Šta je novo?

OnePlus One

Igorica nam je jedina nada.
 
Ako si pažljivije slušao mogao si čuti da je ovo samo kratki osvrt a glavni deo sledi nakon nešto dužeg korištenja.
 
Ma znam, ali ako je hteo osvrt trebao je da ga malo testira, a ne da radi review CM11... inace MKB ima dobru produkciju i generalno pismeno odradi review, ali cesto masi sustinu i gleda sve iz ugla noob-a.
 
Zato i jeste postao mega popularan :d

To jeste... kvalitetna produkcija, ali prica tek malo od osnovne. Erica ima bolje prikaze, ali smara previse sa ekranom, dok performanse onako preleti... i takodje previse smara sa softverom.

Nego nesto razmisljam, ovaj telefon kosta manje vise isto kao Nexus 5 ili G2... pitanje je, koji mu je i resale value, razni slicni uredjaji su na trzistu, kupis i zaboravis da ces ih prodati...
 
zato su njeni testovi timecoded pa gledaš šta te zanima :)
 
Odakle je informacija da moze u Kini da se uzme?
 
To jeste... kvalitetna produkcija, ali prica tek malo od osnovne. Erica ima bolje prikaze, ali smara previse sa ekranom, dok performanse onako preleti... i takodje previse smara sa softverom.

Nego nesto razmisljam, ovaj telefon kosta manje vise isto kao Nexus 5 ili G2... pitanje je, koji mu je i resale value, razni slicni uredjaji su na trzistu, kupis i zaboravis da ces ih prodati...

Resale value ti je ravan 0 jer niko nije cuo za taj telefon kod nas :D Ako 'oces resale, onda Sony, Samsung, Apple, HTC itd..
 
Kad sve bude bolela ona stvar da se cimaju za fon o kom se 6 meseci pricalo unapred, a onda jos 6 meseci dok su ga napravili...u medjuvremenu ce izaci novi neksusi, soniji, ajfoni, samsunzi, lg-evi, xiaomiji, oppoi i 58385858483828395864 nova modela novih kineskih telefona koji ce imati ako ne isti onda slican hardver kao taj one plus a po nizim cenama.
Jako glup i neozbiljan potez.

upravo to
 
Kad sve bude bolela ona stvar da se cimaju za fon o kom se 6 meseci pricalo unapred, a onda jos 6 meseci dok su ga napravili...u medjuvremenu ce izaci novi neksusi, soniji, ajfoni, samsunzi, lg-evi, xiaomiji, oppoi i 58385858483828395864 nova modela novih kineskih telefona koji ce imati ako ne isti onda slican hardver kao taj one plus a po nizim cenama.
Jako glup i neozbiljan potez.

Moze jedno pitanje:Sta ce ti novi modeli neksusa,sonija,samsunga,ajfona itd? Jel na ovom telefonu ne mozes da obavljas te funkcije koje ces moci na tim novim modelima?Npr uzmes ovaj model i narednih 3-4god ne menjas,a ne svakih 6mes novi telefon.Ja imam sony e1,baguje al ko ga sisa.Uzecu neku lumiu do 4.7 inca cisto zbog here mapa,manje bagova i to je to,a ne ovo sto rade proizvodjaci...to je tuga.
 
Poslednja izmena:
Zbog biznisa.
Ako kao proizvodjac ne ponudis nesto u vreme kada konkurencija nudi, gubis poziciju lidera ili korak sa konkurentima.
E sad vecina korisnika pada na marketing, da mora da ima noviji telefon, zbog unapredjenja koja se plasiraju kroz reklamu(veci ekran, bolja rezolucija, veca baterija, vise memorije i sl)
Takodje i proizvodjac ide na kartu da ne azurira softver predugo(jer 95% ljudi ne rutuje niti se igra sa romovima) i tako navuce ljude da vec sledece godine uzmu nesto novo...klasicno potrosacko drustvo.
3-4 godine za smartfon je predugo(obicni telefoni su mogli dok ne crknu, tu nema softvera zahtevnog i to je trajalo), jer su vec i developeri digli ruke od razvoja romova toliko dugo, em sto su dosta napredovali.Eto i sam kazes baguje, a baguje jer je mator i za danasnje aplikacije i za danasnji rad, ali to nekome uzasno smeta i zato menja.Npr, da li ti sad, posle 3-4 godine na taj fon da instaliras najnoviji igo sa svim mapama,da pokrenes fotosop ili da odigras rr3, ili da uslikas fotku kakvu ce danas dati npr ovaj sad najnoviji sgs5 ili da pogledas snimak u hd ili full hd rezoluciji?
Ali 2 godine je npr meni sasvim dovoljno.taman proizvodjac nekih godinu dana da podrsku, ako imas srece( i ako je bio bolji fon), godinu dana na romovoma, taman baterija ispuca svoj ciklus 700-800 punjenja i cao.
Proizvodjaci moraju da prate konkurenciju inace nestaju sa scene.Kad je Samsung resio da izdaje dva premium fona godisnje, onda ga prati i Soni, pa za njim i lg, pa i apple...oni manji izbace po jedan, ali uvek trce za ovim gigantima
 
