh pitanje je dali mogu da napravim neki shortcut na ovom novom tel jer mrzi me da uvijek ulazim u settings i da tamo palim-gasim 3g i wifi
 
Da li mislis na prebacivanje 3G/2G ili iskljucivanje data totalno? Za wifi imas kada povuces odozdo switch za on/off.
 
hvala druze nisam ni znao da se moze odozdo povuci :d ali nema tu cellular data on/off znaci mora se ulaziti u settings da bi upalio mobile network :/?
 
Koje su to nagrade dobili iki dobio prvi kupac u Telenoru valjda ili Telekomu?
 
neke bluetoth sluske od 150e i jos neke stvarcice.Negde procitah,a sad koja mreza,pojma nemam,al mislim da je mts.
 
Nakon 2 dana dosao Pogledajte prilog 153258 space grey 64 gb, 16 je danas premalo, pardon to je zapravo 8,5gb. Nego da pitam dosao sam sa androida, tacnije sa s3 i navikao sam da imam wifi on-off i 3g na slajd baru, eh pitanje je dali mogu da napravim neki shortcut na ovom novom tel jer mrzi me da uvijek ulazim u settings i da tamo palim-gasim 3g i wifi ������
Cestitam i da te dobro sluzi ;)
 
Cestitam Leon4 kao i svima ostalima sa novim iPhone 6/6+. Sto se tice tog savijanja 6+, mislim da je totalno prenaduvana prica ali sam isto tako prilicno siguran da su, ako je masovnijeg problema uopste i bilo, to ispravili u sledecim serijama.

iPhone 6 je fenomenalan uredjaj a tek sto ce 6S da pokida :)

iPhone Master Race :D
 
Cestitam i da te dobro sluzi ;)

hvala druze svidja mi se fon pravo ovo sati sto ga koristim, vrijeme je bilo da i taj famozni ios isprobam :d nego jedan friendly reminder ja sam vec napunio oko 10gb za ovo par sati koristenja. Svasta tu ima naravno hrpa aplikacija koje sam koristio i na proslom androidu, smatram da je velika win situacija ako zaobidjete 8gb varijantu jer je to za iole zahtjevnije korisnike ispod svake mjere.
 
nego jedan friendly reminder ja sam vec napunio oko 10gb za ovo par sati koristenja. Svasta tu ima naravno hrpa aplikacija koje sam koristio i na proslom androidu, smatram da je velika win situacija ako zaobidjete 8gb varijantu jer je to za iole zahtjevnije korisnike ispod svake mjere.

Cek, od 16gb na raspolaganju ti je samo 8,5gb ?? Meni na 4s je 12,5, I iskreno meni I vise nego dovoljno, 3,5gb pesama, I oko 40 aplikacija, I ostane mi jos 3gb slobodno, mislim u redu je za tablet imati vecu memoriju, al sta ce ti na telefonu osim ako imas muziku gde je jedna pesma 50mb, I igras samo hardcore igrice tipa San Andreas koji I sam volim da odigram ponekad, tj igre od preko 1gb, ili slike od takodje 20mb+, a filmove ne racunam, jer ipak retko ko gleda filmove na fonu, mada ovo je samo moje misljenje, I mislim da je 16gb dovoljno, ali ako su stvarno smanjili da je dostupno samo 8,5gb, e onda to je vec druga prica :p
 
da 8,5, 8,6 gb tu negdje ako se dobro sjecam i naravno sve zavisi koja ti je svrha i u kojoj mjeri koristis sve njegove mogucnosti, recimo ja za mjesec dana napunim skoro 10gb samo slika i video zapisa sto je mozda mnogo :D iz te tacke gledista 8,5gb won't cut it.


edit: hvala kenzo druze imas
mahanje :wave: cheers
 
Poslednja izmena:
8.5 od 16?
pa to je gore od samsunga :D
 
do sad su mi svi bili 16 gb i ni 1 nisam napunio.Verovatno zato sto nisam "ozbiljan" korisnik.

I ja slikam kao blesav,al sve dizem na cloud kad se dokopam wifia,muzika deezer,igricu cim predjem ili ne igram duze od mesec dana brisem...jedino ne gledam filmove i spotove na telefonu.
 