Poslednja izmena:
Eno već pušten leak za s5 prime, isti one+
 
Zbog biznisa.
Ako kao proizvodjac ne ponudis nesto u vreme kada konkurencija nudi, gubis poziciju lidera ili korak sa konkurentima.
E sad vecina korisnika pada na marketing, da mora da ima noviji telefon, zbog unapredjenja koja se plasiraju kroz reklamu(veci ekran, bolja rezolucija, veca baterija, vise memorije i sl)
Takodje i proizvodjac ide na kartu da ne azurira softver predugo(jer 95% ljudi ne rutuje niti se igra sa romovima) i tako navuce ljude da vec sledece godine uzmu nesto novo...klasicno potrosacko drustvo.
3-4 godine za smartfon je predugo(obicni telefoni su mogli dok ne crknu, tu nema softvera zahtevnog i to je trajalo), jer su vec i developeri digli ruke od razvoja romova toliko dugo, em sto su dosta napredovali.Eto i sam kazes baguje, a baguje jer je mator i za danasnje aplikacije i za danasnji rad, ali to nekome uzasno smeta i zato menja.Npr, da li ti sad, posle 3-4 godine na taj fon da instaliras najnoviji igo sa svim mapama,da pokrenes fotosop ili da odigras rr3, ili da uslikas fotku kakvu ce danas dati npr ovaj sad najnoviji sgs5 ili da pogledas snimak u hd ili full hd rezoluciji?
Ali 2 godine je npr meni sasvim dovoljno.taman proizvodjac nekih godinu dana da podrsku, ako imas srece( i ako je bio bolji fon), godinu dana na romovoma, taman baterija ispuca svoj ciklus 700-800 punjenja i cao.
Proizvodjaci moraju da prate konkurenciju inace nestaju sa scene.Kad je Samsung resio da izdaje dva premium fona godisnje, onda ga prati i Soni, pa za njim i lg, pa i apple...oni manji izbace po jedan, ali uvek trce za ovim gigantima
Druže nisi razumeo moje pitanje.Šta ćeš ti bitno da uradiš sa s5 a da to neće moći s4?Isti primer i za ovaj one+ vs neki drugi top model.
 
Nista neces da uradis bitno...eto to je odgovor, a sad reci to ostalim maloumnicima i kad ih ubedis napisi :)
 
Druže nisi razumeo moje pitanje.Šta ćeš ti bitno da uradiš sa s5 a da to neće moći s4?Isti primer i za ovaj one+ vs neki drugi top model.

Aaa, mislis licno ja? Pa nista, ne volim toliko da izdvajam za fon.:) veci mi je trip da iz prosecnog fona izvucem maksimum nego da kupim neki premium. sladje su muke.:d
 
Ja ovaj moj S2 uopste nemam nameru da menjam dok ne izadju 64bitni telefoni, mada priznajem da ovaj One+ deluje intrigantno i da razmisljam o njemu pa makar ga i platio ko neki S5 ovde, ali bih ga svakako koristio dok ne crkne...pa i ovaj S2 cu da koristim dok bude podrzan od strane AOSP zajednice :)
 
Druže nisi razumeo moje pitanje.Šta ćeš ti bitno da uradiš sa s5 a da to neće moći s4?Isti primer i za ovaj one+ vs neki drugi top model.

Da ga potopiš u vodu i da ga fensi otljučaš pomoću otiska prsta :D

Ja ovaj moj S2 uopste nemam nameru da menjam dok ne izadju 64bitni telefoni

Pa i najpopularniji browser danas, Chrome, nema 64 bitnu verziju iako svi imamo 64bit desktop procesore i sisteme pa 99% ljudi nije briga za to
 
Da merim pritisak brale:d

U ceni S5 ili apple telefona ima 50% marketinga i brendovanja.Gosn Stiv je izričito zabranio izgovaranje ovih reči a valjda je svima jasno i zašto.
 
Poslednja izmena:
Da ga potopiš u vodu i da ga fensi otljučaš pomoću otiska prsta :D



Pa i najpopularniji browser danas, Chrome, nema 64 bitnu verziju iako svi imamo 64bit desktop procesore i sisteme pa 99% ljudi nije briga za to

Ne razumem..kakve veze imaju desktop aplikacije sa Androidom..od verzije 5 Androida Google prelazi na 64bita, tj. rekli su da ce Key Lime Pie biti 64bitan, ne znam hoce li biti i 32bitna verzija, a novi Nexus ce takodje imati 64bitni procesor..
 
Pa ima veze, zato što i aplikacije moraju da budu rekompajlirane da bi mogle u potpunosti da iskoriste prednosti 64bitnog sistema, a pitanje je kojom će brzinom to ići, kada najpopularniji programi za desktop još uvek nemaju 64bit verzije a procesori i sistemi postoje više od decenije. Uz to, iz iskustva sa desktop računarima, ako imaš manje od 3gb rama potpuno je svejedno da li ćeš imati 32bit ili 64bit sistem, u realnom radu performanse će biti praktično iste, ali ne i lošije sa 64bit sistemom

Key Lime Pie nikada neće izaći, to je bila radna verzija KitKat-a, a sledeća verzija će se zvati na M. Naravno da će biti i 32bit verzije zato što Google ne može sebi da priušti da nijedan aktuelni telefon ne dobije ažuriranje, ionako prihvatanje novih verzija androida ide izuzetno sporo, iako je izašao pre 9 meseci KitKat se nalazi na samo 8,5% uređaja
 
Poslednja izmena:
koje je bio na I. To jest posle honeycomba.
 
Ice cream sandwich.
 
da potpuno sam ga zaboravio :D
 
Nazad
Vrh Dno