Poslednja izmena:
Nakon 2 dana dosao Pogledajte prilog 153258 space grey 64 gb, 16 je danas premalo, pardon to je zapravo 8,5gb. Nego da pitam dosao sam sa androida, tacnije sa s3 i navikao sam da imam wifi on-off i 3g na slajd baru, eh pitanje je dali mogu da napravim neki shortcut na ovom novom tel jer mrzi me da uvijek ulazim u settings i da tamo palim-gasim 3g i wifi 👎

Ja moram da pitam jel dosao postom ili?! I ako je pozitivan odgovor da li je stigao u vakum pakovanju ili je vec bio otvoren?!...pitanje na ciji odgovor se zeljno iscekuje na isrbija
 
Ja moram da pitam jel dosao postom ili?! I ako je pozitivan odgovor da li je stigao u vakum pakovanju ili je vec bio otvoren?!...pitanje na ciji odgovor se zeljno iscekuje na isrbija

Da, jer narucio sam ga preko neta, i u nas ovdje obicno posta dostavi u najblizu prodavnicu "ICA" ili "Coop nära" i tu dodjes s licnom i dignes paket, ne znam kakav je kod nas dole sistem jer nisam nikad imao prilike da narucujem dok sam na godisnjem. Ne nije bio otvoren sve je bilo fino zasticeno u kartonu i sam iphone paketic je imao seal plastikom narvno, i kad se otvara zeznuto je bas zbog toga sto je vakum pakovnje, umalo mi ne ispade i ako sam pazio :d Eto valjda ti je moj odgovor otklonio sve sumnje vezane za sam box telefona.:wave:
 
Heh nisam ustanovio da nisi iz srb...ovde je problem sto navodno otpakuju tel ovi iz mts/telenora,aktiviraju pa tek onda salju postom
 
Pitao sam moje u Telenoru, ne mora da se otvara i aktivira telefon prilikom prodaje, kupac moze sam da odradi sve. E sad, sto je bitno da ne aktiviraju u radnji?
 
a kako aktiviraju kad ne postoji Srbija?
 
Bitno je jer su izgleda telefoni simfree dok se ne ubaci kartica domaćeg operatera, tada se zaključa na tu mrežu. A ako ubaciš neku inostranu karticu prvo, ostaje "zaključan" u simfree modu. Zato su u poslovnicama svima otpakivali i aktivirali na licu mesta, pa je bitno da li to rade i sa telefonima poslatim preko webshopa. To bi bilo katastrofa, daš xyz evra i stigne ti otpakovan fon...
 
Evo mali update mog slucaja sa bad pixel-om.
Posle informacije sa twitter-a da odem opet do Telenor poslovnice, odlazim u isti i ostavljam telefon da se posalje na servis (ProMobi) radi provere. Takva je procedura, oni moraju da odobre zamenu.

Sto se tice decka u Telenoru koji me je tom prilikom usluzio, sve pohvale!
 
Evo kako stoje stvari što se tiče otpakivanja telefona u poslovnici u Nišu. Devojka je dala vakum telefon i izvinila se što ne otvara već "po novom" (očigledno je postojala i stara direktiva za otvaranje), stanje telefona može proveriti kući.

Što se tiče toga da li je telefon zaključan na mt"s ili ne... to ne znam. Ako ima neka dobra duša u Nišu sa inostranom sim karticom, možemo da probamo danas-sutra da li će ostati sim free ako se aktivira prvo sa stranom karticom a ne mt:s-ovom.
 
Evo mali update mog slucaja sa bad pixel-om.
Posle informacije sa twitter-a da odem opet do Telenor poslovnice, odlazim u isti i ostavljam telefon da se posalje na servis (ProMobi) radi provere. Takva je procedura, oni moraju da odobre zamenu.

Sto se tice decka u Telenoru koji me je tom prilikom usluzio, sve pohvale!

Ok znaci dozvolio si da te :hump:
 
Nije vakuum pakovanje već u celofanu. Vakuum je nešto drugo, svako malo pominje vakum (umesto vakuum) :)
 
12.2 GB ima slobodno "out of the box"

modeli od 64 GB i 128GB dolaze sa preinstaliranim iwork paketom, imovie, garabegand, itd. Sve su to veoma kvalitetne i veoma velike aplikacije, ali mogu da se obrišu.

Mala ilustracija koliko je to puno prostora:

IMG_0001.PNG
 
hvala druze nisam ni znao da se moze odozdo povuci :d ali nema tu cellular data on/off znaci mora se ulaziti u settings da bi upalio mobile network :/?

Mora da uradis jailbreak, moze na ios8 da se uradi i stavis CCsetings i imaces sve cellular data on/off , 3g i sve zivo.
 
Nazad
Vrh Dno